• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Optimální množství surovin ve skladech

Saux

Znalec fóra
Zdravím,
je to možná poněkud přiblblá otázka, ale přemýšlím nad tím už několik dní... mám na skladě cca 5000K - 8000K (něčeho i víc) surovin každého typu (myslím tím samozřejmě T1 - T3, tedy nikoli živoucí zboží). Není to zbytečně moc? Rád bych to použil k většímu zapojení třeba do turnaje nebo do věže, ale nevím, co mě v dalších kapitolách (jsem u Ementálů) čeká, a aby mi ty surky pak třeba nechyběly...
 

Lovec Krys

Legenda
Ono spíše bude záležet na poměru produkce / spotřeba než na aktuálních zásobách. Náklady na výzkum jsou vidět ve výzkumu pro všechny kapitoly dopředu a na osadnickou výrobu ve vyšších kapitolách obvykle potřebuješ jiné věci než T1-3.
A v turnaji tě pak snadněji při výkupu zastaví mana a orkové (případně i mince/zásoby) než T1-3, totéž u věže, akorát tam to chce i prošlé zboží.
Taky hodně záleží na tvých divech a rozšířeních (včetně prémiových), tyto hodnoty mohou způsobit rozdíly v nákladech v násobcích u dvou hráčů ve stejné kapitole.
 

Saux

Znalec fóra
@Lovec Krys Díky za odpověď, ty turnaje hraju vojákama, ale když jde do tuhýho, tak holt přijde řada i na výkup. Many a Orků mám dost (i když to je dost relativní pojem), šlo mi hlavně o to, jestli můžu ty zásoby snížit, abych zbytečně nesyslil něco, co nemá smysl :)
 

Showstall

Pokročilý žák
Řekl bych do Elvenarů tolik surek T1-T3 nepotřebuješ, ale třeba rozšíření města 46 za 800K svitků nebo 47 za 1,6M svitků to už se zásoby hodí. A to nemluvím o živoucím, na tom stojím pořád
Jinak turnaje občas vykupuji také (jen minimálně), hlavně když je ve hře ten, u kterého je potřeba nasbírat hodně relikvií.
Věž chodím bojem, takže tam surky neplýtvám.
Prohlídni si kapitoly ve výzkumu, aby jsi viděl cca kolik v jaké kapitole budeš potřebovat k posunu hrou dál.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Saux na druhou stranu bych s takovými přebytky se pustil častěji v turnajích do výkupů, především, když to vyžaduje ve všech 3.požadavcích T1-3 suroviny. Ulevíš armádě a přebytečné suroviny dobře využiješ. Vše je otázkou volby (strategie), jak si svoje náklady/výdaje optimalizivat.
 

WizardBeni

Kolemjdoucí
Tak daleko nejsem. Jsem u Elfů a moje maximální hodnoty surovin se pohybují kolem desetitisíců. Kouzelného prachu mám +- 400k. Myslím si, že není moudré mít moc surovin jen tak na skladě. Podle mě je lepší hodit k obchodníkovi nabídky po 60 x 10000. Nechat si nechat si od každého druhu po 150k a zbytek utratit za nákup VB a při přesvědčování ve Věži věčnosti.
 
naopak, rezervy jsou důležité k tomu aby ses surovinami prakticky nemusel zabývat (vylepšování divů, výkupy, výzkum). Začínám ambasády a zásoby držím na vyšších jednotkách milionů
 

Semtexx72

Znalec fóra
Mít hodně surovin od každého druhu má jedno plus - a to ze můžeš pomáhat v tvém společenství a eventuálně i u aktivních sousedů v okolí jak tzv. buffer, tj. vyrovnávač potřeb surovin. Množství surovin co jsi popsal, mám zhruba taky, udržují rozdělené cca na třetiny od každého druhu. Když spoluhráči potřebují kdykoliv cokoliv v řadu deseti či sta tisíců, tak jim to mohu ihned vzít a je úplně fuk, když mně někdy oni nabízejí moje bonusové suroviny. Jediný problém je se svitky, jejich nabídka je v obrovském převisu a tak je mohu brát jen omezeně.
 

WizardBeni

Kolemjdoucí
Musím dát za pravdu, že suroviny navíc nejsou přítěží, tak proč je nemít na pěkné hromadě. Asi bude záležet na stylu hry každého hráče.
 

domin69

Mistr slova
@Saux- jelikož ti to tady nikdo nenabídl, jsem ochoten se obětovat a pomůžu ti se snížením zásob, zrovna jsem rozšířil sklady a tvé přebytky se ke mě lehce vejdou.
Napiš a určitě se domluvíme, kdy, co a v jakém poměru to přesuneme ke mě ;):D
 
Nahoru