• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nelze ověřit Příliš velký útok nepřátelských jednotek

DeletedUser494

Guest
Zdravím, chci se možná jen zeptat, ale poslední dobou mně trochu trápí jedna věc - přijde mi, že nepřátelské jednotky prostě ubírají více, než by měli. Minulý týden mi jeden Dělostřelec (útok 8-74) ubral 221 životů lučištníkům, pak jsem měl podobný problém se skřety, ale bohužel jsem nestihl udělat screenshot.
Dneska hrála přítelkyně a naštěstí stihla ten screenshot pořídit.
Na screenu je vidět, jak 30 skřetů zasáhlo naše lučištníky za 449 životů, přičemž ale jejich útok je dle elvenar.wiki 9-13, což v počtu 30 jednotek je 270-390 poškození. Jak tedy mohli zasáhnout za 449? Žádné napsané bonusy ani slabosti tam nejsou...
 

Přílohy

  • skreti_utok.jpg
    skreti_utok.jpg
    783,2 KB · Zobrazení: 71

DeletedUser494

Guest
Dneska se mi stalo něco podobného. Jediný zloděj (dle elvenar.wiki útok 6-8) mi dal 161 dmg. Nechápu, jak je to možné... :-( Bohužel tyhle chyby se mi dějí relativně často, akorát ne vždy je stihnu vyscreenovat...
 

Přílohy

  • zlodeji_utok.jpg
    zlodeji_utok.jpg
    760,8 KB · Zobrazení: 60

DeletedUser494

Guest
A už se mi to stalo i u lučištníků... 2 lučištníci, útok 4-6, tzn dohromady max 8-12, dávají 37 poskození a to jsou takhle ve dvou uz tak třetí kolo boje...
 

Přílohy

  • lucistnici_utok.jpg
    lucistnici_utok.jpg
    686,3 KB · Zobrazení: 58

DeletedUser254

Guest
Tohle bych viděl spíše na chybu než na kritický zásah.
Teď jsem zkoušel několik soubojů v HoMaM ( který má stejný způsob bojů ) a kritický zásah jsem měl vždy jen o pár % vyšší než normální a to jsem měl "k ruce" i pár kouzel, které tady nejsou.
Bral bych kdyby normální zásah ubíral třeba 50 a kritikou za 60, ale tohle co popisuje Ashen je mnohem vyšší číslo než pár %.
 

DeletedUser492

Guest
Mi se stává to stejné. Od lučištníka s poškozením 4-6 jsem dostal 16 poškození a od rytíře, jehož poškození je 16-20, jsem dostal 72 poškození. Pak už jsem si toho přestal všímat, protože se děje opravdu často
 

DeletedUser494

Guest
Koukám, že chyba byla označena na "nelze ověřit" - což je škoda, zrovna jsem si chtěl postěžovat, že se to vůbec nelepší... :-D 2 skřeti zaútočili za 407... Jinak mám pocit že se to stává jen jednotkám, u kterých zbývá jen málo vojáků z původní velikosti (nevím, jestli si to třeba nějak nemyslí, že jich je furt tolik, kolik jich bylo před posledním útokem na danou jednotku nebo tak něco...)
skreti utok 407.jpg
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Ahoj, omlouvám se, že jsem nastavil stav Nelze ověřit, ale nevyjádřil jsem se.

Pravda je taková, že pokud počítáme útok, tak musíme brát v potaz vzorec 10 % základ + 90 % zbytek oddílu.

Co to znamená v praxi? Řekněme, že máme jeden oddíl, ve kterém zbylo ze 100 obyčejných lučištníků pouze 10. Rozsah poškození jednoho lučištníka je 4-6, přičemž pak se dá mylně usuzovat, že když máme 10 lučištníků, tak rozsah poškození, které udělí, je 40-60. Což ovšem není pravda. Ať už je v oddílu 1 či 100 lučištníků, musíme vždy počítat se základními 10 % z celkového poškození původního oddílu. A na základě počtu zbývajících jednotek v oddílu dopočítáváme zbývající poškození.

Zní to složitě, ale je to opravdu jednoduché. Zde uvádím jednoduchý příklad:
Oddíl má na začátku boje 100 lučištníků.
V prvním útoku útočí všech 100 lučištníků, jejich základní poškození je 40-60 a zbývající je 360-540 (vzorec 10 % + 90 %).
Daný oddíl útočí znovu, ale zbylo v něm pouze 20 lučištníků. Oddíl opět udělí minimální poškození 40-60, plus pouze jednu pětinu svého původního, tj. 72-108. Celkový útok není tedy 20*(4-6)=80-120, ale 112-168.
A opravdový extrém je, když zbude jeden lučištník. Normálně bychom si řekli, že udělí poškození 4-6, ale nezapomínejme na původní velikost oddílu. Celkové poškození bude 44-66.

Pokud tedy neznáme původní velikost oddílu, nemůžeme posoudit, jestli se jedná o chybu. :)
 

CherryFlower

Guest
Přiznávám, že tenhle způsob výpočtu úderu mi unikl. No takže z toho plyne ponaučení že i jeden lukostřelec dokáže pořádně zdecimovat armádu... :-(
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
A nějaká náhoda? Případně další vlivy z "okolí"? Kdysi se někdo ptal jestli třeba i překážky mezi jednotkami zmenšují poškození. Je tam něco takového? :) Nebo čistě jen tento vzorec?
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Neměl bych odhalovat úplně všechny herní mechanismy, ale pokud je mi dobře známo, tak překážky jsou v boji kvůli tomu, aby jednotky s dlouhým dosahem útoku mohly být chráněny před jednotkami pro boj na blízko. Větší vědu bych v tom nehledal. ;)

Co se týká vlivů okolí, tak jakási náhoda je už zakomponována právě ve velikosti toho poškození. A další vlivy? Ty znají jenom tvůrci hry. :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Dobře dobře :) Chápu, jen jsem zvědavej. V některý tahovkách to tak je, takže je logický si to vztáhnout i na elvenar. Ale už mlčím :D
 

DeletedUser494

Guest
Aha, tak o tomhle vzorci jsem netušil... Nejspíš to teda žádná chyba není, páč tohle mne fakt nenapadlo. A jelikoz jsem tenhle vysoký utok zaznamenával práve u těch oddílů, kde zbylo jen málo jednotek z původního počtu, tak to asi opravdu žádná chyba není.
Nicméně díky za objasnění.
 
Nahoru