• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Přispívání VB do divů

GorGlin

Veterán
Dobrý den všichni, chtěl bych to rozvinout debatu kolem výměny vědomostních bodů v divech.

Hraji hru už docela dlouho a setkal jsme se s velkou řadou přístupů od různých hráčů a skupin.

Předpokládám, že k jejich postoji vedli různé informace a priority, a tak by mě zajímalo jaké jsou vaše zkušenosti.

Vědomostní body bereme různě, automatické plnění zásobníku 1VB za hodinu, turnaj, řemeslná výroba, kupovaní za peníze a suroviny, budovy produkující vědomostní body nebo instanty a v neposlední řadě instanty které jsou součástí odměn v truhlách u divů.

Přístup k posledně jmenovanému se dost liší, co to vlastně je a komu to patří.

Bonus u divů na nízkých lvl je snad i nějakou tu desetinu nad 20% a postupně klesají, sjednocení divu nad lvl 30 dává asi 15%. Ty konce jsem nepočítal.

Zatímco u jiných obchodovatelných komodit je běžné, že se menším městům pomáhá třeba formou daru surovin v řádech, které by malé město generovalo dny až týdny

Ale pro vědomostní body to neplatí.

Děje se to, ale mnohem řídčeji.

Jak jsem psal, jsem tu už dlouho a zažil jsem to nejen mezi členy, ale i zcela anonymně, kdy kolegyni v cechu soused zvedl bludiště snad o tři lvl. Vážně to není běžné

Nejčastější způsoby sdílení VB, se kterými jsme se setkal je.

Sypu si VBčka do divu a nic neřeším.

Kdo si toho všimne si ke mně přihodí bod a když to klapne dostane z toho odměnu. Jsou tací, co aktivně prohledávají mapu a takového hráče si hlídají, pravidelně navštěvují a kontrolují svou investici, aby si pojistili výnos. Jsou tu i rozsévači kteří, prostě vlezou do města do každého divu dají bod a doufají.

Sypu si do divu a před koncem nechám rozebrat truhly lidi z cechu.

To je věc s různými pravidly.

Někde si tam dávají, kolik se komu chce, někde se nesmí předbíhat, když tam první dá 5 dobů, nikdo ho nesmí předběhnout bez ohledu na to kolik je v truhlách, nebo je přesně řečeno, že kdo se účastní dá o 5 bodů měně, než je v truhle. Ale existuje i varianta že do majitel do chatu napíše, jestli rozdává, nebo chce truhly dorovnat a podle toho se cech zachová.

V zákadu si člověk zvedá divy a podle toho jak ochotné má okolí získá od 0 po až % které dává konkrétní div na konkrétním lvl

Asi nejrozšířenější je výměna bodů pomocí pošty kdy si jednotlivý členové spolku přispívají navzájem do divů a podle toho

Tam nepřináší odměna zisk majiteli divu ale nejúspěšnějšímu přispívateli. Protože jsme různí i tuhle situaci každý řeší posvém, někteří aktivně řeší svoje umístění a různě morálními postupy se snaží maximalizovat svůj zisk. Jiní to neřeší, a i když často jsou vyšoupnutí až mimo pozice s odměnou, tak rozdávají svoje truhly bez vize, že se jim to někdy vrátí.

Potkal jsem bláznivé klikače kteří se jen starají co nejlépe o svoje město, nebo lidi kteří považují každého kdo nepodvádí za hlupáka který si nezaslouží nic jiného než byt obrán. Také lidi, co v turnajích nejsou zrovna nejvýkonnější, a tak to berou splátku těm aktivnějším.

Jak je to u vás.

Přemýšlíte, komu prospívá vaše snaha?
 

Ludi

Veterán
Jeden spoluhráč mi psal, že kvůli nepořádku ve VB už zažil rozpad spolku ... ale když je dobrá parta, tak se lidi domluví.
 
