• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Spolupráce dělníků [předáno]

Zharthuru

Mistr slova
Navrhuji aby na jednom projektu (stavba nebo vylepšení) mohli spolupracovat až tři dělníci s efektem snížení času stavby o 50% za dělníka . Zadáte stavbu a v nabídce budovy přidáte dělníka . Dále by nebylo špatné dělníky vyučovat na akademii kouzel:D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To že by byl nějaký systém, který by umožňoval více stavitelům stavět budovu za kratší čas by mohlo být celkem zajímavý. S jedním by byl normální čas, s druhým třeba od 10% kratší, se třetím o 20% a se čtvrtým o 30%.
 

Gwedik

Guest
A místo toho, abys stavěl 2, 3 nebo 4 věci, budeš stavět 1.
To mi moc jak vylepšení nepřijde.
 

Gwedik

Guest
To je věc názoru.
Kdybych zvyšoval něco náročného na čas, tak bych to možná i využil, ale jinak mi čas u výstavby nijak nevadí.
Jako u sídla by to udělalo dost, ale zase mi to na celý den, neveme všechny dělníky a můžu zvyšovat i něco jiného.
 

Frigg

Guest
No jestli dobře počítám, pokud by mi další dělník zrychlil výstavbu o 10%, tak mi to nenahradí 100% výstavby něčeho jiného. Výhodou mi mohlo být, že mi u vylepšované budovy bude stát produkce kratší dobu.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To máš vlastně pravdu... když nad tím tak přemýšlím, asi by to nebylo tak úplně výhodný (ani s těmi 30%). Spíš naopak. No, každopádně nějaká úprava v procentech a ten smysl by to dostalo.
 

Sindri

Guest
Pro situace, kdy momentálně nemáte možnost stavět další budovy (prostor, suroviny), tzn. stejně zadáte jen jednu, by to možná i smysl mělo, co myslíte? Mám z tohoto nápadu smíšené pocity, je to tak so-so.
 

Deleted User - 42211

Guest
Využít dva dělníky na budovu s tím, že se čas zkrátí o 40% beru, mín už asi ne. Rozhodně by to bylo senzační, jsem už v části, kdy dílna je práce na 8 hodin, hlavní budova celý den... dost to zdržuje už, takže bud využití dělníků na 40% anebo kouzlo na snížení bych brala rozhodně.
Máme sice možnost tlapiček na dělnickou chatrč, ale to není ono a trn z paty to rozhodně nevytrhne teda
 

Lukula

Velmistr písma
Já bych byl spíše pro kouzlo. Mohli by se tak v případě potřeby zrychlit všechny výstavby najednou. Nějak si nedokážu zatím představit, že bych využil dva nebo tři dělníky na jednu budovu.
Kdyby to bylo jako s navyšováním kultury pomocí kouzla, bylo by to zajímavější, navíc společně s motivováním přes sousedskou výpomoc... :) A 40% urychlení už je vcelku zajímavé.
Navíc, jak už psal Anděl,přidalo by to na oblíbenosti akademie... ;)
 

Zharthuru

Mistr slova
Jestli tu někdo hrál Warcraft 3:Rein of chaos tak tam to bylo podobné , ale maximum dělníků na stavbě byl tři .Edit: Kouzlo pro zrychlení stavby bych nevylučoval , ale tohle konkrétně jsem myslel jako zvyšování úrovně dělníků , když mohou mít úrovně bojové jednotky tak proč ne dělníci . Mezi hráči se najdou čistí mágové , velitelé armády a do třetice i obchodníci orientující se pouze na výrobu . Kdo si tyto koncepty zapamatuje tak je ve výhodě .
 
Naposledy upraveno:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já myslím, že často pleteš spoustu věci do sebe a sám se v tom pak motáš a snad ani nevíš co chceš nebo nemáš nějakou představu. A prostě jen potřebuješ vymýšlet něco s čím se pak s námi tady podělíš a doufáš, že z toho vyleze něco dokonalého :D Přeci nemůžeš brát prvky z warcraftu a cpát je sem. Asi chápu jak to myslíš, prostě víc dělníků na jednu stavbu. Ale to prostě jde napsat jednoduše, normálně a srozumitelně. Zrovna od tebe který vyvíjí hru, jak si sám několikrát předhodil, bych čekal trochu smysluplnější a nějaký komplexnější nápady. Což neber jako urážku, to né... Ale někdy když čtu tvoje nápady a podobně, tak kroutím hlavou :D Často se mi zdá že nad kvalitou nápadů je u tebe spíš kvantita nápadů a smíchání všeho možného... A pak máš potřebu se podělit. Samozřejmě že se z toho dají vytahat a překopat zajímavé věci co by asi šly přidat do hry, ale něco je tak trochu nesmysl... A nemyslím konkrétně tohle, ty dělníci by určitě šli promyslet tak, aby to bylo užitečný nebo to šlo přidat do hry. Ale úrovně dělníků třeba? To nevím nevím. Když už něco takové, tak nejspíš přidat do výzkumu jako položku. Stejně jako u jednotek. Ale zlepšovat je přes akademii by bylo prostě zvláštní. Tam se necvičí jednotky, je to kouzelná akademie. Takže bych to asi nějak moc nepřeplácával....
Mezi hráči se najdou čistí mágové , velitelé armády a do třetice i obchodníci orientující se pouze na výrobu
tomuhle nerozumím? Čistí mágové? Jak si vyložit tohle spojení v téhle hře? Často používáš nesmyslný "termíny" nebo mluvíš o věcech, který tu nejsou nebo prostě neexistují. Případně postřehy založený na ničem. To mi taky nepřijde správný. Dost to kazí pak ten nápad... Samozřejmě říct svůj názor, že třeba většina hráčů používá tohle a tohle nebo že polovina hráčů bojoje tak a tak... Ale že se najdou čistí mágové? No, nevím...

Jako dávaní návrhů je určitě supr a věřím že za každý návrh je elvenar tým a určitě i vývojáři rádi. Ale přeci jen musí být tak trochu soudnost a před podáním návrhu si říct, jestli to co chci navrhnout má smysl, je to realizovatelný nebo jestli je to potřeba (viz odstranění toho kola co si psal v jiným nápadu - to mi přišlo jako zbytečnost). A celkově sám pro sebe zhodnotit, jestli to není nesmysl :) A neber to jako kritizování prosím. Jen jako kritiku (kritika není od slova kritizovat - aby sis to nevyložil špatně)

Edit: a psal jsem to z mobilu, tak ohledy na chyby a nějaký překlepy neberte....
 

Lukula

Velmistr písma
Vylepšení dělníků by taky bylo řešení jak urychlit stavbu nebo vylepšování budov. Ale spíše než přes Akademii kouzel si lépe dokážu představit přidanou položku ve stromu výzkumu, tak jak je to v případě jednotek. Tzn. že by se zkoumalo kromě např. Vylepšení šermířů i Vylepšení dělníků.
Pak by mohlo být v Akademii motivační kouzlo, které by po určitou dobu (podobně jako je tomu u kultury) zvyšovalo o 5 - 10% rychlost stavění.
Je pravdou, že by dosti hráčům asi pomohlo, kdyby se s rostoucí dobou stavění zlepšovali i dělníci. Každé vylepšení dělníka by mohlo rychlost zvednout třeba o 15%.
 

Zharthuru

Mistr slova
Anděli v pohodě neurazil jsi mne , moc dobře vím jak těžké je předat svůj názor , holt nejsme na stejné vlně . To co jsem popisoval jako typy hráčů jsou různé možnosti strategií obecně ve hrách , vůči dvěma prvním bych se chtěl vymezit a co se týče vylepšování dělníků tak by to jistě mohla být součást výzkumu ale také nemusela . To je mi jedno jak , hlavně aby někde .
 

Zharthuru

Mistr slova
Jinak bych souhlasil s těmi 40% jsou podle mne trochu realističtější , jinak bych byl rád aby se sem nepletla kouzla ale ryzí výrobní nápady . Pro kouzla už je vytvořeno samostatné téma .:mad:
 

DeletedUser76

Guest
Proč to dělat jednoduše ,když to jde složitě ,že ?
Stačí navrhnout kouzlo na urychlení výstavby.
Myslím,že pro hráče , kteří mají tři stavitele bude mít daleko větší využití a efekt.
 
Nahoru