• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Prealiena

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

Prealiena


Další, kdo přijal pozvání do Osobnosti Elvenaru je hráčka Prealiena. Děkujeme, že si na nás udělala čas.
1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Ahoj, jmenuji se Adéla, je mi třicet a jsem rodilá Pražačka.

2. Jak dlouho už hraješ Elvenar? A vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Myslím, že to bylo před třemi lety. Tehdy jsem hrála Pokémon GO a s přibývající zimou ubývalo možností chodit celý den venku s mobilem. A pak jsem na facebooku uviděla reklamu na Elvenar a nějak jsem si vzpomněla, že jsem vždycky chtěla postavit elfské město. Teď už Pokémon GO nehraju, ale Elvenar vydržel.

3. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Sleduji filmy - hlavně horory, sci-fi, jinak cokoli mně zaujme; čtu knížky - fantasy a sci-fi. Snažím se pěstovat kytky, i když většinou dlouho nevydrží. A jestli se někdy přestěhuju do domu se zahradou, tak budu chovat slepice.

4. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
V současnosti pracuji ve farmaceutické firmě se zaměřením na balení léků.

5. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Je odvozená ze hry Alien vs Predator. Jako malá jsem často sledovala bráchu jak hraje počítačové hry. Jedna vývojová fáze vetřelce se jmenovala Predalien, tak jsem to zkomolila a přidala A jako Adéla.

6. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybrala a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší?
Hraju za elfy. Lidí mám z reálného světa dost, tak kdykoli můžu vyzkoušet nějakou jinou rasu, vybírám ji. Oblíbenou spřátelenou rasu asi ani nemám. I když musím uznat, že lesní elfové měli hodně zajímavou grafiku budov a manufaktur. Konstrukti mají zase hezké divy. Simia sapiens je zatím nejhezčí, líbí se mi, jak tam začlenili oba průvodce kapitolou. Většinou nejlepší část na rase je dostat se na konec a vyzkoumat nové divy. Bohužel poslední dvě kapitoly XVI a XVII mně už ty divy nějak netáhnou. Přijde mi, že nemají tak zajímavé bonusy, jako dřív.

7. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Když jsem začínala, hra byla možná jen v prohlížeči. Poté, co přidali aplikaci, využívám i ji. Je to praktické, můžu hrát odkudkoli z práce nebo z chaty. Ale primární pro mně je stále PC, je to tam přehlednější a ovládání je snazší.

8. Co si myslíš o událostech, jejich úkolech a odměnách?
Události mě obecně baví, je to zpestření a dříve také možnost přidat si do města nějakou zajímavou budovu. Úkoly byly v posledních dvou, třech evntech tak jednoduché, že ani nebyla zapotřebí žádná příprava. Tento event jsem dokonce ani nesledovala přehled úkolů na fóru a šlo to v pohodě stíhat. Je ale pravda, že odměny také už nejsou takové terno. Obecně je to laděné spíše pro začínající hráče. Nyní na konci výzkumu tedy už nemám tolik možností, co by pro mne bylo efektivní stavět. Z Májových slavností mám Pikantní trhy, ze Vzdušných obchodníků Orkské lodě. Teď chvilku zase chvilku nebylo o co hrát, ale Mlžný les má dobrou hlavní cenu.
Velké plus u mne ale vývojáři mají za novou eventovou mechaniku. U Kouzla zimy a Májových slavností s točícími se dárečky/květy a Pouti kouzelníků s majáky jsem měla pocit, že je to kopie Forge of Empires. Teď je to něco nového a konečně mně to i baví. Až moc. Je to návykové a musím se hlídat, abych nehrála, když čekám na správnou denní odměnu. Jestli se dostanu na 9 artefaktů, to je jiná otázka. Zatím jsem optimistická, iDavis z bety říká, že to jde, tak snad. Držte mi palce.
Dobrodružství společenství mne na druhou stranu dlouhodobě nebaví. Koncept je nezáživný, odměny minimální a většinou to jenom musím dojet nahoru, protože mi chybí artefakty na max. level nejnovějších rozvinutelných budov.