Naposledy upraveno:
přístup v cechu - měníme VB 1:1 bez ohledu na odměny. Pokud nakonec padnou, je to příjemný bonus, ale rozhodně nikdo netratí. Používáme kolečko na 10 a 100VB a případně chat a dlouhodobě to funguje. Nicméně techniky výměny VB už se tu kdesi před časem rozebíraly. Někdo mě jistě doplní o odkaz
jinak, samozřejmě, že mě občas napadne, že někoho svým přispěním v odměnách přeskočím nebo naopak, že bude snadné přeskočit mě. Ale je to hra
 
@GorGlin když jde o výměnu, nikdo netratí. Já dám 10, dostanu 10. Nula od nuly pojde - žádná ztráta. A ti, co kolečkem točí nejrychleji, tak ve finále mají vyšší šanci na bonusový zisk z truhel.

přehledy si nedělám, lidi jsou šikovní a těch případů, kdy to někdo pokazí nebo zapomene přispět je minimum. A pokud jde o výměnu domluvenou přes chat, tak tam je to ještě jednodušší. tam taky ke ztrátám dojít nemůže :)
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@GorGlin Osobně nemám vůbec rád "kolečka" a vždy jsem se snažil spoluhráče co nejméně směřovat k závazkům, ať už jsou v jakékoliv formě, neb jakékoliv nařízení či povinnosti jsou v free hrách občas problém, a proto pokud to není nutné, tak se tomu raději vyhnu. Obzvláště pokud jsou i jiné možnosti.
Jsem zastáncem systému, jak popisuješ - "Sypu si do divu a před koncem nechám rozebrat truhly lidi z cechu"
Píšeš k tomu, že to je věc s různými pravidly. Pravda. Ale ten příklad je asi to nejhloupější pravidlo, že někdo dá př.5VB a ostatní ho nesmí přeskočit :D a myslím si, že pokud se ještě někde používá, tak tam se mu společenství rozuteče brzy jinam :cool:

U nás to řešíme vždy tak, že kdo potřebuje pomoct, si před uzavřením divu rozpočítá VB do výše odměn truhel, zbytek si doloží sám. Ten požadavek na konkrétní VB si napíše do chatu a během max. pár desítek minut je od ostatních, kdo je zrovna online, doplněno. Tady záleží především na tom, jestli je spolek aktivnější či se do hry přihlašují třeba 1x za den. Ti co vložili, dostanou obratem VB zpět, odměny z těchto akcí jsou mezi námi jen v podobě run, nevyděláváme na sobě. Kdo nemůže vložit z jakéhokoliv důvodu, je to jeho volba. Tady platí jen jedno důležité pravidlo - nejdříve se na chat napíše, kolik se mu tam vloží VB a až potom se to vloží do divu. Tím se předejde situaci, kdy se může vložit zároveň a to by mohlo rozhodit příhozy ostatním.
Když to shrnu.., kdo chce pomoci s divem, aktivní spolek mu jej uzavře během pár minut a nezpůsobí jim to dočasný nedostatek VB díky okamžitému vrácení VB zpět, majitel ušetří desítky až stovky VB a hlavně následně nikdo nikomu nic nedluží či se nijak nezavazuje mu VB v jakékoliv formě vracet. Navíc se přispívá jen do divu, který je konkrétně potřeba, tím pádem nikde jinde nikomu "nevisí" VB jen tak.
V jednoduchosti je síla.
 
Naposledy upraveno:

12alfa

Pokročilý žák
Čím víc pravidel si společenství nastaví, tím méně je hra hrou. U nás si truhly za výpomoc nabízíme v chatu, divy, které aktuálně plníme ozačujeme srdcem. Co kam kdo dá, je jeho věc. Jsou u nás hráči, kteří v turnaji nejsou nejaktivnější, ale získaná požehnání rozdají zapálenějším spoluhráčům. Takže jestli někdo zrovna prodělal nebo vydělal nidko neřeší. Pořád je to jenom hra a chodíme si sem odpočinout od všednosti. :)
 

Reyahana

Učedník
Hraju na obou světech a na každém to máme s VBčky jinak. ;)
Na W, kde si mazlím městečko a tam vyhlížím každý bodík, tam máme zavedená kolečka. Jen pár hráčů ze spolku se toho neúčastní, u jejich divů je čistě jejich věc, jestli volné odměny nabídnou. Tam je výše příspěvku dobrovolná, ale snažím se dávat o 5VB méně než je odměna v truhle. Tak jsme to měli dříve, kdy každý sypal sám sobě a kdo chtěl mu přispěl tak, aby měl výdělek těch 5 VB u truhličky (např. truhla dá 20+5, vložím 20) a nevyhazovalo se z pozic truhel. Zavedení koleček mi přišlo jako nejlepší nápad, co je. Vylepšování divů je tak rychlejší a lepší. Teď, když už jsou divy poměrně vylevelované mi vyhovuje výměna v chatu 100 VB za 100VB .. což je ale jen po turnaji, jinak jsem věčně švorc. :D:D:D
U sousedů jsem většinou velmi lakomá a spíš jedu formou 'rozsévače' nebo si hlídám známé sousedy, kam přihazuji.

Na A, tam je moje situace zcela opačná. Nechci tam růst, město jsem unáhleně založila z chvilkové nudy, ale nemám srdce ho zrušit. Jsem v pohodovém spolku, nemusím se s ním příliš zabývat, tak ho mám spíš zaměřené na boj. A co si budeme povídat - lV. kapitola je prostě na turnaje lepší než pokročilé město. Z čehož vyplývá, že tam mám VBček na rozdávání. Surovinově jsem tam nesoběstačná, spolek mě dotuje, tak aspoň mohu svým spoluhráčům oplatit přísunem Vbček do divů. Jim to pomůže a mně také.
Na sousedech tam taky nešetřím, prostě to házím hlava nehlava. Z turnaje, z eventovek, z počítadla, pořád to nabíhá, tak se toho zbavuji, kde se dá.
Ve spolku si totiž vylepšuje každý sám, většinou nabídne spolku volné truhly nebo občas někdo mění 100 za 100 nebo prostě napíše počet např. 20-15-10-5-1-1 atd.

Myslím, že pokud někdo není spokojen s výší vložených VB (často mu někdo dá jen 1VB a získá třeba 20), pak je potřeba, aby změnil strategii a prostě buď najel na kolečka, pokud je spolek ochoten se toho účastnit nebo aspoň formou výměny na chatu vyměňoval body kus za kus (i kdyby třeba 20 za 20). :)
 

GorGlin

Veterán
Myslím že pravidla jsou důležitá, lidská společnost je potřebuje.
Určitě jsem za život narazil na řadu velmi špatných pravidel, ale někdy i špatná pravidla vznikla z těch nejlepších pohnutek a je pak na lidech si to přiznat změnit je.
Ale to už je o něčem jiném.

Já mám tři města, první na CZ2 kde na to dupu a řeším každý bod a nejen bod, tam musím opatrně, protože nechci popudit cech, myslím, že lepší na serveru není.
Ale už mi jednou přispěli do divu stejný počet VBček jako je v truhle. Předpokládám, že svou roly hraje i to že jsem aktivní hráč a nikdo mě nemůže obvinit z toho že se jen vozím.
Na Arendyllu a betě mám malá města na začátku víl a žádné ambice.
Takže ani spolek nemusím příliš řešit z jednoho jsme odešel, protože měli přístup, budeme ho ignorovat.
V jiném jsem se dozvěděl, že to co hráč dostává z truhly se vůbec nepočítá když mi hráč přispěje 10 bodu a dostane z truhly 10 bodů není výměna 1:1.
A protože jsem to zjevně odmítal pochopit, tak mě prostě vyhodili.
Tak jsem zaparkoval jinde a budu si jen tak klikat a svou zvídavost přesunul sem.
Kolečka obírají spousty hráčů o body, protože z toho celkového koláče z truhel do kterého všichni přispívají si ukousnou jen zřídka.
Tedy by pro ně bylo výhodnější si body sypat sobě a i když si jejich truhly rozeberu banda lakomích sousedů je to víc než když sypou body do koleček pro jeden 5VB instant týdně.
Chápu, že ti co na tom vydělávají se toho nechtějí vzdát, ale těch je logicky menšina, ale i ti ostatní, to odmítají byť jen zkusit.
To jsem přiznám se nečekal.
V čem to je?
Obený strach z neznámého a změny.
Opravdu mě to zajímá.
 

Deleted User - 848885990

Guest
Kolečka obírají spousty hráčů o body, protože z toho celkového koláče z truhel do kterého všichni přispívají si ukousnou jen zřídka.

Na tohle pozor, na fóru (a nejen na tomto) je značné množství Svědků kolečkových, kteří se budou do roztrhání těla bít za svůj dokonalý systém ;)

Nad tímhle se zamýšlet je stejné, jako mudrovat proč tolik lidí neustále skáče na různá "letadla" a "výhodné hrnce". Prostě asi chybí finanční gramotnost nebo snaha se nad tím zamyslet. Prostě jim někdo řekl jak je to "výhodné", no tak tomu věří. Jinak kolečko samozřejmě je výhodné, ve srovnání s tím, kdy si hráč přidává body do divu jen a pouze sám. Pak ano. Nicméně jak píše BiggJOEcz, nechat rozebrat truhly před koncem je nejjednodušší, nejrychlejší a celkově nejvíce solidární systém - lidi přispívají, protože chtějí pomoci. Ne dostat "zisk" z truhel, který neexistuje.

Tohle ale nemá cenu někomu vysvětlovat, každý ať si dělá co chce. Pokud někoho baví jakýkoliv systém, třeba to zmíněné obsypávání jedním bodem celou mapu, ať si hrají. Já nemám právo někomu něco zakazovat. Ale když někdo tvrdí něco, co jde vyvrátit použitím matematiky pro první třídu základní školy, to mi hlava nebere.
 

GorGlin

Veterán
pokud někdo napíše, že je gembler a ta možnost zisku mu způsobuje erekci, tak jasně
okrádají mě, vím to, ale nemůžu si pomoct
ale ve většině jsem se setkal spíš s přístupem
dělat něco jinak, ty něco bereš?
 

Reyahana

Učedník
Proč myslíte, že kolečka obírají hráče? Je přece jedno jestli dám 20 VB sobě do divu nebo je vložím spoluhráči, další spoluhráč mi těch 20 zase dá. 20-20+20 je prostě 20. Nebo není?
Účelem toho kolečka je, že mých cca 5 spoluhráčů tou vzájemnou výměnou obsadí truhličky na všechny pozice a tím získá nějaké body a také runy navíc. To samé já, nebo ostatní, kteří se toho účastní. Samozřejmě zde je směrodatné, jak často se toho kdo účastní. Když vloží jednou za týden, je šance na získání pozice a tím obsazení truhly minimální, ale to je jasné každému. Body z truhel jsou bonusem navíc. Většinou se tím odradí cizí přispěvatelé, protože jsou sesunuti z pozic a odměny zůstanou pro našince...a to je dobře. Roste spolek.
Píšete tak květnatě, že popravdě nevím, kde je zakopaný pes. :rolleyes:

Já mám s kolečky dobrou zkušenost. Nemáme ve spolku nikoho, kdo by švindloval.
 

luterina

Veterán
Kolečko nebo Vláček, TGV atd. jedu v obou světech a jedeme je dobrovolně, přes to je nás celkem dost účastníků, aby se to vyplatilo, mně se div naplní úplně stejně jako bych si ho naplnila já a ještě k tomu mi přilétají odměny PV a úlomky run z divů od hráčů ze spolku, kolik VB dám, tolik se mi kam chci já vrátí a k tomu ještě ty odměny co dávají divy z truhel a tak to mají všichni kdo se vláčku účastní, někdo má odměn víc někdo míň, ale to se taky dost mění, ve výsledku těží z těch odměn z truhliček bez rozdílu každý, protože jsou 1 : 1 k vyměněným VB, bonusovým ziskem, myslím, že kdo má za to, že takový systém někoho okrádá nebo naopak nedává mu dostatek, tak ten systém vůbec nepochopil a nebo nemá k tomu ho pro svou výhodu využít vhodné podmínky, jako např. dostatečný počet spolucestujících. :) Něco o tom už jsme kdysi probírali i tady Vzájemná pomoc s výzkumem Prastarých divů v rámci cechu
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
@Reyahana
už se ti někdy stalo, že ti na ukončení divu chybělo 10 bodů, měla jsi je v kolotoči a čakala jsi na to půl dne, protože z těch 10 bodů nikomu nic nekáplo a tak každý čekal že se objetuje někdo jiný?
Vezmu tě jako příklad.
Máš pěkné městečko v hobitech s osmi divy.
Jestli jsem zprávně pochopil, účet na CZ2 světě je to na čem si dáváš záležet.
Teď tam zvedáš houby na lvl 7
na to potřebuješ 440 VB
kdo se ti nakvartýruje do divu získá v součtu 85 VB
To je necelých, ale stále pěkných 20%
Ty sypeš druhým a snažíš se získat co jsi rozdala zpět.
Můžeš spoléhat na náhodu, nebo se snažit cíleně svoje šance zvíšit.
Máš slušné výsledky v turnaji, takže buideš mít i dost bodů aby sis to zařídila, ale část bodů končí ve výzkumu.
když si spočteš kolik bodů do divů sypeš a kolik z nich dostaneš je to taky těch 20%?
Jeslti jo, tak ti gratuluji.
Jeslti ne, možná by tvému městu prospělo nerozdávat odměny tak lacino.

@luterina
Já jsem ve spolcích kde se jendou kolečka na všech třech světech a dobrovolně se můžu účastnit.
Jiná otázka je když se zúčastnit nechci.
Věřím, že na Winyandoru mi to odpustíte, ve všech akcích se snažím podávat nadprůměrné výkony a tak si snad zasloužím směnu 1:1.
Když to nebudu dělat moc často.
Já jsem si dělal statistiku a promin, nemůžu s tebou souhlasit.
Čím víc lidí se koleček účastní, tím víc zůstane bez odměny. Odměn je max 8, zatímco členů 25.
Je velmi nepravděpodobné aby se jednoho divu účastnilo 25 lidím ale u těch větších je 10 nebo 12 vcelku běžné.
Z kraje musím říct, že se aktivně snažím být tím co je na vrchu hromady a mám ideální pozici na to toho dosáhnout, takže jsem většinou ten kdo obírá ty druhé.
Když jsem postaven před volbu obírej, nebo budeš obrán, tak to pro mě má jen jedno řešení.
Ale současně jsem dostatečně příčetný, abych uznal, že to není fér.
A protože základem udežet se nahoře je dělat víc VBček než ten druhý, tak je jasné, že kdo nejede rasu a dělá víc bodů v turnaji má víc VBček na směnu a tém pádem i lepší šanci se umístit.
A tedy, jak se říká, buh tento na to největší hromadu.
Bohatí obírají ty chudé.
To podle mě není fér.
Já systému rozumím, jen jsem si dal tu práci a dva měsíce směn v cechu jsme hodil do tabulky.

Tu diskusi jsem neznal, děkuji, pečlivě si to pročtu.
 
Naposledy upraveno:

Kristinka 1

Kolemjdoucí
V reálném životě se lidé často rozhádají kvůli penězům, zde to bude zřejmě kvůli jejich hernímu ekvivalentu - VB. Není skvělé dočíst se, že celý cech úmyslně blokuje svému hráči dokončení divu? Není to trochu odvážné tvrzení? A přitom někdy ke zpomalení vlákna/vlaku stačí pouze to, že zmizí z první stránky zpráv na pc.
Klidně tu budu za naivní blbku, ale pro mě "obírej, nebo budeš obrán" jedno řešení nemá. Vždytˇ vb získá můj spoluhráč, tak co se stane tak hrozného? Vylepší si div rychleji a třeba v dalším turnaji uhraje víc bodů a pomůže to celému týmu. A ideální řešení na papíře nemusí být vždycky to nej v reálu.
Spolky se většinou snaží udržet VB z truhel "doma", na to mně osobně příjde vláčkový systém nejlepší.
Příjemné hraní všem!
 

GorGlin

Veterán
@Kristinka 1
Tuhle hru hrají lidé a lidé vždy nejsou hodní, upřímní a poctiví.

Byl bych moc nerad se tu hádat a pevně doufám, že se to ani nestane.
Nerad bych také, aby tu došlo k nedorozumění, kdo tu psal o blokování celým cechem?
Co píšu jsem tu zažil, klidně mě měj za pesimistického skeptika, ale já tu krom řady skvělích lidí, včetně své současné ženy, potkal i ty druhé, ne tak skvělé.
Mě jen zajímají motivace lidí. Ať si každý hraje jak mu to vyhovuje ale když mi to co čtu nedává smysl a všechno co kolem toho zjistím mi to popírá, tak jsem zvědaví.
Pokud to správně chápu, tak věříš, že když tě systém připraví o body, tak je dostane jiný kolega a to je stále dobré pro cech.
To je to, co právě málo kdo řekne. Většinou jsou to prohlášení ve stylu systém je spravedlivý, všichni dostanou zpět to co dají a to nejlepší, VBčka z truhel nemůžeš počítat.
A souhlasím, že kolečka, vláčky, říkejte tomu jak chcete, jsou nejlepší v tom jak zabránit lidem z okolí aby do divů přispívali. Ale já nejsem přesvědčený o tom, že musí vždy cechu škodit.
Mám 614 lvl divů, pokud bych na každý dostal z okolí 10 bodů navíc, věřím, že by to cech na mém přínosu pocítil.
 

Reyahana

Učedník
@GorGlin párkrát se stalo, že chybělo kousek, ale prostě jsem napsala do chatu, pls - kolečko 10 VB, ať můžu vylepšovat a někdo přispěje vždycky. Asi je to o lidech a svůj spolek mohu jen chválit. Taky záleží na tom, jak často jsou členové online ... když tam nikdo není, těžko někdo přispěje. U nás stále někdo je a kdybych musela jooooo dlouho čekat nebo byla netrpělivá, tak si prostě hodím bodíky sama a v kolečku napíšu oprava a napíšu jiný div, který se chystám vylepšovat.
Jestli jsem pod truhlami.... inu, i to se taky občas stává, to přece nevadí - svých 10 VB, co jsem dala, mi dá další hráč. Nezískám nic, ale hlavně
ani neztratím. Když bych je dávala jen sobě, tak šanci zisku nemám vůbec žádnou!!! Protože sebe samu do truhliček pod divem obsadit nemohu. A aby mi hráč dal na konci 3 VB, aby získal zlatou truhlu ... to je přece ještě víc nefér než jet kolečko, kde je ta truhla jako bonusem navíc tomu, kdo mi tam dal nejvíce.
Co se týče obírání chudých ... no, nevím. Vem si zase, že např. můj klášter bojových mnichů nabízí úplně jiné odměny v truhlách než klášter hráčky např. orcích, která se účastní kolečka. Její odměna je fialová (20VB) a moje už zlatá ... a přitom, aby ji hráč získal, musí nasázet stejně přes 100 VB. Takže to taky není zcela pravda.
Pak další věc, i když je ve spolku 25 lidí, ještě se mi nestalo, že by se mi jich v divu tolik sešlo. Prostě ta kolečka blikají a mojí zprávu s přispěním má před sebou jen pár lidí, protože jsme tu náhodně podle toho, kdy a kolik bodů máme. Další, čím si pojistíš, že nebudeš mít tolik hráčů v divu pod čarou je to, že přispíváš do vyšších koleček, já jedu s oblibou 20 a 30 ... ty 5 VBčkové, kde by opravdu musel přispět asi celý spolek, využívám velmi málo. A jak píšeš, jednou mám odměn víc - když stojím ve výzkumu a házím do koleček a jednou míň, když zkoumám.
Každopádně nic bych na tom neměnila.
Ty sypeš druhým a snažíš se získat co jsi rozdala zpět.
Sypu druhým tolik, co mi oni dají zpět ... nic navíc a to je opravdu fér. :cool: :)

CZ2 asi bude Winyandor ?
 

GorGlin

Veterán
@Reyahana
Já znovu opakuji že se nechci s nikým přít, jen přemýšlím nahlas.
Já když v chatu vidím výzvu na doražení divu tak to taky udělám. Umím počítat ale nejsem...
Pokud budeš body dávat do vlastního divu, tak zisk který můžeš mít je jen o tom kolik lidí ti chce pomoct.
Můžou to být 3 body od náhodného kolemjdoucího, nebo 85 bodů protože lidi kolem berou stejně jako dávají.
A ... který doufal že věco vydělá na 3 bodech je příjemný bonus.
Přeju ti ho pokaždé.
Já neříkám, že se to nemůže stát, ale příspěvet 130 bodů do divu za 142 není moc běžný.
Zisk z obměn neznamená jít po prvním místě, jsou situace kdy někdo z poloviny pole získá víc než ten první.

CZ2 asi bude Winyandor, já to tak chápu.

Nikdy by mě nenapadlo někomu radit aby něco měnil.
Dáváš do vláken, dostáváž zpět a o tom to je.
 

Kristinka 1

Kolemjdoucí
Tuhle hru hrají lidé a lidé vždy nejsou hodní, upřímní a poctiví.
To máš jistě pravdu, nicméně, měla jsem dojem, že tahle diskuze je zejména o tom, jak nejlépe přispívat v rámci spolku. Každý samozřejmě vycházíme ze své zkušenosti.Já myslím, že aby spolek dobře fungoval, musí být hráči +/- na stejné "vlně" a nepoctivým jsou všechna pravidla stejně jedno. Já jsem (možná naivně, ale co bys taky mohl čekat od někoho, kdo spolek spoluzakládal od nuly) přesvědčena o tom, že u nás hráče, který by nebyl férový nenajdeš, takže doufám, že tvrzení
protože z těch 10 bodů nikomu nic nekáplo a tak každý čekal že se objetuje někdo jiný?
nemíříš na nás.

věříš, že když tě systém připraví o body
Tady se zřejmě rozcházíme i v tom, co subjektivně vnímáme jako připravení o body, pro mě by to znamenalo, že jsem v mínusu, což by ve vláčku nemělo nastat, co vložím, to dostanu zpátky.

dostane jiný kolega a to je stále dobré pro cech
A ty myslíš, že není? Nebo se ty body někam rozplynou?

Jak už jsem v minulém příspěvku řekla, nejlepší na papíře nemusí být nutně nej v praxi, z mého pohledu je plus vláčku i v tom, že je přístupný kdykoliv a komukoliv, s několika "rychlostmi" (u nás 5 - 10 - 15 - 20 - 30 - 50 - 100+), je to přehledné, uživatelsky pohodlné a nemusíš se dál na ničem domlouvat, případně i dohadovat. Klidně budu dostávat zpátky o něco méně, než je možné maximum návratnosti, když to bude znamenat, že spolek bude v pohodě bez hádek na chatu, to by byl začátek cesty dolů, což je přesně opačný směr, než jakým bych chtěla, aby náš spolek i nadále směřoval.

Každý spolek není stejný, nejsou v nich hráči stejného typu a může jim vyhovovat něco jiného, proto je fajn, že tu jsou různé možnosti. Že něco funguje v jednom neznamená, že to bude fungovat v druhém (nebo vyhovovat) a přece to hned nemusí znamenat, že jeden nebo druhý dělá něco vyslověně špatně.

A víš co, vlastně mi příjde docela úsměvné mluvit o spravedlivosti ve hře, která je z velké části založena na náhodě, už od začátku, kdy si vylosuješ bonusové suroviny a tím částěčně určíš obtížnost postupu hrou, žebříček (podle mě) porovnává neporovnatelné, umístění na mapě, resp. aktivita sousedů je taky na náhodě, stejně tak odměny v úkolovkách, v truhlách ve věži, nabídka u kutila, kdo proti tobě stojí v turnaji...určitě jsem na něco zapomněla.
 
Čím víc lidí se koleček účastní, tím víc zůstane bez odměny. Odměn je max 8, zatímco členů 25.
mě zaujalo tohle.

Ano, spousta lidí na truhly nedosáhne. Přesto ale tolik, kolik dali do mého divu dostali oni do toho svého. Čili je to výměna 1:1.
Ano, je možné, že já jsem za svůj příspěvek na jeho truhlu dosáhl a tím pádem získal ze směny více, ale to se za 1) nedá předem nikdy předvídat a za 2) není to na úkor jeho vložených VB. Výsledek tak vždycky bude 100 % vkladu : 100 % vkladu a pokud má jeden z hráčů štěstí, pak klidně 100 % : 150 %. Nikdy ale ne méně, než 100 %!
Ale ať si to každý dělá, jak chce a hlavně se nenechá stresovat
 
Nahoru