• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Počet vojáků

Arcikam

Kolemjdoucí
Zdravím všechny. Stavím vojáky co se dá, ale jejich počet je furt nízký je to počtem zbrojnic? Nebo čím to prosím je? Děkuji za radu.
 

Lovec Krys

Legenda
Na to se ne úplně jednoduše odpovídá, nicméně:
Úroveň Kasáren/Cvičiště/Tábora žoldnéřů určuje rychlost trénování jednotek za jednotku času. (vyšší úroveň, jednotky se trénují rychleji).

Zbrojnice prodlužuje frontu trénovaných vojáků, hlavním měřítkem, zda je zbrojnic dost je, zda Kasárna/Cvičiště/Tábor žoldnéřů jedou nepřetržitě, či ne.

Jestliže se do hry přihlašuji co 3 hodiny a frontu cvičených vojáků mám 1 hodinu a 2 hodiny mi Kasárna/Cvičiště/Tábor stojí, pak se dá říci, že zbrojnic mám málo.
Jestliže mám frontu vojáků 10 hodin* a více a Kasárna/Cvičiště/Tábor jedou nepřetržitě, pak mám buď zbrojnic dostatek anebo nízkou úroveň Kasáren/Cvičiště/Tábora a jednotky trénuji moc pomalu.

*Nebrat doslovně, 10 hodin je jen příklad, každému může vyhovovat různá délka fronty cvičených vojáků.

Později do hry vstoupí ještě divy, které prodlužují jak frontu cvičených vojáků, tak i rychlost výcviku, ale v základu je můžeme zanedbat.
 

Arcikam

Kolemjdoucí
Mě jde spíš o počet vojska. Pořád trénuju nové vojsko a pak když jdu bojovat,tak mi to ukáže,že mám jen třeba 2 šermíře
 

Lovec Krys

Legenda
V boji ti to ukazuje počet jednotek, zatímco v Kasárnách/Cvičišti/Táboru to při cvičení ukazuje absolutní počet vojáků (pořád tedy platí, že potřebuješ trénovat co nejrychleji a zároveň pokud možno nepřetržitě (tzn. 24 hodin 7 dní v týdnu bez prodlevy), případně ušetřit vojsko a sem tam něco i vykoupit dle možností surovinové produkce).

Aktuální velikost oddílu můžeš zjistit např. v Kasárnách/Cvičišti/Táboru na záložce Tábor
(alespoň v prohlížečové verzi, mobilní verzi takřka nepoužívám, takže ani nevím, jestli a kde to je vidět v ní):
1650426955109.png

Tzn. u mne to je např.: Mám 2 miliony lučištníků, ale v každém oddílu mám 7674 lučištníků, takže při boji na mapě mi to bude ukazovat 262 oddílů.

Pro mapu platí, že počet vojáků v prozkoumané nedobyté provincii zůstává stejný jako při jejím prozkoumání a větším oddílem (technologie Vylepšení velikosti oddílu) zvýšíš poměr vojáků ve svůj prospěch.
Barevně pak platí, že modrá,zelená= máš přesilu, žlutá=vyrovnané počty, oranžová,červená=přesilu má protivník a bojem bez podpůrných budov prohraješ (raději vykoupit)

Pro turnaj / věž pak platí, že poměr mezi velikostí jednotky hráče a protivníka je pevně dán (v prvních střetech bude mít hráč vždy přesilu, později bude sám čelit přesile).
 

GorGlin

Veterán
@Arcikam
Jsi na začátku a to dost věcí funguje tak na půl.
Pokud chceš vyrábět víc vojáku, musíš zvednou lvl kasáren, vyrábí pak rychleji, ale jak psal lovec, je dobré to sladit s počtem vojáků které můžeš cvičit aby ti budova jela ideálně celý den
takže pokud se chceš pořádně vyspat, je dobré mít výcvik aspoň na 9 hodin
tohle začne opravdu fungovat až ve třetí kapitole, kdy budeš mít otevřených všech 5 oken na výcvik
 

Arcikam

Kolemjdoucí
Akorát furt nechápu ( asi sem natvrdlá :) ) proč mám těch voáků málo. Já ich třeba vycvičím za den 200 ale když jdu bojovat, tak se mi ukáže že mám 1,3 jednotky a dosadím jednoho střelce a je vymalováno víc jich nemám, tak nechápu kde sou ty co sem vycvičila.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
@Arcikam
To psal lovec.
Když jdeš na střet, zobrazuje se tam počet oddílů.
Nevím kolik jsi otevřela výzkumů na velikost oddílu, ale jstli máš velikost oddílu 100 a vyrobíš 50 lučištníků, tak ti to přidá jen 0,5 oddílu
Základ pro dobrý boj je 5 jednotek
 

Arcikam

Kolemjdoucí
Kde najdu zobrazení počtu jednotek?

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Arcikam

Kolemjdoucí
Už to chápu. Bojovat můžu jen s počtem oddílů a v jednom oddílu jich je aktuálně 69, takže jich musím asi tak bambilion. :D
 

GorGlin

Veterán
časem je to lepší, já ted vyrobím cca jeden oddíl za hodinu v jedné budově.
Jeslti bych ti mohl kecat do hry, tak na začátku když máš město malé není prostor na budovy které opravdu nepotřebuješ, nebo můžeš mít výkonější.
jiné manufaktury než bonusové, obyčejné kulturní budovy a podobně ti hru stěžují
 

Arcikam

Kolemjdoucí
No já tam právě furt bojuju hlavně s počtem lidí, ale zas nechci mít milion obytných budov, ale zatím se tak nějak dá vše jen ty vojáci mi pijou krev :D potřebuju dobývat území a není čím :D

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
Ze začátku je obytek hodně, 20-30 az v druhé půlce hry začínají ubývat.
Vojáci jsou dost důležití, nejen na provincie, ale i do turnaje a věže.
V téhle hře souvisí všechno seVBcka, .
Lidi ti pomůže vyřešit zlata propast, na tu potřebuješ runy a VBcka.
Ty získas v turnaji.
A na ten potřebuješ vojáky.
Na začátku pořád něco chybí, tak něco jde bojem, něco výkupem
Hodně pomáhá když chytneš nějakou pěknou kulturní budovu v eventu
Nebo si hlídat bonusovou výrobu
Když ti nebonusova dává 10 a bonusová 15 tak to tak ještě nevypadá, když je to pak 100 a 1000 je to znatelnější.
 
Nahoru