• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze První dojmy z hraní

Moni Arda

Znalec fóra
Hra se mi libí. Jediný problém je moje vlastní nedočkavost a ta je dána tím, že hraji tuto hru teprve měsíc. Díky tomu jsem do ní již nacpala nějaké ty reálné fufníky, ale nelituji. Udělala jsem si radost, navíc je to pomoc pro vývojáře hry. Bojuji s místem, ale to se bojuje v každé hře podobného typu. Od IG hraji ještě FoE, ale zde mne rok hraní obrousil již natolik, že se nikam neženu. :rolleyes:
 

DeletedUser3402

Guest
Tak se přidám též s dojmy ze hry.Je to vůbec první hra tohoto druhu,do které jsem se pustil.Poprvé jsem si byl nejistý tím,jestli vydržím,nebo ne.Jak se mé městečko pomalu rozrůstá,chytá mě to víc a víc.Hra,aspoň v mém případě není náročná na čas,takže se velice nic nestane,když některé dny nebudu moci.Pro samotného hráče je to obtížné,ale děkuji santerr,že mě vzala do cechu a už se obchoduje daleko lépe a i co se týče rad,tak s tím mi velice rádi pomůžou.Schrnuto a podtrženo jsou mé dojmy ve skrze pozitivní:")
 

Boban456

Pokročilý žák
Ahojky všem. Jsem tu nový, hra je super, časově nenáročná, což mi jako zaměstnanému vyhovuje. Jen ta soutěž Elvenar je u mě neproveditelná. Nemám hru ještě pořádně rozehranou a nároky jsou pro mě nedostupné. Držím palce všem, kdo se do toho pustili.
 

DeletedUser3863

Guest
Není to špatná hra, ale pro pořádný rozjezd je potřeba trpělivost a předpokládám zkušenýho poradce aby se nedělali zbytečnosti. Většina lepších společenství bere pouze ostřílené hráče, což se dá asi chápat, ale stálo by za to vzít si jednoho-dva nováčky a třeba se vypracujou.
 

DeletedUser3899

Guest
Hraji cca měsíc a hra mi přijde jako pěkná nuda. Jsem člověk, co nerad končí něco, co začal a věnoval tomu nějaký čas, ale nejspíš mě to zde čeká.

Elvenar je fakt velice nedoladěná hra. Nejvíce mě vytáčí bojový systém. Rekrutuju jednotky několik hodin, abych pak zjistil, že ta provincie vůbec dobýt nelze. K čemu zde pak je možnost střetu, když se to vůbec nedá i s nejbrilantnější taktikou? Tato volba by měla být levnější jak vyjednávání, protože u ní musím používat rozum a čas (pokud neklikám automatický boj). ABSOLUTNĚ nechápu vývojáře, že je ještě nenapadlo (četl jsem o tomto problému již v nějakém starším příspěvku) s tím něco udělat.

Rozšiřování provincií, co se trhu týče, je úplně naprd. Stejně okolo mě téměř nikdo nehraje, takže získávám akorát body do výzkumu a relikvie.

Příjemné oživení pro mě byly turnaje, když jsem vstoupil do společenství, ale ty mě asi brzy také omrzí. Nějak to není ono..

Co mě baví, je vyhrávat si s místem. Myslím, že mám téměř nejlépe postavené město s minimem cest, co jde vůbec vymyslet.. ale to mě u hry neudrží.

Nápad na hru nebyl úplně špatný. Je to trochu jiné, vzhledem k tomu, že zde nejde bojovat s ostatními hráči.. ale jak jsem již říkal na začátku, je to nedotažené
 

DeletedUser2739

Guest
Williamz5 chlape vydrž, v určitou dobu se zpomaluje zisk provincií (na začátku to jde rychleji, aby bylo s kým obchodovat apod.). Jinak počítej, že aktivněji hraje hru tak 20 % lidí. Jo a připrav se na něco, co Tě bude točit, časem se budovy nejenom budou zvětšovat, ale i různě přetáčet a každou chvíli budeš totálně přestavovat celé město, někdy to ani kvůli nedostatku místa pro "odkládání" budov moc nejde. Ale pořád to stojí za to, je to relax ;)
 

GorGlin

Veterán
Ararakon:
Vzít si nějakého menšího hráče není tak jednoduché.
Obchod tady není možnost, ale nutnost a když potřebuejš směnit suroviny, tak musíš mít v parět lidi co dělá ten potřebný druh, ale také odpovídající množství.
rozumě rozložené společenství by takového jednoho uživilo, ale to je většinou nějaký známí nebo tak podobně, coziho člověka na výchovu si bere málo kdo.

Williamz5:
Byli doby, kdy šlo s armádou dělat neuvěřitelné kejkle a uhrávat střety bez ztráty jediného vojcla, ale pak jsi postupoval příliš rychle a to bylo přeléčeno novým bojovým systémem.
Ted máš hranici kterou musíš v určité fázy mít a současně ja také hranici, kterou nemůžeš překročit.
Tak to prostě je.
 

Saux

Znalec fóra
Hra se mi libí. Jediný problém je moje vlastní nedočkavost a ta je dána tím, že hraji tuto hru teprve měsíc.
Elvenar je typická hra pro dlouhé zimní večery :) Já ji hraju týden, od začátku mě chytla, akorát mě taky štve ta pomalost - půl dne vylepšuju budovu nebo svedu bitvu s nepřítelem, a zbytek dne se z toho ekonomicky vzpamatovávám :) Člověk (nebo Elf) je rád, že má třeba xy peněz a surovin, a po dvou střetech je to všechno v *****...
Takže závěr: hra velmi dobrá, nebýt právě té nevyváženosti:
- mám bojovat proti jednotkám, proti nimž nemám absolutně žádnou šanci - co svedu s oddílem o velikosti 24 proti oddílu o dvojnásobné velikosti?
- některé úkoly jsou nesmyslně přeceněné a jiné, těžké, naopak podceněné
- obchodování je těžká nevýhoda pro nováčky - abych se hnul o krok dál, potřebuju třeba pitomejch 20 ks něčeho, ale na tržišti se obchoduje obvykle v řádech 500 a víc, navíc se surovinami, které nováček ještě nemá šanci sehnat
Ale nic, zima je před námi, tak se alespoň o večerech nebudu nudit... :)

//Odstranění nevhodného slova, Dellingr
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
@Saux zkus napsat hráčům, u kterých vidíš, že mají své zboží na tržišti, většinou pomohou a často i rychle. Jinak neboj se dávat zboží na trh - zase: déle hrající hráči ty malé nabídky berou, i když to zboží nechtějí, pomáhají...
Jestli máš náročné nebo drahé provincie, tak prostě musíš čekat, až se posuneš dál i ve výzkumu a vylepšení budov. Hraje se to komplexně, takže když jsi hrrr v jedné oblasti, tak musíš čekat zvyšující se až nepřekonatelnou obtížnost.
Vydrž a hraj dál, taky jsem se někdy na začátku zasek a tejden nebyl schopnej dát provincie. Někdy je dobré hledat "levní boje" - v každé provincii vždy jeden dva jsou...
 

Saux

Znalec fóra
Já mám celkem kliku v tom, že jsem se dostal do společenství (jeden člen jim vypad), kde sice ostatní členové jsou ne o jednu, ale o 5 mílí přede mnou :) ale když potřebuju aktuálně pomoct s nějakou surovinou, tak vždycky ochotně a rádi pomůžou. Sice mě poněkud deprimuje pohled na ta jejich města, která vypadají jako z jiné galaxie, zatímco já žiju v chatrčích :) ale já to vydržím :) Zatím jsem si dal za úkol dohnat v bodech předposledního člena společenství :)

//Odstraněna zbytečná citace, Dellingr
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
jasně, hezky po krůčkách :) a na města koukej a říkej si: takhle to udělám, takhle to neudělám :D když budeš aktivní, budeš tam za pár měsíců (já hraju 8 měsíců a dokončuju 8 kapitolu)
 

DeletedUser4621

Guest
Ahoj ,jsem tady novej (3dny)jak ve hře tak na foru :)
Hra mě baví ,akorát nejsem moc trpelivej :/ ale snad to překonám :D
 

DeletedUser2739

Guest
ahoj, tak ono na začátku to jde rychle, ale brzy Tě to zbrzdí - delší vylepšování budov, drahé/těžké provincie a musíš čekat, až doženeš výzkum. No a to pak chce tu trpělivost. Jinak malej tip: když budeš potřebovat nějaký suroviny, ale na trhu budou prodávat jen ve velkém množství, napiš někomu z nich, oni Ti dají nižší...
 

DeletedUser4621

Guest
Děkují za radu ! :)
Ještě bych měl dotaz ,dá se nějak vymazat pěšina? Trochu jsem to přehnal ,a ted mám mín mista :) :D

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
normálně prodejem (jako když prodáváš budovy), je zadarmo, tak to nebolí ;)
 

DeletedUser4621

Guest
To mě nanapadlo :) Super ,děkuju :)

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
Když už je řeč o cestách, tak doporučuji cesty vylepšovat (u elfů je první vylepšení - jednoduchá cesta již na konci I. věku). Na první pohled to sice stojí suroviny, ale cesty ve vesnici zabírají více políček než se zdá, takže ve výsledku to dá nemálo kultury a ušetří tak místo za kulturní budovy. Na ušetřené místo je možné postavit např. další manufaktury, takže ty suroviny za ty cesty pak s vyšší produkcí nestojí moc.
 
Nahoru