• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Recenze Oxtimus

Oxtimus

Guest
Elvenar - chytrá interaktivní prohlížečovka, která na první dojem zkrátka působí hůř, než ve skutečnosti vypadá. V poslední době se počet her, ve kterých si hypotetický uživatel může stavět a zkrášlovat své město, stále zvedá. Avšak já neměl důvod začínat žádnou z nich, jelikož offline stavitelské simulátory mají jak více možností, tak i lepší grafiku a celkový prožitek.

Co mě tedy na Elvenaru zaujalo? Nic než samotný Elvenar. Na začátku čeká hráče jednoduchá registrace, při které si vybere i svůj portrét. Pravda, i když velmi nerad volím z již předdefinovaného a raději sám tvořím, našel jsem si mezi elfy svého favorita a prvotní grafika hry mě velice ohromila.

pozadi.png


Grafiku tedy považuji u Elvenaru za plně zvládnutou a rozhodně bych na ní už nic neměnil. To protože nic, krom možnosti procházet své město ve 3D z pohledu nějakého obyvatele tomu vážně nechybí. :D Z počátku hry mě hodně dopředu tlačil povedený tutoriál, který se v pozdější fázi hry změní na plnohodnotný úkolový systém, za který jsem vděčný.

Velice příhodnými se zdají být i budovy, které v každém dalším stupni mění nejen vzhled. Každou budovu si lze i rozkliknout, a podívat se na všechny informace okolí ní. Za největší plus v této oblasti považuji výrobní procesy. Každý výrobní proces musí hráč manuálně zadat a pak ho také sklidit. Upřímně, nikdy jsem neměl rád zautomatizovaný běh vesnice. Co však musím vytknout, je otáčení budov. I když většina budov na začátku je víceméně čtvercová a na otočení nezáleží, později mi tato možnost začíná velmi chybět.

Největším úrazem Elvenaru je však armáda. Ve hře jsem zaznamenal jen 5 druhů jednotek hráče. Je to svým způsobem originální, ale mně prostě schází klasická struktura pěchoty, kavalérií a popř. nějakých bojových strojů. To však vynahrazuje fakt, že tato hra, není alespoň prozatím bojová. Nemusím se spoléhat na ostatní hráče, nemusím vstávat v 5 ráno jen abych stihl dění a nemusím si kupovat prémiovou měnu, aby mě hra bavila.

Recenzi bych rád zakončil pochválením výzkumného stromu, který si nemohu vynachválit a je na něm jasně vidět postup s dobou.

vyzkum.png


Závěrem, v recenzi jsem nezmínil zdaleka vše, co hra nabízí. Já si však myslím, že by si to měl objevit každý sám za sebe. Elvenar hodnotím na 4,5 / 5 hvězdiček a rozhodně ji doporučuji každému se zálibou ve stavitelství, fantasy a vědeckém pokroku. Alespoň na zkoušku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru