• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Není chyba Pokrocilejsi pruzkumnici

DeletedUser5634

Guest
Nedavno jsem s hrou zacal a nyni jsem dospel ve vyzkumu do "Pokrok II" a vyzkoumal Pokrocilejsi pruzkumniky kde se pise: "Nizsi naklady na pruzkum snizuji naklady na vyjednavani a velikost nepratelskych armad.". Avsak velkost nepratelskych armad se nijak nesnizila, alespon v mnou sledovane provincii.
 

DeletedUser341

Guest
Potvrzuji, že tam tento text mám také - nikdy jsem si ho nevšiml, ale zní to jako nesmysl :)

A pro administrativu :) :

A. Verze hry: v1.56.6-(0b9826364) (2018-06-20 9:54)
B. Prohlížeč a jeho verze: Google Chrome Verze 67.0.3396.87 (Oficiální sestavení) (64bitový)
C. Verze Flash Playeru: 30.0.0.113 (64-bit)
D. Operační systém: Win 10 Pro
E. Rozlišení obrazovky: 1440x900
F. Herní svět: Oba
G. Výskyt chyby na stupnici od 1 do 5: 5
H. Nesmyslný popisek u výzkumu "Pokročilejší průzkumníci" - ve všech kapitolách
CH. Kroky, které vedou k chybě: Otevřu výzkum, najdu průzkumníky, najedu na ně myší a přečtu si popisek
I. Screen chyby: Dodám možná později...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4918

Guest
Toho textu jsem si taky všiml už dřív, ale vzhledem k tomu, že se jedná o průzkumníky a ne válečníky, vždy jsem předpokládal, že se to vztahuje k průzkumu dosud neobjevených provincií, tedy ne k již otevřeným. Shodou okolností jsem právě včera otevřel V. kapitolu a všechny dosud neobjevené provincie kolem mě změnily barvu z červené na žlutou... Jen moje názory a poznatky, jistě bude lepší, když se k tomu vyjádří někdo z týmu.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Mohu potvrdit to, co píše @PaulQ, tj. výzkum technologie pokročilejších průzkumníků snižuje náklady na průzkum jen u zatím neprozkoumaných provincií. Rozhodně se tedy nevyplatí být se svým průzkumníkem příliš daleko, osobně doporučuji se řídit nápovědou zobrazující úroveň jednotlivých provincií (lehké/střední/těžké/velmi těžké) a nemít otevřených příliš moc "velmi těžkých" provinciích.
 

DeletedUser5634

Guest
To jsem si trochu myslel, uz kdyz jsem to psal. Takze to neni chyba technicka, ale chyba ve scenari, protoze to vubec nedava smysl.
Chcete mi tim tedy rict, ze hrat aktivne a delat maximum mozneho je chyba. Navic se ji clovek dozvi pozde. Protoze samozrejme, jako novy hrac, zkoumam vse co jde, tedy vsechny provincie co zvladnu a teprve pri prechodu do dalsi doby (epochy, nebo nevim jak tomu rikate), zjistim, ze jsem udelal hrubou chybu, kterou uz nejde napravit a na kterou jsem do te doby nebyl upozornen. A nekdo, kdo hraje daleko min intenzivne, vic na to kasle apod. je na tom daleko lip nez ja. Ja mam momentalne prozkoumany vsechny provincie co jdou, vsechny jsou "Velmi tezke" na dobiti a ani nekolik vyzkumu zvetseni oddilu a vyzkumy jednotek mi k dobiti nepomuzou. Budu muset cekat nekolik tydnu, mozna i mesicu, nez budu dostatecne silny, abych provicie dobil. Samozrejme mi reknete, ze muzu provincie koupit (ve vasi terminologii "vyjednavat"), ale to nechci, ani na to nemam suroviny, boje byly doposud to nejvic co me na hre bavilo.
Uprimne mne tato skutecnost velice nas...tvala, a vazne premyslim, jestli ve hre pokracovat, kolik dalsich nelogicnosti a prekvapeni mne ceka. Rozhodne jestli nejake dalsi takove nastane bude to urcite konec a jestli budu pokracovat ted, to se uvidi. Myslim, ze by se scenarista mel nad timto naprostym nesmyslem hodne zamyslet.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Dzber : je to přesně naopak :) tys dobyl víc provicnií, než je řekněme doporučené množství pro danou kapitolu, tedy máš výhodu oproti lidem, kteří na to kašlou, protože máš víc místa než oni a máš ho dřív. což znamená rychlejší rozvoj ekonomiky i armády; dřív.

chybama se člověk učí. jsi na úplném začátku, a byť se to tak zdát nemusí, časem těch surovin bude nadbytek. a armády naopak nedostatek. takže abys prosperoval, výkupy nahradí boje. a nebo nemusí. postavíš mrtě zbrojnic, méně manufaktur a můžeš vesele bojovat dál. volba strategie je na tobě.

že sis prozkoumal pár provincií navíc mezi 1. a 2. kapitolou, to není nic, co by se v průběhu kapitoly další nesrovnalo. kolik těch provincií teď hotových máš? 15? 20? na třetí kapitolu stejně potřebuješ 25 :)
 

DeletedUser341

Guest
Mohu potvrdit to, co píše @PaulQ, tj. výzkum technologie pokročilejších průzkumníků snižuje náklady na průzkum jen u zatím neprozkoumaných provincií. Rozhodně se tedy nevyplatí být se svým průzkumníkem příliš daleko, osobně doporučuji se řídit nápovědou zobrazující úroveň jednotlivých provincií (lehké/střední/těžké/velmi těžké) a nemít otevřených příliš moc "velmi těžkých" provinciích.
Forseti, nezlob se, ale toto není odpověď. Poukazuješ na snížení nákladů na průzkum, ten tu nikdo nerozporuje. To co se řeší je, že v textu u průzkumníků se píše "Nizsi naklady na pruzkum snizuji naklady na vyjednavani a velikost nepratelskych armad." A to je to, co se nám zdá divné. Dost pochybuji o tom, že tím, že provincii odkryju před vynálezem průzkumníků, na ní budu mít těžší armádu, než kdybych ji odkryl až po vynálezu průzkumínků. Ono už jen když tu větu trochu zkrátím tak, aby zůstal zachován původní kontext, na "Nizsi naklady na pruzkum snizuji velikost nepratelskych armad"... Co to je za blbost? :D
To, že poslání průzkumníků bude po jejich vyzkoumání levnější je věc nepodstatná, v tuto chvíli :)
 

DeletedUser5634

Guest
To co pises, je uplny nesmysl. Ted nevim jestli to myslis vazne nebo jako ironii. Vzhledem ke smajluku, predpokladam, ze je to ironicke (nebo spis doufam). Nevim zda je to oficialni vyjadrni provozovatele hry, nebo jsi jen standartni hrac, protoze nevim co si predstavit pod funkci "Velepisatel", doufam, ze to neni vyjadreni provozovatele nebo tvurce hry.
Jak pises, na treti kapitolu potrebuji dobit 25 provincii, ale ty predpokladam nebudu schopny dobit ani po vyzkoumani vseho vojenskeho, co mi soucasna kapitola nabizi, budu je muset nakoupit, budis. Co me ale hrozne stve je, ze ted vlastne nemam co delat, coz mi po tydnu hrani prijde dost brzo, jen muzu pomalu zkoumat a vyrabet suroviny a cekat abych nakoupil dalsi provincie. A paradoxne, potencialni hrac, ktery si neprozkoumal tolik provincii, si je ted bude moc dobit, protoze tam ma o 25% slabsi obranu nez ja, a to jen proto, ze nebyl tolik aktivni. Obavam se, ze moje vyhoda v jednom rozsireni navic (vic jich asi nebude), to nekompenzuje. To, ze se to casem srovna je urcite pravda, nicmene moji momentalni pachut to nijak nesnizuje.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Dzber : hádám, že asi reaguješ na mě. v prvé řadě "velepisatel" znamená, že jsem napsal na fórum hodně příspěvků. oficiální vyjádření si dostal od pana Forsetiho, který má u sebe i napsané "tým hry elevenar". a smajlící pouze znamenají, že z dané situace není třeba být frustrovaný. jinak vše, co jsem napsal myslím vážně a stojím si za tím.

Jak pises, na treti kapitolu potrebuji dobit 25 provincii, ale ty predpokladam nebudu schopny dobit ani po vyzkoumani vseho vojenskeho, co mi soucasna kapitola nabizi,

budeš schopný dobýt. byl jsem tam, vím, že to jde.

a jak to myslíš, že nemáš co dělat? můžeš zkoumat. vylepšovat budovy, ať je více lidí.za lidi vylepšovat manufaktury, ať je více surovin. hra není jenom o provinciích, je je jenom její malá část. že zrovna v tuto chvíli nemůžeš dokončit žádnou provincii neznamená, že budeš stát. rozšíření máš i ve výzkumu. vědomostní body můžeš nakoupit za zlato.

A paradoxne, potencialni hrac, ktery si neprozkoumal tolik provincii, si je ted bude moc dobit, protoze tam ma o 25% slabsi obranu nez ja

tady jsi asi špatně pochopil, jak to zlevnění funguje. vždycky se to zlevní o 25%. pokaždé. jenom tobě třeba z 100 za 75 (plácnu náhodná čísla, třeba je to velikost nepřátelského oddílu) a někomu jinému z 80 na 60. takže ty, protože máš více provincií, si dosáhl většího zlevnění. tím se ti víceméně vrátí ty investice, které si dal do extra provincií oproti člověku, který jich má míň.
 
Nahoru