• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Přesuny měst

Jirinazel

Znalec fóra
Dnes jsem napočítala 76 opuštěných měst. Jsem asi na jihovýchodním okraji pouště, která zasahuje až k mému městu. Dosud jsem si nikdy neuvědomila, že bych byla tak blízko okraje mapy. Kulturní podpora silně poklesla, ale to mi nevadí, zatím si chválím svojí soběstačnost. Na sever a hlavně na západ to vypadá dobře, tak snad se mi podaří orientovat obchod tím směrem. Souhlasím, že tak radikální řez nemusí vyhovovat každému. Někteří na to doplatí.

Prosím, poradil by mi někdo, kde povolit přesun? Dřív jsem to našla celkem snadno, nyní si s tím nevím rady - asi se něco v nastavení změnilo.
Z pečlivě opackovaného města ocitla jsem se v úplné kulturní Biafře, tak bych se ráda dostala kamkoli jinam.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
já to mám v jednom světě ten přesun, že ho nechci a tam mi zmizeli skoro všichni sousedi a v druhém světě mám přesun, že chci a tam jsem zůstala sousedy obklopená, tak až se to tlačítko objeví hned si dávám povolit přesun i u toho druhého města, mince nepotřebuji, mám jich dost, raději bych další hráče do obchodu a ne od nich být mimo dosah někde daleko v horách o_O:D
 

Lovec Krys

Legenda
To je ale dost závažný problém - já prostě přesunut být nechci. Doufám, že zmizela jen možnost to změnit a ne samotné nastavení.
 

Lovec Krys

Legenda
Tak jestli to bude stejně jako na anglickém foru, kde mají být přesunuty i města s odškrtnutým checkboxem (který teď není vidět a zřejmě bude ignorován), tak nejspíše část hráčů po ztrátě dlouholetých sousedů kvůli nucenému přesunu (a algoritmus přesunu prostě nemůže zaručit přesun do lepších podmínek a naprosto nemůže ani reflektovat, že někteří sousedé spolu chtějí i nadále sousedit a ne být odsunuti na různé konce mapy) prostě skončí.
No nic, místo aby udělali 2 vlny přesunů a po první oznámili, že kdo chce být v druhé přesunut, ať si zaškrtne přesun, tak budou přesouvat násilím i ty, co přesunout být nechtějí. Tak snad se nám to tady vyhne a neplatí to pro všechny servery.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Já už se nestrachuji, že mě násilím přesunou, spíše že mě násilím nechají tam, kde jsem. Trochu jsem si prošla některá z měst, co zůstala na východě - většinou jsou to - řekněme - hráči s velmi nízkou aktivitou, jejich přiblížení mi moc nepomůže. Tak tohle jsem si za jedno kliknutí nezasloužila. Máš pravdu, že se to mělo dělat ve dvou fázích, abychom viděli, co vlastně mají v úmyslu. Ale už vím, co mám dělat s přebytečnými mincemi. Mohu si za ně kupovat zboží, které teď nebude s kým vyobchodovat ;). Připadám si jako začátečník, z celkem atraktivního města, stalo se město, které nikoho nezajímá. Brzy už nebude zajímat ani mě.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Já nejsem ITák, a některé věci jen odhaduji, ale z mého pohledu mám pocit, že si to představujete jak Hurvínek válku.
Inno řeklo, že bude dělat přesuny a vyzvalo hráče aby se rozhodli esliva chtěj nebo ne.
Přesunů už proběhlo několik, takže kdo chce, může si sehnat info.
S ohledem na to, že přesun je podmíněn uvolněním pozice přesně odpovídající tvému městu, tak to že máš mrtvé okolí, nebo jsi aktivní ješte neznamená že se při přesunu dostaneš na lepší místo.
Chápu ještě Lovcovy protesty že se z přesunů nemůže vyčlenit.
Dostat se k městu vzdáleném 50 polí je fakt masakr a předsatva že jsem to dělal zbytečně, páč mě nebo to druhé město šoupnou je opravdu, ehm, nepříjemná.
A i když nechápu Inno, proč doháje nemůžu zkoumat provincie jak se mi zlíbí a snaha spojit se s městem dcery mě stojí nevyčíslitelné zdroje.
Fakt netuším, ještě tam nejsem a už ted je to drahé jak sviňa.
Ale na druhou starnu chápu, že když moc lidí piskuje na čudlík, kdybych to byl věděl, tak bych ho nemačkal, že ho zruší.
Jasně že to někoho namíchne, ale možná méně lidí, než ty co frfnaj na to že to mají vypnutý a přišli o sousedy.
Dávat předem vědět?
Viděli jste Kulový blesk?
Československý film o stěhování.
Tam jich je 12, tady teřba 120, nebo 1200.
Tak si představte, že dáte avízo na stěhování a půlka, co půlka 10%, změní názor.
To znamená zpět k rísovacímu prknu.
Můžeme říct, za půl roku bude stěhování, ale kdo ví co ten či onen bude chtít za půl roku.
Eliminovat neaktivní města je nutnost a v každém systému se někomu něco líbit nebude.
Svět není fér a nikdy nebude.
 

Jirinazel

Znalec fóra
No, ono je lepší zeptat se odborníků, než psát na fórum a čekat, až odpoví nějaký hulvát. Jasně, že se dá všechno do pořádku, jenom to bude ještě chvíli trvat.
 

Deleted User - 848903760

Guest
Myslím že lepší by byly přesuny třeba každý týden. Vždy za ten týden by se vyhodnotili dva "sousední" hráči na packování a ten kdo by lepši by pak byl blíže ke středu mapy (buď by se přesunul, nebo by zůstal). Přesun by byl vždy jen kousek a i hráč by měl možnost nějakým způsobem to ovlivnit.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Co mě nejvíc překvapuje? Že při každé nicotné akci se nás ptají, co si myslíme, jak se nám líbí, zda se zúčastníme, zatímco tady máme stránku, kterou jsme si založili z vlastní iniciativy, nikdo jí nemoderuje - asi ani nečte - prostě po ní z podpory neštěkne ani pes. Mohu se tu spokojeně vyplakat, třeba že jsem po třech letech aktivní hry skončila mezi prázdnými městy, nováčky a lazary - přitom, je tomu asi rok, nevím přesně a není to žádná tajnost, kdy jsem se tady na fóru ptala - tenkrát jsem neměla zájem o přesun, protože jsem si zrovna pracně vytvořila pěkné herní podmínky - a bylo mi sděleno, pokud zaškrtnu tlačítko, že se nemusím přesunu obávat. Chybělo ovšem dodat, že jsem na okraji mapy a že se v takovém případě může přesunout většina mého okolí. Protože tohle nemusí hráč pochopit a očekávat! Odhaduji minimálně desítky lidí, kteří byli přesunem poškozeni až do té míry, že možná ukončí hru - to nemá být nic jiného jen prostý odhad. Prostě se s tím nedá nic dělat, je to moje chyba, maximálně si můžu povolit přesun na tlačítku, které už týden neexistuje. Možná jsme se připojili na Pentagon a teď nevíme, co s tím. Ale ta jednostranná komunikace mi vadí permanentně: to, že mohu odpovídat, na co se mě zeptají a dost. Že by nás bylo takových hodně? Že by se to nedalo zvládnout? Že bychom otravovali každý týden s jiným požadavkem? No, momentálně asi ano.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Vážení hráči,
vaše příspěvky čteme, ale čekáme na vyjádření z vyšších míst. Jednalo se o velký problém, který zasáhl všechny jazykové verze této hry. Pracuje se na tom, aby byl problém vyřešen k co největší spokojenosti všech. Vydržte, hned jak budeme vědět více, zveřejníme oficiální vyjádření. Za komplikace se omlouváme. :)
 

Banderoi

Znalec fóra
Taky mě přesunuli a to jsem si za ty roky pracně vybudoval dobré packování se sousedy.Teď mě dali bůhví kam a souseda mám Satana.
A na Vánoce teda vedle Satana být nechci-tak s tím koukejte něco dělat!!!!:mad::eek::oops::rolleyes:o_O
 

Ludi

Veterán
Včera mi přesunuli město v obou světech a musím přiznat, že jsem na lepším místě než doposud. Dokonce některé hráče i znám, takže dobrý.
Před několika dny mě přesunuli i na betě. Nejdřív jsem byla naštvaná, protože z funkční mapy jsem se ocitla v podstatě na samotě. Ale během dneška se mi okolí začalo zaplňovat a vypadá to už o dost lépe.
 
taky jsem se přesouvat nikdy nechtěl. Byl jsem sice u kraje mapy, ale zvyklý na sousedy. Pak jednoho dne všechno jižně ode mě prořídlo, později to pokračovalo a byl jsem uprostřed ementálu.

Tak jsem povolil přesun - výsledek, nic moc. Pouze jiný kraj mapy, ale samé mrtvoly. Asi po dvou týdnech nový přesun. Vypadalo to dobře, hráči kolem dokola, i když taky spousta mrtvol. Ale žádné díry, tak jsem možnost přesunu opět vypnul. No a teď před pár dny přijdu do hry a zase solidní ementál. Někdo mrtvoly pohřbil... a tak chca nechca jsem zase povolil přesun a do půl dne získal novou pozici.

Zatím to vypadá dobře, ale asi stejně nechám funkci přesunu zapnutou. V pokročilé fázi hry už bezprostřední vazby stejně nedávají smysl, tak proč se nestat nomádem? T1-3 řeší spolek, zbytek se stejně kšeftí s celým serverem
 

Jirinazel

Znalec fóra
Tak mě pořád na těch sousedech záleží, jelikož hraju samostatně, ale mám teď novou pozici a vypadá to dobře. Stejně jsem následkem svitků zvyklá prodávat základní zboží většinou se slevou a to berou i lidi z jiných spolků. Východní okraj je nedaleko, ale moje území plně obsazené a mrtvol myslím je tu málo, spíše pár malých měst, které ke mě nedosáhnou, tak snad se mi nestane to, co Emhyrovi. Takhle by se hrát dalo. Stěhování bych teď nechala vypnuté, tak jak to mám, ale ono to stejně nefunguje. A taky si myslím, jestli se záměr podaří, že nebude dobré zařazovat nováčky mezi ty mrtvoly na okrajích, protože se tam nechytnou a přestane je to bavit. To si dost dobře nedovedu představit, jak to chtějí řešit.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru