• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Sci-fi

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

V době vydání tohoto rozhovoru je Sci-fi na prvním místě na Winyandoru mezi spolky. Pořadí sice není to nejdůležitější, ale je to pěkné. Přejeme další úspěchy.

1. Kdy a jak vaše společenství vzniklo?
Společenství Sci-fi vzniklo 1. 9. 2018. Před tím jsem byla pár měsíců zástupkyní velitele ve spolku, kde se sice hrál kvalitní turnaj, ale bylo tam napětí a neshody. Vstoupila jsem do jiného společenství, ale hned mi začali psát někteří bývalí spoluhráči a navrhovali, ať založím nový spolek, že nás pár do začátku určitě bude. Začínalo nás 5, za měsíc už Sci-fi mělo 21 členů a hráli jsme na 10 beden. V té době bylo kvalitních turnajových spolků málo a tak se k nám brzo hlásili skvělí hráči. Za necelé dva měsíce jsme postoupili v žebříčku do první dvacítky a postupně jsme stoupali výš. Nyní je Sci-fi už nějaký čas v žebříčku na 3. místě. Je to příjemné, ale také vím, že pořadí je věc velmi nestálá.

2. Čím se lišíte od ostatních společenství?
Kvalitních výsledků se dá dosahovat v pohodě a bez stresu. Hrajeme, protože chceme, a to je základ všeho. Máme pár pravidel pro hru, ale jsou to jednoduché zásady, které nikoho nesvazují. Pravidelně získáváme Zlatou věž a turnaj hrajeme na 16 beden, ale už jsme dosáhli i na 17. bedýnku. Naši členové jsou komunikativní, takže na chatu je živo.

3. Má nějaký zvláštní význam název vašeho společenství?
Kdysi mi jeden hráč ve hře napsal, že chci společenství, které neexistuje. A když jsem pak přemýšlela o názvu pro vznikající partu, napadlo mě „Sci-fi“ … řekněme: něco z říše představ o nových možnostech.

4. Jaká máte pravidla pro správný chod vašeho společenství?
Zkušenost ukázala, že je dobré mít napsané nějaké zásady. Naše pravidla jsou velmi jednoduchá a základem je povinný turnaj s minimem 1500 bodů a věž minimálně 2 patra. Všechno ostatní je spíš důraz na některé priority. Nejdůležitější je určitě vzájemný respekt. Podstatné věci máme napsány na profilu společenství a trochu podrobněji na našem webu: https://sci-fi3.webnode.cz/

5. Jaká máte pravidla pro přijetí nových členů?
Nový hráč by měl hrát především kvalitní turnaj i věž. A s tímto požadavkem logicky souvisí i to, že přijímáme jen pokročilé hráče, kteří mají ve hře už něco za sebou.

6. Jak vznikají nová pravidla? Jsou dílem velitele, jeho zástupců, či vznikají po dohodě všech členů?
Čím méně pravidel, tím lépe. Ale občas někdo navrhne nějakou změnu, tak uděláme anketu formou zprávy nebo se o tom bavíme na chatu.

7. Co je pro vás ve společenství nejdůležitější (úspěchy, spolupráce, komunikace...)?
Určitě chceme kvalitní turnaj a Zlatou věž. A dobrá komunikace a spolupráce s tím jde ruku v ruce. Je třeba také chápat, že ne vždy se ve hře každému daří, mohou nastat různé těžkosti. V tom případě je důležité, aby hráč oznámil, co se děje, abychom věděli, že situace je dočasná a nejedná se o ukončení hry.

8. Přáli byste si vylepšit nějakou funkci, případně zavést úplně novou, která by byla prospěšná pro fungování společenství?
Myslím, že by bylo třeba trochu opravit výskyt receptů v Akademii. Především se mi jedná o krmení. Někteří hráči ho mají desítky na skladě a jiní nemají nic. Vedu ještě spolek Trubadúři na cz1 a v obou spolcích jsou někteří hráči, kterým se krmení v Akademii objevuje velmi málo. A rozhodně to není tím, že by ve hře nebyli dostatečně často.

A teď návrhy některých našich hráčů:

Svetlo:
Mám strašnou spoustu úlomků kouzel a budov v inventáři, a na nic mi to není. K tomu ve věži mi zase padají další úlomky kouzel. Kdybych to mohla za něco vyměnit, tak by to bylo fajn. Často mám v Řemeslné výrobě nabídky, které vůbec nepotřebuji, a zoufale mi např. chybí krmení.

Tequard: zrušit DS

Carmenka:
1. Ten zelený puntík u aktivity členů v seznamu zvětšit nebo toho, co je přítomen, lépe zvýraznit a zavést tuto funkci i na mobilu. Bylo by fajn umožnit dávat VB z mobilu i do divů hráče, co není ve společenství.
2. DS by se mělo změnit, odměny zvětšit a ty farmáře vrátit na výrobu 5, co bylo. Nebo DS úplně zrušit. Nemá to přínos ani pro členy, ani pro spolek v téhle podobě.

Jasan3005: zrušit DS

Showstall:
1. hromadné zadávání zbrojnic
2. návrat studánek

Jardam69:
Návrat studní a možnost v mobilu dávat VB do divů hráči, který není členem společenství.

Deggiro:
1) Větší kapacitu seznamu pod zvonečkem - motivace dávám pouze přes tento seznam a často je plný aktivních (zlatých) oznámení o motivaci a některé už přetekly ze seznamu pryč. A pak nevím, koho motivovat. :-(

2) Mít možnost si vytvořit seznam hráčů, kterým jsem přispěl do divu (hlavně hráčů mimo společenství), abych snadno mohl sledovat změny. Dnes netuším, od kterého hráče a z kterého divu mi přišly VB.

3) Během přerovnávání města by bylo fajn mít možnost snížit výšku budov pouze na obrys. Jak jsou budovy vytvořené, není za ně vidět na malé objekty a je problém je správně uchopit.

4) Z věže a událostí mám spoustu jednoho artefaktu k rozvinutí budovy, ale jsou mi na nic, protože budovu už mám na maximu a další budovu nezískám. Rád bych tyto artefakty vyměnil za jiné, pro mne užitečné.

9. Hrajete dobrodružství společenství a máte nějakou strategii při jeho plnění?
DS hrajeme, ale je to dobrovolné. Jako většina společenství používáme sdílenou tabulku k zapisování vyráběných odznaků, abychom se mohli ve hře lépe doplňovat. Především si dojdeme pro odměny všech tří map. A pak záleží na tom, kolik lidí má čas a místo ve městě, a tomu přizpůsobíme hru. Jsou hráči, kteří hrají DS rádi, jiní to mají jen jako nepříjemnou povinnost, ale hrají obětavě jen kvůli spolku. Některé změny v DS byly poslední dobou přínosné, ale přeci jen by to chtělo ještě DS někam posunout. Na to, že je nyní častěji než dřív, by nemělo být tak dlouhé a měl by se změnit systém odměn.

10. Věž věčnosti je další pravidelná záležitost. Máte v podmínkách, kolik pater jedete minimálně? Kolik zlatých trofejí jste už získali?
Minimálně by hráč měl ve věži zakončit celá dvě patra. Ale aby se získala pravidelně Zlatá věž, je potřebné, aby bylo ve spolku dostatek hráčů, kteří ji hrají celou. Nějaký čas nám trvalo, než jsme Zlatonku začali zvládat pravidelně, ale nakonec se to poddalo. Teď máme 31 zlatých trofejí z věže a tento turnaj jsme zvládli zase jednou 17 beden v turnaji, a to nás hrálo jen 24. Jak před časem napsal jeden náš hráč: dnešní rekord - zítřejší norma ;).

11. Stejně tak mě zajímá, jaké podmínky máte pro splnění 10 turnajových truhel (a více) v turnaji.
Turnaj zvládáme běžně na 16 beden, a jak už jsem psala výše, už jsme také brali i 17, ale to je zatím výjimka. Minimum na hráče je 1500 bodů, ale je jasné, že minimum není normální hra. Pokud má někdo nějaké potíže nebo je na dovolené, kde nemůže hrát, může být ze hry omluven. Stačí dát vědět a nic se neděje. Máme v týmu skvělé turnajové hráče, takže je to radost, když hotové bedny pěkně přibývají.

12. Sledujete jako spolek body v žebříčku samotných hráčů a umístění celého společenství?
Občas se podívám, jak si vede Sci-fi v žebříčku spolků. Teď jsme už nějaký čas na 3. místě. Někdy se stane, že někteří hráči ukončí hru a hned se tím může pořadí změnit. Ale přiznám, že pěkné pořadí Sci-fi mě zajímá víc, než umístění mého vlastního města.

Body jednotlivých hráčů nijak nehlídám, do stavby města nikomu nemluvím. Připadá mi nedůstojné hráče našeho spolku nějak podrobně sledovat. Vedu si jen záznamy o výsledcích turnaje a kouknu, jak nám jde věž.

13. Sledujete Beta fórum, případně hrajete hru i na Betě pro testování novinek ve hře?
Na Betě hraji já a ještě pár našich hráčů, ale jsme tam v různých spolcích. Občas se na Beta fórum podívám, i další naši hráči to sledují. Na chatu ve Sci-fi hráči informují, pokud je na betě nějaká novinka. Hru na betě považuji za přínos a jsem ráda, že máme přehled o tom, co se chystá. Zvláště poslední novinka s bodováním aktivity spolku, za což si pak můžeme koupit nějakou pomoc ve hře, je moc fajn. Jsem ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet ještě před tím, než to přijde na live servery.

14. Je u vás zaveden nějaký systém výměny VB v prastarých divech? Pokud ano, jaký?
Na výměnu VB v divech požíváme hromadné zprávy – kolečka (10, 15, 20, 30 a 50). Je to zcela dobrovolné. Mám ve spolku hráče (piii), který se o kolečka svědomitě stará. Když je v kolečku víc než 100 zpráv, je třeba ho obnovit, protože pak se špatně načítá. Díky kvalitnímu turnaji máme VB dostatek, takže kolečka pěkně jedou. A kdo končí div, může na chatu oznámit, že má volné odměny.

15. Moc vám děkuji za váš čas. A poslední otázka: Chtěli byste něco říct na závěr?
Děkuji všem hráčům Sci-fi, je mi ctí s vámi hrát!

Přeji všem vše dobré a hezkou hru. Ludi
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru