• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Spřátelené rasy

GorGlin

Veterán
Já jsem na konci.
Pro mě nejlepší byli trpaslíci a nejhorší orci.
Ale hrál jsem to dávno.
Teď v době instantů bych to asi vnímal jinak.
Je pravda, že ty kosti všude se mi nelíbí a prachová manufaktura vypadá jak hřbitov.
Skoda že se nedrží houbiček, ty byli boží.
 

Lovec Krys

Legenda
Já jsem na konci výzkumu už od kapitoly Amuni (začal jsem hrát pár dnů před přidáním kapitoly půlčíků).

Já mám trpaslíky rád, ikdyž to byl šok, když po 5 kapitolách jsem najednou musel budovat osadnické budovy.

Víly byly rychlé, ale na můj vkus až trošku moc barevné (jako když mi někdo vylije na vesnici kýbl plný barev).

Mně orkové a goblini nevadili, teda až na tu rychlost, tam jsem se poprvé sekal ve více výzkumech (tzn. můj průchod kapitolou nebyl plynulý a PPčka(portálová požehnání) ještě dlouho neexistovaly).
V této kapitole začali zbrojnice produkovat orky (používají se na vylepšování budov, trénink některých jednotek, později i vylepšování divů a vyjednávání ve věži/turnaji. V některých pozdějších kapitolách je orků poměrně nedostatek.

Lesní elfové měli hezké budovy, hlavně první úroveň, ta zelená se mi prostě líbila více než ta podzimní na konci. A taky to je kapitola, ve které jsem přestal dělat úkoly (nebylo místo, naštěstí se úkoly dají odklikat v další kapitole po vyzkoumání prvního výzkumu). V této kapitole do hry přibyla mana generovaná z některých kulturních budov. V pozdějších kapitolách se bude používat na různé věci včetně vyjednávání v turnaji/věži.

U čarodějů se mi také líbila více první úroveň budov než ta světlejší druhá. Ty osadnické budovy by nemusely být tak obří. Tady asi začala tradice obřích portálů.

Půlčické budovy jsem měl rád o dost méně, prostě se mi nelíbily (zejména obytky elfů dle mně v této kapitole vypadají jak ošklivé zakulacené pseudopaneláky a také některé manufaktury z této kapitoly nemám vzhledově rád). Do hry přibyla nová surovina - božská semínka produkovaná v tržišti a jedna ze surovin, která dokáže být dosti nedostatková, zejména, pokud někdo vyjednává ve věži, kde se používá (od Elementálů nahoru).

Elementálové - první kapitola, kde jsme stavěli první nebonusovou manufakturu produkující nový druh zboží (nebonusová T1 vyrábějící bonusovou T4) vyráběný ze semínek. Budovy tak trošku připomínající styl Benátek.

Amuni - druhá kapitola s novým druhem zboží (tentokrát T5 vyráběná v nebonusové T2). Tématika budov - kočky a pyramidy. Dá se kompletně projet přes portálová požehnání (z paměti si nevybavím, zda i s portálem). Ve věži se při vyjednávání objevují T4 suroviny. Celkem fajn kapitola, ani jsem se neobtěžoval stavět všechny budovy na prestiž.

Konstruktí létající ostrovy nevypadají špatně, ale když si z nich člověk vytvoří souvislou osadnickou plochu, má trošku problém rozpoznat, kde končí jeden ostrov a začíná druhý. Toto je poslední kapitola, kterou lze projet jen na portálových požehnáních (takto jsem ji projel na beta serveru).
Třetí kapitola s novým zbožím vyráběným ze semínek (T6 vyráběná v nebonusové T3). Ve věži se při vyjednávání objevují T5 suroviny.

Elvenarové - První kapitola, kde si vývojáři uvědomili, že jim jen tak procházíme kapitoly přes portálová požehnání bez stavění osadnických budov, tak nám to začali komplikovat a tím pro pokročilé hráče dosti silně začaly portálová požehnání degradovat v ceně (později u některých až na úroveň odpadu). Zároveň je toto kapitola, ve které hráč získá na všech jednotkách 3*.
Velmi vysoká spotřeba T3-T6, zejména T6 surovin (spousta hráčů na tuto kapitolu přistavovala více T6 manufaktur (naštěstí máme z věže teleporty, takže je můžeme po skončení kapitoly odteleportovat do inventáře pro případné pozdější použití, nejsou dále potřeba v takových počtech na rychlé projetí kapitoly (i když o rychlém projetí posledních kapitol se nedá moc mluvit)).

Ambasády - No já být trpaslíky, tak se s vílama vůbec nebavím a prostě na ně vezmu kladiva :D
V této kapitole nejsou nové jednotky a díky změně formule počítající velikost turnajových jednotek se někteří hráči rozhodli, že je pro ně lepší zůstat v kapitole Elvenarů a nepostupovat dál (na méně aktivní turnajové hráče to nemá vliv, ale nás, kteří byli zvyklí na 10000+ bodů, další postup výzkumem v turnaji prostě oslabuje, zejména v případě, kdy už vojenské divy máme blízko maxima nebo na něm).

Obchodníci z Unuru - Přibyla nová surovina - Unurium produkovaná v tržišti. Bohužel si hráč musí vybrat, jestli v tržišti bude vyrábět semena anebo unurium, takže to dost komplikuje výrobu obojího.
Naštěstí tato surovina (a na ní navázané suroviny z dalších kapitol) zatím není vyžadována ve věži, to by dle mého výkupy ve věži dost zkomplikovalo, nebo přímo zabilo (nejspíše proto tam nejsou).
Tato kapitola patří k těm pomalejším (existuje strategie, jak ji projet rychle, ale vyžaduje to kupu teleportů a je to dost úmorná klikačka).
Zároveň je to první kapitola, kde nelze za portálová požehnání vyzkoumat jediný výzkum, portálová požehnání byla zredukována do podoby nástroje na ušetření surovin, případně jedné z osadnických budov tuto surovinu produkující.

Týmový duch - Přibyla nová surovina vyráběná v posledních nebonusových T1 manufakturách z unuria (princip podobný jako u semen a T4), T1 manufaktury po vylepšení na 32. úroveň získají.
V této kapitole vidím a hojně kritizuji 2 negativní věci:
- způsob výměny nového zboží, kdy je hráč omezen množstvím a z výměny tohoto zboží na tržišti ve větším množství se stává otravná klikačka.
- omezení výroby odznaků v portále na 2 hodiny na lvlu 4, což z této kapitoly ke konci výzkumu učinilo otravnou portálovou klikačku trvající 4 měsíce, pokud hráč je schopen se do hry každé 2 hodiny přihlašovat, alternativou je vyplýtvat velké množství urychlovačů anebo hrát tuto kapitolu značně déle než 4 měsíce.
Z těchto 2 důvodů tuhle kapitolu nemám rád.

Pomsta vyhnance - Nová kapitola, která se u nás objeví v příštích dnech (na betě už je asi 2 týdny).
Do hry přinese nové zboží vyráběné v posledních nebonusových T2 manufakturách z unuria. V této kapitole tak budou mít všichni hráči ve městech 8 z 9 manufaktur (a v té další se předpokládá příchod té 9.).
S rostoucí úrovní Hlavního sídla roste kapacita výměny na tržišti pro osvícené zboží (T7+), takže výměna většího množství se stává méně otravnou klikačkou než v minulé kapitole.
Zatím to vypadá, že by na průchod mohla být rozumnější než kapitola minulá, ikdyž náročná bude i tak dost.
Temnější atmosféra kapitoly se mi naopak líbí.
 

Mescal

Znalec fóra
Celkem se mi líbí půlčíci, asi až dokončím výzkum této kapitoly, chvíli zde zůstanu stát, abych si trochu vytáhl div EOC.
 

machitka

Pokročilý žák
Já hraju asi rok a čtvrt a jsem aktuálně sedm výzkumů od konce Elvenarů a tahle kapitola se mi asi zatím líbí nejvíce, co se týče grafiky osadnických i běžných budov. Jsem spokojená s tím, jak moje město teď vypadá jako celek :). Navíc mám konečně Simii a Časoskok, na tyhle divy jsem se těšila skoro od začátku hry :).
Moc se mi ještě líbili Lesní elfové, hlavně ta zelená varianta! To bylo krásný. Nebo zahrádkáři Půlčíci..i Konstruktí ostrovy byly moc hezký, i když když jich člověk postavil požadované množství, byla z toho jedna velká nepřehledná skrvna :).
Naopak mě vůbec nebrali Draci a čarodějové, hlavně ty obří budovy kolem obřího kampusu (důsledně od začátku plním povinné úkoly, tak jsem měla co dělat to do města nacpat) ..a nebavila mě ani osadnická výroba (moc složitá :-D), tehdy jsem začala mnohem víc používat PPčka..a kdybych věděla, že jich v budoucnu budu mít mraky a jejich využitelnost bude klesat, nešetřila bych s nimi tenkrát vůbec..
Do Elvenarů jsem byla zvyklá kapitoly projíždět co nejrychleji, bez zastavování. Při kouknutí se na požadavky ve výzkumu mi bylo jasný, že tady se nutně zaseknu na delší dobu. Ale nakonec mi to vlastně vůbec nevadí..konečně jsem trochu vylepšila i pár divů, i když je i tak mám pořád na zoufale nízkých úrovních :( ..jediný, co mě někdy trochu rozmrzí, je občasná nezobchodovatelnost bismutu (já ho pod cenou prostě prodávat nehodlám! :-D) ...každopádně. Už se moc těším na Ambasády! :)
 

