• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Přesuny měst

Najdana

Znalec fóra
Zcela chápu zoufalé, osamocené hráče na ostrůvcích mapy, toužících pro přesunu na lepší pozici z mnoha aktivními sousedy. Vím, že někdo na to čeká i celé roky...
Proč se ale nyní i přesouvali rozsáhlé (i přes 200 měst) úseky z obchodně prosperujících oblasti to fakt netuším. Všichni máme možnost povolit přesuny, či je zamítnout. Do včerejška jsem neměla důvod mít přesun povolený. Sousedské okolí bylo aktivní, obchody nevázly. Mám vyzkoumáno 622 provincií, takže byla i pěkná hromada sousedů. Značná část z nich ani netušila, že má někde zákazové tlačítko na přesuny. Spolek i sousedy jsem vždy stavěla hlavně na obchodní podpoře, dnes mi zeje mapa a hlavně sousedský trh prázdnotou. Bohužel ty poslední přesuny mi postihly takhle města v obou světech. Pokud se chystají takové přesuny velkých oblastí, nebylo by slušné na to předem upozornit hráče, alespoň tady na fóru hry? Teď mi prakticky nezbývá nic jiného, než přemýšlet o ukončení hraní....
 

Anthalas

Znalec fóra
ja taky děkuji :) 2 roky jsem čekal na přesun z kraje mapy někam kde to žije už jsem ani nedoufal že to tlačítko na přesun funguje , ale koukam že to moc nepomohlo když po pár měsících mám kolem sebe opět měsíční krajinu :)
 

ElfNostradamus

Veterán
Tak já byl poprvé přesunut, od počátku hry jsem na kraji mapy, přesto tedy že jsem se s některými sousedy za ty roky již ,,spřátelil,, jak na trhu tak vzájemným packováním /tímto je tedy pozdravuji a at´se jim daří na nových pozicích mapy-protože přesunuli prakticky celé mé původní okolí/, poslední týdny jsem měl až 71 prázdných měst okolo sebe a sever a západní okraj mapy již zel prázdnotou úplně...nyní tedy po přesunu mapa vypadá full, viditelně se již zvýšila aktivita na trhu a doufám i ve zvýšenou vzájemnou sousedskou pomoc :) děkuji
 

machitka

Pokročilý žák
Já byla se svým umístěním celkem spokojená, obchody šly a i pár packujících sousedů se našlo, hlavně v poslední době se to zlepšilo, prázdná místa v okolí byla minimálně, většinou rychle znovuobsazena..nicméně mě to teda taky přesunulo a i já musím poděkovat, protože to vypadá na mnohem aktivnější sousedy! Tak jsem ráda. :)
 

Mescal

Znalec fóra
@Najdana mě se stalo něco podobného při posledním velkém stěhování národů, prostě jsem jednoho dne přišel na mapu a zjistil jsem, že jsem na mapě v podstatě sám (když pominu mrtvé hráče). Ihned jsem zaškrtl povolení přesunu a během dvou dnů, když už jsem nedoufal, jsem byl na své současné pozici se spoustou aktivních hráčů.
Rozhodně neváhej a povol si přesun, snad Ti to také vyjde. :)
 

Hexik

Znalec fóra
ja jsem byla s prestehovanim spokojena trebas na bete jsem cekala taky pekne dlouho tam jsem byla na okraji a i tady bylo hodne mist s mincemi sousede sice davali sousedskou ale neobchodovali bez spolku bych asi s obchody byla v haji ale nyni uz jsem si zavrela moznost stehovani ale kdybych mela mit zase mrtvo tak si to povolim

rozhodne si to povol jako je otazka jak dlouho to bude trvat ale pokud mas mrtvo kolem tim drive nejspis prijdes na radu nebo me to aspon dava smysl
kdyz bych to srovnala s betou myslim ze ikdyz tam jsem byla na kraji byl jak obchod v pohode tak i sousede ikdyz jich bylo podstatne mene nez by mohlo
 

darthvenom

Kolemjdoucí
Ja měl přesun povolen, pravda, ale netušil jsem, že mě po pár měsících přesunou z konečně prosperující oblasti jak co se týče trhu, tak i sousedské výpomoci někde mezi nováčky. Podotýkám, že jsem byl od začátku hraní předtím přesunutý jen jednou - právě mezi ty aktivní hráče.
No co už, i když to byl po pár měsících naprosto nepochopitelný přesun, tak byl vlastně mou chybou, že jsem měl přesun povolen.
Příště by si ale podpora mohla odpustit sarkastickou zprávu, že jsem byl přesunut mezi aktivní hráče
 

maxa21

Učedník
U mě se okolí hodně změnilo, já zůstala spokojená na svém místě. S povolením přesunu jsem zatím nemanipulovala, tedy předpokládám, že ho povolený nemám. Kde se to prosím nastavuje, abych byla v obraze...
 

GorGlin

Veterán
Dá se to nastavit jen na počítači.
Já ho mám povoleny, ale tentokrát jsem zůstal na místě.
Zmizela spousta mrtvol a na trhu i ve výpomoci je to mazec.
Dokonce mi to přisunulo jedné známé město.
Mě se tenhle přesun moc líbí.
Jak dlouho města zůstanou aktivní je samozřejmě otazka.
 

pavelb

Učedník
já byl též přesunut, ale nevadí mi to, protože packování k ničemu nepotřebuju. Vystačím si v rámci spolku
 

Radvanus

Znalec fóra
V nastavení, ozubené kolo dole vpravo - možnosti, další ozubené kolečko - záložka "účet" - 3. řádek odškrtnout.
 

Najdana

Znalec fóra
Šlo mi spíše o to, že pokud se chystá taková větší migrační akce na mapě, mohli by o ni být informování moderátoři na fóru hry, aby nás včas upozornili. Samotné přesuny chápu. Mapa by měla být celistvější a i když nikdo nemůže zaručit aktivitu všech sousedících měst, tak to stěhování má určitě pro mnoho hráčů svůj přínos. Někteří déle hrající hráči se celkem obejdou bez činorodého okolí, nakonec i to má své výhody. Já packování a obchodování okolí možná až moc stavěla na podpoře aktivních nováčků abych je motivovala. Možná je čas na změnu....

Povolení - zamítnutí přesunu na PC: Symbol ozubeného kolečka v rohu monitoru, další ozubené kolečko v nastavení, záložka účet - povolit automatické přesunutí na lepší pozici
 

Karate

Pokročilý žák
já teda moc spokojená nejsem s přesunem v trhu nemám s kým obchodovat se základním zbožím a to jsem přesun povolen neměla tak jsem ted povolila jsem zvědavá jak to bude dlouho trvat než mě někam hodí
 

GorGlin

Veterán
To je riziko vypnutí přesunu.
Nejen že ti může okolí vychcipat, ale i odejít.
Pokud nemáš vedle sebe někoho s kým nemůžeš být ve spolku, ale je pro tebe důležité s ním sousedit, tak není duvod si přesun vypnout.
Navíc se tím dostanes víc na střed a je pravděpodobné, že se pak už budou hýbat tvoji sousedi spíš než ty.
Já mám přesun zapnutý a nikdy mě neposunuly.
Zato sousedství prošlo několika vlnami obnovy.
 
Nahoru