• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Není chyba Podzimní zvířetník nebo spíš zvěrokruh

Ludi

Veterán
Myslím, že název celé akce v správném překladu asi není "Podzimní zvířetník", ale spíš "Podzimní zvěrokruh".
Doslovně je zvířetník také možný, ale jelikož vyplňujeme body souhvězdí, měl by to být spíš ZVĚROKRUH.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6962

Guest
Zvířetník a zvěrokruh jedno jest. Jen v češtině na zvířetník nejsme moc zvyklí a ano, "Podzimní zvěrokruh" zní daleko lépe a určitě to lépe odpovídá principu hry, kdy se hvězdy znamení rozsvěcejí stále dokola.
Na druhou stranu se mezi astronomy používá pro zodiakální světlo spíše výraz zvířetníkové světlo, než zvěrokruhové...

Mně by spíše zajímalo, kde mám hledat to "Magické zrcadlo" ;-). Kolem města mám samé Zlaté Klíče...
 

DeletedUser4336

Guest
Mě se slovo zvířetník líbí víc, pro mě je zajímavější, se zvěrokruhem se setkáváme častěji, proto to může znít lépe.
 

Prealiena

Velmistr písma
@MatesL Vždyť tam je, přece přímo pod tím klíčem. Je jasně vidět. :)
Podzimní zvířetník 2019 Zlatý klíč.jpg
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jak již bylo zmíněno výše, slova zvěrokruh a zvířetník jsou synonyma. Druhou možnost, tj. zvířetník, jsme zvolili z toho důvodu, že se díky své neobvyklosti více hodí k fantasy prostředí celé hry.
 
Nahoru