• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

strategie hry u Orků

DeletedUser5601

Guest
když se tak probírám těma radama... myslíte si, že mi bude alespoň do začátku stačit 1 zbrojnice, 2 shromaždiště a 15 farem na houbičky? Další volné místo vážně nemam a než seženu další rozšíření z provincií, tak si budu muset vystačit s tímhle. Všechny rozšíření ve výzkumu mám rozpočítáno na obytňáky (vážně nutně potřebuju další obyvatelstvo)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
1 zbrojnice je fakt málo, 2 jsou minimum řekl bych.

a nejen na orky, ale i další kapitoly. jinak jsem nakoukl k tobě do města a máš tam spoustu věcí, které se dají smazat - jako např. všechny nebonusové manufaktury. ušetříš místo a lidi. 2 dílny také klidně mohou pryč. (i na 6 dílnách se dá v klidu hrát, ale chce to už i nějaké prastaré divy na kladiva).

já mám ze 2 zbrojnic a orků tak akorát, abych si vylepšoval 6 dílen. na 1 zbrojnici v životě 10 dílen nevylepšíš, nemluvě o základním průchodu kapitolou orků.
 

Lovec Krys

Legenda
Ono to jde i s tou jednou zbrojnicí, ale člověk musí počítat s tím, že mu bude vylepšování dílen trvat dlouho.
 

DeletedUser5601

Guest
zbrojnice si chci postupně samozřejmě vylepšit všechny 3, ale naráz a hned teď tam mám místo jen pro jednu

nebonusové manufaktury a 10 dílen si nechávám kvůli dobrodružstvím a událostem, většina úkolů v událostech je dělaná právě na 10 dílen a násobky 10, takže mi 10 dílen přijde jako takové ideální číslo a že je nebudu moc vylepšit mě netrápí, vždyť je ještě nemám ani zvednuté do trpaslíků...

musím se teda přiznat, že ty manufaktury mě zvláště poslední dobou vážně trápí, na dobrodružství a podobně bych si je mohla je přistavit a pak zase smazat, ale pak bych je v pozdějších kapitolách zase musela vystavovat na jejich současnou velikost a výš kvůli živoucímu zboží, takže je otázka, jestli je s sebou táhnout celou dobu a počítat s tím, co všechno do nich musim dávat, nebo se pak hodně divit, až na to přijde.

jinak díky za radu, asi si tedy budu muset prostor na vylepšení dvou obytek prohodit s druhou zbrojnicí
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@ledova kraska : ono je právě zbytečné si ty manufaktury a dílny nechávat na takhle vysokých levelech. co třeba vylepšít 6 dílen úplně na max a nechat tam 4 na první úrovni? méně místa, více kladiv, efekt pro dobrodrůža / eventy stejný. s manufakturama to samé.

živoucím zbožím se zatím vůbec nemusíš trápit, první živoucí manufakturu stačí začít řešit těsně před koncem půlčíků. dřív ne, teď ti to jen žere místo (a lidi) a nic to neumí.

ber to tak - T1 živoucí manufakturu postavíš za pár dní. a než se prokoušeš do elementálů, bude ti tam 3/4 roku strašit. a divit se určitě nebudeš, času spousta :)
 

DeletedUser5601

Guest
Nuže, nakonec jsem ty orky prošla celkem rychle (s každodenní aktivitou), ke konci jsem jela na 21 vylepšených farmičkách na houbičky a několika (proměnné číslo podle potřeby) nevylepšených k tomu 2 shromaždiště + 1 nevylepšené jsem přistavovala za polovinou kapitoly. Na průchod kapitolou mi ta 1 zbrojnice stačila, zbytek jsem vylepšila až teprve předevčírem, navíc zatím jen částečně a pravda, dílny ještě vylepšené nemám, ale kladívka se mi dařilo nahnat průzkumem s knihovnou. Teď zvažuju, že kvůli nedostatku obyvatelstvu 2 dílny beztak smažu spolu s těma 3 manufakturama na ocel a 1 na svitky, co si pořád schovávám - rozpočítala jsem si místo na elfy a nezbude na ně místo, takže uznávám Corwine, měl jsi pravdu. :D
Přibližně v půlce kapitoly jsem si vypomohla i několika portálovýma bonusama, ale jet se to dalo i bez nich, asi bych se ale zasekla víckrát než jen dvakrát těsně před koncem, kdy se celkem rychle za sebou čekalo na skoro plný sklady. Jak jsem se těch orků ale děsila a plánovala dlouho dopředu, tak se mi je nakonec povedlo zdolat ve víc jak polovičním čase proti trpaslíkům. Důležitý je ale si to správně naplánovat, nechat si i z dřívějších kapitol volné slepé cesty ve výzkumu, kam se můžou přihazovat VB, když je potřeba počkat několik hodin na dokončení výroby apod. A taky nejdřív co nejrychleji všechno vylepšit a výzkum jet až druhořadně, já trochu podcenila vyzvednutí portálu na 4. level a pak to doháněla jak splašená, když mi došlo, že na další políčko průzkumu už mi nestačí sklady.
 

DeletedUser5695

Guest
tak muzu ubrat farmy na 26 a pridat treti shromaždiště. ale kdyz jsem koukal na ty časy u hub...:confused:
mista ti to muselo zabrat min. to co planuji ja, je na 14 rozšíření ;) viz planek v odkazu
na 3 shromaždiště, co nejvíce farem, farmy jsou větší brzdou než shromaždiště, kdyžtak vymaž zbytečné kulturky, kulturu se snaž dohonit divy (ruiny, klášter-svatostánek), kouzly a motivacemi, pokud máš ohnivého Fénixe, ideální je na 10. lvl, kdy přidá porálový bonus, v orcích pomůže, využij ho, měla jsem 3 shromaždiště a postupně snad více než 40 farem, nakonec mě to tak štvalo, že jsem to ukončila několika portálovými bonusy, u elfů se z toho oklepeš :).
 

Lovec Krys

Legenda
Ještě jeden postřeh - jak procházíte výzkumem orků, tak se zvyšuje význam shromaždiště oproti houbám. Kořisti je potřeba docela dost na poslední výzkumy. Já obvykle ke konci orků nahrazoval část hub dalším shromaždištěm.
 

DeletedUser6138

Guest
Ahoj.Já začal teprve z orkama.Zatím to mám na 10ti.rozšíření+3 množírny.Jestli bude potřeba přistavím
 

Přílohy

  • IMG_20190531_084244.jpg
    IMG_20190531_084244.jpg
    229,3 KB · Zobrazení: 126
já jsem se na to vykašlal, spotřeboval všechna kouzla portálových bonusů a prošel tím většinou kapitoly :D pro hrnce se zlatem jsem snad orky posílal až kvůli poslední kapitole výzkumu a to jen proto,. že jsem si to špatně spočítal :D
 
Nahoru