• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ale jo, kdyť já neříkám že by si hráč co bojuje automatem neměl ani škrtnout nebo něco takového. To jsem přeci nikde neřekl. Jen že by neměl dosáhnout úplně stejného výsledku. Což je ale vlastně to, že automat má obří ztráty a nakonec to hráče stejně dál nepustí. Takže ve směs to už tak nastavené je. Nicméně, i ten kdo sedí u hry pořád a kliká třeba výhodnější produkce v dílně (5 minut), tak má navrh oproti tomu, kdo třeba tu je 2x denně nebo dává produkce po 9 hodinách. Tak jsem to myslel i s tímto. Jsem zas píchl do vosího hnízda, co :D To jsem nechtěl, nemyslel jsem to špatně.
 

DeletedUser76

Guest
Nepíchl , neboj, taky to nemyslím zle , jen bych prostě chtěla aby se to vyvážilo tak aby byli všichni spokojeni , ti co sedí aby měli odměnu ( zde by se i dalo udělat to, že hráč co hraje rúčo bude mít i větší přísun bodů za boje do žebříčku turnaje) plus tedy ty menší náklady a ztráty že a hráč který kliká , menší přísun bodů, větší ztráty a větší tím pádem náklady za turnaje ( kladívka) . Ale budou se oba dva moci zúčastnit až do konce turnaje . Tak :D:D.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
I já chci aby to bylo nějak rozumně nastavené. Tohle rozhodně není. A jasně že by každý měl dojít do konce (tam jsem nepsal o kolech, ale o počtu dokončených provinciích - možná to dalo dojem, že myslím, že hráč by to neměl dokončit). Ať už hráč co automatuje nebo jede růčo. To je bez debaty, ne každý má čas u toho sedět. Takže už jen kvůli tomu. Možná jsem to špatně podal a pravdou je, že ten kdo jede růčo má vlastně "výhodu a výdělek" v tom, že ušetří čas, kladívka a podobně a nakonec vlastně stejně dojde dál... (což je vlastně to, co jsem myslel, že by mělo být -a ono vlastně je) To je pravda, to mi docvaklo až když jste to do mě nahustili :D
 

DeletedUser76

Guest
Jsem trubička , hustilka a klikačka a mám to :D:D. Jdu se vrhnout na ten boj , jedna milá hodná duše mi poradila, ještě musím vycvičit vojáčky :).
 

DeletedUser292

Guest
Nejvíc mě děsí přístup Inna (respettive moderátorů):
Nejdřív chtít konkrétní počty jednotek, svých, provincií a já nevím čeho?? Na co proboha? To chtějí jako fakt dělat, že nechápou o co nám jde? :)
A potom snaha o uklidnování, že je to teprve první balíček ze 3 , taky některé hráče zvedla ze židle... :) (to už se tu ze mě dělalo plašiče, že co je na betě nemusí být tady)
Bohužel si myslím, že s takovým přístupem se to může téhle hře rychle vrátit (vy kašlete na mě, tak já na vás). Dost mě to mrzí, bo mám tuhle hru rád.

Já bych spíše očekával opravdu nějaké uklidnění typu: " Ano, vývojáři jsou si vědomi tohoto problému a budou dělat na tom aby hráčům v co největší míře vyšli vstíc" - toto mířím přím na moderátory. Zatím Inno hráče vždycky vyslyšelo (už tu bylo motání úkolů, málo bodů za turnaje) a problém odstranilo.

Zhrnu tedy naprosto konkrétní problémy způsobené novým updatem:

1. Bitky v provinciích jsou prostě moc těžký, velmi by jsme ocenili, kdyby se obtížnost bitev vrátila na zhruba stejnou úroveň jako před updatem.
Naprosto souhlasím s názorem, že to tady vrátili do dob před převratem: "Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb" A naše potřeby zná Inno (strana) nejlíp :).
Proboha, je to hra a hry hrají hraví lidé, co chtějí hrát, mít možnost být vepředu nebo pozadu, být kreativní. Každý podle sebe!!! A ne jak mu to Inno namaluje a hodí všechny do jednoho pytle (z kterýho možná vyleze jen ten kdo si to zaplatí??) !!! :) V tomto si opravdu strašně naběhli....

2. Naprosto stejný problém v turnajích. Umožnit bitvy na automat i ruční na stejnou úroven jako před updatem (pochopitelně vzít v potaz rychlejší výrobu jednotek).
Nechápu proč měnit něco co skoro všem vyhovovalo, opravdu jste zkazili hru 90% hráčů!!! Tuhle hru hrají lidi z nějakýho důvodu, když budou chtít bojovat, budou hrát bojovku, kdy budou chtít jen budovat, budou hrát taky něco jiného. Nechte co největšímu záběru hráčů možnost zúčastnovat se turnajů!!!

3. Oprava vlastností jehel a valu - ty co do toho cpali body (nebo dia) jste zase hooodně vytočili ... :)

Doufám, že jsem byl dostatečně konktrétní :D.

Já za sebe zhrnuji, že stále věřím v to, že Inno vyslyší hráče a bude se snažit tento problém nějak vyřešit. Zatím jsme rozhodnut neinvestovat do hry žádné další peníze, což doporučuji jak hráčům v našem cechu, tak i všem ostatním.
Předpokládám, že až Inno klesne rabat, snad tedy konečně pochopí, že se stala chyba.
Dáme tomu měsíc, dva a uvidíme.. :D
Jinak budu nadále všechny hráče uklidňovat, at počkají a uvidíme.. :D


woody: Já bych dal 3x čarod a 2x golem ... golemy budeš potřebovat na střelce.
A dej to č / g /g /č/č - aby ti střelci v prvnímkole nestříleli do čarodějěk..:)


//sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Děkuji skamar , mně už napsal od Tebe hráč ze spolku( nechci jmenovat ) :).
Já se musím přiznat, jsem doopravdy líná vypsat si na papír charakter jednotek a učit se nazpaměť jejich sílu a sílu protivníků .
Takže právě proto je pro mne daleko lepší automat . Vím, že jsem hazardér v tomhle směru, protože mám větší ztráty , kombinace riskuji , do té doby pokud boj prostě nedám :D:D. Takže nemohu posoudit ruční boje( i když dnes jsem ze zoufalosti nějaké dala :D) , protože tápu jako tapír , ale rozhodně chci aby turnaje byly hratelné na automat až do konce .
 

DeletedUser76

Guest
Od rána zkouším ručně ten boj , stále se vzdávám budu zkoušet dál , ale vyzkoušela jsem vaší kombinaci ručně v jiné provincii a paráda . Takže když to shrnu tak automat nelze vůbec použít s čarodějnicemi ,protože úplně stejný boj i terén nejdříve jsem vyzkoušela automat nedáte , prostě prohrajete a musíte zvolit zcela jinou armádu, zatím co ručně ho dáte se stejným složením s minimálními ztráty . Což je tak trochu na budku, protože pak v tom případě zde tahák jaké máte použít jednotky atd nefunguje vůbec ohledně automatu. Takže bych byla ráda kdyby se automat vylepšil a bylo mu vštípeno trochu více inteligence atd ...

A chci sem poznamenat, že náklady na testování systému , rozdílu bitev na automat a bojování ručně plus sledování toho všeho jsou poměrně vysoké , to se přeci mělo všechno zkoušet na betě , kde hráči měli dostat army na testování bojového systému. Samozřejmě,že není mojí povinností systém testovat ,mohu to také zabalit a napsat jako více hráčů, že to stojí za H.
Ale já bych doopravdy ráda využívala všechny možnosti téhle hry, což se momentálně teď moc dobře nedá. :).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Tequard

Pokročilý žák
Tak ono vůbec nejvíc špatně na celé té změně je , že hráči tu jsou hlavně kvůli zábavě a ne kvůli pocitů frustrace ze změny kterou nechtěli. Dá se zvyknout na všechno to je pravda ,ale Ino by mělo vycházet z myšlenky že my tu nejsme kvůli němu jako testovací králíci pro jeho pokusy vyrobit ideální systém ,ale ono kvůli nám a mělo by se starat aby nás hra bavila ne rozčilovala.
 

DeletedUser247

Guest
Naprogramovat UI tak, aby co nejvíc bojovala jako člověk by šlo, jen by tato hra nebyla zadarmo. V žádné hře jsem se nepotkal s automatem, který by bojoval dobře. Umím si představit, že automat se řídí tím "pentagramem", jednotka má bonus na tuhle, tak hurá na ní a nekouká, co to způsobí.
 

Tequard

Pokročilý žák
Ono pro zlepšení hratelnosti v turnajích by stačilo aby nepřátelé byly bud unisono jeden druh nebo max kombinace dvou druhů jednotek .Pak to automat dá , nebo se to nechá nakombinovat s jednotkou co útoky nepřátel vydrží. Ale kombinace tří druhů je na automat nehratelná .
V provinciích to klidně ručně bojovat budu a hledat u toho optimální strategii bo vybojovat 8 bitev za den a půl co se mi zkoumá provincie není problém.
Ale nikdo po mě nemůže chtít abych bojoval 80 bitev za den ručně , kvůli tomu tady fakt nejsem.

Nakonec proč musí být nepřátelské oddíly na další pokus v plný síle že jo. Kdyby do další bitvy šly s tím co z nich zbylo po mým prvním pokusu bylo by po problémech. Variant je mnoho , Třeba časový limit hodina dvě za který se zas obnoví na plnou sílu a do tý doby je hráč musí dorazit jestli toho chce využít.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2236

Guest
A je to venku, chystají ve velké změny bojového systému! Co na to říkáte? Těšíte se?

Budeme rádi, za se vaše názory! :)
tak jste to teda přepracovali.. fakt se vám to povedlo...vraťte raději starej systém bojů.. neúměrně jste předimenzoavali síly nepřátel...boje jsou zkrátka nebojovatelné,,,a to jsem se od počátku hraní specializoval na boj..a ne na vyjednávání.. je k ničemu, že se v kasárnách rychleji cvičí jednotky.. za prvé..musel bych u počítače sedět 24 h denně, abych měl užitek z rychlého výcviku..a za druhé...vojáci v bitvě nedokážou nic jiného než zbytečně umřít..a to mnohem rychleji.. zkusili jste sami vy tvůrci, bojovat v tomto novém systému?? možná by obstálo pír hráčů kteří jsou ve výzkumu mnohem dál a mají silnější oddíly..ale ten, kdo nemůže vyjednávat-brzdí jej nedostatek materiálu vázaného na lvl 20 u zbrojnice..de facto končí z provinciemi.. no.. pekli jste pekli.. ale přepekli.. jestli jste chtěli hru udělat atraktivnější...tak se nezadařilo. já si siamanty kupoval pravidelně.. hra mě bavila.. no dosáhli jste toho, co moje manželka nedokázala....p sice přesvědčit mě, zže finanční a časová investice do této hry je zbytečná
 

DeletedUser76

Guest
Musím zde napsati, že jsem z toho akorát tak unavená a bojový systém je zde hodně nepohodlný co by pro mne hráče. Pokud vlastníte starší typ počítače či notebook a musíte mít vše nastavené na nízké ,boje ručně jsou pro vás zdlouhavé, než se válečník pohne , kolikrát se i boj zasekne atd uplyne hafo minut. Sice máte velké šance na vítězství , boje zvládáte a o dost menší ztráty, ale ten čas strávený u hry skrze turnaj nevím zda vůbec za to stojí. Takže pokud chcete použít automat, musíte nasadit zcela jinou kombinaci army a ještě nemáte jistotu , že zvítězíte a když ano , ztráty a náklady obrovské.
To je první turnaj který díky novému bojovému systému nedokončím . Dnes ráno jsem mohla hrát na daleko lepším počítači než mám, hrála jsem všechny boje ručně a šlo to jak po másle, tam kde jsem ztroskotala na automat při nasazení různých kombinací jsem boje zvládala s čarodějnicemi a s nepatrnými ztráty. Před aktualizací jsem používala na turnaje pouze automat. Teď se turnaj z větší části dá hrát pouze ručně . Za mne velké mínus :(.
 

DeletedUser76

Guest
Já jsem dostala radu jak na to a vyškolení zde od zkušených bojovníků , děkuji ještě jednou, od 8. rána jsem až do 11. hrála na lepším počítači a ručně, takže pak podobné bitvy jsem vybojovala hravě. Dokonce jsem předem stejnou army nasadila a na automat samozřejmě prohrála, pak jsem jí se stejným složením army ručně dobyla. Jednotky , které používám v boji na automat nemohu použít v boji ručně, protože prohraji a jednotky co používám v boji ručně nemohu použít na automat, protože prohraji. Takový guláš, takže když bojuji ručně čarodějnice a golem ovšem když na automat zásadně lesní duch a pak je to jedno co k němu dáte , protože je nepřítel sežere a nemá dost :D:D:D.
 

Matesov

Znalec fóra
Prosím !!! = vraťte Paladinovi jeho status který měl, status těžkooděnce, tedy výjimečné jednotky !!!!!
a prosím vraťte knězovi jeho původní dostřel !!!!!
to co se z těchto jednotek stalo je děsné !!!!! = obě jednotky byly tě hlavními v bojích, ale teď jsou snad nejhoršími !!!!!
Za tři dny jsem nepřišel nato, jak porazil cokoli na mapě a o turnaji ani nemluvím !!!!!

To co se ze sytému boje udělalo je opravdu tragédie !!!!!

Já snad budu chtít vrátit peníze za diamanty nebo co ??!!!


Po aktualizaci to není nic jiného než FARMA na výběr výroby a mincí !!!!!
 

DeletedUser247

Guest
Momentálně bojuji jen v turnaji. Chvilku trvalo, než jsem si osvojil nové vlastnosti jednotek. Včera a dnes už je to v pohodě. Turnajové provincie kousek od města jsou dle mého stejně těžké jako dřív, čím je člověk dál od města je to těžší a těžší. Mohu se jen domýšlet proč, ale předpokládám, že tvůrci chtěli omezit přísun VB a relikvií. To považuji za správné, jinak by další divy úplně ztratili smysl (sídlo a knihovna).
Překvapuje mě, že v turnaji jsou dokola ty samé jednotky, což je škoda.
Všechny boje jedu ručně, nechci se připravit o jediný zážitek ze hry, ostatní je klik a čekej pár hodin
 

DeletedUser32

Guest
Trošku bych to celé (podobně jako už tu někdo použil), přirovnal k zápasu na řekněme MS v hokeji, po deseti minutách hry vyhrává jeden tým o dva góly a rozhodčí se rozhodne, že od teď bude ten tým hrát druhým koncem hokejky, protože se mu daří lépe než se před zápasem očekávalo.
 

GorGlin

Veterán
Mohu se jen domýšlet proč, ale předpokládám, že tvůrci chtěli omezit přísun VB a relikvií. To považuji za správné, jinak by další divy úplně ztratili smysl (sídlo a knihovna).
Myslíš, že by se chod hry neměl urychlovat?
Všechno to kupování run, VBček, průzkumů, staveb, by se mělo zarazit?

Překvapuje mě, že v turnaji jsou dokola ty samé jednotky, což je škoda.
To je součástí zjednodušování.
Nejen, že jsou turnajové boje se stejnými jednotkami, ale jsou to také ty samé jednotky, které potkáš v dané provincii při dobívání.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru