• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Posun doby začátku turnaje

kasimir

Učedník
K turnaji
[Shrnutí] – Posunout začátek turnaje na časnější dobu, ne až úplně večer
[Podrobnosti] - Posunout začátek turnaje někdy na odpoledne a nenechávat ho až na večer. Ideálně již kolem čtvrté nebo ještě o něco dřív. Obdobně zkrátit konec turnaje tak, aby nekončil až v 22 hodin, ale už někdy kolem 18té.
[Důvody] - Těch důvodů je mnoho, ale ty hlavní: je spousta hráčů i školou povinných, kteří by raději začali hrát turnaj dřív a ne čekat až na večer - a totéž co se týká konce - pokud čekají na odměny z turnajů (a mnoho nadšených čeká), tak je lepší, aby byl konec spíš navečer, než v noci. A netýká se to samozřejmě jen a pouze školou povinných, ale i starších lidí a nemocných, kteří musí mít pravidelný režim. Na druhou stranu i dospělým tento čas koliduje s večerními aktivitami - rozhodování, jestli jít s manželkou do divadla nebo hrát turnaj může být rodinný problém. Odehrát 1 kolo turnaje před 18tou by tedy prospělo všem.
[Dopad na jiné herní prvky] - žádné - jedná se jen o nastavení času.
 

Hexik

Znalec fóra
posun na drivejsi zacatek trebas tak o 2h by nebyl spatny nekdo ma cas driv a nekdo pozdeji no koncem bych nehybala a duvod cekani na odmeny me prijde celkem zbytecny muzes jit spat odmeny dostanes zitra
 

iDavis

Legenda
Asi mi súčasný stav vyhovuje.. aj keď by sa možno našiel vhodnejší čas, asi som si na súčasné nastavenie za tie roky už natoľko zvykol, že akákoľvek nová konštelácia plánovania kôl by mi spôsobila rovno depresiu.. :) Ešte stále som rád, že sa upustilo od niekdajšieho vplyvu letného / zimného času na začiatok turnaja..
 

Lovec Krys

Legenda
Já jsem zvyklý.
Turnaj bych neposouval, ale kdyby se pár hodin přidalo - tzn., že by začínal dříve, ale končil stejně, asi by to část hráčů uvítala. Vím, že např. můj bratr, když ještě hrál a měl noční, tak pro něj turnaj začínal až ve Středu odpoledne, v Úterý večer už byl na cestě do práce.

Věž bych v žádném případě neposouval do pozdějších hodin - těsně před jejím koncem je nyní jediný čas, kdy se dá zjistit, kolik kdo ve společenství ve věži nahrál. Zpětně po skončení věže se to již nedá zjistit.

@Danber7777 Pozdější začátek by měl stejný efekt, jaký jsem popsal o pár vět výše - tzn. pro část hráčů by pak turnaj začínal až ve středu odpoledne a tím by se jim, pokud nemají časový skok a medvědy, snížil počet kol, která jsou schopni uhrát na max. 4 namísto 5.
 

Danber7777

Pokročilý žák
@Lovec Krys vidíš to Mag to napsal jasně a stručně vždy bude čas pro někoho nevyhovující Já nemít skok tak nestíhám kvůli práci (dělám v turnusovém režimu (8h+12h) Proto skok beru vlastně i jako svůj velmi dobrý div
 

OldMaGorr

Mistr slova
Skok je jeden z nejužitečnějších divů - začne turnaj. nakrmím ohniváka a udělám za těch 24h nejen tři kola turnaje, ale i velkou část věže a v pátek znovu nakrmím ohniváka a dorazím věž a pak i další kola turnaje. Nebo kdo má skok ještě dál může nakrmením ledního medvěda to vše udělat jedním tahem (s pomocí pár urychlovačů pro postup ve věži samozřejmě).
Ale u mne je to spíš o úspoře žrádla pro zvířata než o čase. Toho mám jako přestárlý důchodce habaděj :)). (Bohužel).
 

Banderoi

Znalec fóra
Já bych do toho taky nevrtal-jedinou změnu kterou bych uvítal,kdyby začala věž stejně jako turnaj a bylo by lepší využití stromkových budov.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Stromečkové budovy vydrží 5d, Takže když se zadají
(a) se začátkem turnaje tak se s nimi v pohodě stihne jak věž tak turnaj.
(b) v pátek (třeba v poledne) tak skončí až ve středu v patřičnou hodinu. V pátek se se s nimi dodělá věž (brány řeším urychlovači) a pak v pátek a sobotu poslouží pro třetí, čtvrté a páté kolo v turnaji. A v neděli, pondělí a úterý opět poslouží začátku věže, to jde postupně i bez urychlovačů a krmení ohniváka, a po začátku turnaje také pro první dvě kola turnaje. Kdo případně má kratší intervaly mezi koly turnaje (časový skok nebo nakrmený lední medvěd) může tu páteční/sobotní šichtu udělat už v úterý/středu a znovu začít až další týden a jednu sadu stromečkových budov tak využít na dva týdny.
Závěr? Posun by mi nic moc nepřinesl.
 
Nahoru