• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Sčítání bojových bonusů

Saux

Znalec fóra
Zdravím při pátku,
suroviny ve skladech jsem už ponížil (resp. ponížila mi je Věž nevděčnosti), takže tu mám zase jeden dotaz, protože tomuhle fakt nerozumím:
Různé budovy dávají bonusy k boji, ať už k útoku, či k obraně. Namátkou třeba Jedinečné vylepšení, Trpajzličí zbrojíř, samozřejmě Fénix atd. Není mi jasné toto: zbrojíř mi přidá "50% k hodnotě zdraví všem jednotkám" - OK, tomu rozumím. Ale - dále je psáno, že "bonusy se mohou sčítat" - takže když postavím 2 zbrojíře, přidá mi to 100 % zdraví a budu prakticky neporazitelnej? :) To jsem asi pochopil nějak blbě, ne?
 

Prealiena

Velmistr písma
Zdraví tvých jednotek (srdíčko v informacích o jednotce) bude o 100% větší, čili dvojnásobné oproti základnímu stavu.
Ale bacha, plete se do toho ještě Klášter bojových mnichů.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Saux Když bude mít tvá jednotka zdraví 100,
1 trpasličí zbrojíř ti z ní udělá jednotku se zdravím 150,
2 trpasličí zbrojíři jednotku se zdravím 200,
3 se zdravím 250,
...
A neporazitelný bych neřekl, jen ti to o dost ulehčí věž a posune nebojovatelné provincie v turnaji o pár výše (resp. buď tě zadrží nebojovatelná provincie anebo velikost jednotky - v závistlosti na počtu podpůrných budov, které použiješ).
 

DeletedUser5748

Guest
@Saux Většinou stavím 6-7 jedinečných vylepšení a k neporazitelnosti mám daleko. V laboratoři už mám 70% ztráty. Určitě se nevyplatí stavět po jedné budově. Nejlepší je to vyzkoušet - postav 4 budovy, až ztráty budou kolem 50% přidej další, postup opakuj pokud se nedostaneš na konec věži. Speciálně pro turnaje bych ty budovy nestavěl - nastav to podle věže. Počet budov se kterými projdeš věž stačí pro cca pro 6 kol v 15 - 20 provincich v turnaji (podle druhu turnaje - prkna jsou lehči než drahokamy).
 
stavím zbrojíře, 2x jedinečné vylepšení, 3x střelnici a 3x mágobonus (nevím, jak se jmenuje), Docela to funguje a díky divům na to protočím dvě věže a dva turnaje, takže stíhám obnovovat zásobu
 

Semtexx72

Znalec fóra
Emhyre, takže všechny ty podpůrné budovy do města postavíš cca v pátek večer? Pak by to i vycházelo.
Turnaj urychluješ i nakrmeným Polárním medvědem, nebo méďu nepotřebuješ, protože máš D111-Simia Sapiens na hodně vysokém levelu?
 

Lovec Krys

Legenda
@Semtexx72 Ideální je v pátek večer (tak to dělám já)
Časový skok na 30 snižuje čas o 80%, tzn. čas mezi koly klesne na 3h12min.
S nakrmeným polárním medvědem lv 10 (nebo 2 lv1, pokud nemáte lv10, ale máte 2 základy) klesne na 0.
Takže kombinací obojího lze odehrát turnaj najednou cca za hodinu (v závislosti na počtu provincií) a použít dočasné posilovací budovy na 2 turnaje a ještě konec a začátek věže (případně, pokud obětujete urychlovače, tak 2 celé věže).
Simia je na produkci jednotek (v podstatě hnědý medvěd bez nutnosti krmení).

V podstatě jeden z mála použitelných triků umožňující mi setrvat alespoň v části turnajů na top pozicích.
Moc dalších možností, jak se tam udržet už nemám. S dalšími kapitolami budou náklady vzrůstat natolik, že se tam prostě na konci výzkumu neudržím oproti městům někde uprostřed.
A to ještě neuvažuji o tom, že už uplyne dostatek času, aby si někteří hráči vypiplali speciální turnaj trolící města, které pak budou snadno kralovat (díky naprosto směšným nákladům dokazujícím, jak je současná formule špatná) - ono chvíli trvá dostat někam do orků město s minimem rozšíření, žádnými divy a ještě pak srazit bonus na relikvie nejlépe na 0.
 
Naposledy upraveno:
Emhyre, takže všechny ty podpůrné budovy do města postavíš cca v pátek večer? Pak by to i vycházelo.
Turnaj urychluješ i nakrmeným Polárním medvědem, nebo méďu nepotřebuješ, protože máš D111-Simia Sapiens na hodně vysokém levelu?
přesně, v pátek večer a vydrží do středy večera. Na každý turnaj (+věž) mám celý den. Aktuálně mám D111 na 30 (na tohle jsem si dlouho šetřil VBčka - několik kapitol), takže zrychlení o 80 % a k tomu medvídka (bohužel jen lvl 4 nebo 5). I tak po nakrmení mám rozestup mezi koly turnaje asi 1:10 h
takže vlastně mě dva turnaje stojí 3 krmiva (2x ohnivák + 1x polárka) a k tomu 2x využiju jedny domky.

produkce jednotek je zase na další úvahu :) (ale ve zkratce, jednou za čas utratím mraky urychlovačů a kladívkoboostů, nakrmím dvě hnědky a mám na pár týdnů vystaráno - při rozumném využívání a permanentním doplňování)

EDIT: na téhle taktice je pitomá ta časová náročnost a paměť. Teď nedávno se mi zrovna stalo, že jsem si sice v pátek večer dobře rozjel turnaj, jenže jsem zapomněl na věž a tak mi celá jedna věž utekla... :(
 

GorGlin

Veterán
Prekerka je třeba taky v kombinaci s eventem.
Když turnaj i věž sjedes během několika hodin je vhodné si to pečlivě naplánovat aby jsi přitom zvládl co nejvíc úkolů na střety a runy.
 
Nahoru