• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěž Soutěž o nejlepšího šéfkuchaře

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Recipe%20contest%20banner%202022.png


Drazí elfové a lidé,
jste zváni k oslavám sedmých narozenin Elvenaru!

Za tímto účelem jsme pro vás připravili soutěž, která prověří vaše kulinářské schopnosti, kreativitu a prezentační dovednosti.

Co je vaším úkolem?
Vytvořte recept, který bude inspirován světem Elvenaru. Vyfoťte dobrotu, kterou se vám podařilo uvařit/upéct/připravit, a pošlete nám návod, jak jste ji připravovali! (tj. seznam igrediencí a postup přípravy)

Harmonogram soutěže:
  • 2. června: Začátek soutěže
  • 23. června: Konec soutěže
  • 28. června: Vyhlášení vítězů!
Ceny!
Každá soutěž musí mít ceny!
  • 1. cena: Naše vlastní InnoGames sada pro šéfkuchaře! A k tomu 3500 diamantů.
    InnoApron.jpg
  • 2. cena: 2500 diamantů
  • 3. cena: 1500 diamantů
    5 náhodných finalistů získá každý 500 diamantů
  • Nejlepší 3 hráči také vyhrají budovu Koláčové stánky na trhu a navíc šanci dostat se na naše sociální platformy!
    A_Evt_May_XX_Cake_Counter1_1_0000 (1).png
  • Každý, kdo se zúčastní, získá na fóru titul „Šéfkuchař“.

Na konci soutěže o vítězích rozhodne splnění všech podmínek soutěže, vaše kulinářské schopnosti, tvůrčí provedení i celkové představení výsledku.

*Stávající podmínky, více informací naleznete v pravidlech soutěže.

Pravidla soutěže
  • Příspěvky musí obsahovat jeden obrázek (minimální velikost 600x600 - musí být viditelný!) a jeden seznam ingrediencí s jejich potřebným množstvím. Pokud chcete, můžete přidat i krátký pracovní postup.
  • Soutěžní příspěvky je možné zasílat do 23. června, 23:59 CET.
  • Každý účet se může zúčastnit soutěže pouze jednou.
  • Pokud v této události vyhrajete cenu, může být připsána pouze na účet na českém serveru.
  • V případě, že nikdo nesplní kritéria soutěže, nelze ceny předat.
  • Členové Elvenar týmu a dalších přidružených společností InnoGames se této soutěže zúčastnit nemohou.
K diskuzi prosím využijte příslušné diskuzní vlákno a užijte si soutěž!
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Dovolujeme si upozornit, že do konce soutěže zbývá posledních deset dní, nezapomeňte se tedy zúčastnit! :)
 

FLYGHT

Šéfkuchař
"ŠKVARKY Z KERBEROSE"
V boji zabitého Kerberose stáhneš,vyvrhneš a naporcuješ.Kůži zpracuješ,z pajšlu dobrot naděláš a maso do Elnevarského guláše je velmi vhodné.
Sádlo které vyřežeš nakrájej na kostičky,nad horkým ohništěm pomalu vyškvářej za občasného promíchání odedna,soli a kmínu po špetce použij.
Podlévej občas trochou mléka kravského.
Sádlo měj bělavé a škvarky do zlatova vypečené.

1 kerberos
špetka soli a kmínu (Carum carvi)
žejdlík vídeňský mléka kravského
 

Přílohy

  • Kerberos škvarky.jpg
    Kerberos škvarky.jpg
    132,9 KB · Zobrazení: 81

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Do konce soutěže zbývají poslední 3 dny, přičemž vzhledem k dosavadnímu počtu soutěžících máte obrovskou šanci vyhrát nějakou cenu. Celkem mezi vás rozdáme 10.000 diamantů, kdy výherce si odnese rovných 3.500 diamantů + naši vlastní InnoGames sadu pro šéfkuchaře.

Těšíme se tedy na vaše soutěžní příspěvky!
 

Tiha

Šéfkuchař
Z jahod se nemusí vařit jen pivo ! :)

LETNÍ DORTÍK Z LESNÍCH JAHOD

Lehký piškotový korpus nadvakrát rozříznutý, natřený a slepený jahodovou marmeládou
(ušlehaná vejce s cukrem, mouka polohrubá, trocha oleje, vody a kypřícího prášku. V troubě mu stačí zhruba 20min.)
Jako poleva posloužil vanilkový krém, a nahoře jsou zalité želatinou lesní jahody.

Cukrář Tíha tajně doufá, že se najde alespoň někdo, kdo pozná, co chtěl ztvárnit :)))
AirBrush_20220620134702.jpg
 

Kvietko

Šéfkuchař
Tak jsem si tuhle v knihovně mystických věd listovala dračími svitky a ejhle - našla jsem zajímavý recept. Byl to recept dračí matky, recept na jídlo, které milují všechna dráčata.
Tak tady je:

Hnízdo ohnivého fénixe
10 kg mladých větviček zlaté vrby
6 cibulí - každý člověk ti je rád dá
1 lávové vejce
1 kg masa z kerberose
2 litry kerberosí krve
peříčka ze zlatého fénixe

Mladé větvičky uvaříš ve vodě. Osmažíš cibule, přidáš na kostky nakrájené kerberosí maso a podusíš. Přidáš lávu z lávového vejce a hustou kerberosí krev. Na zjemnění přidáš oškubaná pírka zlatého fénixe.

Já jsem si samozřejmě recept trochu upravila, 10 kg by u nás nikdo nesnědl, takže je to z 500 g větviček, 1 cibule - vlastní, tu jsem nemusela krást jako draci :) , kerberosí maso jsem si "půjčila" od Flyghta, do škvarků ho nepotřeboval a krev taky ne. Lávové vejce se shánělo těžko, v sámošce ho neměli :rolleyes:, ale kde ho najdu, mi prozradil zlatý fénix, když jsem mu škubala peříčka ;)

IMG_20220621_174802 (1).jpg
 

SikulkaV

Šéfkuchař
Rozbité úlomky runového chleba

Taky se vám to stává že se vám runový chleba poláme při krájení? Žádný problém! Po jeho opečení nad ohněm (nebo připečení v toasteru nemáte-li ohniště) stačí najít ten nejméně polámaný kousek a ty zlomené na něj stačí přilepit jakýmkoliv mazáním na runový chleba co zrovna máte při ruce ;-) . Dobrou chuť !

Rozbite ulomky - small.png
 
Naposledy upraveno:

Green Jane

Šéfkuchař
Rodinný recept víly Elvíry ( a jak jsem k němu přišla) :​
napřed ingredience : půl kila medu z elvenarských včelínů, něco mouky od Goblinů , trochu rumu ze skladu draka Mlsouna a jako hlavní​
součást - hodně lásky rodiny .​
To všechno se smíchá, vytvoří se srdíčka a pak peče dozlatova . A nakonec na každé srdíčko jméno .​
Na tom mém je napsáno "TETA" . Ona totiž víla Elvíra je moje neteř . :cool:
Dobrou chuť .​
 

Přílohy

  • IMG0097A.jpg
    IMG0097A.jpg
    6,8 KB · Zobrazení: 51

RainbowHanny

Šéfkuchař
Fénixovy paličky na kouzelném prachu
6ks Fénixových paliček (potřeba přesvědčit Fénixe pomocí drahokamů)
10dkg kouzelného prachu (nejlépe z 3 hodinové produkce)
10ks trusu orků
Nejprve si půjčíme kotlík ze slévárny na měď. Trpaslíkům nabídneme pár diamantů za který nám ho půjčí. Ve svatyni houbiček rozložíme oheň. Nad který dáme půjčeny kotlík. Do kotlíku vložíme všechny ingredience. A zprudka opečeme na trpasličím sádle. Podáváme na vyrobených mramorových podnosech a zapíjíme lahodnou manou.
 

Přílohy

  • 0799EDCA-7DD1-42B3-8090-C4D3293A40B5.jpeg
    0799EDCA-7DD1-42B3-8090-C4D3293A40B5.jpeg
    514,7 KB · Zobrazení: 57

CCaterpillar

Šéfkuchař
Zdravé Elvenarské palačinky

Abychom ve zdraví přežili narozeninovou oslavu i další krásné roky s Elvenarem, udělala jsem pravé Elvenarské palačinky, zdravé jako sama Elvenarská příroda :).

2 vejce
500 ml mandlového mléka
200 g celozrnné špaldové mouky
půl lžičky soli

Smíchat, nechat čtvrt hodiny odležet, nalít na pánvičku, nadhozením otočit, naplnit čím kdo má nejraději, schramstnout :)

Vše nejlepší, Elvenare :)
 

Přílohy

  • palacinka.jpg
    palacinka.jpg
    552,3 KB · Zobrazení: 69

Juty

Šéfkuchař
Co by to bylo za oslavu, na které by chyběl dort! A co se vlastně slaví? Elvenar tu je s námi již 7 let. Moc děkujeme a těšíme se, co vymyslíte v dalších letech :)
Recept:
9 vajec, 240 g cukru, 30 g oleje, 240 g polohrubé mouky, 30 g kakaa.
Bílky vyšleháme s větší částí cukru, žloutky vyšleháme se zbytkem cukru a s olejem. Obě hmoty smícháme a opatrně přimícháme mouku a kakao. Pečeme cca 40 min na 170°C.
Dort rozřízneme na 3 části a promažeme krémem ze šlehačky, mascarpone a čokolády, prosypeme hustě borůvkami. Zbytkem krému obmažeme boky a vršek dortu.
Na domácí mléčnou hmotu smícháme sušené mléko a cukr moučka, spojíme pomocí javorového sirupu, mandlového aroma, oleje a vody. Vyválíme a vykrojíme kruh. Na něj nakreslíme námi zvolené téma a položíme na dort. Necháme rozležet a s chutí sníme!
20220623_231106.jpg
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Seznam vítězů:

Ohledně vaší výhry vás budeme přímo kontaktovat soukromou zprávou!

Děkujeme všem hráčům, kteří se zúčastnili našich Oslav vaření!
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru