• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Radvanus

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

Radvanus


Další, kdo nám poskytl rozhovor je hráč @Radvanus. Moc děkujeme za moc milé popovídání a ochotu udělat si čas.
1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuji se Radek, je mi 46 a žiji v Chomutově.

2. Jak dlouho už hraješ Elvenar? A vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo? Otázka od hráčky Angie89
V Elvenaru jsem se zabydlel před 26 měsíci. Prostě na mě vyskočila reklama.

3. Co se ti na hře nejvíc líbí? Otázka od hráčky Ludi
Asi bych nevybíral něco konkrétního. Hra se mi líbí jako celek. Budování funkčního, efektivního celku včetně pravidelných obměn. Nebo rébus typu narvat budovu 6x6 na pole 5x5.

4. Máš nějaký nápad, čím by šlo tuhle hru oživit tím správným směrem, nebo jsi spokojen kterým se Elvenar ubírá?
Hlavní směr, kterým se hra ubírá kapitolu za kapitolou je fajn. Oživení hry by měly přinášet hlavně eventy což se ne vždy plně daří, ale ještě pořád to není úplný průšvih.
To hlavní co by mohlo oživit hru je Dobrodružství. Událost s velkým ale nevyužitým potenciálem, která se v poslední době stala spíše smutným doplňkem eventů.

Mám určitou předstvu:
1. DS by mělo dostat exklusivní odměny stejně jako je má věž nebo turnaj
2. odstupňovat odměny podle dokončených tras
3. za dokončení všech devíti tras cenu s wow efektem (nebo česky júúú)

To, že by top ceny dostal každý kdo by splnil podmínky a ne jen první tři by do značné míry mohlo eliminovat DS farmy a získat zájem spolků o DS. Je vážně škoda, že v podstatě jediná událost zaměřená výhradně na společenství takhle stagnuje.

5. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Pokud jde o volný čas, rád si zajdu do přírody, nebo do našeho místního Zooparku, který mě nepřestane snad nikdy bavit.
Příležitostně se probírám starými matrikami (na netu) ve snaze vytvořit rodokmen. Nepohrdnu knihou, která mě nějak zaujme, případně se prostě vypnu u telky.

6. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
"Pracuji" u bezpečnostní agentury jako ostraha objektů.

7. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Radvanus je jednoduše odvozenina od Radka, aby to nevyznělo tak civilně. Takže žádný větší význam to nemá.

8. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší?
Původně jsem začal hrát za lidi, ale nemělo to vlastně žádný specifický důvod. Pro vysvětlení bych zašel na začátek, nikdy jsem podobné hry nehrál a na reklamu, která mě sem přivedla jsem reagoval jenom proto, že jsem zrovna neměl co dělat. Tak nějak jsem předpokládal, že se rozhlédnu, zjistím o co jde a nenávratně zmizím. Proto jsem rasu volil čistě náhodně. Nicméně, po několika měsících jsem přidal město i na druhý svět, tentokrát za elfy.

Pokud jde o spřátelené rasy, tam u mě jednoznačně vítězí Čarodějové a draci. Jejich architektura je zatím nepřekonaná. Momentálně začínám Konstrukty tak uvidíme.

9. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Aktuálně je to asi 50/50. A i když je appka čím dál tím hratelnější, je stále na čem pracovat. Momentálně mi asi nejvíc chybí možnost vyhledávat, nebo přispívat do divů
neobjevených hráčů.

10. Co si myslíš o událostech, jejich úkolech a odměnách?
Události, v poslední době velké téma.
Pravdou je, že v každé události která proběhla jsem získal vše co jsem chtěl, takže minimálně z tohoto pohledu jsem určitě spokojen.
Nevadí mi ani to, že se často mění mechanismus eventů. Alespoň to nesklouzne do stereotypu.

Úkoly jsou většinou v pohodě, i když dostat 5x za sebou výrobu zásob pokaždé jinak pojmenovanou, jakože jiný úkol není nic moc.

Odměny, ty jsou možná úměrný obtížnosti eventů, ale už ne tak moc úrovni hráčů respektive jejich měst. Což může být způsobeno větší frekvencí eventů, kdy není problém jich v jedné kapitole absolvovat několik.
Asi by mi víc vyhovoval návrat ke čtyřem velkým eventům s kvalitními odměnami typu karnevalového setu, oproti kterému jsou hodnoty Sady vzdušných obchodníků prostě směšné.

11. Stejně tak by mě zajímal tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnostech bojů nebo vyjednávání s duchy?
Věž se mi líbí. Hlavně po spuštění verze pro společenství je to další věc, která aktivuje větší spolupráci. Já dělám věž komplet kombinací boje a vyjednávání.
Odměny, těžko říct, ale vzhledem k obtížnosti by možná mohli být o něco hodnotnější. Jasně jsou tam kouzelné budovy, džin a zbrojíř, ale zase nepadají tak často aby to vyvážilo náklady na průchod věží. Také by mohlo padat mnohem míň kouzelných úlomků, nebo by nebylo špatné navýšit odměny ve vyšších patrech vzhledem k větší obtížnosti.
Jasně, boje jsou obtížné, ale s patřičnou přípravou, kterou si stejně většina hráčů děla na turnaj se to dá zvládat. Vyjednávání je hlavně ve třetím patře spíš loterie.

12. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání a věnuješ se plně turnajům?
V turnajích takřka výhradně bojuji, což společně s věží plně zaměstnává celou armádu včetně všech výcvikových struktur (kéž by dostali samostatné fronty), takže provincie vykupuji.
Otázka je co si představuješ pod pojmem plně. Určitě nejedu na max. Momentálně otevírám maximum provincií na první 2* (momentálně asi 40 v 1. a necelých 30 ve 2. městě) a prvních 10 na 6*.

13. Co si myslíš o Akademii kouzel a všemu co nabízí?
Akademie je super a její osazenstvo se nezastaví, ať je to výroba činidel nebo jejich další zpracování v řemeslné výrobě, která se zastaví převážně pro jejich nedostatek.
Nikdy jich nemám dost.

14. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Děkuji za pozvání k rozhovoru. Chtěl bych popřát všem hráčům ať si užívají této hry v klidu a pohodě a nenechají se rozhodit případnými drobnými nedostatky.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru