• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pomoc s infrastrukturou od zkušenějších

Ashen

Kolemjdoucí
Zdravím, máme s manželkou dotaz pro zkušenější hráče.
Vrátili jsme se do hry asi po 3-4 letech a snažíme se do toho zase naskočit.
Jedním pro nás překvapivým zjištěním bylo, že máme od základních surovin (ocel, dřevo...) několik milionů kusů. Máme 6/7 oceláren, 5/6 manufaktur na drahokamy a 5/6 elixíráren (naše bonusové zboží). Není to zbytečně moc? Koukal jsem do výzkumu a tam už základní suroviny moc nehrají roli, všude se chce to živoucí zboží. Tak se chci zeptat, jak se v pozdějších kapitolách (my jsme na konci Amuni, takže od konstruktů dále) využívá základní zboží, jestli máme si ty manufaktury podle vás držet, nebo je zredukovat a místo nich postavit jiné?
Díky
 

Lovec Krys

Legenda
V pokročilejších kapitolách se základní suroviny dají využit při výkupech v turnaji/věži. Nicméně tam vás budou brzdit jiné suroviny než tyto.
Také v událostech jsou na ně navázané úkoly a na T1 i produkce náramků v dobrodružství společenství. Takže při případné redukci je potřeba počítat i s tímto (aby zase produkce neklesla příliš a úkoly se tak zbytečně neprotahovaly).
Také se využívá při produkci T4+ zboží, nicméně to nejsou příliš velké částky.

Takže ano, myslím, že můžete provést určitou redukci.
Výhodou dnešní hry je, že existují teleporty, takže pokud některé manufaktury odteleportujete do inventáře, dají se kdykoliv zase vytáhnout a případě vylepšit o těch pár úrovní, které se jim mezitím vyzkoumaly. A jelikož jich při pravidelném hraní věže napadá docela dost, není problém odteleportovat cokoliv je potřeba.

Co se týče živoucího, tam je hlavní brzdou produkce semen, která omezuje množství T4-T6 manufaktur, které je město schopno uživit.
U posledních kapitol pak ještě přibývají T7+ manufaktury, tam je zase brzda unurium, které se vyrábí také v tržišti, takže tímto je počet T4+ manufaktur ještě více omezen.
A jelikož se T4+ vyrábí v nebonusových manufakturách (já např. vyrábím T1-dřevo, T4-měsíční kámen v mramorárně a T7-trpasličí ocel v ocelárně), mnoho hráčů prostě vyměnilo 1-2 T1/T2/T3 za T4/T5/T6 a tím zmenšili počet svých T1-3 manufaktur zatímco stavěly ty nebonusové na výrobu živoucího (a později osvíceného).
 

voyager-1

Velmistr písma
taky si myslím že 6-7 T1 není mnoho. Já jich mám 9, k tomu 7 T2 a 6 T3 a neřekl bych že trpím přebytkem surovin. Sice mám od každý suroviny přes 20 mega ale nebyl by problém z toho velkou část v turnaji utratit.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Jen pokud se při výkupu budete pečlivě vyhýbat výkupům za manu. Jinak vám mana dojde daleko dříve než suroviny (Dračí opatství 35 a tisíce kouzel z toho automaticky vynechme, bavíme se o hráčích, kteří ani jedno z toho nemají).
 

Marian24

Znalec fóra
T1 -mramor,ocel,drevo
T2-kryšťal,svitek,hedvabi
T3-elixir,prach,drahokamy
T4-kamen,platina,pryskyrice
T5-obsidian,inkoust,samet
T6-mydlo,houbicky,bishmut
T7-mineraly,bloky,vyhonky
 

Lovec Krys

Legenda
T1 - Manufaktura na dřevo, bonus dřevo
(od 24 lv má místo 24h a 48h výrob 2 různá zboží na 3h a 9h, od lv 32 pak vyrábí 3 různá zboží na 6 pozicích (3h a 9h))*
1647857155855.png

T4 - Manufaktura na mramor, bonus měsíční kámen (nebonusová T1)
1647857265356.png

T7 - Manufaktura na ocel, bonus na hořící bloky (nebonusová T1)
1647857324462.png


Analogicky to samé platí pro T2,T5,T8 a T3,T6 (a v příští kapitole T9).


