• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Střípky příběhu

Moni Arda

Znalec fóra
@Milosko som ja Jenom jestli Ty jsi neutekl od svých kumpánů. Co si ale ostatní trpaslíci a Sněhurka počnou bez Rejpala? :rolleyes: :)


Sedmý střípek...

Když stisk její ruky povolil, posadil se Silas do hlubokého křesla, které stálo nedaleko krbu. Než zavřel oči a dal průchod svým myšlenkám, chvíli pozoroval spící Elizabeth. Přemýšlel o tom, co by asi teď dělal, kdyby se nacházel ve své době. Odpověď byla velmi jednoduchá, nežil by.
Ve své době byl odsouzen k trestu smrti. Byl proto rád, že žije, přestože se zvláštním řízením osudu ocitl v minulosti, stejně jako Elizabeth.Ta Elizabeth, která nyní klidně oddychovala nedaleko něho… vrátil myšlenky zpět do přítomnosti. Otevřel oči a upřeně ji pozoroval.
Když nad ním vyslovila rozsudek smrti, byl vůči ní plný nenávisti. Kdysi se ji snažil nenávidět i v této době, ale nedokázal to. Cítil jen zvláštní pocit sounáležitost. Jejich osudy se spojily před více než dvěma roky a jejich zvláštní pouto nepřetrhla ani jeho smrt, tak jak měla, ale ani cesta prostorem a časem, jejímiž nedobrovolnými účastníky se oba staly.

Opět se ponořil do svých myšlenek, které ho vrátily do okamžiku před dvěma roky, kdy se probral po ohlušujícím výbuchu na místě, které nepoznával a které nemělo nic společného s místem, kde se připravoval na chvíli, kdy naposledy vydechne. Byl oslepen pronikavou září, kterou spatřil na zlomek vteřiny, než ztratil vědomí. Když se probral, ležel na břehu řeky a bolelo ho celé tělo. Měl pocit, že nemůže dýchat. Bylo šero, přesto se však již na obloze mihotaly slabě zářící hvězdy. Bylo to neobvyklé. Chvíli je pozoroval, než se pomalu posadil. Snažil se přijít na to, co se vlastně stalo, když v tom uviděl, že pod mohutným stromem, který se nacházel nedaleko břehu řeky, někdo leží. S námahou se zvedl a pomalým krokem se vydal k ležící postavě. Jeho překvapení, když ji uviděl, bylo nepopsatelné. Bezvládně před ním ležela žena, která ho poslala na smrt. Nevěděl, zda žije či nikoliv a neměl ani chuť to zjišťovat. Než se otočil k odchodu, pocítil zadostiučinění. Ušel několik desítek kroků, když ho však něco zastavilo. Otočil se a pozoroval ležící postavu. Žena se stále nehýbala. Při pohledu na ni sváděl sám se sebou boj. Díky zlobě, která v něm stále ještě byla, ji tam chtěl nechat, nestarat se. Ozvala se v něm však i jeho přirozená potřeba pomáhat potřebným. Ze souboje pocitů ho vyrušil pohyb na obloze. Padala hvězda. Uvědomil si, že je již tma a zaskočilo ho, jak rychle se setmělo. Tma se zdála mnohem tmavší. Uvědomil si, že je to tím, že ji nenarušují světla velkoměst.
Když padající hvězda zmizela, vydal se zpět k místu, kde leželo bezvládné tělo ženy. Zjistil, že ještě dýchá, snažil se ji probrat k vědomí. Přemýšlel, co dělat. Nevěděl, kde jsou, nevěděl, kam jít a sám byl celý rozbolavělý. Naštěstí pro ně oba ale nezraněný.