9. Stejně tak by mě zajímal tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnostech bojů nebo případné vyjednávání s duchy?
Už od té doby, co jsem se o ní dozvěděla v novinkách z bety mně ten koncept vyjednáváni s duchy nadchl. Také možnost získat kouzelné budovy bez nutnosti platit diamanty, která byla původně na betě, před spuštěním na live servery ji odebrali, ale nakonec zase vrátili. Snažím se hrát pravidelně tři patra, během výzkumu ovšem musím občas zvolnit, když nejdou skloubit požadavky na zboží ve výzkumném stromě s věží. I ty dvě patra ale jsou nenahraditelným přínosem ve formě urychlovačů, zbrojířů a spojovacích činidel pro nepřetržitou výrobu v akademii.
Převážně bojuji, první patro je za hubičku, ve druhém značně přituhuje, už musím krmit fénixe, jinak jsou ztráty velké. Třetí patro už je velmi náročné na jednotky i suroviny. Když nejde bojovat, je nutné sledovat stav mincí a zásob, jinak se lze vyjednáváním snadno dostat na nulu. Ale ta vyjednávací minihra mě stejně baví, i když je to drahé.

10. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání či boj? A co říkáš na změnu turnajů, která tu nedávno proběhla?
V provinciích i turnaji jedu vše na boj. Až když prohraji, tak příslušný střet vykoupím, je to levnější, než riskovat další ztráty. Případně vykupuji, když mi dochází jednotky na určité nepřátele. Mám dost nevyzkoumaných vylepšení oddílů, které teď po změně postupně dozkoumávám, tak budou provincie ještě lehčí.
Změnu v turnajovém systému jsem sledovala už na beta fóru a netrpělivě očekávala snížení střetů na jeden v provincii. Nový vzorec na výpočet obtížnosti mne ovšem nenadchl. Také se mi nelíbí jeho exponenciální růst. Naštěstí je složení jednotek po úpravách na betě z větší části konstantní, funguje převládající výskyt určitých jednotek, takže se na to dá připravit. Zatím mám ale zkušenosti pouze z turnajů za základní a vzácné relikvie, u magických turnajů už budou převládat tři typy jednotek, to bude obtížnější. Také si ještě netroufám jít nad třicet provincií, jelikož všechny otevřené provincie dohrávám na šestou hvězdu, obávám se, že bych je pak musela nechat nedokončené. Ani nevím, co s tím udělá postup do další kapitoly, s výzkumy bude obtížnost opět stoupat.

11. Sleduješ dění na betě a máš přehled o připravovaných novinkách dřív než přijdou k nám na Cz svět?
Beta fórum sleduji pouze, když se zde dozvím o nějakých velkých chystaných novinkách. Takže většinou přehled mám, jsem studijní typ, tak se chci se vším seznámit v teorii, než to začnu prakticky.
Jinak účet na beta serveru nemám. Nemám ho ani na druhém cz serveru, chci se plně soustředit na jedno město, nelíbí se mi, když musím něco dělat napůl.

12. Co si myslíš o Akademii kouzel a všemu co nabízí?
Když jsem ji stavěla na konci první kapitoly, tak pro mně byla na nic. Po zavedení řemeslné výroby jsem ji ovšem vylepšila na pátou úroveň a je nepostradatelnou součástí mého herního stylu. Craftím pokaždé, když je na výběr podpůrná turnajová budova, krmení, prastaré vědomosti nebo velký zesilovač. Spojovací činidla občas vyrábím, ale většinou mi vystačí zásoba z věže. Ostatní kouzla dostávám v dostatečném počtu z turnajů. Takže výroba kouzel jede pouze v eventech na úkoly.

13. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěla bys něco říct na závěr?
Děkuji za otázky, jsem ráda, že mohu pořád hrát a stále mně to baví. Určitě se na tom podílí i fungující společenství, protože jinak by to byla nuda. Tak také děkuji Sapphire Unicorns za skvělou partu, nejednou mi čtení chatu zpříjemnilo jinak špatný den. Děkuji i skvělému českému Elvenar týmu, který nám tu vymýšlí všelijaké soutěže, takže to tu na fóru pořád žije. Máme dokonce i herní měsíčník, to snad žádná jiná hra nemá.
A doufám, že vývojáři budou i nadále myslet nejen na nové hráče, ale i na ty věrné, co to dotáhli až na konec výzkumu a stále neodchází.

 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru