• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

rozdíl v těžbě preferovaných surovin

DeletedUser3391

Guest
Zdravim.
Hraju na obou serverech. Na jednom za lidi a druhém za elfy. Za lidi mám preferovanou surovinu prkna a při budově na 15 levelu těžím 733/hod. při 175 relikviích a bonusu 402%.
Oproti tomu za elfy preferuji mramor, jenže při budově na 15 levelu těžím pouze 277/hod. při 174 relikviích a shodném bonusu 402%.
Ještě dodám, že jsem zrovna měl u lidí kulturní bonus 150% a u elfů 125%...což ale není takový rozdíl a i pokud mám bonus shodný, tak u elfů mám o dost menší těžbu základní suroviny. Což mě dost brzdí a hlavně štve.
Můj dotaz je, zda je to normální, a proč, nebo jestli je chyba někde u mně.
Na wiki jsem odpověď nenašel.
Děkuji.
 

Magni

Guest
Ahoj. Začnu tím, že bonus z kultury nemá žádný vliv na produkci surovin. Pouze na mince a zásoby, tím pádem tento faktor padá úplně a nebudeme ho brát v úvahu.

Co se týká rozdílných hodnot v produkci, je to pouze zdánlivé. Rozepíšeme si to:

Lidská manufaktura na 15. úrovni má velikost 4x4, tedy 16 políček. Pokud je produkce 733, je to v přepočtu a po zaokrouhlení na 1 políčko 46/hod.

Elfí manufaktura na 15. úrovni má velikost 3x2, tedy pouze 6 políček. Pokud je produkce 277/hod, je to v přepočtu a po zaokrouhlení také 46/hod na políčko.

Je to tedy vlastně stejné :) Pokud člověk postaví 3 manufaktury a elf 8, zaberou velikostně stejně místa a docílí stejné produkce. Samozřejmě náklady na kulturu/populaci nejsou takto stejné (tedy ne takhle přesně), ale zase lidské domečky dávají víc lidí a podobně... Hra je skutečně vyvážená, jen je potřeba počítat jinak, než jen poměřit 2 čísílka :)
 

DeletedUser3391

Guest
No potom je to všechno jasný :) Nepoměřoval sem políčka. Prostě sem si jen všiml, že jako elf trpím nedostatkem základních surovin, ačkoli mám víc manufaktur na stejné nebo i vyšší úrovni. Zkoušel sem i zohlednit kulturní bonus, který jak vysvětluješ na toto nemá vůbec vliv. Proto jsem ho uvedl.
Děkuji za odpověď a vysvětlení a přeji pěkný den.
 
Nahoru