Necelé dva metry od břehu řeky se zvedal zhruba dva a půl metru vysoký travnatý val, který se vinul kolem řeky, kam oko dohlédlo. Vylezl na jeho vršek, aby se mohl lépe zorientovat a doufal, že uvidí někde nějaká světla, která ho nasměrují správným směrem. Oddechl si, když v dálce uviděl tlumená světla a nezřetelný obrys stavby, která byla částečně krytá pásem lesního porostu. S ohledem na tmu, která již pohltila celý kraj, nebyl schopen blíže určit vzdálenost, která je od stavení dělila. Byla to však jediná šance, jak se dostat k lidem a zjistit, kde jsou a co se stalo.
Vrátil se k bezvládné ženě a přemýšlel, co s ní má udělat. Nemohl ji zde nechat samotnou, ale také věděl, že nemá dostatek sil ji nést delší dobu. Uvědomil si, že by mohla mít telefon. Pozastavil se nad tím, proč ho to hned nenapadlo. Jeho naděje vzápětí pohasla, když zjistil, že telefon nemá. Zvedl ji tedy do náruče a vydal se s ní směrem k lesu za tlumeným světlem, které bylo v dálce stále vidět. Byla lehčí, než očekával, přesto když s ní došel k lesnímu porostu, který skryl světla stavení, musel si odpočinout. Tímto způsobem postupoval stále vpřed. Neměl pojem o čase, protože hodinky, které měl, nefungovaly. Měl pocit, že jde již celou věčnost. Když se dostal skrze pás lesa, odhalil se mu pohled na cíl jeho cesty. Jen pár desítek metrů před ním stál hrad, jehož tlumená světla mírně ozařovala krajinu v okolí, takže tma se již nezdála tak hluboká. Hrad nebyl nijak velký, vypadal jako středověké hrady, které znal z obrazů a naučných pořadů. Na chvíli zaváhal, ale rozhodl se jít dál, neboť mu bylo jasné, že žena, kterou nese, potřebuje s největší pravděpodobností lékařskou péči. Vydal se znovu na cestu. Sotva pár metrů od hradu se v jeho náruči konečně pohnula a tiše zasténala. Její oči vyzařovaly i přes zjevnou bolest, laskavost, ale vzápětí i strach. Chtěla se vzepřít, zastavit ho. Když jí tichým, ale nesmlouvavým hlasem uklidňoval, znovu ztratila vědomí.

Pozvolna došel k hradu, prošel bránou na nádvoří. Všude byl klid. Prostranství bylo osvětleno pochodněmi. Vše působilo starobyle. Zabouchal klepadlem na těžké dubové dveře s kováním. Zvuk se rozléhal po nádvoří, psi začali štěkat, ale nikdo nepřišel otevřít. Uslyšel ržání koní. Znovu zabouchal a konečně se dočkal. Dveře otevřel starší muž oblečený v noční košili, na hlavě čepec, přes záda hozený starý odřený plášť. Vzájemně se měřili pohledem. Každý vypadal jako z jiného světa a pro druhého tak byl překvapením. Silas se konečně vzpamatoval a pomalu ze sebe dostal, že potřebují pomoc. Starý muž střídavě pozoroval jeho i ženu v jeho náruči, která nejevila zrovna moc známek života. Nakonec ho ale vpustil dovnitř.
Zavedl ho v přízemí do místnosti, které vévodil velký starý krb, ve kterém slabě hořel oheň. Zdi byly kamenné. V blízkosti krbu stála lenoška a křeslo. Silas stále ještě bezvládnou ženu uložil do lenošky a sám se posadil do křesla. Starší muž odešel a nechal je o samotě. Na masivním stole stál džbán a tři poháry. Ve džbánu byla voda. Nalil si ji do starého vysokého poháru a sedl si zpět do mohutného křesla s kožešinou. Díval se do ohně a přemýšlel, co se to děje.
Pohrával si s myšlenkou, že se nějakým způsobem propadl v čase. Jiné vysvětlení pro to, co kolem sebe viděl, neměl. Jeho mysl se však této myšlence intenzivně bránila. Cestování časem nebylo nic neobvyklého ve filmech nebo knihách. Vědci se napříč staletími vždy snažili přijít na to, jak jím cestovat, ale pokud mu bylo známo, nikdy ne úspěšně. Teď se však nacházel v kamenné místnosti s masivním dřevěným nábytkem pokrytým kožešinami ze zvěře a mohutným kamenným krbem. Místnost osvětlovaly tři lampy s několika knoty, zavěšené na řetězech u stropu. Byly opatřené mističkami, které zachycovaly stékající olej. Nikde nebylo vidět žádné elektronické vybavení ani jiné technické vymoženosti, žádná elektřina, prostě nic, co by svědčilo o tom, že jsou jeho úvahy zcestné. Vše kolem něho vypadalo jako realita, která ho děsila, protože pokud se skutečně vrátili v čase, jak se dostanou zpět? V tom si uvědomil, že zpět by stejně nemohl, protože by ho čekala jen smrt. Zavřel oči, snažil se uniknout roztěkané mysli i obavám z toho, co přinese další den. Nakonec usnul.

Když se probudil, venku již svítalo. Sjel pohledem k lenošce. Žena ještě ležela, ale už nespala. Sledovala ho. V místnosti bylo ticho. Vstal, vzal poleno ležící vedle krbu a hodil ho do téměř vyhaslého ohně. Pomalu se otočil a vykročil směrem k ní.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2308

Guest
Tak ono je to scifárina nakoniec :) To je už iné kafe.Moni,perfektne.Práve si odhodila romantickú predstavu dobrého Silasa a nádhernej nevinnej Elizabeth.Presne tak,vrah na úteku časom do inej doby.A žena,ktorá ho odsúdila na smrť s ľahkosťou,akou my normálny (teda ako ja) ludia zakusneme do chutnej sušienky.Určite klepala tým sudcovským kladívkom ako besná,ked ho posielala na smrť.A on,si v duchu prisahal,že ked dostane možnosť,tak ju zahrdúsi.Oooo,ano.Toto ešte bude dráma,len jej nesmie podľahnúť,ona to len hraje.Je to chladnokrvná beštia a on skoro obeť justičného omylu.Prečo to poleno hádzal do ohňa?:mad: Mal ju s ním bum bác ...
A jakej Rejpal?o_O Som certifikovaný kritik s diplomom:cool: A nie nejaký bežný trpaslík.Navyše,keby som aj bol,tak ostatný šiesti by museli z domu.Nebudem sa predsa o Snehulienku deliť;).Tých dalších šiestich,by som jej urobil ...:D:D:D:D:D:D
 

Moni Arda

Znalec fóra
@Milosko som ja Kdybych nebyla dáma, řekla bych, že se tu válím pod stolem. Nikoli zmožená alkoholem, ale smíchy. :D Tvůj pohled na věc mne vždy dostane.
A pozor na Švédy, Rejpal není žádný běžný trpaslík, ale vysoce važený člen trpasličí komunity :D A na závěr, chudák Sněhurka :rolleyes: Ve tvé blízkosti nohy zkřížit a zauzlovat, protože šest trpasličat, to už je opravdu moc :D

@OrickJ Je škoda, že v době, kdy jsem pytlíkovala tento nesmysl, se Cizinka ještě nevysílala. Méně bych se nudila a neměla čas na blbinky a zdejší odvážní čtenáři by teď nemuseli :rolleyes: (kroutit očima) nad mým literárním počinem. :D
A pokud jde o tu scénáristku, myslím, že by vysílání skončilo dříve než začalo. :D
Mimochodem, jsem teď hodně zvědavá na další pokračování a jejich setkání po tolika letech.
 

Lukula

Velmistr písma
@Moni Arda začínám být napjatý. Taky nemusím červenou knihovnu, ale posledním střípkem jsi mě překecala... Začíná mě to zajímat víc a víc.
A prosím, nepodceňuj se. Píšeš moc dobře a já vůbec nemám pocit, že čtu něco, co sis zapisovala z dlouhé chvíle. Zatím se zdá, že to máš promyšlené a má to řád. ;)
Jestli mohu mít menší výtku, chybí mi více přímé řeči, ale vzhledem k tomu, že jsme na začátku a je mnoho co vysvětlovat, navíc hlavní protagonistka většinu prochrápe, protože se ve 20. století (nebo odkud se to objevili) neučila na koni a chlap chudák ještě neví jestli žije nebo je po smrti, tak toho moc nenakecá, jsem ochotný to dočasně přehlédnout a moc se těším na pokračování. Třeba budou i ufouni, určitě v tom maj namočený tykadla....:D
 

Moni Arda

Znalec fóra
@Lukula No, na 4x zlomená kost, tři měsíce bez pohybu a půl roku marodění, to už si jeden vymýšlí cokoli, jen aby se zabavil :D Ta přímá řeč mne také trápí, ale zatím pro ni nebyl moc prostor. Děkuji:)
 

Moni Arda

Znalec fóra
Měla jsem hodně práce a do toho Dobrodružství společenství, proto mi to tentokrát trvalo o něco déle. :)

Osmý střípek...

Zastavil se kousek od ní a řekl: „Ahoj, jmenuji se Silas.“ „Vím, kdo jsi,“ odpověděla a odmlčela se. Přejela místnost pohledem a poté položila několik otázek: „Kde to jsme? Jak jsem se sem dostala? Co se stalo?“ „Vlastně nevím,“ odpověděl. „Bude to znít šíleně, ale nějak jsme se nejspíš ocitli v jiné době. Pamatuji si jen výbuch a záblesk. Když jsem se probral, ležel jsem na břehu řeky, stejně jako Ty. Donesl jsem Tě sem. Je to malý hrad, vypadá jako středověký. Nikde jsem nenašel žádné stopy po čemkoli, co by jen vzdáleně připomínalo naši dobu. Dovnitř nás pustil starší muž. Vzhledem k tomu, že bylo už dost pozdě, s nikým místním jsem nemluvil.“

Na chvíli se odmlčel, a když nic neříkala, zeptal se jí: „Jak se cítíš? Jsi zraněná?“ Mlčela, její výraz nic nenapovídal. Znovu ji oslovil: „Vzpomínáš si, co se stalo?“ Zavrtěla hlavou a odpověděla: „Myslím, že zraněná nejsem. Všechno mne bolí, asi jako když jdeš po dlouhé době cvičit a přeženeš to. Jinak jsem ale v pořádku. Nevím, co se stalo. Jen si vzpomínám, že jsem byla v technologické části věznice, kde probíhala příprava…“ odmlčela se a odvrátila zrak k ohni. „Popravy?“ otázkou doplnil její odpověď. Nepatrně přikývla: „Ano. Poslední, co si pamatuji je, že se prováděla kontrola eliminátoru a potom už nic. Probrala jsem se až zde.“ Vzápětí se zeptala: „Byl u řeky ještě někdo další?“ „Nevím, viděl jsem jen Tebe.“ odpověděl. Chvíli bylo ticho, než znovu promluvila: „Jsem Elizabeth. Děkuji, že jsi mne nenechal u řeky.“

