• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

DeletedUser273

Guest
Boje mě bavily,ale teď je to o hodně stížený,to by ani tak nevadilo,kdybychom se vlastním přičiněním,pílí mohli nějakým způsobem zlepšit např.. ve výrobě-rekrutu většího počtu vojáků,aniž by byla jen jedna možnost vázaná na výzkum atd. Vlastně nemůžu rychleji vyrobit vojsko ani kdybych se snažila sebe víc.Máme 3 budovy na vojsko (cvičiště,kasárny a tábor žoldnéřů),ale sloty jsou společný,nehledě na fakt,kdy je nutno stále překlikávat,ačkoli nejdou jednotky ze všech 3 budov zadat pouze v jedné a pod. Přijde mě to zbytečně složitý.(nemluvě o tom,kolik zabírají místa na ploše,ale to je asi záměr,kupujte rozšíření za DIA)
Vývojáři se snaží stále hru natahovat,každá další rasa je na dýl,jsem zvědavá jaké čas. intervaly výroby budou u u elfích duchů ve srovnání s Orky a Gobliny,kde to byla katastrofa...
Nezbývá mě než souhasit s tím,že kdo si koupí např.: rozšíření za DIA,mělo by být nad rámec kapacity plochy z výzkumu,či získané za provincie.Jinak pozbývá smysl.jde jen o to mít něco dřív,za tu cenu to nestojí.
Nevím jestli to takhle půjde dál,tak hra hodně hráčů otráví a jak to tady tak čtu,asi se moc nemýlím. Turnaj se bojovat dá,ale obtížně,nestačí se vyrábět jednotky,nemůžu je bez výzkumu vylepšovat.Co se týče průzkumu provincií na mapě,nemám absolutně nárok je vybojovat,neskutečně velký rozdíl v oddílech a to jsem na konci výzkumu orků ,takže jsem z toho zklamaná...
 

DeletedUser1797

Guest
Ahoj, jak mám chápat to silnější/slabší? To jako těch +20%/-20% jako teď?
V současnosti je totiž nejvyváženější boj ten počáteční - lukostřelci a šermíři, obojí má něco do sebe, obojí je v něčem silné oproti té druhé jednotce a záleží hodně na kombinacích, pohybu a taktice. Jakmile do toho u elfů přijdou Duchové, dostanou střelci víc práce, protože duchy jinak nezničíš, jen když máš vlastní duchy, tak se dají zdržet do rozstřílení.

Nejhorší je, že pro menší a nové aktivní hráče nastane se změnou obrovský průs*r -> nebudou mít VŮBEC čím zničit dělostřelce. Už teď je bojový systém na hraně s tím, že je potřeba se k nim doslova probít jako kamikadze a veškerá taktika jde stranou, protože dostřel přes celé bojiště je při vyšší dávce kol než 6 prakticky roven porážce útočníka (= hráče). V současnosti se dají alespoň zlikvidovat nablízko šermíři či Duchy (v druhé vlně když se došourají). Po upgradu tato možnost padne, protože budou proti nim slabší oba druhy jednotek. Jak to asi mají hráči udělat? A představa, že až do bůhvíhjakého levelu výzkumu budu bojovat jen s duchy proti těm sviním dělostřelcům se mi vůbec, ale vůbec nezamlouvá...

Návrh nového systému:
KAŽDÁ JEDNOTKA BUDE MÍT STEJNĚ BODŮ ŽIVOTA A BUDE DÁVAT STEJNÉ POŠKOZENÍ, obojí v přepočtu na místo, které zabírá.
Každá jednotka bude mít BONUS (např. 50%) proti dvěma jiným druhům, ostatní budou na normální úrovni.
- Lehkooděnci a obrněná pěchota proti oběma druhům střelců
- Mágové proti oběma druhům pěchoty
- Lukostřelectvo proti Lehkooděncům a mágům
- ObrStřelectvo proti Těžkooděncům a mágům
Bonus by se zvyšoval díky levelování jednotky (např. 30->50->70%)

Nová budova ve městě nevadí, pokud bude velkým přínosem. V tomto případě bych ale byl pro, aby se daly verbovat VEŠKERÉ (něčím) SPECIÁLNÍ jednotky, které člověk na mapě potká. S vylepšováním budovy by se tyto jednotky odemykaly a časem i jejich vylepšení. Jedná se o jednotky Kerberů (dlouhý pohyb), Golemů, Dělostřelců a mágů dlouhého dosahu.

Tento systém má však jedno ALE, nevýhodu: když si budou všichni lehkooděnci podobni životy jako vejce vejci, budeme všichni cvičit jen ty nejlepší. Kdo by cvičil šermíře, když může mít kerbery? A kdo slabší mágy, když může mít ty s delším dosahem? Bylo by samozřejmě zajímavé opatřit tyto cvičitelné jednotky nějakým jiným postihem než její sesterské. A tím se dostáváme ke kritickému bodu. Buď vybalancovat levelování budovy tak, aby se vždy v nějakém období vyplatilo bojovat jedněmi jednotkami víc než druhými (= dražší upgrade budovy či podmíněný technologiemi/úrovní hlavní budovy/něco...) nebo se vykašlat na změnu bojového systému.

Stávající systém je totiž vychytaný a vcelku dobrý. Co bych srovnal jsou procenta postihů (obou) (viz 30-50-70) a bude jasné, co je proti komu jak účinné. Jediné, co mu chybí, je těch pár jednotek navíc pro každou rasu. Takže bych tam umístil všechny jednotky, co rasa nemá normálně k dispozici (v závislosti na levelu budovy), klidně ať je za relikvie jak levelování divů (aby to nebylo tak jednoduché) a bude vyřešeno. Osobně mi třeba ke spokojenosti neuvěřitelně moc chybí dělostřelci, protože je nedokážu zlikvidovat bez těžkých ztrát - nemám na to jednotky s dostatečným dostřelem a dosahem (hraji za elfy).

Jsem jediný, koho by to potěšilo tak, jak píšu, nebo někdo má jiný návrh? :)

Čaues..napsal jsi to dokonale...!!! :)
a já ...po několika nových pokusech...bych rád znal odpověď na otázku..??!!:
naverboval jsem statisíce bojovníků...ale ani v těch nejslabších provinciích nemám šanci..???!!!
mám napálený zbrojnice...mám narvaná levely na kasárnách...ale i přesto nemám šanci vyhrát jediný souboj...a to hraju sakra dlouho a nejsem začátečník..!!!!!!!
jakékoliv kombinace bojovníků....vše akorát na nic!!!
budu vděčný za jakoukoliv radu....!!!!!!!!!!!!!!!!!
případně ať admini popřemýšlí...jestli je to takto nastaveno v pořádku..??????!!!!!!!
díky :) alf

//Sloučen doublepost + odstraněny nevhodné výrazy, Iddun + Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Maxa

Znalec fóra
nemuzete tet přeci chtít, aby znovu překopavali bojovy system. To jim vyvojařská ješitnost nedá.
 

DeletedUser1797

Guest
já si myslím...že pro nás hrající by to měli nějak začít řešit..!!!
je to hra..ne politika..!!! :d

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tirhaz

Pokročilý žák
Hraji dva světy. V minulosti jsem víceméně bojovala a sem tam vyjednla...v průběhu "montování" balíčků nového bojového systému jsem víceméně vyjednávala. Teď už zase víceméně bojuji. Automat nepoužívám. Je pravda, že jeden, dva boje v provincii vyjednám, ale ne, že bych to neuhrála, ale nemám na to čas a leckdy i trpělivost. Je to náročnější, ale poprat se s tím dá. Rozšíření z provincií nejde tak na svět jako kdysi, ale hratelné to je. Toliko můj postřeh. Nejsem na ničí straně, jen na té své, z pohledu mého - hráče.
 