*Vypadá to nějak takto:
1647857602993.png

a takto
1647857629442.png
 

voyager-1

Velmistr písma
@Lovec Krys na nějakej výkup za manu nebo za orky ani nepomýšlím, protože nestíhám vyrábět pro navýšení divů. Zvednout ty divy co mám z 30 na lvl31 vyjde na zhruba 4 mega orků. Do toho přijde nová kapitola kde budou taky třeba. Nedovolím si momentálně ani vyrobit pár orků jako jednotek.
 

Marian24

Znalec fóra
To sou šilene čisla Orku ,človeku se z toho zatoči az hlava.Je nejake info kdy vyjde nova kapitola ? Čeka ma aktualne posledni kapitola snad Elvenar tenhle rok dohraju na komplet a chvili od osadniku orazim ....
 

Lovec Krys

Legenda
@Marian24 Zatím nic. Nicméně, hotovou ji mají zatím jen rychlí hráči, kteří jeli na velkém počtu líhní. Postupně budou přibývat hráči s menším počtem líhní, takže je ještě pár měsíců čas. (další diskuzi ke kapitole můžeme když tak vést v jejím vláknu).
 

GorGlin

Veterán
U orků to není takový problém, ty můžeš dělat do zásoby, horší je to u many, nebo střepův tom bych bez problémů zvládnul využít dvojnásobnou produkci.

@Ashen
Milion v zásobě nění moc, je mnoho způsobů jak suroviny použít, od výkupu po výměnu za VB.
Sám si musíš nastavit čeho chceš ve hře dosáhnout a podel toho uvidíš jeslti máš dost zdrojů, místa nebo silnou armádu.
 

Lovec Krys

Legenda
Většinou pochází z kapitol, které se daly normálním tempem stihnout za 3 měsíce, ne z kapitol, kde se normální tempo roztáhlo na 4-5 měsíců. Nemá moc smysl začínat novou kapitolu, když půlka hráčů nebude mít dokončenou ještě tu předchozí (a tím nemyslím ty, kteří začali kapitolu později).
 

GorGlin

Veterán
Beta nám dá odpověď.
S ohledem na to že zatím nejsou ani uniklé obrázky, tak máme čas.
Jestli budou držet půl rok, tak by kapitola mohla začít na přelomu května a června.
Což by nemělo překážet ani pomalým klikačům, protože i moje žena už bude končit a mě má za blázna který to moc hrotí.
 

voyager-1

Velmistr písma
nejdelší kapitola asi byly lodě a týmový duch taky začal po půl roce a poslední kapitola zhruba po 7 měsících, plno hráčů už má hotovo.
 

Ashen

Kolemjdoucí
Ještě se zeptám, do jakého divu se podle vás vyplatí nejvíce investovat? Jsme ve fázi, kdy už každý lvl stojí okolo 800+ bodů, tak to chce pečlivý výběr :)
 

Prealiena

Velmistr písma
To je různé. Vždycky, když pozoruji chronický nedostatek něčeho, tak je na čase vyřešit to dlouhodobě vylepšením příslušného divu. Také se vyplatí sledovat svůj herní styl a kam tě to může potenciálně zavést.
Například po posledním kouzelnickém eventu mi ve městě vzrostl počet setů a evo-budov na udržování, což bude chtít více královských rekonstrukcí, tak jsem postavila věštbu štěstí, abych si přilepšila k turnajovým výhrám.
Také v poslední kapitole byl velký zápřah na manu, takže se na přetřes zase dostalo bludiště a i zapřisáhlí odpůrci ho začali stavět. Typicky na začátku nové kapitoly se sleduje, kolik čeho bude stát výzkum a podle toho se diskutuje o vylepšování divů.
 

GorGlin

Veterán
Do diskuse bludiště vs. opatstvi teď zasáhla i změna ve funkci run.
Kdo je v pokrocilejsi fázi hry může manu spotřebovávat v milionech a to po velmi dlouhou dobu.
Myslím že jen málo hráčů může spoléhat pouze na zásobu kouzel.
 
Nahoru