12alfa

Pokročilý žák
Jsem na začátku Konstruktů.
Líbily se mi kapitoly bez osadníků, z osadníků Lesní Elfové (též mi více lahodila zelená verze než podzimní, i když je zas v tom vyjádřeno ono odcházení z kapitoly) a Půlčíci. A na opačném spektru mám Orky (ten příběh byl děsivý a výroba taky) a Čaroděje (tam jsem se ztrácela ve výrobě).
 

Hexik

Znalec fóra
no kdyz prijde na to jaka kapitola osadniku se mi nejvic nelibila tak jednoznacne orci, at uz po strance vizualni a nebo snad ze zatraceny houbicky vyrabet a nakonec cela kapitola vypada spis jako navrat do doby kamene nez nejaky postup kupredu
jinak zatim jsem se dostala nejdal na kostrukty a myslim ze kazda kapitola ma neco do sebe a je tam vzdy urcita tematika i ve stylu tech budov
asi zatim jedny z nejhezcich byli lesnici ano zelene stromy trosku mi prislo skoda ze druhe vylepseni uz to neni tak pekne presto spousta zelene pro mesto a v elfim meste to plati 2x
 
co tak lovím v paměti, tak se mi nelíbily akorát víly. Těžko pak hodnotit interval mezi čaroději a elvenary, protože to jsem proletěl na portálovky (spěchal jsem pro konstruktí divy)
 

ElfNostradamus

Veterán
Několik prvních kapitol bylo na zahřátí a pochopení a příliš jednotvárné onehdá...
...s přibývajícími herními prvky jako turnaj, DS, věž se celá hra posunula do více soutěživé než jenom budovatelské, jako hravý hráč jsem to kvitoval, nyní spíše jako jeden z brontosaurů vyhledávám více klidu :) přesto k některým stěžejním výkonům dokáži sebe i spolek hecnout :)
....bylo mi líto mnoha krásných budov, která se musela smazat bez existence teleportů /ty moc kvituji!/ s přechodem k Elementálům hra dostala k pohádkové příloze ještě nádech sci-fi, a protože mám rád oboje, tak Elementálové budou nejoblíbenější kapitolou, naopak asi nejméně pak poslední rasa Týmový duch pro nutnost většího klikání časté přítomnosti ve hře a neohebném trhu, byt´ kupci asi dobrá myšlenka, ale s pidi množstvím k obchodu spíše opět časté klikání...asi stárnu :) .... přesto celkově skvělá Grafika celé hry, i jednotlivých ras, která stále graduje!!
...každopádně nyní si hru v klidu užívám, již se nikam neženu a miluji náš skvělý pracovitý, komunikativní, nápomocný, spolehlivý, citlivý spolek v čele s nebývale lidským velitelem.
... a celkově pak si moc vážím herního Fair play včetně pravidel a všech hráčů , kteří ho/je/ dodržují! Díky pak vývojářům za jejich touhu hledat stále nové rasy pro naše chtivé oči a srdce, v neposlední řadě díky i všem lidem, kteří se o nás starají i mino dění ne jen přímo ve hře :)....Děkuji
 
Naposledy upraveno:

maxa21

Učedník
Jsem na začátku Elvenarů a nějakou dobu pobudu. Konečně mi připadá, že má to moje město možná nějakou smysluplnou úroveň :D. Jen mě mate, proč ty mlžný postavičky chodí zásadně mimo cesty, systémem Ať projdu zdí, jako duch. Za mě byli graficky pěkní Elementálové a z duše jsem nesnášela Orky.
PS: Koupím sedmimílové boty pro zvěda. Značka: Je to línej zmetek!!!
 

pavelb

Učedník
Nenávidím jakékoliv osadníky - neb cizinec není našinec. Proto jsem ukončil oba světy v na konci elvenarů a nyní si jen užívám zaslouženého klidu a míru;)
 

Wiharka

Kolemjdoucí
Peru se teď s Orkama a jsem ráda,že se blížím ke konci. Tato kapitola je opravdu zdlouhavá a náročná. Snad se zadaří a brzo ji ukončím :)
 
Nahoru