DeletedUser273

Guest
Není to tak dlouho co jsem vybojovala 1.pozici v Turnaji(nějaký ten měsíc zpět).Netvrdím,že to bylo lehký,hlavně časově náročný,byla potřeba slušná zásoba vojska atd.Zkusila jsem znovu bojovat v Turnaji co právě skončil a jsem značně rozhořčená,ačkoli první 4 boje(po 16h) o provincie docela šly ikdyž hůř než dříve před úpravou.To by nevadilo,jenže další boje už jsem neměla nárok zvládnout skrz větší nepoměr v oddílech a to jsem podotýkám na konci výzkumu Orků a Goblinů :(:(:( Netušila jsem,že se dál nedostanu,ani kdybych se rozkrájela.Nejsmutnější na tom všem je,že začnu Turnaj abych získala odměny (runy+body do žebříčku),byla jsem včera na 10-té pozici.Nemožnost dál bojovat o poslední 2 hvězdičky,jsem se propadla někam ke konci,získala jsem jen 7 bodů do žebříčku.Přišla o značnou část vojska.Kdybych věděla,že se dál nedostanu,tak bych Turnaj ani nezačínala...
Co k tomu dodat,snad jen,že tahle hra se nevyvíjí k lepšímu pro hráče,úpravy nemají potěšit hráče,ale tvůrce snad,co já vím.
Jestli to takhle půjde dál a nezmění se nastavení bojů,nemám dál chuť setrvávat v téhle hře,jen slušná grafika u hry bohužel nestačí :(
 

Tequard

Pokročilý žák
Mají kliku že mi nevzali ty rozšíření co jsem nakoupil nad současný limit , no asi by to ani nešlo když tam stojí budovy :) Ale zdražit z 2000 na 11000 je masakr , to nikdo nekoupí .O provincie už nebojuju ty kupuju , za tu dobu než se prozkoumá na to v pohodě našetřím .


// odstraněna zbytečná citace - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1797

Guest
Ahoj všici hrající...!!! :)))
opět " reklamuji " neadekvátní sílu armád v provinciích..!!
nechápu jediné..!!!
je tu desítky stížností od nás...hráčů...
takže těch..kteří tuto hru " drží a podporují " ...!!!
ale nenašel jsem na tento zásadní problém...
jedinou odpověď od admina či vlastníků hry..???!!!
jediné,co jsem zaregistroval..je vymazávání " nevhodných " výrazů..???!!!???
jsem z této " nekomunikace " znechucen..!!!
a pokud do týdne nedostanu odpověď...

ALFIMAN


//odstraněny nevhodné výrazy - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
Vysvětlení tohoto jevu jsou mnohá, ale v základu je důležité si uvědomit, že s tím nic nenaděláš.
Tahle hra je mašina na peníze pro majitele, akcionáře, nevím co inno má.
A vývojíři jako jejich zaměstnanci jsou asi přesvědčení, že se jim povedlo vytvořit lepší mašinu na peníze.
Je nejspíš něco jako průmerný vysedávač u kompu, kterému nová podoba bude vyhovovat a oholí ho lépe než ta stará.
Možná že v tom hraje roli i to, že nebude vědět jaké to bylo.
Takže si zvykni, nebo jdi.

Jistě že můžeš jen tak hulákat pro uvolnění negativných emocí, pokud to máš rád.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser273

Guest
Asi tuhle hru brzo zabalím pokud se bude vyvíjet takovým negativním směrem pro hráče. Turnaj nelze dodělat celý,jen tak z 50% a jsou velký ztráty na vojsku. Všechno skrz velký nepoměr oddílů,přitom jsem na začátku výzkumu s Elfími duchy-nechápu.
Kdysi jsem do hry i investovala za stavitele a nějaké rozšíření,ale to už je docela dlouho.Za tenhle vývoj k horšímu,nehorázné zdražování a nemožnost vyhrát v Turnaji vývojáře finančně podporovat určitě nebudu.
Nevidím žádnou odezvu,natož snahu,vyslyšet nás hráče,aby se něco zlepšilo.Což je docela katastrofální nezájem a ignorace. Nikdy jsem nikde na fóru nic podobného psát nemusela,ale tady jsem nucena.

Počkám ještě pár dní,jestli se z RT někdo nevyjádří hlavně ohledně bojového systému,který je dá se říct prioritou hry,aby se hráč někam mohl posunout.Pokud se nic neobjeví nejspíš skončím.Hraju i jiné hry,kde nemusím platit nic,dokonce si můžu v Eventu prémiové budovy svou pílí získat i herní měnu-placenou,každý týden v dárku.tak proč bych platila někde,kde mě to už přestává bavit.

Hra která hráče vytáčí způsobem změn z vyhovujících na horší,není relaxem !!! Budu se věnovat raději hře,která mě baví,né vytáčí :( :( :(
 

DeletedUser2323

Guest
Dobry vecer vsem elfum a lidem........jak se vam bojuje? Cekal jsme ze po dokonceni bojoveho systemu se konecne neco zmeni, ale nemenilo se vubec nic, aspon teda pro me.....musim ziskat 11 provincii abych se dostal dal ve vyzkumu. Ani za nic se nedostanu v boji dal......proste ne. Vsechny me jednotky jsou pobite a souper utrpel minimalni ztraty. Uz me to vazne nebavi. Zkousim ruzne variace sestaveni bojivniku, ale neskrtnu si ani za nic. Uz nevim co delat. Jestli zrusit vsechny vojenske budovy a postavit vice manufaktur a provincie si kupovat nebo mate nekdo nejakou radu.....samozrejme uspesnou pro boj, jak se v tomhle bojovem systemu prosadit.....opravdu me nebavi ztracet dalsi a dalsi zasoby jen proto abych neustale cvicil nove jednotky, ktere jsou bez jakehokoliv vetsiho uspechu vsechny porazeny. Diky za vase pripadne odpovedi
 

DeletedUser2303

Guest
Dokud bude dostatek lidí, kteří budou ochotni investovat peníze i přes tento negativní vývoj, tak se nic měnit nebude. A spousta lidí do toho prostě investovat bude, protože né každý má vůli k tomu najednou odhodit něco, do čeho dřív investoval spoustu času a peněz.
 

GorGlin

Veterán
Cekal jsme ze po dokonceni bojoveho systemu se konecne neco zmeni, ale nemenilo se vubec nic, aspon teda pro me.....
On je dokončený? Já jsem měl pocit že tu někdo ohlásil, že se inno bude věnovat ladění a dokončení, odkládá.

Nevidím žádnou odezvu,natož snahu,vyslyšet nás hráče,aby se něco zlepšilo.
Snad nečekáš, že zruší zavádění něčeho, co tak dlouho ohlašovali a vychvalovali jen proto, že se to hráčům nelíbí?
 

Silversnake

Mistr slova
Mě osobně vadí, že vznikla diskriminace některých hráčů. Pokud před několik měsíci byly herní úkoly splnitelné, tak proč nyní nejsou. Mám za úkol vyřešit "Pět střetů v provinciích bojem." Prostě to nejde...... takže nemohu dostávat další úkoly...... v červnu bych to dal a mohl jsem pokračovat,,,,, hlavně jde o to, že běžné provincie lze obejít přes ekonomiku, ale z tohohle úkolu se nevykoupím.....
 

DeletedUser2116

Guest
to Silversnake - nad Tvým příspěvkem jsem se hodně pobavil. Kde je na tom Tvém příkladu něco diskriminujícího?

Přátelé, většina z vás tady akorát plive na vývojáře a český tým, který se o to tady stará, čímž tady akorát vytváříte negativní klima pro ostatní. Což takhle něco konstruktivního, na to se vážně nikdo z vás nezmůže?

Četl jsem názory, viz Alfiman, že zde nečetl žádné vyjádření admina, k tomu lze říci jediné - kecá! Na začátku tématu se vyjadřovali hojně, avšak si od vás mají nechávat pořád nadávat a neustále se papouškovat? Jak mají dle "hlasů hráčů" (jak tomu tady nazývate) vyslyšet možné úpravy bojů, když většina z vás akorát brečí a nevyšle nic konstruktivního? Dle čeho to mají asi tak ladit?

Hlavní balíky jsou nahrané, teď se bude ladit. Tak zkusme vymyslet něco konstruktivního! ;) Věřím, že konstruktivní kritikou toho dosáhneme daleko více, než obyčejnou kritikou, která navenek působí pouze jako brek a řev. Minulost vám nic nepřinese! ;)
 

GorGlin

Veterán
Hlavní balíky jsou nahrané?
Mluvilo se o třech balících, ne?
Kdy byl nahrán ten třetí?

Nebo kecáš?
Abych použit tvé termíny.
 

DeletedUser494

Guest
Třetí balík byl nahrán v aktualizaci 1.17... První v 1.15, druhý v 1.16 a třetí v 1.17.
Nekecá.
Prostě se nahrálo, co bylo vymyšleno a teď se to bude ladit. Holt to nejde udělat najednou tak, aby všichni byli spokojeni. už teď existují hráči, kteří to teď považují za přiměřené.
 

DeletedUser1198

Guest
Lidi, také nejsem válečný génius, turnaje bojuji, provincie kupuji (většinou), ale co je na tom? U každé hry se postupem hráče do vyšších úrovní zvyšuje její obtížnost, každá hra pak vyžaduje daleko více času i přemýšlení, případně změnu vlastní taktiky. Tady ke zvýšení obtížnosti došlo poněkud skokově, ale co na tom? Vždyť z většiny příspěvků přímo či nepřímo čiší touha se vrátit k obtížnosti před změnami, kdy šlo protivníka masakrovat automatem jedna radost. Jenže to už se nikdy nevrátí, hra logicky gradovat musí a bude. Píšu to jen proto, že jsem podobných her hrál poměrně hodně a scénář je všude stejný, větší potřeba investic reálných peněz do hry a nepochybně s tím spojené zvýšení obtížnosti hry. Ale tohle je obecně známá věc, kterou zvrátit nelze, lze pouze najít pro sebe efektivní a únosnou cestu jak u své hry zůstat. Nebo pak samozřejmě je možnost i hru ukončit, také jsem to několikráte již udělal. To, co tady hodně často čtu, to není žádná konstruktivní kritika s rozumným návrhem na řešení. (citace sem raději dávat nebudu, nevešly by se ani na několik stran). Chápu, že tím lidé vyjadřují svou nespokojenost či jiné pocity, ale vypadá to zde, jako když má dítě období prvního vzdoru :-D Podle mých zkušeností bude hra lehce upravena, aby byla vidět dobrá vůle, ale jsem také pevně přesvědčen o tom, že zůstane dostatečně obtížná tak, aby provincie automatem hrát nešlo. Já si už svoji cestu vybral: Elvenar rozhodně hned tak neopustím, hra mě baví, což je pro mne ten nejlepší důvod, proč zůstat. Ano, výrazně se zpomalí můj postup vpřed, to je pravda, ale copak je to závodní hra, abych musel být v nějakém pomyslně nesmyslném cíli první? Pro mne to není závod, ale zábava. Když nemám čas, vybojuji prostě jen méně bitev. Už sem ani moc nechodím, bez urážek, ale proč si kazit dobrou pohodu čtením neustále se opakujícího zcestného a většinou nesmyslného pláče. Buď se s tou hrou poperu nebo se na ní vytento... :-D Ale já jsem odhodlán se s obtížemi poprat a ne tentonoc. Vím, je to každého čistě osobní věc, jak své potíže vnímá a jak se k nim vyjadřuje, ale na moji maličkost už to stěžování dosáhlo stavu hraničního a tak jsem se z toho tady vypsal. Nikoho nehodlám přesvědčovat o správnosti svého názoru na vývoj hry a ani sem nechci dávat příhodné příklady z jiných her, ale co bych si dovolil doporučit je takové staré pořekadlo, které příhodné pro hraní je: "kdo chce - hledá způsoby, kdo nechce - hledá důvody". (Kdo hru hrát chce, najde si svůj originální způsob, kdo nechce, bude kolem sebe naprosto nesmyslně kopat a otravovat forum těm ostatním).
 
Nahoru