• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

rozšíření města

Entef

Učedník
ahojte, nenašla jsem nikde vlákno, ale možná jsem špatně hledala. Nepřemýšlí vývojář nad rozšířením placu pro stavbu města? Budovy jsou ve většině případů na sobě naplácány a nejsou pořádně ani vidět, což je škoda. Navíc, osobně, když buduji město, ráda bych víc třeba "zeleně" a jiných "blbin", aby se mi město líbilo :)))
a další věc je, pokud si odemknu ve výzkumu plac (za který musím zaplatit surky a mince) a poté si jej musím znovu zaplatit, když jej dávám na plac, přijde mi to trochu moc. Zde se neuvažuje o nějaké změně?
děkuji :)
 

Hexik

Znalec fóra
myslim ze vyvojari stale maji volna pole k pridavani a tak neni potreba zvetsovat plochu vice porad ikdyz vycerpas vsechny moznosti rozsireni (provincie, vyzkum a dia) mely by tam jeste volna pole byt
vice zelene? no to zalezi jak vedes sve mesto zelen docela dobre poskytuji nejake kulturky to vse je na tobe jestli das prednost efektivite a nebo vzhledu mesta trebas kdyz nakouknu do nejakeho se spoustou cesticek neusporadaneho az chaotickeho libi se me ale takove mit nebudu protoze koukam na cesty a volna mista ...
co se tyka vyzkumu a pak placeni pak za samostatny pozemek - kdyz vyzkoumam trebas lepsi obytky taky platim za vyzkum a pak jste za samostatne vylepseni tak me system prijde stejny jen to byva velky objem zlataku ale i to nebyva problem pokud mas na zasobe nejake to pozehnani na mince
 

Entef

Učedník
No chtěli nápad a nad tímto přemýšlím. Protože těch divů a budov je tolik, že i kdyby zvětšili ten plac, tak stejně tam člověk nenacpe všechno :)) Já jedu na efektivitu samozřejmě, protože postupem času nic jiného nezbyde, ale jsem ráda, když to město má nějaký příjemný vzhled :) hlavně pro mě :))
Co se týká toho výzkumu, tak to beru, jen u ostatních není ta částka tak obrovská a občas mě to lehce popudí :) nicméně požehnaní je stále dost, tak se to dá.
 

Hexik

Znalec fóra
kdyz jsme u prijemneho vzhledu za me to jsou rozhodne elfove

vim ze jsou hraci co stavi hodne divu ne-li vsechny u nich je to vzdy tezke rozhodovani hlavne kdyz jich mas trosku vic ktery ted zvedat
a myslim ze tak malo mista neni jen je to o tom co preferujes na to si misto vzdycky udelas
 

Entef

Učedník
No já nestavím rozhodně všechno a musím si vybírat. Elfové byli super :) Mě se líbili i draci. Teď jsem v Pulčících a za chvilku budu "Ementál" :)) na ty se těším. A také na Amuni, jen je škoda, že do toho stylu neudělali i baráky a hl. sídlo :) ale líbí se mi i tak.
Pořád si šetřím volné místo a pravidelně promazávám budovy. Nechala jsem si jen lumpárny s ovcemi, protože kolegyně v práci se mi na ně chodí furt dívat :)))
S divy je to stejné. Jen co upravili turnaje, tak jsem si říkala, že divy co dávají vojsko bych asi potřebovala všechny :))) Ale mám jen na lehkooděnce a střelce, ale ty vyměním za mágy, nebo těžkooděnce, nebo obrněné střelce, ty používám nejvíc.
Já to téma spíš myslela tak, že mám barák na baráku a všichni víme, že je to dobré puzzle město předělávat, nicméně, když tam vidím trávu a nezastavěné místo, tak je to fajn, jde mi nejen o funkčnost, ale i estetiku. Asi je to tím, že jsem holka :D každopádně to téma nebyla stížnost, jen takový nápad.
 

iDavis

Legenda
Pridávanie plochy nemá zmysel. Ak by zväčšili plochu, hráči by postavili viac budov (manufaktur, dielní, divov...) a to aj takých, ktoré doteraz "nepotrebovali". Výsledkom by bolo jednak to, že by sa zase dostali do nedostatku miesta a druhak, že by sa im natoľko zvýšili produkcie, až by to narušilo balans súčasných funkcií hry (napr. veža). To by samozrejme nepripadalo do úvahy takže scenár by nasledoval zvýšením požiadaviek a koniec koncov by sa nevyriešilo vôbec nič, z relatívneho hľadiska by sme boli zase tam kde sme teraz. Jedine čo by to spôsobilo by bola zbytočná práca pre vývojárov.
Niekde ten limit byť musí a ten súčasný je podľa mňa v poriadku.
 

Entef

Učedník
tak je jasné, že to tvůrci mají spočítané tak, aby to sedělo. Nicméně jak píšeš, že by se dostali do nedostatku místa, tak to jsou i teď, takže to nedává smysl. S tou produkcí, to by dle mého vývojáři upravili a vypočítali tak, aby to zase sedělo, tudíž bychom se nikam neposunuli a zůstalo by všechno ve stejným kolejích jako teď. Je to o tom, jak jsme psali s Hexik, o tom, co si vybereš do města dát a tak by tomu bylo i v případě, že bychom dostávali více placu. Takže pokud chci mít město esteticky a nějak urbanisticky a zároveň funkčně řešeno, tak holt musím někde ubrat a někde přidat. samozřejmě pokud například vyhodím manufaktury, abych měla parky, tak budu méně produktivní.
 
neřekl bych, že někdo něco počítal. Ale prostě aktuální stav tak nějak časem vypynul a výrazná změna by ovlivnila vše, co tak nějak evolučně do hry přidávali...
 

Entef

Učedník
Každá takova hra jede od tvůrců přes nějaké výpočty. Jinak by docházelo například k tomu, co psal iDavis. Stačí se mrknout na systém turnajů, růst surovin na turnaje, věž apod. dle levlu ve kterém hráč je.
 
to jo, ale pochybuju, že do toho šli od začátku s nějakými výpočty. Možná tak po kapitolu V... tyhle hry, kdy se neustále něco přidává jsou jen záplata na záplatě
 

Hexik

Znalec fóra
taky myslim ze toho tolik spocitano nemeli jen si udelalai urcitou rezervu v pozemcich pro budouci vyvoj a s tim jak je hra nastavena tedy strety v turnaji nebo vezi vetsi pozemek hru tak docela neulehci
vetsi produkce totiz znamena i vetsi naklady na reseni zjednodusene receno
 

Entef

Učedník
nevím, jak to mají tady. Ale znám vývojáře her u nás a tam se všechno propočítává a říkali, že všude se musí. Nejde ani tak o ulehčení hry. Hru je potřeba prostě nastavit pro všechny stejně a pro jednotlivé úrovně. Kdyby byla větší produkce nestoupla na nákladech, tak to nedává smysl a pointa hry se zhroutí. Stačí sledovat, jak je hra nastavena...
 

Hexik

Znalec fóra
tak nejspis tam bude nejaky pomer ale vim ze efktivita mesta vliv v turnaji ci vezi ma myslim ze to i psali ve chvilich kdy upravovali vez a pak kdyz predelavali turnaj
jiste ze musi byt nejaky propocet ale na pocatku jiste jeste nevedeli co tam budou pridavat ted a zakladni plocha je porad stejne velka
ale vychazeli z nejakych predpokladu protoze preci jen uz i v te dobe bylo dostetek her podobneho typu takze meli spousty inspirace
 
Nahoru