• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Průzkum provincií - urychlení divem

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

baumax

Učedník
V souvislosti s probíhajícím eventem mne napadlo, že by nebylo špatné nějákým divem urychlit průzkum provincií.
Osobně bych to viděl na div, který je do kapitoly orků, aby se bonus dal využít dřív.

Jaký div? Tady sám nevím asi bych to viděl nejradši u knihovny místo zásob, ale ještě možná hlubina místo relikvií.

Výhody: Trochu to sníží čas expanze města, pokud hráč overscoutuje, ale povinnost v dalších provinciích ho zastaví. Pro hráče v dalších kapitolách to ulehčí eventové úkoly na průzkum provincií společně s rozumným snížením času (tuším, že někteří mají 96 a více hodin)

Nevýhody: Z tohoto divu budou více těžit pokročilejší města pokud bude úprava v %času. Zároveň se sníží spotřeba urychlovačů na průzkum, ale zde mi využití urychlení od 36 a více hodin přijde jako stejně nefiktivní.

Dopady na hru: Nevidím, žádné zásadní nevýhody jenom se urychlí průzkum provincií a bude možnost rychleji postupovat kapitolami.
 

DeletedUser5831

Guest
dobrý nápad :) osobně by se mi líbil úplně nový div který by jak snižoval dobu průzkumu, tak i náklady na průzkum a náklady ve střetech. Vlastně takový div pokročilých průzkumníků.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ona zrovna taková výhoda nese výhodu, že se hodí spíš na konec hry. Na druhou stranu k tomu co se dá na konec hry se mnoho hráčů nemá šanci jak dostat, protože plno hráčů dřív přestane hrát než nějakou patnáctou kapitolu dokončí (a tam už asi jsou divy hotové, takže třeba ještě dál). Ten div už tu měl být o něco dřív si myslím.
 

Lovec Krys

Legenda
Já jsem pro, ale nemyslím si, že by ho přidali dříve, takže bude nejdříve v 16. kap (spíše i později, pokud vůbec).
 

Ludi

Veterán
Nápad se mi líbí, dokonce i to, aby to byla změna funkce nějakého staršího divu, aby se k této výhodě dostali i hráči z nižších kapitol.
 

Prealiena

Velmistr písma
Když už musíme měnit vlastnosti starších divů, tak to raději přidat, jako třetí efekt, než brát původní vlastnost divu. U hlubiny se mi relikvie navíc líbí. Dát urychlení provincií do knihovny místo zásob za průzkum by mi nevadilo, ale určitě tu budou hráči, kteří nesouhlasí a budou chtít původní efekt ponechat.
Opravdu nevidím způsob, jak by se to dalo naočkovat na již zavedené divy. Mohli byste to maximálně chtít přidat do elvenarových divů než je zavedou, tam se s tím možná dá ještě hýbat.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no při 80 hodinách na průzkum provincie knihovna není už tak efektivní, nicméně těch půl mega zásob jednou za 3 dny bych si pořád rád nechal :) snížený čas na průzkum by klidně mohl dělat některý z nových divů, byla by to fajn vlastnost.

co se hlubiny týče, tak +relikvie určitě neměnit. zrovna v eventech je nadmíru užitečná, kdy si nechám všechny provincie na 7/8 a na závěr mám 4 relikvie za 1 střet místo jedné :)
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Tak zrovna Hlubinu jsem včera společně s Bludištěm smazal. Díky potřebě většího množství dílen na eventy už ji nepotřebuji. A na vylepšování mám dalších 15 divů.

Jinak myslím, že do stávajících divů moc rýpat nebudou, takže to max. přidají do divu nového.
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :cool:

A napadlo vás třeba i to že tento nápad může vypadat i tak při realizaci, že se jen přidá další budova do seznamu budov divů která nemusí být v rozměrech knihovny? Tak na jednu stranu si stěžujete na místo ale další budova by vám vůbec nevadila.

Já jsem Proti ... protože tohle se dá řešit přeš urychlovače ;)

Jinak co se toho časového problému týče když zaryji do kořenu, tak hlavní kořenová stížnost by mohla být výsměchem s dotazem a konstatováním že: Někdo má průzkumníky už tak vylepšené že mu s tím nepomáhají ani všechny urychlovače :D Snad logicky by to mělo fungovat naopak, že v prvopočátcích se na další provincii načekáte když teda výzkum se tváří že průzkum vylepšujete ne? A ten co je již na konci by měl mít nejmenší časovou odezvu čekání na provincie. Třeba u jisté tankové online hry taky nebudu mít v lepších levelech vylepšené tanky tak, že sice budou více odolné proti střelám ale díky pokroku ve hře budou pomalejší ...
 

Lovec Krys

Legenda
Já jsem Proti ... protože tohle se dá řešit přeš urychlovače ;)
Zrovna jako div na snížení času mezi koly turnaje. Taky se to dá snížit přes urychlovače.
Ale v reálu, kdy těch provincií čistíš 20/30/40, tak si ty urychlovače vynásob tím počtem provincií.
A při 70/90 i více hodinách na průzkum to taky dá slušný počet. Takže proč vlastně ne. Nikdo tě ten div nenutí stavět.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru