• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Světové obchodování

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1067
  • Vytvořeno

DeletedUser1067

Guest
[Shrnutí] – otevřené obchodování pro všechny hráče na daném serveru, ne jenom pro ty v dosahu
[Podrobnosti] - viz Shrnutí + odstranění penalizací pro dosud neobjevené hráče
[Důvody] - momentální možnost obchodování pouze s hráči ''v dosahu'' je katastrofa - v řídce osídlené oblasti mapy mají hráči jen minimum možností obchodu, trh neexistuje vůbec nebo je dysfunkční - znechucení a demotivace pro hráče oblastí s minimem aktivních hráčů
[Dopad na jiné herní prvky] - funkční ''world trade'' je naprostý základ všech her tohoto typu, dopad je na celou hru, pozitivně ovlivňuje rozvoj komunity a celkově motivuje hráče (viz spousta úspěšných her tohoto typu)
 

CherryFlower

Guest
No je pravda, že v současnosti musí mít někteří hráči s obchodováním velký problém. Mapa je poloprázdná a i u nových hráčů je vidět, že začali a hned skončili. Snažím se těm začínajícím na trhu povyměňovat, co jde, aby se mohli aspoň odrazit. Charitu ale dělat nehodlám.
Bez vstupu do nějakého společenství to asi ani moc zábavné hraní není.
Celosvětový trh bych asi ani moc nechtěla, jsem už dál a vidím, že těch nabídek je někdy už pořádná forota stránek. Ale mohl by se zvětšit poloměr dosahu, to by určitě pomohlo.
 

DeletedUser1067

Guest
přílišné množství nabídek se dá vyřešit poměrně jednoduše zavedením filtrů, problém je právě to minimum nabídek, já jsem v menším společenství, kde je asi 10 aktivních hráčů a stejně je to málo. Výhoda ''world trade'' je právě dobrá funkčnost i na řídce osídlených serverech (nebo částech mapy).
 

DeletedUser312

Guest
v současnosti musí mít někteří hráči s obchodováním velký problém. Mapa je poloprázdná

hoj na ty problémy s obchodem nemá vyluxovaná mapa vliv... ty ůčty už dávno před tím nedávaly nic na tržiště..... problém prázdný mapy je jinde... ona by tak prázdná nebyla kdyby někdo nezaspal a nezapnul automatický mazání s půlročním spožděním... problém trhu je v tom že při koncentraci aktivních účtů na mapě která vznikla tím že nový účty pouze mapu zvětšovaly místo aby obsazovaly místa po neaktivních ůčtech tak při tý koncentraci prostě model tržiště jakej tu je lidi akorát tak naserdí.... když mám po půlroce kolem sebe 150 měst z toho je 50 smazanejch a z toho zbytku obchodujou 3 tak to neznamená že těch 97 na obchodování prdí... to znamená že těch 97 už na to prdlo ůplně a do měsíce mě z tý mapy taky zmizí....

efekt současnýho modelu trhu ve spojení s vyluxovanou mapou bude jen ten že se i ti tři naštvou a půjdou hrát něco jinýho.... obchodovat není s kým bonusy za aktivitu neexistujou páč se mapa vyprázdní ve spojení s nulovou šancí dostat se do plně obsazený aliance která by fungovala což je poslední možná náhrada za nefunkční šitstém trhu ..... takhle ti co neměli kolem sebe aktivní si mohli aspoň suroviny koupit u lichváře za to co vybrali na bonusech teď není ani za co kupovat...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser467

Guest
World Trade by asi nováčkům hodně pomohl, protože pro ně je to tržiště fakt bída. Filtry na tržišti jsou, takže by jsi se nemusel proklikávat několika stránkami. Ale myslím, že aktuálně by tu být nemohl, protože by to strašně podkopalo společenství. Ono společenství toho moc nenabízí a ten obchod je tam jedna z hlavních výhod. A to nejen obchod mezi hráči ve společenství, ale i to, že se ti spoluhráč z jiného konce mapy může porozhlédnout u sebe, jestli zboží, které hledáš, nemá nějaký jeho soused. S větším množstvím nabídek na trhu, by se začali objevovat i čím dál tím víc výhodnější nabídky, aby to tam lidem nezůstávalo čučet, a pak by ty společenství tuplem ostrouhali mrkvičku. Asi namítneš, že by se pak mělo společenství udělat zajímavějším a nabízet toho víc, jasně, ale to je zase na jiné téma, teď toho moc nenabízí, proto píši "aktuálně". Zrušení poplatků za obchod od neobjevených hráčů plně podporuji, sama jsem tu na to zakládala kdysi téma, ale návrh nebyl vývojářům předán.

Jinak teda myslím, že to Raduzz trošku moc dramatizuje :D Co jsem byla ve společenstvích tak ve všech to fungovalo tak, že to, co jsi naházel na trh většinou lidi ze společenství rychle vybrali, dost lidí taky do chatu píše, že dali nějaké nabídky na trh a pak to zmizí tuplem rychlostí blesku. Někteří ani na trh nabídky nedávají protože všeho aktuálně mají dostatek a jen nabídky lidem ze společenství berou. A taky jsem se setkala s tím, že někdo na trh nabídky nedával vůbec, protože nechtěl, aby mu to brali sousedi, chtěl zboží nabízet jen lidem ze společenství. A mám tu i sousedy od kterých se jen zřídkakdy objeví něco na trhu, prostě nejsou pravidelnými sypači nabídek a nebo to od nich možná dřív vezme to jejich společenství :) Je ale fakt, že to promazávání neaktivních vesniček trošku zaspali o_O

Nováčkům bych určitě poradila, ať se nebojí napsat i do těch lepších společenství, a to i do těch, která jsou aktuálně plná. Dost si jich drží hráče, kteří jsou neaktivní nebo nespolupracují, ale klidně je vymění za nové hráče, kteří budou aktivní, a to i když mají menší body ;)
 

mroukous

Guest
v mém okolí (dobývám 5 okruh je asi 15 vesnic a brzo zmizí další.. pravda neaktivní hráči, tedy mimo společenství nemám téměř možnost obchodů bez penalizace za to že začínám žít v pustině..

přidat možnost vybudovat obchodní cesty ke hráčům jež jsem neobjevil... zpestří to hru.. bitvou o každý plácek v cestě, koupením, stavbou cesty.. nabídkou obchodního vztahu..

bonus za život v pustině - prázné "parcely" generují nějaké suroviny.. peníze.. kulturní body
 

Spunny

Guest
Velice dobrý nápad palec nahoru.Já ráno vlezu na trh a nabídek mám spousty ,ale např 500 drahokamy za 750 elixír.Taková nabídka je jen obyčejná lichva.
 

DeletedUser705

Guest
Nováčkům ve svém okolí můžeme všichni pomáhat právě tím, že od nich vykoupíme všechny jejich nabídky a tím, že nebudeme líní a vytvoříme i pár nabídek malého množství surovin (po desítkách kusů).
  • obchodník je šejdíř, ten institut by se měl zrušit;
  • rozdělte svět na kontinenty a uvolněte obchod aspoň na této ploše;
  • taky máte pocit, že obchodník je Seme?
 

Deleted User - 42211

Guest
Jak jsem psala už v sekci filtry, obchodník by mohl být zrušen pro ty, kteří se společně vyměnili (například) alespon 5x zboží. Stejně se v nabídkách objevují stále stejní lidi, není možnost se k nim dostat, ale měnit s nima v určité chvíli prostě budete muset. Světová cesta je dobrý nápad, ale nejsem si jistá, zda by to nebylo až moc náročné k realizaci.
 
Nahoru