Silas přestal vzpomínat na první rozhovor s Elizabeth a vrátil se do reality, aby zkontroloval, zda něco nepotřebuje. Otevřel oči a vstal z křesla, aby protáhl ztuhlé tělo. Viděl, že Elizabeth spí. Vzal knihu, uložil se do kožešin rozhozených u krbu a četl si, dokud ho nepřemohl spánek. Nad ránem ho vzbudil chlad. Rychle vstal, tělo ho bolelo. Noc strávená na zemi nepatřila zrovna k nejpohodlnějším způsobům odpočinku. Prohrábl ohniště v krbu a do skomírajícího ohně přiložil dřevo. Jedním pohledem zkontroloval Elizabeth, spala. Venku už svítalo, rozhodl se vrátit do svého pokoje, aby se mohl umýt a aspoň na chvíli pohodlně natáhnout. Cestou se stavil v kuchyni, kde už se vše probouzelo k životu, neboť bylo zapotřebí pokračovat v přípravách na dnešní večerní hostinu. V přístěnku kuchyně už bylo i služebnictvo, které právě snídalo, než se rozletí hradem pokračovat v přípravách na večer. Pozdravil a požádal jednu ze služebných, aby zkontrolovala paní Elizabeth a postarala se o ni, až se probudí. Bude-li zapotřebí, má pro něho poslat, bude ve svém pokoji. Rozloučil se a rychle spěchal do svého pokoje. Opláchnul se, shodil ze sebe šaty a usnul dřív, než dolehl. Probudil se kolem jedenácté hodiny dopolední. Cítil se teď mnohem lépe, než nad ránem po
noci strávené na zemi. Jakmile se oblékl, vydal se zpět k Elizabeth. Když zaklepal, ozvalo se: „Dále.“ Vstoupil, Elizabeth byla v pokoji sama. Jakmile ho uviděla, mírně se pousmála a řekla: „Ahoj.“ „Kde je služebná?“ zeptal se. „Před chvíli odešla, aby pomohla s přípravami na večer. Jak si se vyspal?“ „Mohlo to být i horší. Spal jsem na zemi,“ přitom na Elizabeth mrknul a hned pokračoval: „Jak Ti je? Potřebuješ něco? Budu muset zajít za Henrym, zda nebude potřebovat s něčím pomoci.“ „Cítím se celkem dobře,“ odpověděla. Momentálně nic nepotřebuji. Za chvíli by se tu měla zastavit lady Evelyn. Chce domluvit nějaké podrobnosti na večer.“ „Takže půjdeš na dnešní večerní hostinu?“ zeptal se a napjatě očekával, co mu odpoví. „Nejspíše ano, pokud mi bude tak, jako nyní,“ odpověděla a nepatrně se pousmála.

Silas zkontroloval, zda má Elizabeth vše potřebné po ruce, aby nemusela zbytečně vstávat, vzhledem k tomu, že zůstane v pokoji sama. Vypadala sice již lépe, ale přesto bylo znát, že je ještě dost slabá. Do očí se jí však již vracela jiskra a vypadalo to, že už nemá ani žádné bolesti. Rozhodl se, že den dva po hostině se jí pokusí přemluvit ke krátké procházce, samozřejmě podle toho jaké bude počasí. Když zjistil, že má Elizabeth vše potřebné po ruce, rozloučil se s ní a šel za Henrym.
 

Moni Arda

Znalec fóra
Musela jsem rozdělit osmý střípek na dvě části, protože se mi do jedné zprávy nevešel. Střípek tedy začíná o jednu zprávu výše.

Osmý střípek - pokračování

Elizabeth zůstala v pokoji sama. Po dlouhé době se cítila opravdu dobře. Rameno jí sice ještě pobolívalo, ale nebyla to již bolest, která by ovlivňovala i její psychiku. Věřila, že teď už vše zvládne, postupně zesílí a vrátí se do své dřívější formy. A nakonec, konečně po celé té dlouhé době strávené zde na tomto místě a v této době, se cítila v Silasově společnosti více než dobře, cítila se v bezpečí, což s ohledem na její pocity, které měla v jeho přítomnosti ještě před týdnem, bylo téměř ironické. Vybavila se jí replika - …nic neobměkčí srdce dámy víc než záchrana jejího života… - marně přemýšlela, v jakém filmu ji viděla, či v jaké knize ji četla. Nakonec to vzdala, vzala si knihu a začala si číst. Po nějaké době ji ze čtení vyrušilo zaklepání na dveře. Do pokoje vstoupila lady Evelyn. „Ahoj Elizabeth,“ řekla, usmála se na ni a posadila se na kraj její postele. „Ahoj Evelyn, moc ráda Tě vidím,“ odpověděla Elizabeth. Při tom se jí na rtech zračil vřelý úsměv. Měla Evelyn ráda. Staly se z nich skutečné přítelkyně. Elizabeth byla ráda, že se Evelyn dokázala v její přítomnosti oprostit od formalit běžného styku zdejšího doby. Už jen samotný pozdrav a tykání, byl obrovský úspěch. Evelyn se dlouho cítila nesvá, ale nyní již dokázala zcela plynule přecházet z formálního modu do modu přítelkyně moderní doby. Bylo to jejich tajemství. Když probraly, jak se Elizabeth cítí, přešla Evelyn k večerní hostině. „Doufám, že se budeš moci zúčastnit. Vše jsem pro Tebe dala připravit.“ „Půjdu ráda,“ řekla Elizabeth. „Vlastně se i docela těším. Týden jsem prakticky s nikým nemluvila a z toho věčného ležení jsem už docela rozlámaná. A je tu nuda. Ráda bych se už podívala zase ven, prošla se nebo alespoň poseděla na čerstvém vzduchu.“ „Dobrá, po hostině to nějak vymyslíme,“ řekla Evelyn a pokračovala: „Jsem ráda, že se nudíš a že se Ti chce ven, protože je to neklamná známka toho, že je Ti opravdu lépe.“ Evelyn na chvíli zaváhala, ale nakonec jí to nedalo a povídá: „Nešlo si nevšimnout, že měl o Tebe Silas po celou dobu velkou starost, byl stále zamlklý a ani Henry ho nedokázal moc rozptýlit. Vím, že jste před tvojí nehodou nebyli zrovna přátelé. Ale od té doby, kdy Tě našel zraněnou v lese a přivezl zpět, je prostě jiný. Děje se mezi vámi něco?“ šibalsky se přitom na Elizabeth usmála. Elizabeth byla přímočarostí Evelyn zaskočena. Je vidět, že dva společně strávené roky s Elizabeth se na Evelyn docela slušně podepsaly. O to více měla Evelyn ráda, protože jen díky tomu mohly být skutečné přítelkyně. Uvědomila si, že vlastně takhle dobrou přítelkyni neměla ani ve své době. Náročná práce a společenské povinnosti jí nedávaly moc volného času pro soukromý život. Navíc byla dost uzavřená, takže měla velký problém si k sobě někoho skutečně pustit a opravdu se spřátelit. „No.., myslím, že se z nás asi stávají přátelé,“ odpověděla Elizabeth a pokračovala: „Vlastně jsem mu přátelství nabídla, ale teď si uvědomuji, že na to vlastně vůbec nic neřekl. Nicméně se ale přátelsky chová, stará se. Nic jiného se nestalo.“ Evelyn se pousmála, myslela si o tom své, ale prozatím se rozhodla o tom pomlčet. Nechtěla Elizabeth uvést do rozpaků. Změnila řeč a setrvaly v přátelském rozhovoru, dokud je nevyrušila služebná, která přinesla Elizabeth oběd. Evelyn chtěla odejít, ale Elizabeth jí v tom zabránila. „Nechoď, najez se se mnou. Už dlouho jsem neměla u jídla společnost,“ a střelila při tom po Evelyn šibalsky posmutnělým obličejem. Společně tedy poobědvaly, probraly při tom všechno možné i nemožné. Bylo již kolem druhé hodiny, když se rozloučily.

Jakmile Evelyn odešla, přišla služebná, aby sklidila po jídle. Elizabeth jí požádala o přípravu koupele na pátou hodinu, aby se mohla připravit na večerní hostinu. Potom si lehnula a usnula. Kolem půl páté ji vzbudil rachot v místnosti. Dvě služebné připravovaly koupel. Pořádně roztopily v krbu. Zapálily dřevěné uhlí ve dvou koších a do vany nosily džbery horké vody. K vaně přistavily schůdek, aby do ní Elizabeth měla lepší přístup s ohledem na své zranění a přes stolek, který postavily k vaně, přehodily osušky. Po chvíli se místností začala linout březová vůně z připravené koupele. Služebné pomohly Elizabeth vstát, dostat se z noční košile a pomohly jí do vany. Elizabeth se ponořila do horké vody a zavřela oči. Byl to úžasný pocit. Zraněné rameno držela nad vodou. Požádala služebné, aby odešly, že chce být teď sama. Služebné odešly s tím, že se vrátí později. Evelyn si vychutnávala koupel, těšila se na večer, těšila se na Evelyn, Silase a společnost vůbec. Když začala voda chladnout, litovala, že tu není některá ze služebných, aby dolila horkou vodu. Opatrně se ve vaně zvedla a ještě opatrněji z ní vylezla. Byla ráda, že se jí to podařilo bez pomoci. Zahalila se do osušky, když si všimnula, že u krbu stojí ještě dvě vědra naplněná vodou. Obešla tedy vanu, aby zjistila, zda je voda ve vědrech horká a byla. Levou rukou vyzkoušela, zda vědro dokáže uzvednout. Pravou rukou si jen nepatrně pomáhala, kvůli zraněnému rameni. Šlo to. Nechala tedy vědro stát, znovu obešla vanu, aby přetáhla schůdek na stranu, kde stála vědra. První vědro se jí podařilo dostat na schůdek celkem snadno s ohledem na danou situaci. Ze schůdku ho vytáhla na stolek a odtud ho překlopila do vany. Měla velkou radost, že to dokázala. Když byla na schůdku s druhým vědrem a snažila se ho vytáhnout na stolek, ztratila rovnováhu. Ve snaze zmírnit pád, se instinktivně volnou pravou rukou chytila okraje vany, čímž pád sice zbrzdila, ale tíhu pádu v té chvíli táhnulo zraněné rameno. Jakmile Elizabeth projela ramenem prudká bolest, pustila se okraje vany a dopadla na zem. Všude kolem ní byla voda, která se vylila ze džberu. Polykala přitom slzy bolesti a neměla odvahu se na své rameno podívat, protože viděla, že jí po ruce stéká krev. Zvedla se ze země. Sundala mokrou osušku, opláchla si krev z ruky. Při pohledu na rameno zjistila, že velký strup, který se na ráně vytvořil, se roztrhnul a poškodil tak vrchní část rány. Byla ráda, že se rána neotevřela do hloubky. Snažila se zastavit krvácení, potom si na rameno přiložila nový obklad, osušila se, opatrně se nasoukala do noční košile a vlezla si do postele. Rameno ji bolelo, byla vyčerpaná, nešťastná a současně naštvaná sama na sebe. V tomto stavu setrvala, než se opět vrátily služebné.

Když služebné uviděly spoušť kolem vany, krev na podlaze a na noční košili paní Elizabeth, vyděsily se, protože věděly, že až se lady Evelyn dozví, že nechaly paní Elizabeth při koupeli samotnou, budou mít potíže. Jedna ze služebných se ihned dala do úklidu, druhá zkontrolovala rameno paní Elizabeth. Elizabeth ji ujistila, že to bude dobré a obě služebné se snažila uklidnit. Byla si vědoma, že do této nepříjemné situace je dostala svým nezodpovědným jednáním. Když byl pokoj uklizen, řekla služebným, ať o všem pomlčí a pokud jde o zranění, nějak to lady Evelyn a ostatním vysvětlí, aniž by padnul stín pochyb na ně. Služebné jí s vděčností poděkovaly a odešly.
 

DeletedUser2308

Guest
Je to jasné.Elizabeth je nemehlo čo behá po šmykľavej podlahe s vedrami v ruke,ako šaolinský mních.Mohla rovno skúšať salto.Chudák Silas.Nepije,nefajčí,nebehá za dievčatami,dokonca prestal experimentovať s halucinogénnymi drogami a ona sa mu prizabije lebo chce byť čistučká a voňavučká na večernej párty.Ano,napísala si to správne ,,nezodpovědným jednáním,, Mala by sa hanbiť.Najprv spadne s koňa,potom do vane a som zvedavý,čo vyvedie večer na hostine:D
 

Lukula

Velmistr písma
Jestli on nakonec neproběhl teleport k méně aktivním soudruhům do doby ledové...:D
@Moni Arda v jakém století to vázne? Chceme víc!!!:)
 
Naposledy upraveno:

Moni Arda

Znalec fóra
Všem věrným čtenářům se moc omlouvám :oops: Mám toho teď opravdu hodně, takže ne všechno zvládám. :( Budu se snažit přidat další střípek, jen co to půjde. Mám sice nějaké střípky z budoucnosti, ale ty v této chvíli nejsou provázané s minulosti a tak musím vymyslet něco, co by to pospojovalo.
 

DeletedUser2308

Guest
Už aj budúcnosť?:eek:Tak na to sa teším.Padla s koňa a žije.Som zvedavý,či spadne aj s vesmírnej lode:D a chcem spoznať toho ranhojiča,čo ju dá dokopy.Alebo ...
Moni,že ty si sa do toho zamotala?o_OTak ja ti poradím.Hod im tam Harryho Pottera,že ako náhodou šiel okolo.No,a on len tak,s dlhej chvíle,ich do tej budúcnosti vystrelí.Konečne s tým prútikom urobí niečo užitočné.
Vidíš?Stačilo,keby si sa opýtala nejakého odborníka,napríklad mňa:cool:,a máš další kus príbehu.Jo,a ešte som zabudol.Mohli by tam v tej budúcnosti stretnúť R2D2 ? Toho mám rád.Vieš,to je ten robot s Hviezdnych vojen čo vyzerá jak odpadkový kôš.A mimozemšťania !!! Tý by to supáč zamotali.Zákerný emzáci a Silas zachraňujúci svoju platonickú lásku:):):) Konečne by sa pobozkali,aj ked len cez prilby skafandrov.
Tradááá,všetko vyriešené.Už sa nemusíš vyhovárať že ,,musím vymyslet něco, co by to pospojovalo,, Už som to vymyslel za teba,ty do toho vlož trocha lyriky a pošli mi potom môj honorár.;)
 

Lukula

Velmistr písma
:D:D:D
@Milosko som ja, jestli bude holka padat tak šikovně jako Sandra Buldok ve filmu Gravitace, mohlo by to dopadnout dobře. Silasovi by mohl docházet kyslík ve skafandru, aby to mělo nějaké grády a holka musela pro změnu zachraňovat chlapa. Aspoň by si konečně uvědomila, co to stojí práce, udržet ji naživu a začala by si chalana víc vážit.;) R2D2 by tam byl na 100%, protože se vždy ochomejtá tam, kde se něco děje, pokud se nemýlím. Ikdyž by bylo asi složité jeho řeč převést do srozumitelné podoby. Típ-píp, tududlutupípítátadá -pu-píp nám asi moc nenapoví, co se odehrává v té jeho popelnici. :p
A s tim sexem ve skafandru to je super nápad!!! To pokud vím, ještě nikdo nedokázal popsat. Je to výzva @Moni Arda, které bych se držel v první řadě... :D
 

DeletedUser2308

Guest
Cha,tak Lukula to pekne zhrnul a Moni čakajú bezsenné noci.Neboj dievča,to dáš.A len pre poriadok,ja som o sexe nič nepísal,to Lukula bohvie načo myslel,ked čítal o mojom nevinnom bošteku,ktorý si tý dvaja dajú v beztiažnom stave,odený v skafandroch,takže vlastne len prilba jemne ťukne do prilby.Maximálne si pritom môžu každý tu svoju zvnútra olízať,akože si dávajú gágoráka:D
Bojim,bojim,že to Moni zabalí a radšej nechá Silasa,nech jemnučkú Eli zamorduje a bude mať od nás pokoj;)
 

DeletedUser2871

Guest
@Moni Arda

Ahoj, moc super píšeš. Je to bezva počtení, takové denní zpestření.
Užívej si svoje tvůrčí psaní, vždyt jde přece o radost mladá paní :)
 

DeletedUser3750

Guest
Ahoj Moni, to co jsi zde vytvořila je jedním slovem úžasné, děkuji a moc moc doufám v brzké pokračování. Mimo jiné i komentáře Tvých skalních fanoušků zde mne velmi pobavily, Všem tímto děkuji a prosím o další dávku zábavy :D
 
Nahoru