• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Příběh SILHVE

Frantulinek

Učedník
Vyběhl jsem na kraj města, tak jako každý den, abych se zde ukryl se svým sněním o dávných časech. Posadil jsem se za skalku, která mě kryla před zraky zvědavců, ale umožňovala mi výhled až k šedomodrým horám na obzoru. Tiše jsem hleděl do krajiny a přemýšlel o své budoucnosti. Z čista jasna upoutala moji pozornost postava starce, která se blížila po cestě k městu. I když stařec vyhlížel věkovitě, jeho krok byl rychlý a křepký. Měl dlouhou hůl a přes rameno přehozený cestovní vak. Rychle se blížil a já se schoulil do pukliny ve skále, aby mě neviděl. Když mě míjel, otočil se k mému úkrytu a prohodil: „Nemusíš se schovávat. Jdu za tebou.“ Opatrně jsem vykoukl a podivil se těm slovům. „Ano, jsem tu kvůli tobě. Hvězdy mi vyjevily, že ty jsi ten, který toto město povede k moudrosti a učenosti“. „Myslím, že mě znáš. Jsem Fandorin Moudrý“, řekl čaroděj.

Ano, znal jsem to jméno z legend, které si vypráví můj lid. Byl to ten Fandorin, který oplýval velikou moudrostí. S jeho jménem byly spojovány i historky o dracích, které dokázal zkrotit tak, aby byli ku prospěchu všech bytostí. Přesto jej draci milovali a vždy ho chránili.

„Přišel jsem, abych ti předal znalosti dávných časů. Provedu tě stezkou poznání. Nebude lehká, ale na konci tě čeká Moudrost spolu s Učeností“.
 
Nahoru