• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rada pro nováčka..

fosilka70

Pokročilý žák
Ahoj vsem, potreboval bych poradit kde se da sehnat kouzlo Sila zasob? Hru hraji teprve druhy den, tak se teprve seznamuji. Dekuji
Dá se vyrobit v akademii kouzel nebo získat když dáváš sousedskou výpomoc a dostaneš poklad..Když Ti padne síla zásob započítá se do úkolu jako by jsi to vyrobil..
 

Boban456

Pokročilý žák
Ahojky všem. Kdo shání společenství a ví, že ho to hned neomrzí, tak ve For FUN nám odpadli kolegové.
 

DeletedUser1241

Guest
Tak jsem si to tady pěkně přečetl a klobouk dolů všem velitelům
 

Zharthuru

Mistr slova
Velitel , šéf , vedoucí a už si nepamatuji jak ještě . Je mi 40 , říkali mi tak , nestojí to za to . Čecháček se najde .
 

DeletedUser4530

Guest
Nazdárek,
dovolím si použít toto vlákno.
Jeden z těch dvou co je mám na levé straně obrazovky, mi řekl že když si snížím kulturní úroveň ve městě tak dostanu něco, a taky že můžu čekat sousedskou výpomoc co se týká kultury. Mno, jak bych to jen řekl, musel jsem se dotáhnou sám alespoň na 160%.
Podle čeho se řídí sousedská výpomoc? Tedy jestli je to na hlavní sídlo, dělnickou chatrč, nebo kulturní budovu?

A když jsem tu, tak ještě jeden dotaz. Dá se někde najít jaký rozměr mají budovy se zvyšující se úrovní?
Právě jsem totiž dorazil na zlom 4 => 5 u obydlí, a právě překopávám město. Rád bych se tomu do budoucna vyhnul.
Pro kulturní budovy jsem to našel na Wiki, ale jiné ne.

Děkuji všem za odpovědi. :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Corwin22 : ahoj skoro-jmenovče :D

toho pána, co ti radí snížit kulturu, klidně ingoruj. měl by to být odmítnutelný úkol, tedy ho odmítni. ad výpomoc : ostatním vždy dávej to, co mají v názvu města (tedy K pro kulturu, S pro stavitele, M pro mince). nemají-li tam nic, je to fuk ,dej jim co chceš. co se týče pomoci ostatním tobě, nevím, jestli chápu správně dotaz. kultura ti zdvojnásobí cílenou budovu po dobu 8 hodin. (třeba vzducholoď bude dávat 500 kultury místo původních 250). kliknutí na hlavní sídlo ti dá určitou sumu peněz, závislou na úrovni tvého hlavního sídla. platí i naopak = čím lepší hlavní sídlo, tím více peněz dostaneš ty z výpomoci jiným. no a stavitel urychlí příští stavbu :) ze začátku k ničemu, u pokročilejších hráčů nutnost, šetří řádově hodiny.

co se týče budov, najdeš na wiki úplně vše. https://cz.wiki.elvenar.com/index.php?title=Obytná_budova třeba elfové mají rodinné domky po prvních 7 kapitol menší číslo x větší číslo (případně čtverec), lidi naopak. takže za elfy je doporučená strategie stavět baráky levý horní => pravý spodní roh, za lidi naopak levý horní => levý spodní. však se mrkni na jiná města a inspiruj se.
 

DeletedUser4530

Guest
Díky moc. :)
To je pozdě, už jsem ten úkol přijal. Ale hlavně mi šlo o to, jak zařídit aby mi lidi dávali pomoc na kulturu. To jsi do svého příspěvku napsal. Neocenitelná rada.
Jen ještě nevím jak to přesně funguje. Protože když k někomu vlezu, tak občas má možnost výpomoci na všechno, občas jen na hlavní sídlo, a různé kombinace. Proto tam byla ta otázka; podle čeho se řídí sousedská výpomoc?
Ale špatně jsem to formuloval. Takže; podle čeho hra dává na jednotlivé budovy možnost výpomoci?

Díky za ten odkaz na budovy, ještě se tu plně neorientuji. To také hodně helfne.
Začít v levém horní a směřovat na levý spodní je pro mě zatím v říši snů.. Nemám odemčenou ani celou stranu.... Viz obr.
PS:Jo taky mám nick z Amber série:cool:
elvenar_02.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jo takhle, jak je donutit, aby ti dávali to co chceš. no bohužel nijak.

i když si dáš třeba do názvu deset vykřičníků a "kulturu prosím", stejně na to budou lidi kašlat. tohle ale řeší společenství, nějaké si časem určitě najdi, tam jsou lidi zodpovědnější (a můžeš je poprosit na chatu). jen si před vstupem polož otázku, jestli tě hra opravdu baví a za týden/dva toho nenecháš, protože v rámci společenství tohle fakt nemaj rádi :)

také mysli na to, že ostatním se název tvého města zobrazí větším písmem, tedy nemusí být vidět celý - já vidím na konci "kult" a tři tečky. ale takhle zatím v poho.

těmi rohy jsem samozřejmě myslel v rámci tvé dostupné parcely :) ideálně chceš mít obdélník od skály dovnitř (směr levý spodní roh), kde u skály bude kratší strana - strana A. (a neber to jako závazek, jen příklad, jaký geometrický tvar a jak zhruba) :)

výpomoc ostatním : pokud už kulturní budova dostala packu, nejde to. pokud má dělnická chatrč dostatek pacek, nejde to. pokud se hlavní sídlo zrovna vylepšuje, nejde to. no a co zrovna zbylo, tam můžeš kliknout.

elvenar_03.jpg
 

DeletedUser4530

Guest
nn, určitě nechci nikoho nutit. :) Šlo mi o to jak to dát najevo. A to jsi napsal v předchozím příspěvku. Na základě toho jsem si změnil název města. Měl jsem tam "toto město řídí Corwin22". A hlavně mi díky tvým příspěvkům celé "docvaklo" jak funguje sousedská výpomoc.

Do společenství se zatím asi nepohrnu.* Hledal jsem něco co můžu hrát v práci přes prohlížeč, a bavilo by mě to. To zatím Elvenar splňuje bez problémů.
Zrovna uvažuji že bych hru podpořil nějakou tou korunou, ale chtěl bych třeba balíček se stavitelem jako bonus. Počkám až se něco objeví.

No s tím stavěním jsem to tedy pochopil správně. :)
Díky moc za rady.;)

*)Hraju WoT. A jsem tam v klanu(ekvivalent společenství) dlouho a jsem na pozici výkonného důstojníka, nechce se mi zase tolik věnovat čas něčemu dalšímu.
 

DeletedUser4530

Guest
Fajně. :cool:
Víc napíšu do SZ, ať tu nejsme OT.

A když už jsem zde, tak drobnost.
Zrovna čekám až se dostanu díky vědomostním bodům na rozšíření. Do té doby můžu tak maximálně občas zabojovat, ale jinak jsem nahraný.
Dá se něco dělat s mincemi a zbožím?
Akorát dělám vojsko, ale s mincemi nevím.
 

DeletedUser4169

Guest
Mince -> průzkum, obchodník, vylepšení dílen stojí dost a pak můžeš nakupovat VB. V tomto směru tu panuje názor, že je lepší si to nechávat na eventy, ale zas bych to nepřeháněl, osobně mám mincí nadbytek trvale.

Zboží jen trénink vojska a obchodník.
 

Saux

Znalec fóra
Ahoj,
úplný nováček už nejsem, někam jsem ve hře došel, ale něco mi tady furt nesedí...
Dám příklad: Ve stromu výzkumu vidím, že se zanedlouho dostanu k bodu, kdy budu potřebovat - plácnu - 850 oceli, abych se pohnul dál. Fajn, ocel si za 2 dny našetřím, zatím půjdeme bojovat do provincií. Ale ouha - boj v provinciích proti x-násobné přesile nemá cenu (to asi víme všichni), a za vykoupení po mně chtějí taky ocel - takže co teď?
Já vím, poctivě vyrábím, měním na trhu, jsem členem společenství, atd. Ale přesto se dostávám do situací, kdy prakticky 2 - 3 dny nemůžu vůbec hrát, a jen trpně klikám na domečky a dílničky a čekám a čekám, až si našetřím....
Moje otázka tedy zní: Je to tak normální? Je to tak ve hře nastaveno? Nebo jen já dělám něco blbě?

Díky za reakce, Saux

A hezké Vánoce všem hráčům a fanouškům :)

PS: Je mi jasný, že moje problémy by mi pomohla vyřešit bedna diamantů, ale touhle cestou jít nechci - chci si hru uhrát sám. Dia jsem použil 2x na rozšíření města, když nebylo vyhnutí. A vůbec - proč nelze použít dia na boje v provinciích? Tam by mně osobně pomohly nejvíc...
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : a bude hůř :)

takže ano, je to naprosto normální. celá hra je takto navržená : vyrábíš a čekáš, utrácíš a hraješ. volné chvíle si vždycky můžeš zpestřit turnajem. můžeš si samozřejmě plánovat, kolik toho kdy bude vyrobeno, za co to utratíš, abys plynule postupoval - ale dokavaď nejsi aspoň u osadníků, nemá to podle mě smysl. prostě si hraješ na pohodu a občas čekáš no.

jinak doporučit můžu ať postavíš aspoň jeden prastarý div, ideálně pak 2. dřív nebo později se zasekneš i ve výzkumu a je škoda vyhazovat VB z okna :) (a když první div vylepšuješ, sypeš do druhého). i když se ta zlatá propast zdá ze začátku strašně špatná, později budeš rád, že ji máš. knihovna tajemství to samé - hlavně k tomu, že můžeš měnit peníze za kladiva.

mimochodem diamanty na provincie použít jde - pokud nemáš dostatek, zbylé za dia dokoupíš.
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber Díky, Corwine. Já tady mám nějaký prastarý divy v inventáři, u jednoho mi chybí zasadit jen poslední runu, a jde mi o to, abych něco nepodělal. Vypadá to jako Stargate :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
není to náhodou nějaká wraithská potvora, co máš v avatarovi? :) to byli kvalitní týpci. až tak, že jsem jim často fandil :D

ale runy jsou jednoduché. zasadíš, buď zapadne nebo ne a stane se z ní úlomek. jakmile máš úlomků 10, ukováš jednu z chybějících run. turnaj tě runama i úlomkama zásobí docela dobře, pár jich každý týden dáš.

a s každou další sadou prastarých divů se můžeš rozhodnout, co postavit chceš a co ne. a zasazuješ runy do divů, co stavět nechceš a doufáš, že nezapadne a bude z ní úlomek. abys ukoval runu pro jiný div, který chceš :) (a pak je tam ještě finta, že postavíš div a pak ho hned zbouráš. tím se ti vyčistí runový kruh, a znovu zasazuješ a doufáš v úlomky - ale to až hodně do budoucna.)
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber Jasně, že je to Wraith :) Zasadil jsem poslední runu, nepřeneslo mě to kupodivu do jiné dimenze, ale chce to po mně 2800 prken, takže jsem pro změnu zase tam kde jsem byl včera, tedy v pr.... :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4530

Guest
Nazdárek všem,
mám dotaz.
Jak člověk dorazí ke spřáteleným rasám, občas je trochu problém vše správně načasovat. (Vázne výroba těch surovin od ras.)
Tedy třeba u trpaslíků jsem se trochu vlekl, víly pak byli v pohodě, a nyní je to děs a běs u orků.
Mám se do budoucna připravit na něco podobného?
S tím souvisí i dnešní barák v podzimním eventu. Kupecká základna.
Tedy jak to vypadá s následujícími rasami?
Díky :)
 

Angedev

Velmistr písma
No o moc jednodušší to už nečekej :D Pro mě osobně byli orkové nejhorší, ale u dalších ras už jsem byla lépe připravená a možná jsem si taky trochu zvykla :D Určitě doporučuji stránky elvengems.com, kde máš podrobný přehled všech ras včetně dobrých rad :) Jen je třeba umět anglicky...
 
Nahoru