• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přepracování bojového systému

GoldAngelcz

Velmistr písma
A čím je prosím tebe nutí do bojů? Boj je sice snažší cesta (záleží na typu hráče a na situaci), ale pořád do něj nejsou hráči nuceni.
 

Maxa

Znalec fóra
tady opravdu nidko nikoho k nicemu nenutí. to vlastně ani nejde. Je zde pouze vyvíjen psychologický nátlak. ten je do urcité míry u techto her potřebný. Ovšem pokud vývojáři neznají míru a lepší způsob......
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Takhle.. Vykupovat umí každý, bez ohledu na nějakou chytrost nebo šikovnost. Prostě každý zvládne kliknout na jedno tlačítko. Pak je tu možnost boje. To je už náročnější a je potřeba trochu zapojit to, co máme na krku. Každý si může vybrat nebo zvolit co chce a na co má. Kdo dokáže jen vykupovat, tak v pořádku. Do bojů i přes to nemusí, nikdo ho nenutí. Snad jen jeho vlastní potřeba postupovat rychle nebo získávat body a relikvie z turnaje. Nicméně to je už u hráče, protože i vyjednáváním toho stejného dosáhne. Jen za delší čas. Je to stejné jako s diamanty, hra tě nenutí je kupovat a ani je nepotřebuješ. Ale hráči neumí čekat, chtějí všechno nesmyslně hned a právě proto si je koupí. Takže pokud hráč zvládne obojí (vyjednávání a boje), má výhodu. Takže asi ano, je to možná nátlak, ale že by to byl nějaký zdrcující nátlak co člověka někam nutí... hmm, nevím teda no :D Jak si psal, tohle k tomu prostě patří.
 

DeletedUser76

Guest
Jasně a pokud propadnete bojování jako náš ZLATÝ ANDĚL budou koule svištět kolem vás a nejen na bojišti :D:D
Mazej do školy nebo propadneš ,to je samé hraní na vojáčky, pevnou ruku potřebuješ . Já abych dávala pozor na všechno :D.
Kovárna hrdinů ( div orků) poskytuje orky každých 24 .hod. takže se hráči budou moc zbavit i zbrojnice pokud nebudou chtít ji mít ve městě.
Samozřejmě ti co nechtějí bojovat vůbec :).
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Až ty půjdeš pracovat, přeci nestuduji abych tě pak živil :D hehe :D Jo, ten div může suplovat pak kovárnu, to je fakt.
 

DeletedUser76

Guest
Já..., moudrá stařešina a pracovat ? To nejde , já lovím , jsem Indián :D.
Nějaký chlup bys upustit mohl ne, jsem milá , hodná a vtipná , stačí když mi zavedeš prodlužovací kabel do týpí a rozdělíš se o trochu proudu :D.
To vykupování provincií i turnaje jsou moc nákladné na suroviny, takže v tomhle ohledu jsou boje pro mne lepší. Samozřejmě záleží jak daleko ve hře jsi. Zase na druhou stranu pokud bude systém nový zábavnější je to zpestření hry , při tomhle systému ti stačí vyrábět dvě jednotky a vlastně pokud používáš automat tak taky jen klikáš a nemusíš přemýšlet . Převážnou část v provinciích dáš bojem a v turnajích vše.
Jsem zvědavá na změny i když je kolem toho na betě tolik negace . Pokud jsem to nevyzkoušela nemohu říci , zda ano či ne. Také jsem zvědavá na víly, zde spíš myslím na grafiku a jestli fakt lítají :D, no jo samé hračičky srandičky :).
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No dobře, tak ty mi něco dobrého ulov a já až půjdu k tobě na oběd, tak budu cestou odmotávat kabel :D
Na jednotky víl se taky těším a doufám, že budou k užitku. Jestli vývojáři nastaví teď nějakou laťku, doufám, že jednotky víl nebudou použitelný jen "kolem" doby víl. Aby hráči co jsou třeba už i na konci orků neměli smůlu a nakonec je ani nevyužili.
 

DeletedUser76

Guest
Ještě bude nová jednotka ork ,jestli jsem to dobře pochopila. Vzhledem k tomu , že to je zásah do hry, stejně jako u divů tak se může stát , že něco bude složitější a nevyhovující všem :). Doufám, že to hráči zde vezmou sportovněji a nebude tak velká negace na forum .
No já se půjdu šprtat nový systém :D, protože vykupovat pouze nechci . To bych musela přestavět město, bourat divy a to taky nechci ,když už jsem vynaložila tolik úsilí a peněz a bodů a ...:D
 

GorGlin

Veterán
tady opravdu nidko nikoho k nicemu nenutí

Musíš mít vojenskou prodikcii. Když tě boj nebere, nebaví, nezajímá, nebo máš jiný důvod proč nechceš bojovat musíš mít kasárna a teď dokonce i zbrojnice a to na nemalém lvl.

