• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Přehled žebříčku trvalých bodů získaných (do spolku) z DS

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

luterina

Veterán
Ráda bych věděla, kolik trvalých bodů získá společenství z Dobrodružství společenství, do žebříčku společenství?

Na Wiki ve Společenství - žebříček se totiž píše: "Body společenství jsou součtem bodů členů společenství + body získané v dobrodružství společenství.", ale ten přehled trvalých bodů získaných z DS nejde nikde, alespoň to na Wiki nikde nevidím, dohledat, a to nejde ani přímo ve hře v oknu Žebříčku - Dobrodružství, tam je uvedený jen počet nahraných waypointů (z mapy bodů) za poslední DS. Jde totiž o to, že pokud nevíme kolik se za daná umístění těch trvalých bodů do žebříčku dá získat, tak ani nevíme jestli má cenu se vůbec o první místa v DS snažit, - o kolik to naše společenství na žebříčku Společenství k vrcholu posouvá.

Navrhuji tedy na Wiki a nebo i přímo do hry tento IMG_20200214_032452 - rebricek ds.jpg žebříček přidat.

Děkuji.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
nikdo další kromě @iDavis a @Slniecko by neměl zájem vědět kolik bodů z Dobrodružství společenství celkem nahrálo a již přineslo jeho společenství do světového žebříčku??? :(
 

luterina

Veterán
bez lajku? nevím jestli se tak až nahoru dostane :oops:

@Sycorax , děkuji! :) velká škoda že bez reakce ;) zajímalo by mě, na kolik už si takový spolek, který je třeba v TOP 10, ale i menší spolky, i ty malé a nejmenší, přišel bodů za všechna odehraná dobrodružství, víte někdo, nebo si někde vedete? :)
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Lovec Krys , ani tak asi nejde o statistiku - to s těmi spolky je spíš má zvědavost, jako o to, že vlastně ani nevíme kolik jsme si za DS nahráli bodů do žebříčku a kolik je tedy za DS možné těch bodů získat.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3346

Guest
Já se v posledním čase obávám cokoliv napsat ... ale můj příspěvek bych nazval jako : já jsem o tom psal ... nebo já jsem vám to říkal ...

Několikrát jsem naznačoval že vlastně společenství není tak úplně společenství v tom pravém slova smyslu. Je vtipné že název turnaj se týká pouze společenství ale prakticky hraje každý hráč za sebe viz, žebříček. Já opravdu tomu nerozumím a neporozumím proč v soutěži co se týká pouze společenství není žebříček jako u DS v žebříčku turnajů. DS je dle mého opravdová soutěž společenství.

A jinak k návrhu ... Překvapím a souhlasím s ním. Ovšem tohle je že vy hledáte něco co vlastně ani neexistuje. Body společenství jsou body všech členů a dovětek plus body získané z DS, turnajů atd jsou body připsané každému kdo se účastní a hraje různé soutěže v rámci společenství. A navíc zavádění žebříčku bodů získaných pro společenství by byl ze začátku opravdu zajímavý. Protože když to v minulosti neexistovalo tak protože historie společenství ex členů kteří v minulosti přispěli body do společenství také není, tak by všechny spolky začínaly v bodech společenství na nule.

Nebo jiným systémem udělat bodování společenství jako celku a získávání bodů za turnaje, DS, věže apod. Něco jako systém odměn u DS.

Návrh podporuji z důvodu že by se aspoň více udělalo pro smysl a vážnost společenství. Protože mimo DS si jede v podstatě každý na sebe a zlepšení pozice společenství v žebříčku bodů je pouze záležitostí opuštění spolku 1 hráčem do spolku 2 ale společenství samo o sobě žádné body atd nemá.

Ještě jsem zde četl zmínku o světovém žebříčku ...

O jakém světovém žebříčku? Světový žebříček bude existovat až se cz/sk servery připojí na beta servery. No jo ale co s uživateli co mají účet na betě plus stejné názvy společenství?

Ale osobně si myslím že je to fakt škoda že to nebylo promyšlené ten start cz/sk verze hry. Na druhou stranu si říkám když není elvenar takto propojený, tak proč se musíme řídit podle bety? Třeba někde jinde můžou vymyslet a zrovna odzkoušet na serverech jiných zemí něco lepšího než na betě. Vlastně proč existuje oddělená verze hry pro cz/sk? To se mohlo řešit akorát volbou jazyka v nastavení a akorát forum dává smysl daného rozdělení.
 

luterina

Veterán
tak já to vidím tak, že světový žebříček protože Arendyll je svět a Winyandor další svět, tak asi pro každý ten svět platí žebříček "světový"...

a turnajové navíc body získané z umístění ve Světovém žebříčku, má každý potom připsané na sebe, jakožto na člena - viz. obrázek v návrhu, ..nejsem si jistá jestli má i společenství jako takové body za turnaj z prvních v umístění 10. míst...

z Věže mít do žebříčku společenství další body též kvituji, pokud jde o akci společenství, tak akcí [ i ] společenství bez debaty je a odměnu na víc si i zaslouží...

propojení beta cz sk atd. serverů bych spíš nazvala "globální" než světové, ty světové náležejí, jak jsem již psala, na cz Arendyll a Winyandor, podle mého tedy...

myslím že by neměl být problém zajít si na aj nebo sk fórum, ..globální chat to bych asi umřela..., při představě kolik hráčů by tam psalo, asi by to nebylo zanedbatelné, bych to spíš viděla na nějaké "sociální fórum" typu fb, a tomu já se vyhýbám jak jen můžu...

jinak děkuji, @Turunen , za hodnotné postřehy a za podporu návrhu ;) :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3346

Guest
@luterina Ono návrh opravdu dobrý, jen mi připadá reálně návazný na něco co vlastně neexistovalo a neexistuje. Takže nejdříve by se muselo zavádět systém body společenství a tím i žebříček. A taky jsem pro, protože nechápu jakou souvislost mají body každého hráče brané jako body společenství, když většinu bodů má každý hráč z většiny za vlastní budování města. To že ve společenství to jde rychleji pomocí turnajů atd a je to lehčí s tím moc také nemá moc co dělat. Přičítání bodů je totiž individuální pro každého hráče, není to ani tabulkově zavedený systém jako u zisku event budov dle kapitol kde by za akce společenství každý účastník soutěže dostával dané body. Bodově se delším časem dá dotáhnout bez společenství jen to déle trvá a je to horší level, tak se ptám proč a jakým právem to je považováno za body společenství?

Body společenství existují jen v rámci nestálosti v DS ale jinak neexistují vůbec. A taky ten nelogický žebříček. Dobrodružství a věž jsou v rámci uvedených společenství ale žebříček turnaje je výpis jen hráčů u kterých není uvedený ani společenství ve kterém hráč je. A žebříček společenství má říkat jako co? hodnotové údaje a určování lepšího společenství podle počtu členů a jejich bodů co je údaj jen o časové přímce daného hráče. Co mi to řekne o společenství mimo toho že tam jsou hráči časově starší déle hrající? Žebříček turnajů mi řekne aktivitu každého hráče ale o společenství se tam nedovím vůbec nic pokud nezačnu zkoumat daného hráče a jeho spolek a po hodinách matematiky zjistím že které to společenství vlastně vyhrálo turnaj. Ale zase hned zjistím které společenství vyhrálo dobrodružství nebo věž. Akorát není věž záležitostí stejnou jako řemeslná výroba? Spojitost se společenstvím vs turnaje?

Já bych spíš řekl že Elvenar má opravdu prim v bizardnosti a nelogickému řešení tabulek co se týkají přímo či nepřímo společenství.
 

luterina

Veterán
Chápu to tak, že hráč se o své a jen jím nabyté body o ně ve svém společenství dělí, stejně tak, jako i výhod společenství on sám ku svému prospěchu využívá, že je to tak i spravedlivě vyvážené a pokud hráč ze společenství odejde, všechny jeho a jím nabyté body si sebou odnáší, tedy nikdo ho o ně neokrádá, proto když ve společenství je, tak jsou to body i jeho společenství, když ve společenství není, tak nejsou ani žádného společenství, nepřijde mi to až tak nelogické.

