• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Sousedská motivace kulturních divů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3281
  • Vytvořeno

Chybí vám tato funkce?

  • Ano

    Hlasy: 7 63,6%
  • Včera bylo pozdě!

    Hlasy: 4 36,4%

  • Celkový počet hlasujících
    11

DeletedUser3281

Guest
Chtěl bych navrhnout něco, co mi přijde tak nějak samozřejmé a divím se, že to zde není. Pokud máme kulturní divy jakožto Ruiny Strážních Věží, Svatostánek nebo Klášter bojovných mnichů tak proč tyto divy nejdou motivovat, stejně jako jde motivovat třeba Studna přání (dodělávalo se dodatečně).

Můj návrh zní celkem jednoduše. Přidání možnosti motivovat sousedům prastaré divy, které dodávají kulturu.

Dopad na hru to bude mít pozitivní pro všechny a z pohledu inno nevnímám nic, co by je připravovalo o zisk a tak byl důvod tohle blokovat. Negativní aspekty na tom najde asi jen Turunen :D
 

luterina

Veterán
divy bych určitě do motivací nezahrnovala už pro to že u těch u kterých je kultura je její hodnota proměnlivá a musela bych někde extra vypisovat do záhlaví města který z těch divů motivovat preferuji a co když ho zrovna budu chtít vylepšit? a to ani nevidím jak třeba složité by bylo něco takového naprogramovat když už teď mají divy tolik vzájemně propojených funkcí, takže za mě stoprocentně ne, nijak mě nic nepřesvědčilo proč by ano a v hlasování výše je chyba, neboť v něm není uvedena kromě možnosti 2 x volit ano ono "ne":)
 

DeletedUser3281

Guest
Důvod je zcela jasný, ty divy dávají tolik kultury, že jejich motivace by dost pomohla. A jako chtít vylepšit? Co když chci zbourat kulturku a nahradit jinou? A do záhlaví? proč to psát do záhlaví, časem bude stejná motivace jako na mobilu (doufám) takže nějaké psaní je zbytečné, kulturek mám tolik, že motivace na jednu TOP mě nevytrhne a i když jdu lidem naproti, cpu jím pod nos to nejlepší tak se najde spousta co mám pocit na truc najde něco co schovám na druhý konec města, tak pro většinu lidí na mém místě budou divy mezi prvními v žebříčku, protože málo co jiného mi dá 14 K kultury a dost by to pomohlo, když ke kulturnímu bonusu nám chybí třeba 80K což získáme jen pokud lidi nemotivují nesmysli :)

V hlasování je to zcela záměrně, ono stejně záleží na moderátorech zda to pošlou dál nebo ne, i když tady má návrh hromadnou podporu nemusí být odeslán a naopak, něco co nemá klidně bude, proto je hlasování pouze pro pobavení :D

Co se týče nějaké složitosti, tak na tom nic nevidím. Z technického hlediska je to budova jako každá jiná a v okamžiku, kdy aplikace sčítá dostupnou kulturu tam již má nějaký list podle kterého jede s sčítá, nebo tabulku, ve které bude i uvedena existence platné motivace. Však u té studny na to zapomněli a promptně to tam dodali, tak to bude spíše jen nastavení budovy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3346

Guest
Já jsem PRO

A taky PROTI návrhu ve kterém je v úvodním textu základu uvedený můj účet ve formě posměchu. ;) Takže tento návrh je bezpředmětný a musí se smazat a navrhnout znovu :) bez osobních útoků ...

A taky tá anketa ... dost houpá nebo hloupější? nemohu se rozhodnout :oops:
 

DeletedUser341

Guest
I když bych možnost packy na kulturní divy využil, z principu fungování divů jsem proti návrhu. Divy mají být prostě něco unikátního, a to, že nejdou "packovat" je jedním z rysů této unikátnosti.

Naopak jsem PRO uvádět Turunena do základního textu každého budoucího návrhu :D
 

DeletedUser3281

Guest
No na US foru byl návrh, protože jsem nechtěl navrhovat něco co navrhovali jinde ve světě, dělal jsem si research, tak návrh který by odporoval i mě, motivací mělo dojít k násobení VB z knihovny, nebo % pro jednotky a tak, totální utopie, já navrhuji "pouze" kulturu u dvou, popřípadě tří prakticky čistě kulturních divů. Osobně jsem totiž zboural nějaké kulturky proto, že ty divy se vyplatí víc ovšem díky tomu, že někteří nemotivují příliš smysluplně občas čekám na kulturní bonus déle a vlastně mi to připomnělo to, co zde někdo psal "lepší div na kulturu než samotná kulturka"...

Sety z eventů máš taky unikátní, často velmi těžko sehnatelné, hůře jak divy, přesto i když mají směšnou kulturu motivovat jdou. Třeba smysl motivovat nějaké ty dočasné budovy které nestavíš pro kulturu ale pro zisk mi uniká, když ta kultura je tam "jen aby se neřeklo". Ale tak samozřejmě záleží na to, zda to někdo posune ale pokud je div kulturní tak mě prostě přijde logické aby se dal kulturně motivovat.

A navrhuji to jen proto, že si myslím, že tenhle návrh by zvládli realizovat dříve, než změnit motivaci na PC ve stylu mobilu, což by obojí vyřešilo problém, že lidi motivují něco co zahrabu záměrně na druhý konec mapy, protože vím, že mapa se otevírá u sídla a tak jím vše hodnotné cpu náročně k němu :D
 

DeletedUser341

Guest
Nemám na mysli unikátnost z pohledu "získání", nebo z pohledu koncepce. Už jen ten název "starodávný div" dává napovědět, že ty budovy jsou prostě "něco jiného" :)
 

DeletedUser3346

Guest
Tak jo jak chcete. Já jen že ...

Vždy když jen debatuji o tématu s ostatními tak mi za čas napíše moderátor že ať vás tak neurážím apod. to že ale vždy vy vyprovokujete systém akce a reakce je už jaksi přehlíženo. Nedávno jsem ale změnil strategii a vždy se snažím bez osobních narážek které se tématu netýkají a vůbec mě nezajímají, a když už tak vám to vracím menší mírou nestejnou mincí. Ale chápu že když dojdou argumenty týkající se tématu že se začne řešit osobní podstata věci od vás nic na co bych si už nezvykl.

Ohledně tohoto téma (návrhu) ... Líbí se mi ten paradox argumentů a myslím si že autor @ExplorerFfff si na sebe ušil bič :D
Ten komický paradox je že když by se to dalo jako vylepšení v další aktualizaci tak ti co teď vymýšlí proč to tak nemůže být, by psali úplně jak je to skvělé a jak to zlepší hru apod. :D:D:D

To je situace u osoby na kterou autor nápadu narážel v úvodním příspěvku nápadu zastání má a u ostatních (možná kamarádů) už ne. :D

Jako už jen ten úhel pohledu dělá z tohoto nápadu velmi zajímavé téma. :)
 

DeletedUser3281

Guest
@ramaloke Já osobně na nich nic výjimečného nevidím. Pro mě je to normální budova, co si odemknu ve výzkumu. Stejně tak urychlovač je pro mě jen urychlovač, ať už u sebe má napsáno legendární nebo epický.A vzhledem k tomu, že počínaje půlčíky je znát tendence lidi nutit vlastnit hodně divů, protože na jejich vlastnictví celkem podstatně stojí zisk semínek, tak mi tahle funkce přijde opomenutá.

Sám uznáš, že by se ti to asi líbilo, asi by ti to i pomohlo ale možná proto, že ten nápis "prastarý div" máš v hlavě jako něco epického, tak tě tohle co mě díky tomu, že budovy ve městě vnímám jako produktivní, otrocké, kulturní nebo kulturně/otrocké. Ty dva, popřípadě tři divy o které se jedná nejsou produktivní ale kulturní, ty dva primárně, ten jeden je primárně spíše o bodech do žebříčku. Když jsi sto stavěl, tak jsi to stavěl proto že chceš nějaký "prastarý div" nebo proto, že jsi si spočítal, že se ti to vyplatí více jak třeba postavit café maškara? Tedy primárně byla motivace jaká? U těchto divů jednoznačně kulturní a tedy i když ze zvyku vnímáš ty divy jako nějak speciální, tak prakticky to asi valná většina lidí používá jako kulturní hybrid.
 

DeletedUser341

Guest
Jako jasně, motivace to stavět je "vyplatí se / nevyplatí se", tedy stavim to jako "speciální kulturní budovu"... Ale jinak jo, je to jen o tom, co je zakořeněno "v hlavě"... A trochu na to má vliv i FoE, kde se prostě taky žádné bonusy divů netýkají (například bonus na výběr mincí ti ovlivní všechny obytky, ale div co dává mince, už ne). Stejně jako třeba hlavního sídla - to je taky speciální budova...
 

Angedev

Velmistr písma
Za mě pro :) Divy mám postavené a kdybych z nich mohla získat kultury ještě více, stěžovat si určitě nebudu :D Když už by to zavedli, nebylo by špatné, aby se na divy dalo použít i kouzlo, ale to už bych toho chtěla asi moc, zůstaneme při zemi :rolleyes: :D
 

Lovec Krys

Legenda
Taky nemám nic proti - třeba bych konečně dostal i nějaký kulturní bonus (zatím jedu dlouhodobě na 100%, jen občas mi tam naskočí krátkodobě 125%.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
mně se to líbí. aspoň bych nemusel živit zbytečné kulturní budovy a mohl si nechat pouze hybridní eventovky a manovou kulturu. a když už jsme u toho, nebylo by na škodu konečně něco udělat s těma trůnama vznešených lidí. jako fakt, budova totálně zbytečná... jako dovedu si představit lidi, co mají 100k bodů jen za prastaré divy, 10 push účtů, tak že ty trůny už nějakou rozumnou kulturu dají... ale pro běžného smrtelníka prostě zbytečný div.

@Lovec Krys : vážně jsou ti tví festivaloví obchodníci o tolik lepší, než vinná farma? mám jich 6 a druhý / třetí kulturní bonus není problém. k tomu pár hybridních eventovek, ruiny / klášter. vlastně ani ty studánky co dávají 3600 kultury na 9 polí nejsou úplně zlé.
 

iDavis

Legenda
Z hráčskeho pohľadu sa mi návrh páči a som za, ale mám obavy, že chceme príliš veľa. Kultúrne divy dávajú, hlavne teda na vyšších leveloch, nadmerné množstvo kultúry a či by boli vývojári takí dobrí že by nám to ešte viac umožnili zvýšiť.. Každopádne som ale pre.

Škoda ankety, tá vždy jednoduchým spôsobom vypovie o hráčskych názoroch na ktoré moderátori prihladajú, aj keď nie vždy musí byť len na ich základe rozhodnuté o preposlaní návrhu. Takto to naozaj nemá žiadnu výpovednú hodnotu.
 

DeletedUser3281

Guest
Já popravdě netušil, že vůbec někdo bude proti. Z jednoho prostého důvodu. U malého hráče jsou divy nevýhodné, jejich kutura vs prostor není tak top zase, u velkého hráče je proti tomu extrémní problém s místem a divy začínají mít smysl, ale jejím umístěním se člověk připraví o výpomoci třeba. Tudíž i když by se tohle povolilo, tak se nedá říct, že by došlo k nějak výraznému zvýhodnění, mě totiž motivace kulturního divu nahradí dvě normální motivace skrz mobilní app, což mi za cenu 1,5x prostoru budova oproti café a několika asi i tisícům VB přijde celkem přijatelné. Nepřijde mi to jako něco WOW spíše jako něco co tam dávno mělo být.
 

luterina

Veterán
@ExplorerFfff, tady si spíš někdo zboural kulturní budovy a teď by chtěl ty bodíky za ně nahnat jiným jednoduchým způsobem..., neplakat ale sypat do divů co kulturní body dávají, prostě makat! nic není zadarmo, ale když do divů nasypeš, ztracenou kulturu ti to vrátí :)

jak psal výše @CorwinOfAmber, postavit např. Trůny Vznešených lidí má smysl při větším městě, kde je úroveň divů (součet všech jejich lvl) třeba 100, kde už z nich potom můžeš mít velmi slušnou kulturu na počet políček..., a ano, divy nejsou prostě jen kulturní budovy, jsou to budovy jedinečné, které je třeba si vypiplat tak jako si pipláš celé město, potom i úměrně s městem teprve jejich hodnota a to co poskytují roste a se mít vyplatí :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
Myslíš, že jsem si zboural něco bez toho aniž bych si propočítal možnosti? Já? :cool: Tohle je pouze návrh, který by mi umožnil zbourat něco navíc a hlavně získat 170% o trochu dříve, momentálně mám 170% asi za 15-20 motivací. Tudíž bych to měl o dvě dříve.

2018-11-05_223759.png
 

luterina

Veterán
170 % KB mám při 7 motivacích při neokouzlených budovách, divy mám na úrovni 33 a čím víc je vylepšuji tím vyšší bonus na kulturu a vyšší kulturu samotnou mám, dostat se na úroveň divů 100 je na dlouhou trať, ale není to nemožné a mít potom na trůnech při lvl 7 cca 5000 kultury navíc a stále dle daného koeficientu při zvyšovaní víc, to nezní až tak špatně :) ..nemluvě o stejném počtu bodů do žebříčku..., myslím že kdo mluví o trůnech jako o zbytečném divu, tak spíš jen nepochopil jak to u nich funguje a jak je správně využít :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3281

Guest
No věř, že časem už ty nároky na kulturu a lidi rostou tak, že začneš více řešit, v době kde jsi ty jsem měl 170% bez jakékoliv motivace, ale to už někde od draků moc nejde, resp jen při omezeném místě na rasu. Ovšem to už je debata mimo. Já jsem přesvědčen, že tohle není nějaká "nevyvážená" funkce, ale jen malé plus a spíše věc, co by zde měla být. Trůny neřeším, to je pro mě zbytečný div - žebříček není hodnota. Mě reálně a to mám oba divy na levelu 7, může motivace nahradit půl kavárny, což není tolik na to jak náročné bylo ty divy získat.

Motivovaná kavárna 14 tis kultury = 973/políčko
Nemotivovaný Svatostánek 7 level 13 tis kultury = 546/políčko
Motivovaný Svatostánek 7 level 30 tis kultury = 1234/políčko

Ne opravdu mi to nepřijde nějak výrazné vzhledem k nákladům na divy a jejich možnost mít je pouze jednou, pokud vím, že mi teď v amuni stoupne požadovaná kultura hodně přes 200tis a tedy výpomocí budu muset dohnat 100+tisíc, pro váš malé hráče to smysl nedává, až budeš větší věř, že pochopíš. Je to to samé co píší turunenovi, ty moje návrhy často pochopí lidi, až budou dál, proto s nimi přicházím dnes a neřešil jsem je dřív, kdy tyhle problémy nejsou a nevěděl jsem o nich :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@luterina : trůny jsou opravdu jen pro lidi řekněme z prvních dvou stránek žebříčku, kteří hrají na body. tak jsem se naschvál podíval, kolik jim to dává. byly tam čísla jako 20k bodů (tedy i 20k kultury), což není zlé. ale pro všechny ostatní? k ničemu.

teď příklad konkrétního hráče (jmenovat nebudu) : 26k skóre z divů, trůný level 11 !!! dávají 7300 kultury. kafé maškaráda, 3x5 běžná kulturka, dává 6500 kultury. proč proboha levelovat trůny, aby byly stejně dobré jako obyčená budova? když ty knížky můžu nasypat kamkoli jinam. kamkoli...

jako netvrdím vemte jim tu funkci bodů do žebříčku. ale co třeba bodů stejně a kultury tolik, co strážní věž (klášter)? a kdyby to šlo i motivovat, rozhodně bych je postavil a trochu vyleveloval.
 
Nahoru