• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Střet se Sindrim protokol

DeletedUser34

Guest
... Pane pane ozýva sa krik na schodisku hradnej veže. Do izby vtrhne vydesený čarodejník prijmite prosím moji omluvu za tento nevhodný príchod ale mám pre vás dôležitú správu. Práve som čítal starej Svitek ktorí bol prinesený z Temného hvozdu a píše sa tam že keď se planéty Kandros a Sepios zoradia v priamke z naši hviezdou nastane desivá udalosť a ten čas nastane presne zajtra skoro ráno. Mali by sme sa pripraviť na najhoršie .


Druhý deň ráno keď som otvoril okno div som neodpadol po meste sa povaľovali obrovské modrá vajcia . . Vybehol som von aby som si to obhliadol dal som si zavolať čarodejníka . Ten my povedal že také vajce znáša len jen obrovský modrí vták menom Viagor a býva v hore u temného jazera ktoré ma nádherne modrú farbu ktorej voda farbí všetko na krištáľovo zeleno . Počuli sme že trpaslíci si tam chodia omočiť ...
Ticho niečo počujem z vajec ide aký si hlas.

Je to nejaká veštba.

O tri splny zaznie zvon a spustí sa desivá zelená búrka,
vajcia sa otvoria a to čo bolo ukryté vyletí von
a to čo ich zbadá bude zabité
mocná sila dunení nenechá kameň na kameni.


Pane čo budeme robiť pýtajú sa vystrašený ľudia v meste . Požiadame o pomoc trpaslíkov oni jediný vedia poradiť čo treba odpovedal čarodej.
Ešte v ten deň sme sa vybrali na misi do vzdialenej provincie menom Kamená Gebule. Po niekoľkých dňoch sme sa plahočili bažinami . Najednou sme došli na rozcestí, dve tabule jedna Hora dunihlav a druhá tabula Jezero záružlia hmm teraz každá rada drahá. Kam sa vydať ďalej ? Po dlhom uvažovaní sme sa rozhodli pre horu.

Uplynulo ďalších 5 dní a my sme konečne dorazili do Gebule . Pôjdeme do krčmy tam snáď nájdeme pomoc hneď ako som to dopovedal prihlásilo sa 20 dobrovoľníkov ha ha ha tak to teda nie neprišli sme sa sem opíjať do krčmy idem ja a čarodej .

Otvorili sme dvere na krčme a vtom okamihu vyletel von akýsi opití trpaslík následne ďalší preletel oknom a stihol nabrať hlavou i kvetináč . Poslal som čarodeja nech to obhlídne . hneď ako sa zavreli za ním dvere ozvala sa obrovská rana a z krčmy sa začal valiť hustý dym. Vyúdený trpaslíci rýchle utekali von a čarodej z milionovím úsmevom vo dverách zahlásil hups pomýlil som si lahvičky . Hostinský nám poradil nech sa ideme spýtať na Trpasličí Val tam vraj žijú trpaslicomudrci a tak sme tam šli.

Zastali sme pred Valom a nestačili sme sa diviť priamo pred našimi očami mizli kúsky budovy kolem pobehovali trpasličí s knihami v jednej ruke a z čarovnými kosťami v druhé a mrmlali si akési zaklínadlá. Spýtali sa čo sa deje povedali že sa začalo šíriť aké si divné kúzlo a časti ich Valu Valu sa začali strácet a nevedia čo stým a tak sa snaží pomocou mágie spomaliť čas okolo budovy aby to nepostihlo celé mesto . V okamihu sa my zableskli v očiach nejaké znaky na tráme nad vchodom. Čo to je spýtal som sa . Trpaslík pozrel a povedal je to nejaká šifra nebo čo . Pustili sme sa do lúštenia nakoniec nám vyšlo jméno. ,, Sindri ,, . Kto to je ? Opýtal som sa zvedavo je to mocný a múdry čarodej ktorí nám často pomáha . A on sa stal ochrancom tohto kraja a pomocou kúziel nás zachránil pred besniacim Viagorom je to vták ktorí ... ano ano vieme ktorí znáša modré vajcia smrti. Preto sme sem došli poradiť sa ako zlikvidovať tie vajcia. Skúste ísť za Sindrinom on vám iste pomôže tu je prsteň vrchného trpasličieho radcu . Daj mu ho snáď vám pomôže. Nabrali sme si zásoby a nejaké to pivečko trpaslíci varia to najlepšie a šli sme.

Držali sme sa rady trpaslíka. Prešli sme nepozorovane popri jaskyni kďe bývajú zlé brečtanové temné víli a po niekoľko dňoch sme dorazili k Lesu z úzkou cestičkou a veľkou tabulou z nápisom .


ČABRA

Čarodej , Alchymista, Bylinkár, Ránhojič, , Akademik

Návštevné hodiny od zakikiríkania kohúta do koncertu žabieho zboru


A tak sme šli len ja a čarodej cestou lesom a došli sme asi po 20 sekundách k akej si chalupe . Bola zvláštna vtom že steny mala z lesklých modrých kachličiek . a strechu zase aké si šindle z obrovských pierok ale nebol čas zaklepal sem na dvere ktoré boli celé z nejakej zelenej kryštalickej látky podobalo sa to na smaragd . otvorili sa dvere a stál tam on jedine on plavé Vlasi modré uši aj tvár veľký Sindri privítal nás a spýtal sa nás čo nás trápi. Pozdravili sme sa a odovzdal sem mu pozdrav z Gebulova a dal jsem mu prsteň ktorí my dal trpaslík a potom sem mu povedali čo postihlo naše mesto.

Sindri ostal ticho a o chvíľku sa začal hrozne smiať a povedal to je skvelé to je naozaj skvelé . Zadivil som sa čo je na tom skvelé že naše mesto lehne popelem a všichni zhinem hladiac na sindriho jak vyoraná myš som sa spýtal ako to myslíš skvelé. Odpovedal aspoň budem môcť pristavať jedno poschodie a jedno nové krídlo chalupy nechápavo som pozeral ako králik na cibuľu a pak my to došlo tie kachlice to sú škrupiny tých vajec a tie strešné pierka sú zase s toho čo sa vyliahne z vajec . Ale ako ich chceš dostať preč z našeho mesta my s Niny nedokážeme ani pohnout . O to sa neboj a zaviedol nás na zadný dôr kde mal doparkovanú obrovskú vzducholoď. Nech sa páči nasadať ideme po stavebný materiál povedal veselím hlasom . Toto je moje turboloď volá sa Bleskovej poutník letí tak rýchlo že vo vašom meste budeme o pár minút .

Doleteli sme za pol hodiny do našeho mesta . Vysadli sme a Sindri začal zber vajec obrovské rameno sa vysunulo z dna lode a na konci ramena boli pozlátené prísavky žiariace na slnku a pobralo všetky vajcia . Po zbere sa nás opýtal či máme ešte niečo s čím by vedel pomôcť . Odpovedal som mu že áno nech pošle moju družinu domov totiž sme ich nechali odparkovaních pred lesom a zabudli sme na nich . A potom ešte jeden problém nech zaletí k trpaslíkom a pomôže im z miznúcim valom poďakovali sme mu a rozlúčili sa následne sa zablyslo a loď zmizla tak rýchlo že zostala na oblohe len modrá čiara. Po 3 splne sme boli konečne šťastný že naše mesto prežilo aj keď na severe od našich hradných múrov sa zhromaždila armáda lúpežných hord a bolo ich naozaj dosť ale my sme mali už pripravené čarodejníkove skúmavky a boli vylepšené o .....

ale to už je iný príbeh a tak spomíname na usmiateho Sindriho a dobrodružstvo čo sme prežili


.... a čo si to močili tý trpaslíci vtom jazere no predsa smaragdy aby boli ešte zelenšie a ligotavejšia
 
Nahoru