• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

provincie

zralok73

Pokročilý žák
Chtěl bych se zeptat zda nadměrný výzkum provincii ovlivňuje obtížnost věže a turnaje? jsem na začátku Elementálů a mám 315 provincií na začátku Amuni má být 320 provincií
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Turnaje určitě ne a z experimentálního pozorování ani prozkoumané provincie neovlivňují obtížnost věže.
 

Lovec Krys

Legenda
Samotný výzkum provincií ne, ale počet rozšíření z provincií je zastropovaný (momentálně na 500 provinciích, ale po 457 jsou jenom 2 další).

Ve skutečnosti nadměrný výzkum provincií ovlivňuje (nepřímo) obtížnost věže.

Dle zdroje https://minmaxgame.com/spire-squad-size-model-v5-0/
věž ovlivňují:
Povinné vyzkoumané technologie (tzn. ty, které mají za sebou nějaký další výzkum i třeba nepovinný)
Součet úrovní divů (včetně rozestavěných)
Rozšíření (jak prémiové, tak z výzkumu i provincií) (tady je ten nepřímý vliv)
Maximální % bonusu z relikvií ke zboží (platí zejména pro menší města, všechna pokročilejší mají max. bonus)

Turnaj ovlivňuje velikost oddílu, který závisí jen na počtu vyzkoumaných rozšíření oddílu z výzkumu (odtud pramení nezkoumání nepovinných rozšíření oddílu). Přesněji zvýšení velikosti oddílu nezvýší obtížnost souboje, jen absolutní ztráty a tedy i zvětší cenu ztracených jednotek nebo množství utracených surovin na vyjednávání.
 

topfix

Kolemjdoucí
chtěl bych se zeptat, momentálně je zastropováno 500 provincií ale pokud to spočítám a nakoupím za drahokamy zbívajicí herní pole tak se stejně není šance otevřít celou plochu je tam rozdíl 15 ploch které se nedají otevřít, bylo by dobře zvážit navýšení na zastropování provincií
 

Angedev

Velmistr písma
Je to příprava pro další kapitoly. Nemá smysl s každou nově příchozí kapitolou přidat 2 nebo 3 kostky, bylo by to ošklivě zubaté. Vždy se jednou za čas zvětší celá plocha a na několik kapitol je vystaráno :)
 

topfix

Kolemjdoucí
nejde my o rozšíření celé mapy, je my jasné že celou plochu nelze rozšířovat po částech ale jde my o momentální stav vůči provinciím a napíšu to trochu přesněji, mam možnost na momentální mapě otevřít 43 polí (5x5) ztoho my poskytuje možnost otevřít 28 ploch za diamanty ale co těch zbívajících 15 polí které nejde otevřít ani za drahokamy a ani za dobité provincie, což znamená že mapa nám nedovolí otevřít všechny pole, jedná se o momentální stav plochy
 

Angedev

Velmistr písma
Ano, já tě chápu. Ale kdyby teď dovolili vykoupit celou plochu, s příchodem další kapitoly by ji museli opět zvětšit. Proto jsou teď některá pole nedostupná. Až dostaneme v další kapitole rozšíření z výzkumu a provincií, plus samozřejmě za dia, budeme je mít kam umístit.
 

topfix

Kolemjdoucí
tato hra se my libí a musím uznat že je to zatím nejlépe udělané ale jen ještě jeden dotaz, je uváděná jako free a přitom pokud hráč chce mít plochu na výstavbu tak si je musí zaplatit alespoń část plochy, přitom za diamanty by si hráč mohl koupit vylepšení budov které jsou pro ně výhodnější ale né pozemek který by měl být dostupný pro všechny, alespoň jsem byl takto zvyklí na ostatních hrách které jsopu podobného typu a za peníze se kupovali pouze vylepšní při hře ale pozemek byl všude stejný pro všechny bez rozdílu peněz ale to je jen můj postřeh, jinak jak píšu je to skvěle graficky uděláno jen toto my trochu vadí na této hře
 
bohužel. Na druhou stranu hra umožňuje prémiovou měnu v menší míře získávat i během hraní. Takže šetřením se dá alespoň několika prémiových rozšíření dosáhnout. Kouzelné studny omezili, ale dia dávají džinové, tajemné objekty, některé úkoly mezi kapitolami.
 
Nahoru