• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát PŘESTAVBA MĚSTA

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4054
  • Vytvořeno

DeletedUser4054

Guest
Ahoj myslím, že by spousta hráčů uvítala možnost dokoupit si rozšíření na přestavbu města. Jelikož je místa nedostatek byl bych pro možnost koupit si za mince a zásoby maximálně 2 rozšíření na dobu 24 hodin. ;-)
 

DeletedUser4336

Guest
Tohle už se tu nesčetněkrát řešilo, jen každý měl trochu jinak upravené podmínky (např nová kouzla, apod.), takže to tak autoři prostě asi nechtějí, když stále nic podobného nebylo zavedeno. Hlavně bys měl problém s tém, co by se dělo poté, když by platnost rozšíření vypršela.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
řešilo se tu úložiště budov - omezený počet budov hodíš do inventáře, čímž by se uvolnilo místo na přestavbu. což je lepší, než dočastné rozšíření, protože jak píše kolega - co by se stalo, až platnost vyprší?
 

DeletedUser4054

Guest
24 hodin na přestavbu mi přijde dost a pokud by to někdo nestihnul, tak by se mu město vrátilo do stavu před nakoupením rozšíření a dotyčný by přišel o mince a zásoby.
 

DeletedUser4336

Guest
A co když by dotyčný mezi tím nabyl nových budov a tím si zastavěl celou plochu, nebo prostě vyvinul město tak, že by tak jednoduchý návrat nešel. To by pak byl docela chaos co všechno by se muselo vrátit.
 

DeletedUser4646

Guest
Já myslím že nějaké správné řešení doposud není a není ani v nápadech. Jak se již psalo tohle je hra o nedostatku místa to je pravda to neberu. Ale je fakt že mít možnost přeskládat město by být měla. A pokud má někdo celkové rozšíření a má zaplněnou plochu tak že je místo jen na něco nového tak to nemá smysl. Možný inventář je asi nejlepší co tu kdy někdo navrhoval akorát představa o podmínkách nebyla moc dobrá. Já bych dal inventář a dokud hráč nepřestaví město tak aby nebyla ani jedna budova v inventáři tak by mu nefungovalo nic. Nefungovala by produkce ani podpora atd neboli jakoby dal pauzu.
 

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> Podlě mě je součást přestavby i vylepšení a přechod na jiný formát budovy. Dám příklad: uložím si nějaké okolní menší budovy do inventáře (doposud na nějaké volné rozšíření), poté dám třeba přestavbu kasáren na jiný formát, čímž se změní okolní prostor, a můžu opět obestavět. Typicky i obytné budovy, v nějaké fázi zabírají vylepšené o políčko míň místa, ale formát je v tu dobu dost komplikovaný, že vyžaduje dodatečné místo pro přesun a poté postupné vylepšení do nového formátu. Pokud bych nemohl nic než jen přesouvat, problém by se mi ve ztísněném prostoru nevyřešil a musel bych stejně mít další místo navíc ve městě, abych obešel toto omezení. Pokud bych mohl vylepšovat, zase nastane ona kolizní situace.
 

DeletedUser4336

Guest
CorwinOfAmber >> Přesně tak, Inno si podle mě nebude zadělávat na nějaké problémy, že někdo o něco přijde vlivem nějaké chyby nebo výpadku či útoku mimozemšťana :). Kromě toho, že u toho mimozemšťana by to chtělo ještě nějakou automatickou funkci rozloučení s pozemšťany třeba jen v rámci společenství ;-).
 

DeletedUser4054

Guest
VŠEM: mám pocit, jako bych tu vysvětloval něco úplně jiného. Př.: potřebuji si seskládat budovy jinak než jsem doposud měl ale dvě se mi kříží rohama, co teď? No koupím si rozšíření abych si mohl uvolnit onen roh a mám problém vyřešen během 5ti minut.
 

DeletedUser4646

Guest
@Pauleo - achjo když je to těžké no myslím s Vámi člověk nabídne prst ale né chcete ruku. Vylepšování budov je jasné že se trochu mění místo ale zase u většiny návrhů a když už se hromadně stěžuje tak důvodem bývá lenost. Jsem líný popřemýšlet o budovách a započítat i možné vylepšení a tím trocha změny v prostorech. Není problém v inventáři který by fungovat pořád ale pořád je to hra o nedostatku místa. A jako tohle že pauza hry dokud neuspořádáš všechny budovy z inventáře je řešení otázky možného zneužívání inventáře jako odkladiště nepotřebného. Ať se hráč rozhodně budovu prodat když už. Pauza hry dokud nemáš vyskládaný inventář mi připadá fér.
 

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> Tak já nevím kdo tu nedávno vyjmenovával co všechno by se muselo jiného kvuli jednomu jinému návrhu vychytat, aby hra byla precizní, ale to je mimo téma. Pouze poukazuji na to, že když jsem nedávno přestavoval město, konkrétně ty obytné budovy, tak jsem musel postupovat popisovaným způsobem, abych vyšel. Inventář, který mi znemožní průběžnou transformaci budov po dobu, co mi ukládá přebytečné budovy a vytváří tak místo, by můj problém nevyřešil, vůbec by mi to nepomohlo. Takový systém pomůže leda v případě, že potřebuji např. prohodit dvě různé budovy, které mají stejný formát. Takže jo, část problému by byla vyřešena, část rozhodně ne. To už rovnou můžou zavést funkci prohození výběru budov (která byla kdysi myslím také navržena a zamítnuta).
 

DeletedUser4646

Guest
@Pauleo - Tak ano a názor jsem nezměnil ohledně toho že někomu vadí že se musí vracet do města kvůli tržišti ale pro zásoby mince atd už to nevadí vůbec. A ohledně tvého problému tam je důležité říct že tá hlavní chyba a příčina problému je plánování budov atd. Jednou i vícekrát jsem napsal že hráči si za určitou část nedostatku místa můžou oni sami. Možná by šlo udělat kompromis že by to šlo že by fungovalo vylepšování, ale to by bylo až moc lehké.
Hlavní problém je že většina tady po prvním přečtení vidí jen výhody pro hráče ale někteří se nezamýšlí dopředu. Stejně jako některé nápady a návrhy nemusí být hned blbosti viz moje téma o dobrodružstvích. V pravidlech máš že všichni máme rozličné názory, bohudík někteří i kritické které mohou být přínosem pro pokrok. Škoda jen že to někdo začne považovat za urážku a pak se přidají třeba jen nepatrné procento a už je konflikt. A to je to co jsi napsal ze začátku, pak už někdo kdo třeba vymyslí i něco dobrého je kritizován kvůli osobní angažovanosti averzí.
 

DeletedUser5198

Guest
Ahoj myslím, že by spousta hráčů uvítala možnost dokoupit si rozšíření na přestavbu města. Jelikož je místa nedostatek byl bych pro možnost koupit si za mince a zásoby maximálně 2 rozšíření na dobu 24 hodin. ;-)

ako si to myslel na dobu 24 hodín, potom by to zmizlo ?
 

DeletedUser4054

Guest
Ano byla by to jen výpomoc pro snadné přesouvání budov

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5198

Guest
vie niekto....mám vyrobiť ,,valečné masky,, , len neviem ako...???
 
Nahoru