• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Porovnání jednotek a jejich využití při bojích

BiggJOEcz

Mistr slova
Nastal čas nových turnajů, kde je třeba k omezení velkých ztrát oddílů využívat i jednotek z Tábora Žoldnérů a Cvičiště.
Navíc máme konečně už pár týdnů umožněno vyrábět ze všech 3. budov současně.
Nový turnaj (ale i Věž) likviduje ve vyšších provinciích armádu i díky špatně zvoleným jednotkám. Ty z kasáren jsou tak nějak univerzální, takže ani špatný, ale mnohdy ani dobrý.
A pokud jeden oddíl mě bude zahrnovat množství 4-5 výrob v kasárnách, asi už nebude stačit si jen určit, že Mágové jsou dobří na Těžkooděnce a Obrněné střelce.
Příklad: Mágů máme k dispozici 3.varianty a každá z nich je výhodná primárně na jeden typ jednotek, buď Těžkooděnce, či Obrněné střelce či průměrná na oboje (hlavně jednotky z kasáren)
Výhledově se naučím třeba to, že když uvidím proti sobě oddíly lehkooděnců, tak nepostavím automaticky Moždíře z Kasáren, ale Žáby...atd.

Pro zkušené to nebude nic nového, pro ty méně věřím, že tato tabulka pomůže se trocha v těch jednotkách zorientovat a výhodně pak nasazovat armádu a tím si snižovat ztráty.

PS.: Iniciativu, životy,..atd, tady neřeším. :cool: . Jednotky a hodnoty jsou uvedené všechny pro 3***

2.jpg
2a.jpg
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@Ludi trošku ano :cool:
Třeba nasadit za lidi proti Plíživým Mlžným chodkyním s iniciativou 21 místo Moždíře z Kasáren právě Orka Stratéga, to už je jiné kafe..;)
A takových drobností je tu vícero...a to se vyplatí obzvlášť, když jsou velikosti oddílů v jednom boji 18.000...
 

Ludi

Veterán
@BiggJOEcz narazila jsem na to, že většinou ti, co hrají za lidi, vystačí s jednotkami z kasáren déle než elfové. Přeci jen, např. opat je daleko hbitější než elfí čarodějnice. Pokud chtějí elfové hrát slušný turnaj, velmi brzo narazí a nedostatky armády z kasáren a jsou nuceni používat specializované jednotky - především z tábora. Takže paradoxně se nevýhoda stává výhodou, protože tě to donutí používat jednotky přesněji. Kdo má tábority na ***, tak ví, že to jsou nesilnější jednotky. Jenže na lehčí boje člověk nemusí vždycky s atomovkou ;). Tím, že nyní můžeme cvičit ve všech "cvičírnách" najednou, jsem začala víc používat i jednotky z cvičiště. Prostě se vyplatí dávat jednotky pečlivě podle jejich specializace. V novém turnaji si s tím člověk může trochu víc vyhrát, což je jedno z pozitiv. A to mě i baví. Jen mě moc štve ta trojnásobná přesila nepřítele ve vyšších provinciích ... To si mohli odpustit. Tvoje tabulka je fakt bezva, jelikož to pomůže hráčům zpřesnit hru.
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@Ludi ještě si to živě pamatuju, jak jsem se o tom kdysi v teamu bavil . Když se na to ale podívám teď, tak bych si troufnul říct, že jsme to tehdá neuměli správně používat, byť jsme měli k dispozici jen Kasárny (1.kapitola) a Cvičiště (2.kapitola). Tábor jsme startovali až ze 7.kapitoly Víl.
Tehdá bylo informací minimum, osobně pamatuji jen tyto stránky: CrazyWizards než přišly Elvenstats a hlavně Architekt .
Takže je hodně možné, že jsme nejen ty mágy plácali prostě zbytečně.. proto takové ztráty tehdá.

Když se na to podíváš teď:
mages.JPG


statisticky na tom byly hodně podobně. Za elfy měla čarodejnice trocha více HP, trocha méně na útok a lepší iniciativu. Klíčové bylo ovšem pohyb a dostřel. Ano..obojí měly stejný součet : 7. Ale to jádro pudla bylo asi v té její abilitě, co soupeři dala -50% k jeho útoku. To plně vyvažovalo ten nutný pohyb a být tzv na dostřel. Jelikož mágové z kasáren jsou primárně určení spíše na Obrněné střelce a ne na těžkooděnce, tak bylo jedno, že se pohne o tolik dopředu oproti mágovi. Obrnění střelci stříleli přes celou mapu. Pokud ale se používala proti Těžkooděncům, i tak měla náskok jednoho tahu, než se k ní dostal, tam mu nahodila -50% k jeho útoku,navíc měla obraný bonus proti němu 60%. Takže když to sečteš, těžkooděnec ji papírově způsobil (100%-50%) - 60% = cca 20% jeho útoku.

Takže jak jsem psal..tehdá jsme byli né moc zkušení a zase až tak se o tom nepřemýšlelo..a ztráty byly veliké. Mág byl jednoduchý..u toho se moc přemýšlet nemuselo..u Kouzelnice už jo. :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Ludi >> Tak ono se s jednotkama dalo vyhrát ještě v turnaji, jen jich bylo méně, ale taky jich méně padlo, a navíc jsi se na turnaje mohla lépe připravovat, popř. vyzkoušet víc strategií, protože nepřátelské oddíly se opakovaly. Ve výsledku to mohlo znamenat více experimentální zábavy než druhá věž.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Pro velkou kladnou odezvu přidávám ještě jednu tabulku, kde jsou zobrazeny všechny nepřátelské jednotky, se kterými se můžeme setkat.
Červeně jsou opět označené ty údaje, na které je třeba si dávat pozor nebo je ta jednotka v tom nejlepší ze své řady a tomu přizpůsobit sestavení vašich jednotek.
Záměrně jsem vybral všechny doporučené jednotky (v zeleném sloupci) právě střelecké, i když ty výhody z Tábora i Cvičiště mají jak střelecké, tak na blízko.
Pokud by nepřítel měl hodně různých oddílů, je třeba správně kombinovat nejen z těch mnou doporučených střeleckých, ale zkusit i tu alternativu na blízko. ;)

Ať se daří ;)

Tabulku jsem vložil vedle té první, je zde:
 

prchlik

Znalec fóra
@BiggJOEcz dobré tabulky. Důležité je znát i bojiště, pak je klidně možné použít i jiné jednotky, které díky terénu mažou své nedostatky, resp. upozadí výhodu soupeře. Což máš ve svém návrhu zde.
 

Trumpetka

Znalec fóra
Ahoj,
nemáte někdo přehled ke stavbě stromečků na střelce a mágy pro jednotlivé typy turnajů (jen je-li to vyloženě specifikum pro daný turnaj)?
Tj. něco ve smyslu:
mramor: doporučeno - stavba stromků na střelce
...
svitky: nedoporučeno (téměř nevyužito) - stavba stromků na mágy
 

Lovec Krys

Legenda
@luterina Od změn v turnajích jsou jednotky nepřátel takto:
(objevit se může kterýkoliv typ jednotek (jako ve věži), ale některé jednotky mají zvýšenou šanci se objevit):
Mramor - Těžkooděnec
Ocel - Lehkooděnec
Dřevo - Střelec
Křišťál - Mág, Obrněný střelec
Svitek - Střelec, Těžkooděnec
Hedvábí - Lehkooděnec, Těžkooděnec
Elixír - Střelec, Lehkooděnec, Těžkooděnec
Prach - Lehkooděnec, Mág, Obrněný střelec
Drahokam - Lehkooděnec, Obrněný střelec, Těžkooděnec

S jednou základní jednotkou je vysoká šance, že převaha nepřátel bude jednoho typu, zatímco u třech základních jedhotek je vysoká šance, že nepřátelé budou tvořit náhodný mišmaš jako ve věži.
 

Zharthuru

Mistr slova
Co se týče jednotek tak se chystám na výstavbu Kláštera kvůli životům . V určitých střetech se mi velmi vyplatilo mít na vysoké úrovní Jehly , lehcí střelci neskutečně válí . Stará láska k elfím lučištníkům nezklamala .
 
Nahoru