Když jsem začínal, mohl ses na celé provincie vykašlat. Občas si dosatl nějaký povinný úkol.
Ale když jsi nevykupoval provincie, nepotřebovals tolik vyrábět budoval sis své malé městečko a juchal nad pěkně vyvedenými budovami.
Moje dcera ujíždí na tom, jak nad obytkami poskakují mince.
Teď pokud chceš pokračovat ve výzkumu, musíš mít ten či onen počet získaných provincií.

To bych musela přestavět město, bourat divy a to taky nechci
Podle dosavadních propočtů stejně bude muset kdo chce udržet produkci na celý den.
Tedy pokud nepatříš mezi ty, co se mohou hlásit co tři hodiny

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
:D bože. Hra tě nutí mít kasárny. Dobře, budiž. Na začátku je úkol postav kasárny. Kdo nebojuje, nemusí je rozšiřovat dál. Jednu zbrojnici mít hráč musí, ale to není taková trága. Ve směs je to jen další potřebná manufaktura pro nebojují hráče. Kdo nebojuje, víc jich ani nepotřebuje a vystačí si s ní. Ale i přes to tě hra nenutí do bojů, jak tu mylně a nesmyslně tvrdíš. :) Na provincie ses opravdu mohl vykašlat jen když si začínal. Protože všechno jde ze začátku snadně a postupem času narůstá vše. Náročnost na suroviny, na čas, na nervy... To je přeci logické. Čím víc rosteš (a čím víc se snažíš dostat co nejvýš), tím víc potřebuješ místo. No jo, ale v tomhle případě už nestačí jen výzkum a hráč se musí pustit do provincií, pokud chce místo další. Samozřejmě kdo nepotřebuje být za každou cenu co nejvýš a jen si staví, stačí mu se věnovat provinciím párkrát za týden/měsíc, jen aby pokročil o něco malinko. Takže začátek a "konec" hry (ve tvém případě víly?) nemůžeš srovnávat. Fakt se mi zdá, že někdo si musí za každou cenu na něco křiknout nebo ohnat nějakým nesmyslem, aby dokázal, jak ho hra někam nutí a jak je všechno strašně nefér a špatně :D Kdyby to aspoň byl rozumný argument, ne na první pohled snaha na všechno křičet nebo jít proti. Případně ve všem hledat problém.

Doba produkce vojáků je rychlá, to je pravda. Tam člověk bude muset investovat do zbrojnic, aby mohl naklikat jednotky na nějakou rozumnou dobu. S tím souhlasím, že to není ideální pro lidi, kteří tu netráví abnormálně moc času, případně nemají internet všude po ruce. Ale opět jen hráči, kteří bojují (takže ani tady hra nenutí do bojů). A ten kdo bojuje, už minimálně ty 2 zbrojnice má, spíše více. Takže bude stačit přistavět 2 další. Což nebude lehké, to je pravda. Hlavně s místem. Ale vy všichni se tu oháníte, že je to budovatelská hra, takže vycházení s místem a vymýšlení jak co postavit k tomuhle přeci patří, ne? Stejně tak dělání kompromisů mezi budovami a přemýšlení nad tím, co je pro Vaše město důležitější a výhodnější. Jestli je to právě manufaktura nebo jí radši vyměnit za jednu zbrojnici... Případně udělat nějaký kompromis a nechat obojí - přestavět město líp, aby se našlo nějaký to místečko. Diamanty tu ani zmiňovat radši nebudu, protože to by byl ideální nadhoz pro křiklouny, kteří by se toho chytli a začli o tom, jak je tohle všechno vymyšlený jen proto, aby to z lidí tahalo peníze :D nebo další nesmysly.
 

Eragon92

Znalec fóra
Diamanty tu ani zmiňovat radši nebudu, protože to by byl ideální nadhoz pro křiklouny, kteří by se toho chytli a začli o tom, jak je tohle všechno vymyšlený jen proto, aby to z lidí tahalo peníze :D nebo další nesmysly.

Ale tohle přeci není nesmysl :D. Dělají to proto aby vydělali né proto abychom si měli co zahrát. Bez platících hráčů by ta hra nebyla....
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak samozřejmě že není :D Ale opět, jak už jsem tu psal. Kdo si počká a nechvátá za každou cenu dopředu na horní příčky, nemusí je použít :) Ale myslím že víš jak jsem to myslel :D
 

DeletedUser1065

Guest
Já tady fakt už řekl všechno co jsem chtěl, takže jestli se tady nebude zase nějakej chytrák do někoho navážet, asi už to komentovat nebudu.
Byla by to pro mě už akorát ztráta času, takže už budu jen doufat... :)

Milý Skamare,
Vety akoože "však hra nikoho nenutí bojovat" alebo že si tu musí len tak niekto nezmyselene zakričať sú sami o sebe hlúposti a vôbec by som sa takou infantíliou na Tvojom mieste ani nezaoberal a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Ten prvý a hlavný je, že toto bola pôvodne hra a akosi si už väčšina ľudí zvykla na teplé miestečká od päťdesiateho až po tritisíce miesto. Keď chcú diamanty riešia svoju kreditku a keď na to jednoducho nemajú tak si len smutne pofrflú, že by sa im na to a to rozšírenie, alebo budovku strašne hodili, ale vzhľadom k skutočnosti, že nemajú nejakého príbuzného, ktorý by do značnej miery bol dosť mimo obraz aspoň natoľko aby im mohol nič netušiac dotovať nakreslené domčeky virtuálneho sveta, mávnu rukou a postavia už siedmi krát nejakú záhradu, alebo jazierko v prípade budov, ... ale čo s životným priestorom? Na to určite samotný strom vývoja nestačí a je teda potrebné bojovať/obchodovať v provinciách.
Bojovanie teda pre nich znamená možnosť mestečko si rozšíriť a tešiť sa z hry ďalej. Mno a ako sám Skame vravíš, keď sa jedna tretina hry ( 1/3 budovanie - 1/3 výroba a obchod - 1/3 boj v provinciách pre rozšírenie a na turnajoch pre bodíky a runy ) stratí ... resp. zostane po nej len akási vzdialená pripomienka "áno, tu môžem kliknúť ako pred mesiacom ale nič tým už teraz nezískam, jedine si rozflákam armádu", tak toto práve
na budovateľskej chuti nepridá.

... je fascinujúce ako niektorí na fórku jedno píšu a čosi úplne iné konajú ... oháňajú sa tu banálnou nepotrebnosťou byť na popredných priečkach a keď zavítate do ich mesta objavíte tam ukrytý malý skúter aj s náhradnými dielmi v nakreslaných bajtoch a kilobajtoch, tvrdia vám, že toto a toto je dobré, aj keď to vlastne ešte ani nevyskúšali radšej budú odporúčať vedeniu fóra rôzne perzekúcie na hráčov a pisateľov a označovať tu ľudí rôznymi !"ale že"! úplne zbytočnými výrazmi, ako by si priznali, že ... a zbytok nechám na každého posúdení... ale k meritu veci :

Na Bete je teraz nový systém, ktorý je úplne nehrateľný - píšem o top 50 hráčoch z ktorých a tu súhlasím plne so skamarom časť prestala a to práve z dôvodu, že do hry bola ochotná investovať čas, trpezlivosť, energiu a najmä peniaze, ale každý súdny človek tam vidí, že si z tohto Inno začína robiť vlastný "money maker" prípadne kasíno,alebo to možno len berú chlapi jedny vývojársky naturálne a kreujú si dojnú kravičku ( ťažko povedať, ktorá alternatíva je správna, ale ako pozerám, sú tu hráči, ktorí obhajujú všetko Inno a dokonca aj veci, ktoré nepoznajú neviem či zo zištných, či čisto vtíravých dôvodov a možno oni a ľudia, ktorí radšej príspevky mažú a upravujú ... moment ... hmhhh .... jáj vo svete sa táto rola volá že otrok správca fóra a má muklovať pre nás, že? :D nie to bol samozrejme žart ... jasnačka, že si vážim prácu každého ... aj toho posledného mravenečka, ktorý sa práve nafúkol do podoby sršňa, pretože mu dali strážiť vchod ... takže nič osobné a toto berte len ako nevydarený pokus o žart ... v kadom prípade odpoveď na otázku vyššie položenú zatiaľ úspešne kdesi ukrývajú :)))

Problém s tým úplne zbytočným bojom, ktoý je tak nepotrebný až banálny v tejto hre je, že ak sa naozaj snažíte tak sa vám môže stať, že v jednom momente ste v dobe víl a v provinciách máte sektory, ktoré musíte zobchodovať nielen za štandardný matrosz, ale aj za orkov. A s tým fakt nieje šanc pohnúť ... buď boj, alebo diamanty...

... woody napísala jednu veľmi peknú vetu, keď si zľahka povzdychla, že by musela búrať divy ... ono je to v skutočnosti jedno čo to je, ale naozaj nie je správne keď sa nás hra snaží nútiť do vecí ktoré nechceme a nielen z dôvodu pokroku v rankingu, ale taktiež preťaženosti kultúry a obyvateľstva v závislosti na veľkosti mesta. Problém je, že ak mám raz reálne vykonateľnú koncepciu mesta a sedem kapitol hry sa mi ju darí napĺňať, len preto aby som pri 8 kapitole zistil, že je to všetko zbytočné a aj tak si vývoj v Inno presadí svoje a prinúti ma stavať ich predstavu ... tak je to prúser :(

... kedysi mi jeden z dlhodobo top hráčov na moju otázku prečo má toľko bohýň plodnosti a či ho to tak baví odpísal krásnu pragmatickú odpoveď v zmysle "hra je nastavená takhle a já to tedy takhle hraji" a má sámoška pravdu. Podobne sa vyjadrovali aj skamarom skončení hráči na Bete. Lenže keď niekto maximálne prevráti pravidlá, zmení systém uprostred hry a ešte to prezentuje ako veľký zdar a úspech v novej dobe ( aj keď to spoločne so sadou ďalších bugov opäť raz nefunguje ) tak to jednoducho nahnevá a rozladí každého rozumne uvažujúceho tvora ( opice, delfíny, môjho psa a ako vidím, nie síce všetkých, ale aj medzi ľuďmi sa takí pofidérny krikľúnski jedinci nájdu :))))

Skame, je len super, že si napísal čo si napísal, koniec koncov sme sa o tom bavili, už aj na BEte na základe feedbacku niektoré novinky pozastavili a koniec koncov ani tohtotýždňový avizovaný update na cezetku neprebehol, takže ľuďom ako si Ty môžem osobne len poďakovať za prínos do komunity a zároveň bez irónie pridať poďakovanie aj tým čo do hry kde tu nejaký doláč, korunku nebo évri pustia ( nebojte ja tiež a rád :))), pretože každým ďalším mamonom znižujeme riziko, že si bude musieť Inno vymýšľať nové a nové "ná"stroje na tlač lóve. Všetci predsa vieme že love prechádza cez žalúdok :D
 

Laqhren

Znalec fóra
Prosim, nevite kdy ma ten novy system prijit? Mam nastradanych spoustu jednotek a bojim se ze je nestihnu prosustrovat na soubojich, tak resim jak moc spechat:)
 

DeletedUser292

Guest
Díky za info Sindri.
Budí to mě naději, že nás Inno vyslyšelo a nepustí to tak natvrdo .... :):)
 

Tequard

Pokročilý žák
Řekl bych že jedinný z čeho mám obavy je , že budu muset boje bojovat ručně , protože na automat budou vysoké ztráty popřípadě porážka. Bojovat ručně s nějakou strategií mi nevadí , nakonec tady jsou boje neskutečně primitivní , kdo hrál někdy tahovku jako Heroes &Might and magic ví o čem mluvím ,ale nemám na to prostě čas . Vybojovat v turnaji každý den ručně 80 100 bojů je prostě nereálný .Proto bych to radši nechal jak to je , stejně boje jsou jen doplněk týhle hry.
 

GorGlin

Veterán
Tequard napsal/a: Řekl bych že jedinný z čeho mám obavy je , že budu muset boje bojovat ručně.

Provincie jedu ručně, turnaje na automat, dokud mám jistotu že vyhraju.
Uvidíme jaký nakonec zvolý poměr, ale rád bych měl možnost udržet si bojeschopnou armádu.
Průzkum provincie mi trvá den jedno kolo turnaje je za 16 hodin.
Když mě nechají doplnit zrtáty abych mohl pokračovat, budu držet hubu.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Vážení hráči,

od zveřejnění informací o přepracování bojového systému uplynul již více než měsíc. A jelikož mnozí z vás hrají na Betě verzi této hry, rádi bychom toho chtěli využít a chtěli bychom vás požádat o vaši zpětnou vazbu! Nicméně tentokrát v trochu konkrétnější verzi, abychom mohli přesně porozumět tomu, proč se vám nový bojový systém nelíbí.

Mohli byste se tedy s námi prosím podělit o přesný popis bitvy, která podle vás nebyla vyrovnaná?
  1. přesný počet jednotek i velikost oddílů na obou stranách
  2. v jaké kapitole výzkumného stromu se nacházíte?
  3. kolik provincií máte dokončeno?
  4. v jaké vzdálenosti bojujete (tj. od bodů do žebříčku, které vám střet dá, odečtete jedničku)?
  5. kolik technologií, které zvyšují velikost oddílu, jste vyzkoumali?
  6. podrobný popis toho, jak boj probíhal
Samozřejmě budeme rádi, pokud navíc sesumírujte své postřehy k tomuto novému bojovému systému, vše bude odesláno (tak jako byly odeslány všechny vaše dosavadní názory a připomínky) tvůrcům hry! ;)

Děkujeme!
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
A je ticho po pěšině, to je smutné.
Dlouho jsme o tom přemýšlel, dlouho se tomu bránil, ale jdu si založit účet na betě.
Vím, že do téhle diskuse nestihnu zasáhnout, ale třeba se to bude časem hodit.
 
Nahoru