• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Silver Whisper

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

silver2.png

Silver Whisper je hráčka, která mi dovolila nahlédnout pod pokličku jejího soukromí a poslala i fotku. Moc děkuji za její ochotu udělat si čas a odpovědět na mé otázky.


1. Můžu znát tvé jméno, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuju se Petra. Bydlím v Kornaticích a je mi 33 let.

2. Kdy si začala hrát Elvenar a co tě ke hře přitáhlo?
K Elvenaru mě přivedla moje maminka se synem, hrála dřív než já v Arendyllu a synovi se líbily boje a jednotky. Pořád do mě hučel, kdy taky půjdeme bojovat a tak jsem to zkusila a už jsem u toho zůstala. Elvenar je krásný svět fantazie a výzev. Začala jsem hrát asi 10 dní po spuštění Winyandoru. Nejdřív tam, asi týden po tom jsem si založila i Arendyll.

3. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Silver Whisper jsem stvořila ve hře School of Dragon a jelikož je to celkem originální, zůstala jsem u ní. Už jsme spolu prošli několika hrami.

4. Hraješ oba světy a v obou jsi velitelka. Dá se to zvládnout? Je pro tebe důležitá pozice v žebříčku?
Pevně doufám, že takových velitelů je víc. Zvládnout se to dá, v každém světě mám partu bezva lidiček, pomáháme si navzájem, jak to jen jde a jsem na ně pyšná. Nejsme sice hvězdy žebříčků, ale o to nám nikomu nejde. Na začátku každé události je občas složité, skákat ze světa do světa a reagovat na diskuzi, můj starý počítač to občas nepobírá. Občas se bojím, aby mi nenafackoval, staroušek. Pozice v žebříčku pro mě důležitá není. Beru to spíš jako odměnu, než cíl. Nikam se neženu, hlavně teď, když naši tvůrci ještě nepřišli s novou rasou. Respektuji to, že kdo si kupuje herní obsah, je výš než my, kteří jedou hru jen vlastními silami.

5. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala, případně, která se ti víc líbí a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší.
Mám obě rasy a jsem za to ráda, znám budovy i složení armád a už nejednou se mi to vyplatilo. Ale moje srdcovka jsou elfové a i tady na fóru se prezentuju jako elf. Budovy elfů jsou tak promyšlené, krásné a barevné. Manufaktury na vyšších úrovních jsou tak dokonalé, že je těžké jednu vybrat, jsou krásné všechny. K tomu tvoří protipól hlavní sídlo lidí, které je podle mě, nejošklivější budova v Elvenaru.
Co se týká spřátelených ras, nejvíc jsem si užila draky. Vůbec jsem se na ně netěšila, protože mi ze začátku přišli tak ponurý, ale jak se postupně měnila má městečka, měla jsem je radši a radši. Jejich kultura a budovy jsou úžasné. Těžko jsem se s nimi loučila. Půlčíci jsou fajn, ale proti drakům jsou hrozně nevýrazní a nudní (možná je to tím, že nemám blízko k farmaření, to už jsem radši sbírala trus Orků).

6. Společenství má 25 lidí, myslíš, že je to dostatečné nebo bys přidala hráče navíc?
Podle mě je 25 lidí víc než dost. Pokud by bylo víc, velitelé by se těžko orientovali a byl by chaos. Už teď, když např. běží dobrodružství, je těžké koordinovat tolik lidí dohromady.

7. Zajímalo by mě, co si myslíš o Eventech a jejich odměnách, na fóru se dost debatuje o odměnách.
Eventy jsou super a jsem určitě ráda, že běží. Je to určitě zpestření hry a ještě nikdy se mi nestalo, že bych event nedokončila. Od té doby, co se s nimi začalo, je hra lehčí a herní strategie hráčů jsou mnohdy založené právě na eventových budovách. Vždycky jsou eventovky lepší než budovy v klasické nabídce a nechápu ty věčně nespokojené hráče, kteří si jen stěžují na výši kultury nebo lidí.
Co se týká odměn, mám ten názor, že ze začátku nás naši tvůrci moc rozmazlili budovami s vysokými hodnotami a hráči mají dlouhou paměť. I když mi přijde smutné, že pořád se nám vyplatí držet si v městečkách eventovky z jara, protože se nevyrovnají hodnotám pozdějších událostí. Mám v adresáři osm stránek nádherných budov, které bych dala do městečka, kdyby se mi jen drobet vyplatili.

8. Pro společenství je tu Dobrodružství společenství. Jaké jsou z toho tvoje pocity. Bavilo tě to? A co říkáš odměnám?
Na dobrodružství jsme se všichni moc těšili a musím říct, že mě osobně to moc baví. Ze začátku bylo dost těžké se sehrát, hlavně i kvůli nepřehlednosti chatu, důležité informace tam lehko splývají a není pak přehled v tom, kdo co vyrábí. Moc mě zaujal návrh od iDavise o úlohách v dobrodružství společenstev a brala bych ho všemi deseti, to listování mezi úkoly je úmorné a nepřehledné. Také bych změnila strukturu bezedné jámy, když je bezedná, měli bychom do ní vysypat všechno, co nám zbude a ne, že se zasekneme na denních výrobách, to je pak o ničem. Když už mluvíme na tohle téma, chtěla bych své lidičky pochválit a poděkovat jim za aktivitu. Mile mě to překvapilo a jsem ráda, že je to baví. Co se týká odměn, tak ty můžou být vždycky lepší, brala bych tam i zesilovače, nejen déšť mincí a příděl zásob. Chatrč na manu je fajn, je malá a výkonná, i když chápu, že pro hráče, kteří ještě nejsou v kapitole lesních elfů není příliš zajímavá.

9. Zdá se ti dobrodružství lepší než turnaje? Bojuješ ráda nebo spíš vyjednáváš? A co si myslíš o bojích v provinciích?
Podle mého nelze tyhle události srovnávat, každá má něco do sebe. Dobrodružství je spíš jen zpestření hry, kdežto turnaje jsou úžasným doplňkem při eventech, bez nich bychom byli nahraní. Já teda určitě a jsem si jistá, že nejeden hráč čeká s úkolem na relikvie, až začne turnaj. V turnajích bojuju ráda. V lehčích úrovních i na automat, v těžších pak sama a jakmile mě jednou porazí, vyjednávám.
Změnou bojového systému se změnilo hodně, co si budeme povídat. Kdo ho zažil, ví, o čem mluvím. Ze začátku bylo hodně těžké si zvyknout na nová pravidla a naučit se bojovat jiným způsobem. Teď se u toho musí víc přemýšlet a vyvážit všechny schopnosti armády. Bojuju jen v zelených a žlutých provinciích, jinak vyjednávám. Modré jsem ani nezažila, vzhledem k mému postupu, ale vím, že existují, asi tak jako dobré cukry.

10. Zamyslela ses někdy, co se ti ve hře nelíbí nebo co bys změnila?
Že by se mi ve hře něco vyloženě nelíbilo se říct nedá (možná až na už zmiňované sídlo lidí). Už se moc těším na to, až se bude i na PC motivovat způsobem z mobilní aplikace. Musím se přiznat, že 6 dní v týdnu jedu motivačky v mobilní aplikaci a jeden den v týdnu to jedu růčo na PC, ale je to jen kvůli tomu, abych viděla pokrok v městečkách spoluhráčů a neztratila přehled o požadavcích na motivačky. Na fóru jsem velkým zastáncem kouzla na manu a pevně doufám, že si časem najde cestu do Elvenaru, tahle změna by nám výrazně pomohla ve hře od kapitoly lesních elfů. Pořád s ní bojuju. Myslím si, že změnu by určitě uvítaly i zprávy, které si posíláme mezi hráči, brala bych nástěnku, kde bychom mohli vypíchnout témata, podobně jako na fóru. Zprávy jsou nepřehledné a mnohdy se mohou důležité informace ztratit.

11. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby.
Kromě rodiny, samozřejmě, jsem klasická knihomolka. Už od útlého dětství mě moje maminka vedla k lásce ke knížkám. Přelouskám všechno od esoteriky přes romány a romantiku, až po fantasy. Teď jsem zažraná do Hry o trůny, i když jí čtu bohužel jen na telefonu.

12. Jaký bys měla vzkaz pro malé začínající a jaký by byl pro dlouhodobě hrající hráče?
To nejlepší, co může začínající hráč udělat je to, že si najde společenství se stejnou herní filozofií. Hra je pak plynulejší, obchod rychlý a hlavně se nikdy nenudíte. O turnajích a dobrodružstvích ani nemluvím, jsou to dobří pomocníčci. I velká společenství berou začátečníky a jako velitelka musím říct, že mi nezáleží na bodech v žebříčku, důležitá je aktivita a radost ze hry.
Dlouhodobí hráči jsou složitější, snad jen, vzpomeňte si na to, že i vy jste byli malí začátečníci. Berte jejich nabídky v obchodu a podporujte je, když jsou aktivní. Co mi hodně vadí je to, když otevřu obchod a vidím tam velké hráče, kteří dávají své nabídky na jednu hvězdu, nebo dokonce žádnou, to už je zlodějina. Nemám zapotřebí se obohacovat na úkor slabších hráčů a nepochopím ty, kteří to dělají. V tomto případě bych ocenila filtr na tržišti.
A všichni dohromady pamatujte, že hra má bavit a působit jako odreagování. Nemá smysl nic hrotit, protože tady vám nic neuteče, když vás to baví.

13. Je nový rok, máš nějaké Elvenarské přání nebo myšlenku, kterou bys ráda sdělila hráčům.
Pomáhejte si navzájem a važte si každého dne, kdy jste zdraví a šťastní.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru