• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ryny

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png
Další, kdo přijal pozvání o osobnosti Elvenaru je hráč Ryny. Povídání s ním bylo moc velice zajímavé.
1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Mé jméno je Milan. Žiji v Praze a je mi čtyřicet let.

2. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Když nebudu počítat rodinu, která je samozřejmě na prvním místě, tak trávím čas s Elvenarem. Najde se chvíle i na četbu (např. J. R. R. Tolkien, literatura faktu) a sport (ze zdravotních důvodů spíš jen pasivně). Jako snad každý mám rád filmy a seriály.

3. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Profesí jsem úředník, takže nic zajímavého.

4. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Přezdívka je odvozená z mého příjmení. Vzhledem k tomu, že mi tak říkali od raného dětství, tak má sentimentální nádech.

5. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral a proč? Jaká spřátelená rasa ti je nejbližší?

Hraji za elfy. Výběr rasy nemám jak racionálně zdůvodnit. Zřejmě jsem ovlivněn Tolkienovou tvorbou.
Ještě jsem zapomněl na spřátelenou rasu.
Nevím, zda se dá říct, že mi jsou nejblíže, nicméně líbí se mi čarodějové a draci (dál jsem se zatím nedostal). Podle mého názoru mají nejhezčí stavby.

6. Co si myslíš o událostech a jejích odměnách? A zajímá mě tvůj názor na mechaniku v mlžném lese, případně rotující truhly či mechaniku s 16. přihrádkami.
Události jsou, podle mého názoru, kořením hry. Bohužel odměny už nejsou tak atraktivní jak bývaly (čerpám i z názorů veteránů Elvenaru). Úrovně budovy např. hnědého medvěda ty nové nedosahují. Z denních odměn už vybírám také velmi pečlivě. Vlastně pouze bataliony (které bohužel nahradily pluky), nebo budovy tvořící manu. Nehledím tolik na krásu jako spíš na užitek nabízených budov.
Mechanika mlžného lesa je zajímavá. Musím přiznat, že mi zpočátku trochu unikal smysl, ale nakonec jsem pochopil a s pomocí dobrodružství společenství jsem budovu vyzkoumal na 10. úroveň. Každopádně ve zbylých dvou případech jsem na 10. úroveň dosáhl i bez DS. Nejvíc mi vyhovují rotující truhly, ale mechanika 16ti přihrádek má také své kouzlo, spočívající v násobcích či odkrytí poliček.
Zkrátka události jsou skvělá věc. Ale klidně bych snížil jejich frekvenci, kdyby se zvýšila (vrátila) kvalita odměn.

7. Zajímal by mě tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnostech bojů nebo případné vyjednávání s duchy?
Věž už delší dobu hraju až do konce. Hned jak jsem se k ní dostal, tak jsem bojoval, dokud jsem nepřišel o vše (suroviny i armádu). Vlastně se pokaždé těším na zelenou ikonu "otevřít".
Přes výše uvedené, mám k odměnám výhrady asi jako každý hráč. Měl by se změnit poměr odměn na všech úrovních věže. Vím, že se mnou spoustu hráčů nebude souhlasit a vím i to, že jsem pořád prakticky na začátku, ale již nyní mám stovky tisíc úlomků kouzel a stovky spojovacích činidel, a to i přesto, že mi akademie jede prakticky non-stop. Těmhle "odměnám" bych zásadně snížil percentuální nasazení. Stejně bych to viděl i u portálových bonusů. Ty bych z hlavních cen úplně vyřadil. Dojít na vrchol a dostat portálový bonus není odměna, ale trest nebo výsměch.
V průběhu věže volím v prvé řadě boj. V mobilní aplikaci si nemusím vybírat automat/manuál, takže mi připadá, jako by to bylo těžší, než slýchávám od ostatních. Samozřejmě prakticky vždy končím u vyjednávání a vysypu se ze surovin natolik, že sotva dokážu trochu postupovat ve vlastním vývoji.
Závěrem bych shrnul, že odměny získané ve věži rozhodně nejsou adekvátní vynaloženému úsilí (a zdrojů). Např. další možnost výběru při vyjednávají s duchy za 25 diamantů není úplně levná záležitost. Ve finále se zkrátka může stát, že z odměn nemáte nic, protože u diamantů nula od nuly pojde a vy se jen vlastně vydáte ze zdrojů. Přes veškerá negativa budu hrát věž i nadále. Jsem zkrátka soutěživý.

A ještě otázka k odměnám, co říkáš artefaktům ve věži? A kolik si jich získal, jestli se můžu zeptat.
Tuhle "akci" jsem nakonec hodnotil pozitivně. Záměrem autorů nejspíš nebyla jistota zisku všech 9 artefaktů, ale patrně pouhá možnost "dostavět" danou budovu pro ty, co jí už mají (nebo nějakými artefakty disponují již z předešlých akcí).
Mně se nakonec podařilo získat artefaktů 6, přičemž jsem ve třech kompletních věžích zůstal zcela plonkový. Suma sumárum jsem relativně spokojen a ohniváka sedmé úrovně asi postavím.

9. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Hraji pouze na mobilu. Na PC jsem to ještě nevyzkoušel a popravdě to zatím ani neplánuji.

10. Sleduješ dění na betě a máš přehled o připravovaných novinkách dřív než přijdou k nám na Cz svět?
Musím se přiznat, že nesleduji. Pouze zprostředkovaně přes fórum, resp. informace hráčů, kteří účet na betě mají a o informace se s námi línějšími podělí. Tímto bych jim chtěl také poděkovat.

11. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání či boj? A co říkáš na změnu turnajů, která tu před časem proběhla?
Bojuji v provinciích i turnajích. Vždy upřednostňuji boj před vyjednáváním, ale i tak se k vyjednávání pravidelně dostávám.
Na změnu turnaje jsem si poměrně rychle zvykl. Jen původní nasazování bylo, dle mého názoru, spravedlivější. Nový způsob je trestem za vývoj/výzkum, což asi nebyl krok správným směrem a stále doufám k návratu ke starému systému.

12. Co si myslíš o Akademii kouzel a všemu co nabízí?
Akademii kouzel resp. její samotný princip asi nelze hodnotit jinak než pozitivně. Byla to první budova, co jsem vyzkoumal na nejvyšší možnou úroveň. Vlastně první věc, za kterou jsem utratil nějaké diamanty (pokud se tedy dobře pamatuji).
Výroba kouzel už pro mě bohužel ztratila to kouzlo, co mívala. Veškerých v akademii dostupných kouzel mám dostatek z turnajů, sad měsíčních knihoven apod. Výroba je věc jiná. Ta mi jede prakticky neustále. V prvé řadě vybírám požehnání na zásoby, pak platformy na eventové budovy, "posilovací budovy", dále časovače a další. Naopak vůbec nevybírám portálové bonusy a kulturní budovy. Trochu doufám, že bude časem přidána i směna různých artefaktů (nápad již byl vámi postoupen vývojářům).

13. Když hraješ hru, nenapadlo tě někdy něco změnit či vylepšit? Případně co by to bylo?
Jak jsem již napsal, předali jste nápad "Možnost směny různých artefaktů". Později jsem se dozvěděl, že obdobná myšlenka napadala už mnohé přede mnou (tak snad to vyjde). Jako důležité se mi totiž zdá, nabídnout hráčům možnost dokončit "rozestavěné" eventové budovy na nejvyšší úroveň. Neříkám, že by to mělo být snadné a rychlé, ale každý by asi rád viděl světlo na konci tunelu.
Musím také napsat, že doteď jsem nepochopil nemožnost teleportace některých budov. To mi smysl nedává vůbec. To bych rozhodně změnil.
Vlastně co chvíli mě (asi jako každého) napadne nějaká věc, kterou bych změnil (třeba proč nemohu alternativně nakupovat vojsko za zlato, kterého mám neustálý přebytek, proč nemohu jinak využít rozbité úlomky kouzel, atd.). Ale ty dvě první co jsem vypsal, mě pálí asi nejvíc.

14. Právě končí další Dobrodružství společenství. Máš nějaký názor na odměny a případně na celou událost?
Celou událost beru pouze jako nadstavbu k eventu. Hrajeme to jen kvůli spoluhráčům, kteří nestihli získat všechny potřebného artefakty. Zde je nepoměr vynaloženého úsilí a získaných cen snad ještě větší než ve věži věčnosti. Mnohým (včetně mě) se na dobu DS prakticky zastaví vývoj a výstavba města a zisk je vážně zanedbatelný.
Výše uvedeným nechci celý koncept DS zavrhnout. Sám bych na lepší asi nepřišel. Jen by stálo za zamyšlení udělat něco s cenami a tím i motivací pro tuto událost. Bohužel se stále častěji setkávám s hráči, kteří už DS nechtějí absolvovat.

15. Je tu další událost, chceš se nějak vyjádřit k odměnám a hlavní budově Popelavého fénixe?
Z denních odměn si vybírám jen jednotky, vědomostní body a budovy produkující manu. Ostatní odměny mě nechávají chladným. Obzvlášť takový portálový bonus mi dokáže zvednout náladu.
Hlavní budovu bych rád postavil, protože kromě prastarých divů sbírám i tyto budovy. "Bohužel" jste do mé sběratelské vášně hodili vidle v podobě směny artefaktů a já budu do konce přemítat, zda dodělat ohniváka.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Tyto otázky jsou od od hráčky Reyahana

16. Turnaje dáváš pravidelně na vysoký počet TB, máš nějakou taktiku, kterou bys doporučil ostatním hráčům?

Narozdíl od již skutečně zkušených hráčů žádnou taktiku nemám. Zkrátka bojuji co mi síly stačí a kde nestačí tam musím vyjednávat a draze zaplatit.

17. Jakou eventovou budovu ze svého městečka máš nejraději? Kdybys mohl nějakou navrhnout, co by měla dávat?
Popravdě nevím, jestli bych nějakou budovu vyzdvihl. Pokud bych si měl nechat jen jednu, tak nejspíš hnědého medvěda.
A kdybych mohl navrhnout budovu sám? Tak kdyby z ní padaly diamanty nebo královské rekonstrukce, to by se mi hodně líbilo.

18. Máš postavenou spoustu prastarých divů... Který je nejvíce a nejméně oblíbený?
Z těch prastarých divů, co mám ve městě, jsou mým nejoblíbenějším jehly bouře a na opačné straně stojí Enarovo velvyslanectví.
Ale jsem prakticky pořád na začátku cesty a mám toho ještě dost před sebou. Uvidíme, jestli v budoucnu dostanu víc rozumu a počty prastarých divů nějak výrazně zredukuji.

Děkuji za otázky :).

19. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Chtěl bych poděkovat vývojářům za tuto skvělou hru, vám správcům/moderátorům fóra a ostatním za vaši činnost, dále všem hráčům, kteří poskytují své rady a předávají své zkušenosti nám méně zkušeným.
No a všem společně bych rád popřál co možná nejlepší zážitky ze hry a portálové bonusy nechť se jim vyhnou ;-).
No a asi bych nebyl správný velitel společenství, kdybych nevyužil této příležitosti a nevychválil celý náš tým za pravidelně dosahované výsledky v týmových akcích a zároveň neupozornil na pár volných míst ve společenství Terra incognita, které čekají na aktivní hráče ;-).

Závěrem přeji všem zdraví a štěstí i v soukromém životě.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru