• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Sousedská motivace kulturních divů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3281
  • Vytvořeno

Chybí vám tato funkce?

  • Ano

    Hlasy: 7 63,6%
  • Včera bylo pozdě!

    Hlasy: 4 36,4%

  • Celkový počet hlasujících
    11

DeletedUser5908

Guest
Za mě hlas pro. Když to má kulturu, ať to funguje jako kulturní budova se vším všudy. Upřímně řečeno nechápu lidi, kteří si sami dobrovolně omezují možnosti tím, že souhlasí s nevýhodami jen pro to, že to tak "zařídili nahoře" a bojují jako lvi s těmi, kdo na ty nevýhody poukáží s návrhem je vylepšit. Lokajská psychologie..
 

DeletedUser341

Guest
Tak jsem se schválně podíval, můj Svatostánek lvl6 dává 24807 kultury, tj. už teď 992/políčko je o kus lepší než café s packou (pro mne 970/políčko)...
Jo, bylo by hezký kdybych za jednu packu dostal 25k kultury navíc (skoro 31k díky lvl6 ruinám), kdybych totéž dostal i za ruiny (dalších 31k), tak mužu zbourat tolik budov... :D
Ne, prostě mi to nepřijde správné, sorry, ale když to umožní, zlobit se nebudu a proto nejsem proti :)
 

DeletedUser3281

Guest
A kolik máš kulturní bonus? Víš, že se mi jedná o ten? To číslo co ti to dává asi znamená, že máš hodně velké město, tzn asi těžko budeš mít jen tak bonus 170% a tudíž i když by ti to dalo tolik kultury navíc, bude to jako plivnutí do moře. Pokud mě chápeš, ano tyhle čísla jsou "velké" ale v porovnání s tím, že ty musíš mít +200tis kultury navíc na max bonus je to celkem "málo".

Ano, tak jsem se mrkl, blbě se to hledá když používáš jiný nick :D No a jedeš asi na 100% tak to je jasné, že nechápeš o co mi jde ale popravdě v tomhle postavení těžko pochopíš, radši máš milion dílen, místo aby jsi si pohlídal kulturní bonus a tím měl dílen méně a vše přesto zvládal uplatit :) A jako ve tvém postavení je 30k kultury navíc "nic".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
když se však ty kladívka mince lidi kultura kulturní bonus...vše z divů nasčítá tak ti to hodí majlant zvláště pokud ty divy máš a máš je dostatečně vytuněné..., a ani by mě hrát nebavilo když bych vše měla a dostala snadno a rychle, baví mě přemýšlet a vykoumat kde a jak nahnat to čeho se mi nedostává nebo dostává málo a vydobýt to - zvítězit nad tím, mít všechno a hned dokonalé to mi přijde jako nuda a ne jako hra a dát motivaci i na divy tak to abych se pomalu v ničem nesnažila a za chvilku se rýpala v nose, ale chápu že myšlení někoho bolí a nejraději by měl na všechno návod a automat ;):)
 

DeletedUser3346

Guest
@luterina Ano :D proto v Elvenaru je systém úkolů které se musí plnit, je jich nekonečná sada právě pro ty přemýšlející cvičené opičky s flašinetem. Výpadek systému úkolů nebo její dočasný konec by způsobil davovou histerii a paniku, kde by se nevědělo co se má dále dělat. :D:D:D jak jsem viděl upravený obrázek formule 1 z doby kdy to byl super vtip ... nech se west :D:D:D
 

DeletedUser3281

Guest
No tak zrovna tohle dost odporuje tomu, jak hraješ ty a jak hraji já, protože zatím co já mám město promyšlené do detailu, ty tam máš celkem guláš a ještě jste si ve spolku zavedli turnajové body dle bodů normálních, což je věc co potvrzuje fakt, že opravdu tu hru moc promyšlenou nemáš a však jsme se o tom i u nás bavili, že tebe by nebavilo hrát přesně jako já.Takže by mě zajímalo, co je na tom tvém myšlení vlastně tak super, protože já tenhle návrh neřeším protože mám nouzi ale proto, že považuji za nesmysl aby prakticky dva čistě kulturní divy byly nemotivovatelné. To je stejná absurdita jako hypotéka a byt vs ateliér. V obojím se bydlí, obojí se prodává na bydlení, ale kvůli tomu, že jedno je právně jiné tak bude jedno znevýhodněné ač faktická užitná hodnota je zcela totožná.

V 7 kapitole, dokonce i v 8 jsem měl 170% bonus bez motivací, z toho vyplývá, pokud ty motivace potřebuješ, že evidentně já to mám lépe promyšlené dlouhodobě, ovšem v pozdních rasách již se bez motivací obejít nedá, protože budovy celkem nakynuli a rýpu se v nose celou dobu, ono zase tohle není nějaká makačka na hlavu to do toho města nacpat. Ale neřeším zde absolutní hodnotu, ani to kolik komu ty divy dávají. Řeším zde pouze fakt, že kulturní budova by měla jít motivovat.

A opravdu, to, že mi to prodá více kultury mě nijak zásadně nevytrhne, pouze tyhle divy mě nespasí, jejich motivací nezbohatnu a jejich nemotivací nezchudnu ale z praktického hlediska to nedává smysl.

Já popravdě zvažuji i navrhnout, proč horské sídlo nemá vliv na živoucí zboží. Ale tam si v duši říkám, že to sice je trochu podraz ale ono to zboží mezi sebou nejde obchodovat, jedná se pak o hrušky a jabka, ovšem u kultury ta je jedna. A ty divy ti nikdy nebudou dávat dost, protože ty divy dávají procenta z té využité a pokud ti div dává hodně, znamená to, že máš město zacpané budovami a i kdyby ten div šel motivovat, tak ti to nějaký zázračný bonus nedá, jo ale chápu tohle je těžké pochopit pokud nad tím nechceš přemýšlet. Z toho nikomu prostě nebude plynou nějaký zázračný zisk, kvůli kterému by měl najednou kladiva pro celou planetu. Mince ani neřeším, protože ty přehrabujeme všichni vidlemi.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@ExplorerFfff : že hroské sídlo nezvedá živoucí zboží, smysl dává. ale klidně bychom mohli dostat nový div, který by naopak zvedal produkci jenom živoucího zboží. a klidně i snižoval jeho rozpad.

příští rasa by mohli být třeba upíři, tak bysme k horskému sídlu dostali ještě upíří hnízdo :D a protože inspirující rozjímání je poslední kouzlo, co nemá svůj div, tak by jako třetí věc by mohl prodlužovat jeho trvání.
 

luterina

Veterán
Exi, nevím co považuješ v mém městě za guláš, tedy nedá se reagovat a zřejmě nepracuješ s aktuálními fakty, asi jsi u nás nebyl dlouho na návštěvě, mnohé se změnilo, nemáme již žádná psaná pravidla, přišli k nám totiž hráči z jiného společenství kteří ta jakási pravidla jako motivačky a body do turnaje nemusí mít neustále na očích když je plní z přirozenosti hráčského ducha a vlastně tedy pro radost sobě i druhým, u nás prostě žádný diktátor není třeba když jsme Hráči sami o sobě a prostě si jen ke vší spokojenosti vycházíme vstříc, ale to jen tak na okraj..., a ano, kulturní budova by měla jít a také jde motivovat, jenže za mě se nedá svítit, div prostě u mě není budova kulturní, ale jedinečná, se svými specifiky, pokud bych jí tedy měla v přihrádce "kulturní" jen pro to že některé z nich kulturu dávají, to bych právě ty hrušky a jablka míchala...
 

DeletedUser3281

Guest
No je možné, že ty podmínky turnajů už nemáte, ale právě, že jsem se díval když jsem psal na tvé město, vidím ho vysoce neefektivně postavené - ovšem o tom jsme už mluvili, já mám pro tebe řádky brambor co mi zajišťují nejlepší možný poměr místo/výkon a ty individuálně krásné město, pro mě guláš. Ale jako to není podstatné, jestli máte nebo ne, stejně vidím, že v tom turnaji si někteří u vás chodí stále jen pro odměny. Jen si pamatuji, jak jsi u nás obhajovala to pravidlo, že méně bodů celkově tak může mít méně bodů v turnaji, i když hra má turnaje nastaveny zcela opačně, pro malé jsou lehké, pro velké hráče výrazně těžké což by jsi věděla a nikdy nemohla takové pravidla protlačovat, kdyby jsi tu hru zkoumala pečlivě.

A ano, chápu, prostě dostali jste divy tak to budou divy, je to něco jako kdysi placatá země, je jedno, že jeden člověk argumentuje zakřivením země, prostě dlouhou dobu je země placatá a divy jsou divy, že to divy budou i když fakticky je to jen jiným stylem stavěná kulturka a země je zakřivená, což vidí každý kdo si vyleze na kopec ale masa lidí, co je líná na ten kopec vylézt bude setrvačně tvrdit, že země je placatá až do 5 století před pánbíčkářem.

Tohle co platí u turnajů platí všeobecně všude, s tou kulturou je to velmi podobné, dokud jsou hráči malý, div dává vzhledem ke své velikosti tak zanedbatelné body, že i kdyby na něj byla motivace, furt je to proti budovám z eventu bída. Jakmile je člověk velký, tak nároky města jsou tak vysoké, že to, že nejde div motivovat je do jisté míry další klacek pod nohy větším hráčům hned po oddílu jednotek nebo limitu pozemků z provincii. I proto nevnímám tenhle návrh nijak výrazně zvýhodňující, protože za prvé větší hráč většinou je ve fungujícím spolku a nemá problém s motivací, takže maximum dožene tak i tak, já nepotřebuji motivovat divy ale pokud by to šlo, považoval bych to za adekvátní a správné vzhledem k jejich funkci a záměru je stavět. Jestli jí nemáš v přihrádce kulturní, tak nechápu proč jí stavět, zaplácnout si místo něčím, co nestavím pro zisk něčeho konkretního nevidím rozumné.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser341

Guest
A kolik máš kulturní bonus? Víš, že se mi jedná o ten? To číslo co ti to dává asi znamená, že máš hodně velké město, tzn asi těžko budeš mít jen tak bonus 170% a tudíž i když by ti to dalo tolik kultury navíc, bude to jako plivnutí do moře. Pokud mě chápeš, ano tyhle čísla jsou "velké" ale v porovnání s tím, že ty musíš mít +200tis kultury navíc na max bonus je to celkem "málo".

Ano, tak jsem se mrkl, blbě se to hledá když používáš jiný nick :D No a jedeš asi na 100% tak to je jasné, že nechápeš o co mi jde ale popravdě v tomhle postavení těžko pochopíš, radši máš milion dílen, místo aby jsi si pohlídal kulturní bonus a tím měl dílen méně a vše přesto zvládal uplatit :) A jako ve tvém postavení je 30k kultury navíc "nic".

Nevím na co přesně jsi se díval, dílen mám 8, to není milion :) Kulturní bonus držím na 150%, víc se dostat lze těžko, aniž bych zbytečně omezil produkci surovin...
Ano, nick mám jiný - historický pozůstatek (starý herní účet se shodným jménem jako ten na foru už je dávno smazaný, Ramik, pod kterým hraji ve hře, je o cca 2 roky "mladší")
 

DeletedUser3281

Guest
No, jasný já chápu proč to tak máš, ovšem jsem toho názoru, že i pro tebe, by motivace těch dvou divů nebyla nějak epicky výhodná a to především proto, že po tobě to chce takové částky díky velikosti města, že by ti to pomohlo možná občas o 10% nahorů v kulturním bonusu, to není nic z čeho by jsi si asi sedl na prdel ne?
 

DeletedUser341

Guest
Jestliže mi teď nejlepší eventovka dá cca 12k a tohle dá 3x tolik a do budoucna to může ještě růst, tak sice z tvého pohledu 10% není nic zázračného, ale slušně by to narušilo vyváženost hry. Divy prostě nejsou kulturní budovy, a to ani když kulturu poskytují :)

Mimochodem, přemýšlel jsi nad tím, že by tedy, podle tvé logiky, na ty dva/tři divy mělo jít seslat "fialové kouzlo" (nechce se mi teď hledat název, ale určitě všichni chápou, co myslím :) )?
 

DeletedUser3281

Guest
No chápu, ale to kouzlo dělá jen to, že když na tu budovu dostaneš motivaci, tak získáš +5% nahoře, ale na kulturu jako takovou to vliv nemá. To kouzlo by asi mělo být pak samozřejmé taky, ale to je věc co mě netrápí, já ty kouzla nepotřebuji. Používám jen občas skrz dračí opatství.

Já se motám mezi 160 a 170%, těch 10% prakticky nepoznám, mě se jen líbí to sluníčko při 170% :D A ten div by mi to sluníčko dal už dopoledne, takhle ho mám někdy až večer ale jako těch 10% mě při výrobě prostě nějak nevytrhne a jestli tebe jo tak to nevím, prostě když bych potřeboval takhle málo % tak použiji právě ty kouzla.
 

DeletedUser341

Guest
Nee, mně jsou ty procenta úplně ukradený :))
Já řešim celou dobu to, že možnost packovat div mi přijde nesystémové, protože div prostě není kulturní budova, bez ohledu na to, co poskytuje, a proto by s ním jako s kulturní budovou nemělo být nakládáno. Jde mi celou dobu jen o tenhle princip :))

Edit: Ale nechme to být... Návrh už jsme zakecali dost, ať se vyjádří další - mě prostě přesvědčíš :)
 

luterina

Veterán
tak jasně malý hráč, pokud to není zkušený hráč který si vytvořil další město, je nezkušený hráč a nemusí ze své nezkušenosti nahrát tolik co ten zkušený, nehledě na to že musí vyjednat dostatek provincií aby vůbec měl co v turnajích hrát, malý hráč to prostě nemá snadné a taky se učí za pochodu a postupem získává zkušenosti a nemůžu po něm chtít aby nahrál to co zkušený, tak má prostor byť nahrát méně bodů ale hrát jak umí a jistě je pro něj motivace nevadí, bude to lepší, stačí co dáš, než bububu jak to že si dal málo, my prostě podporujeme i malé hráče, nehrajeme za každou cenu na deset truhel, ale jak psal @ramaloke "Návrh už jsme zakecali dost, ať se vyjádří další...
 

DeletedUser5921

Guest
Som za navrh, vzhľadom na to že div dáva iba percenta z požadovanej a nie celkovej kultury, nemôže sa teda stať príliš silným aby narušil rovnováhu.
 

DeletedUser5174

Guest
Dalsi super navrh...sem rozhodne PRO :)

Nvm cim by to melo narusit rovnovahu, kdyz jde jen o dalsi kuturni budovu, akorat neni to "dana" kultura, ale procentualne vypoctena.
Fajn je to Div...no a co ze je to Div?...to je jen nazev/oznaceni...proste jinak (pro nekoho hezky) vypadajici kulturni bodova :D

Jen bych mel teda otazku...kdyz to dle vasich prispevku nepovazujete za kulturku, ale jen za Div = proste neco super special :D....proc to vlastne stavite? protoze je to pekne a dobre to vypada ve meste? :D ...nebo jen proto ze je to Prastary Div? Pokud to stavite kvuli kulture kterou to dava = berete to jako kulturni budovu.
Do nikoho nerypu...jen me to zajima :)

A s tim navrhem pod carou taky souhlasim :D
 

DeletedUser341

Guest
Primarni ucel stavby byla, u obou kulturnich divu co mam, jejich druha vlastnost (bonus k zivotum jednotek a bonus k poskytnute pomoci u vsech kulturek), protoze dana kultura byla v te dobe sama o sobe zanedbatelna. Bez te druhe vlastnosti bych to tehdy nestavel, a i ted, kdybych nebojoval, tak se nejspis da svatostanek nahradit necim srovnatelnym, ci lepsim z eventu (na malem svete urcite, v tech Amuni, kde uz navic neni na lvl1, dost tezko) a investovane body by byly "prospesne" v jinem divu ;-)
 

Lovec Krys

Legenda
Já Klášter bojových mnichů stavěl původně kvůli bonusu na armádu.
Ruiny strážní věže pak mnohem později jen kvůli kultuře (nejlepší kulturní budova ve hře, když se trošku vylepší (tak na 6-8 level)).
Trůny vznešených lidí pak postavím, až budu mít ostatní divy na vysoké úrovni (zatím poskytují mizerný bonus, ale v budoucnu budou dávat slušnou kulturu i body, tak se vyplatí).

ps: Co je to kulturní bonus?...:D Jo, to je to, jak mi občas místo 100% naskočí 125?
Samozřejmě vím, co to je, ale já jedu s kulturou spíše na doraz na těsno, tak si bonusu moc neužiju.
Jak jsem již psal výše, návrh podporuji, třeba bych se pak konečně dostal i výše než jednou za čas na 125%.
 

DeletedUser5174

Guest
Jo taaaak...tak to je o necem jinem, pokud ti o kulturku primarne ani neslo....to chapu :)
A souhlasim i s tim ze ze zacatku a i pak dal s nizkym lvlem to sice trosku pomuze, ale ne zas tolik...nadruhou stranu s vyssim lvlem (tusim 5+) je to uz slusna suma (presne jak rika @Lovec Krys ..nej kulturka ve hre), jak normal kultura, tak i ten bonus kultury za Vypomoc :)
Ale kdyby to slo zvysit este vic...mnoho lidi by to potesilo, obzvlast kdyz hra je omezena mistem.

Truny se vyplati spis az nekdy ke konci hry, kdy uz nemate kam davat VB, pac mate Vyzkum hotovej = tzn nasledne lvlujete Divy...z cehoz Truny rostou

Kazdopadne sem pro :)
 
Nahoru