Jinak tabulky mi přijdou přehledné, jen mi v nich chybí právě to co je v návrhu, ten přehled bodů získaných v DS.

S výrazem že Elvenar má cosi bizardního bych se asi krotila, netroufla bych si, když vidím co bylo na jeho počátku a co je možné ve hře dnes a spíše bych si ujasnila, co která ta tabulka přesně oznamuje, než bych se pustila do nějakého jejich hodnocení, myslím, že to jde hodnotit i na jiné, slušnější a konstruktivnější úrovni.

Ale opět dobrý postřeh, ještě jednou díky! :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen To je tak těžké pochopit, že jak turnaj, tak i věž má prostě funkci dvojí?
Tzn.:
1) Funkci pro hráče samotného, kdy může hrát sám za sebe a získat z toho výhody pro sebe.
2) Funkci pro společenství, že nahrané body hráčů se sčítají a hráči ze společenství z toho získávají další kolektivní odměny ze společnoho úsilí.
 

DeletedUser3346

Guest
@luterina To je to co jsem psal že vlastně každý ve společenství si jede sám za sebe a body jako takové jsou dosažitelné i bez spolku jen s tím rozdílem že to jde trošku po těžším levelu a déle. Ovšem pak nechápu že DS je unikátní systém ve kterém všichni zapojení do DS nahrávají body jako jeden tým neboli společenství a né každý sám za sebe. Takže na jednu soutěž společenství je systém úplně jiný a specifický sám o sobě oproti ostatním. A jinak to hodnocení žebříčků je sice tvrdé ale třeba žebříček turnajů: takže které společenství vyhrálo poslední turnaj? Nebo žebříček společenství: mimo společných bodů což je forma časového údaje hráče a maximálně se dá hodnotit jeho aktivita bodů za určitý čas mi z hlediska společenství má říkat co?

@Lovec Krys No ono i eventy a jejich odměny z nich dávají hráči jisté výhody které také souvisí se společenstvím. Ať už získáš víc kultury a investuješ zásoby do turnaje nebo různé kouzla, VB a jiné výhody které ovlivní každého hráče ve společenství a ten pak může lépe hrát turnaje, DS, věž. Takže se dá říct že i aktuální karneval je prospěch pro společenství a hráč i na základě toho pak může i nemusí vylepšit město a tím navýšit body takže i body společenství. Takže se dá apelovat aby hráči ve společenství hráli skoro všechny soutěže protože je to i v zájmu společenství. A správně by se mělo zavádět i eventový žebříček, řemeslná výroba. Protože všechny aspekty soutěží a odměn ovlivní budování měst a tím i body hráče a tím i body společenství.

Jako takto ... návrh podporuji se vším čeho se týká a může týkat. chápu systém bodů ve společenství ano dobře. Ale i jak psal @Lovec Krys a moje reakce na poznámku č.1 To ano ale třeba turnaje jako takové jsou součástí systému společenství a jen společenství. Prostě společenství je společenství i když tam je třeba jen jeden člen a správně by turnajová tabulka měla obsahovat výpis názvů společenství stejně jako v systému DS a né jen výpis hráčů jako jednotlivců. Nebo lze tvrdit že hráč na první pozici reprezentuje spolek co vyhrál turnaj? To fakt nelze tvrdit a lhát. Prostě ten hráč na prvním místě jen nahrál nejvíce bodů za co nejkratší možnou dobu nic víc. Takže turnaje jsou sice specifickou výhodou společenství ale v žebříčku vyhodnocení turnajů se to týká pouze samotných hráčů (super logika). Prostě já bych si představoval logické řešení žebříčků aby to co se týká společenství aby tam byl výpis společenství třeba u turnajů výpis společenství a logických společně nahraných bodů v turnaji, věži, u DS to funguje a bral bych to jako příkladnou mozaiku pro realizaci.

Takže třeba turnaj je výhodou a vlastností společenství kde společně hrajete na body ale v žebříčku je jen výpis hráčů jako jednotlivců a o společenství vůbec nejde. Takže se ptám v čem vlastně je taková souvislost a důležitost turnajů specifikované jako součást společenství ovšem v žebříčku už je turnaj o společenství očesaný? Nejde mi o fungování turnajů ale o ten fakt že turnaj se hraje společně proto slovo společenství že společně nahrajeme body a pak je žebříček pouze o top samostatných hráčích. A já to vnímám že je to nefér vůči ostatním. Žebříček turnajů je dobrý akorát tak pro akční velitele akčního společenství.

Ale jako já osobně s tím nemám problém, pokud ostatní si myslí že je to správné když hrajete turnaje ve spolku společně a žebříček se zabývá pouze jednotlivci ... pak je teda fér jednoduché hodnocení že lepší spolek má víc společných bodů i když turnaj hraje sem tam něco ale má tam aktivní déle hrající hráče.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen historicky jsou turnaje sólo záležitost, kterou jsi si musel technologicky vyvinout, která se následně převedla po křídla společenství s rozšířenou možností získat odměny v milnících určená jen pro společenství. Navíc turnaj není turnajem společenství v pravém slova smyslu, protože odměny nejsou udány za pořadí společenství, ale jen lokálně kumulovanými body členů, kteří hrají turnaj, ne soutěží s ostatními společenstvími.

V souhrnu to je stále sólo záležitost s podmínkou být členem společenství, která nahrazuje původní technologii (navždy vzpomínat na tich 50VB nebo kolik to bylo, o které jsem přišel, když to zrušili :D )
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn o tom právě mluvím. Ale když už se z toho udělalo systém soutěže jen společenství tak by se mělo udělat a upravit i žebříček dle toho. Dle mého je nelogické když teď všichni řeší turnaj společně jako jedno společenství dát do žebříčku jen jednotlivé hráče. Když to zjednoduším vše říkajícím tvrzením: Proč by mě jako člena společenství mělo zajímat kolik měl který hráč bodů a kdo je nejlepším hráčem ze všech společenství? Spíš mě zajímá když jsme teda to společenství jak jsme na tom jako jeden celek oproti ostatním ne? Stejně jako systém hodnocení žebříček DS. Aktivitu zapojení do turnaje vidím i ve výpisu společenství. Takže co mi teď říká žebříček turnajů?
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Není pravda, že ve společenství řeší všichni turnaj společně, jen máš spoustu společenství, kde je dáno nějaké turnajové minimum, aby společenství mohlo dosáhnout maximálních odměn z beden.
Ale primárně je tak ze 2/3 turnaj stále solo záležitostí.
Pokud společenství dává pravidelně 10 truhel, tak nikdo neřeší, zda hráč dává pravidelně jen to potřebné minimum nebo 10x tolik, to je především přínos pro daného hráče (ať už z turnaje potřebuje VB, relikvie, runy anebo body (nebo všechno z toho)).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen ne nemluvíš. Turnaj společenství neexistuje, ani to tak nejmenuje, je to prostě jen turnaj. Představ si to jako olympiádu: různé týmy/ jednotlivci získávají medaile z různých disciplín a pak se udělá jen prostý součet kolik toho nasbíraly v průběhu celé události a pak je stát odmění za příkladné reprezentování země, a odměna se zvyšuje s počtem medailí.
 

luterina

Veterán
@Fjorgyn , @Turunen , @Lovec Krys , ..na jednu stranu je pravda, že jak je systém hodnocení turnaj žebříčku v rámci společenství, můžeme se ve spolku vzájemně co do výkonu hecovat, když jej máme tak pěkně na očích, a body do žebříčku z turnaje jako jednotlivec jde získat, ale na druhou stranu, když už těch společenství, co turnaje na 10 truhel jedou, jsou mraky, kdo by nechtěl vidět jak si jeho společenství vede i ve světě? Mně osobně tedy i takový Turnajový světový žebříček společenství v přehledu chybí.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru