• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Svitkový turnaj

DeletedUser2219

Guest
Mám otázku ohledně bojů ve svitkovém turnaji. Když se v provincii sejde skladba všech typů vojáků - tedy střelci banditi , dryády, obrněný střelci, knězi a občas střelec lovec mám velké ztráty a velmi často rovnou prohry. Poradí někdo, nejlíp od elfů, s jakými vojáky v tomto turnaji bojuje? Na střelce a kněze jsou fajn pěšáci nebo kerbeři, pokud je tam ale víc obrněných střelců, tak mi je rychle zlikvidují. Dík za radu.
 

DeletedUser2308

Guest
Já k tým pešiakom a kerberom miešam žulových golemov.Sú stejne dobrý ako obrnený strelci a na na obyčajných strelcov sú super
 

DeletedUser2219

Guest
pokud je tam ale hodně knězů, ti mají na golemy 80%, ti mi je zlikvidují moc rychle.
 

DeletedUser2308

Guest
Treba namiešať ten správny pomer a tý žulový golemovia nech prvých zlikvidujú tých obrnených strelcov.Raz tu jeden hráč napísal,že aj ked má brilantnú taktiku nevie vyhrať.No,nikto z nás nie je Napoleon,straty budú stále.Niekedy schválne vystrčím pešiakov nech sa na nich nepriatelia vyšantia.Musíš to spraviť tak,že aj ked utrpíš straty,tak tvoji posledný živý bojovníci budú tý,ktorý majú útočný bonus na posledných živých bojovníkov nepriateľa.A ak je tých obrnených strelcov veľa,tak primiešaj aj mága.Ale,ja nie som brilantný taktik,takže ....

Myslel som samozrejme čarodejnicu a tá je stejne dobrá ako kňazy.Ale tento svitkový turnaj je aj tak dosť ťažký.Podľa mňa namiešali dosť silnú kombináciu ...

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
záleží na terénu, takže já dám nejprv jednoho střelce, omrknu terén, vzdám to a poskládám si vojáky podle toho:
  • když je jejich armáda zablokovaná vzadu, dávám hodně obrněný střelce
  • když je volnější terén, dávám dost kerberů
    • když má málo knězů, dávám místo kerberů klasický lehkooděnce
  • když má obrněnýho střelce (což je snad vždy), dávám těžkooděnce, někdy dva
  • téměř vůbec nepoužívám střelce (ty hned oddělá, aniž by sami někoho likvidovali - jen když on má málo střelců a hodně kněží) a ani kněze moc nedávám
  • snažím se využít toho, že absolutně všichni pálí do kerberů
 

DeletedUser2308

Guest
Ano,tak je to určite najlepšie,omrknúť si terén.Ale mne sa nechce:D U mňa je to také banzaiiii:mad::mad::mad:
 

DeletedUser2739

Guest
já ho omrknu, jen když se automatickej útok nepovede,
jinak když už je omrknutej terén, tak je někdy dobrý si i rozmyslet rozmístění svých jednotek na začátku boje ;)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tento turnaj bojuju téměř jen s kerberama a golemama. kerberové musí nejdřív zlikvidovat mágy, pak umřou. a golemové pak bez problému rozbijou všechno ostatní.

* většinou 1 kerberos na 1 mága, pokud to jde, ve výsledku 3x kerberos + 2 golem nebo 2x kerberos + 3x golem. pokud na mě kouká 10 nepřátelských oddílů s 5 mágama, tak už to prostě raději zaplatím...

* pokud chybí lučišníci (tedy pouze mix kouzelník + obreněný střelec, dávám kerbery a lesní duchy. 2 lesní duchové stačí aj na 4-5 obrněných střelců - za předpokladu, že ten mág rychle chcípne.

obecně tuto strategii používám všude - mága považuji ze nejnebezpečnější jednotku, proto musí co nejdřív zařvat. zbytek už je potom "férový boj" :)

mám sice obrovské ztráty na kerberech, ale jelikož cvičiště mi frčí rychleji než kasárny, doplním je velice rychle.

terén má samozřejmě také vliv, ale to už by bylo na hodně delší povídání. výše úvedená ztrategie mi zatím funguje v pohodě.

další věc pak je, že jakmile jsou mágové mrtví, nejdřív se snažím všechny jednotky oslabit. nedělám to, že nejdřív zabiju 1 oddíl, pak druhý... menší oddíly dávají míň damage, a když ti zbývá na bojišti 5 oddílů lučišníků s velikostí 3/40, už fakt moc neublíží. a stačí jediný golem, co si to oběhne a postupně ukončí jejich utrpení :) (to ale musím občas přizpůsobit, když někteří lučišníci v obtížnějších provinciích začnou mít kouzla - pak samozřejmě musí opět nejřív zařvat jednotky, co dělaj nějakou kouzelnou neplechu).
 
Naposledy upraveno:

OrickJ

Znalec fóra
To je fajn ze začátku, postupně se zvyšuje počet protivníků, kteří mají dvoje kouzla prakticky všichni. A to už su obtížnější boje jak v normálně v provinciích. nezbývá než platit. :(
 

DeletedUser2739

Guest
přesně, proto nejprv likvidovat ty s kouzlama, a pak zbytek dodělat
 
Nahoru