• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Omylem utracené diamanty

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5646
  • Vytvořeno

Máte podobnou zkušenos


  • Celkový počet hlasujících
    9

DeletedUser5646

Guest
Dobrý den,
už několikrát se mi stalo že jsem omylem utratil diamanty. Když dávám nějakou výrobu a platím to třeba surkama a ony dojdou tak se hned bez jakéhokoli upozornění platí diamantama a když už se to stane proč nejde akce vrátit ???
příklad : Když beru peníze za podporu souseda a mám plnou pokladnu tak mi skočí hláška něco jako "opravdu chceš pokračovat nemáš dos místa na peníze přijdeš o ně" a když dávám výrobu na farmě a dojde platící surovina hned bez hlášky se platí diamantama. To si opravdu myslíte že zlaťáky jsou vzácnější než diamant nebo je to záměr ????
Diamanty jsem kupoval už několikrát, ale proč je mám kupovat znovu když se pak někde uťuknu a utratím je za nějakou blbost. Přece jen na telefonu se mi to stává často.
Věřím že vás ty diamanty živí, ale právě proto, férovější jednání přiměje víc lidí si je koupit, teda aspoň mě to od dalšího nákupu odradilo.
 

Vicky1177

Mistr slova
Z toho jak to tady líčíš, bych to viděla nějak takto: u mně před vším, co by vyžadovalo dia, vyskočí tabulka "opravdu chceš koupit za xxx?" A na té tabulce je ještě takový klikací bod "Tuto zprávu už nezobrazovat." Když to zaklikneš, tak se ti tohle poslední upozornění nezobrazí a rovnou utratíš dia. Asi jsi to zakliknul...
Co s tím, to ti neporadím, možná v nastavení, v tomhle prohlížeči mi hra prostě neběží, abych se podívala. Mám tu jen login do fóra.
 

Luonnotar

Vedoucí herní podpory a Správce Wiki
Elvenar tým
Ahoj :)
V nastavení si můžeš zaškrtnout možnost "zobrazovat potvrzení ohledně diamantů", pak se ti okno s upozorněním bude objevovat :)
 

DeletedUser3346

Guest
Já bych navrhoval že při každé útratě diamantů by se odeslala na email zpráva na kterou hráč bude mít nějakou lhůtu na reakci. Pokud hráč na email nezareáguje bere se to jako souhlas s utracením diamantů. Tohle to by ale mělo platit jen v případě základních nabídek utrácení jako na rozšíření či vylepšení dělnické chatrče atd nikoliv však na události a eventy.

A taky ještě jeden nápad na zlepšovák ohledně okýnka potvrzení o útratě diamantů u událostí a eventů i běžných útratách vyžadovat u potvrzovacího okýnka zadávání hesla.

Nebo někdo má nějaký lepší nápad?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7138

Guest
Jak už tu bylo napsáno, stačí kliknout v nastavení na upozornění na utratu dia a máš to vyřešeno. Vyskočí ti okynko " opravdu chceš utratit xx dia? " a ty budeš vědět, ze jsi se uklikl. ;)
 

DeletedUser4169

Guest
Jednou sem kliknul tak blbě, že sem dal vyrábět čtyřdenní orky za asi 1500 diamantů. Odklikl jsem to i přes upozornění, setrvačnost je prostě mrcha. Nicméně je to jen moje blbost a jsou daleko horší věci než aby se kvůli tomu člověk někde "dovolával zpravedlnosti". Nebo vymýšlel potvrzovací maily a podobně. Sorry.
 

DeletedUser4336

Guest
Podle mě zbytečná funkce, ještě jsem u žádné hry neviděl, že by tam byla nějaká navracecí funkce na prémiovou měnu nebo nějaké komplikované potvrzení.
 

DeletedUser3346

Guest
@athlan Musím souhlasit a zdůraznit druhou a třetí větu tvého textu a doufám že si to přečtou i někteří jako @Embla . Já bych to chtěl totiž srovnat s návrhem na úpravu zobrazení výroby dílen nebo manufaktur kde by se zobrazovala bublinka zmenšeniny dle zadání pojmenované výroby jako chléb nebo dřevěné figurky apod. Tenkrát byl argument a apel hlavně u mobilářů kteří hrají DS a tím pádem omylem sebraná výroba která byla připravená na další úkol.
Dle mého je to stejně jako u diamantů chyba lidská. U sběru výroby se jedná o neopatrnost a zbrklost a taky paměť kde co zadávám. U omylem utracených diamantů jde o zbrklost a dokonce vědomě potvrzenou když základní nastavení je na potvrzovací okýnko. Ovšem si ale myslím že přidat do potvrzovacího okna nutnost zadání hesla je ve prospěch hráčů a ten nenáročný email také. Stejně jako hráči jsme všichni lidi a to se projevuje i tím že je úplně přirozené dělat chyby, ovšem proč hráči mají být téměř bezchybní ale u chyb které nasekají lidi co mají na starosti aktualizace a pořád dokola se opakující chyby se zacelí další aktualizací a pak jak na střídačku když už je to celkem v klidu přichází další aktualizace a celé se to opakuje pořád dokola.

Pokud je zbytečné to jakkoliv vylepšit tak je to zrcadlo vděku těm co třeba jen hrají a pc je jim jedno a přes to udělají to že si dají práci a zjistí informace o vlastním pc hodno IT kroužku pro začátečníky. Oni aspoň mají snahu ...
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Zdravím!

Pár poznatků. Se zadáváním hesla bychom narazili u většiny hráčů, neboť si je povětšinou nepamatují. Využívají funkce prohlížeče, aby si jejich přihlašovací údaje zapamatoval. Zasílání emailů - spousty hráčů si email ani neověří, tudíž by jim nemohl být zaslán ani tento email. Tento způsob by byl komplikovaný i u mobilních aplikací, kde by hráč musel složitě přeskakovat do mailu, což by je jistě odradilo. ;) Osobně jsem ještě neviděl u žádné hry (ať už na PC, nebo v aplikaci), abych musel potvrzovat útratu prémiové měny heslem nebo skrze email. Rád se nechám poučit, pokud uvedeš pár příkladů, kde to tak funguje. ;)
 

DeletedUser3346

Guest
@Ódin Tvůj příspěvek mě osobně velmi překvapuje. Proč? Protože pak teda nechápu když začnu od prvopočátku proč teda se po registraci ověřuje email zasláním zprávy od Elvenaru když i bez toho se teda může hrát a nic v ničem to nikoho neomezuje atd. A taky ti stálejší hráči co třeba ani nesledují forum ale myslím že časem zjistí že je lepší si prohlížeč vyčistit od dat (ovšem lidi mají možnost si nastavit zachování hesel v prohlížečích) ale i tak si myslím že jestli to je jak píšeš tak odpadne skoro polovina hráčů. Jestli to celé funguje jak píšeš tak je na tom Elvenar fakt velice bídně a proto je tolik neaktivních účtů které se udržují jen pro efekt velikosti něco jako opravdová oblíbenost like na facebooku který organizace Elvenar získává různými úplatky dej like a dostaneš diamanty. A tak vycházím z tvého textu a ptám se teda proč je nutnost při registraci vůbec zadávat email když je zcela nepotřebný? Všude jinde mají nějakou lhůtu na ověření emailu jinak se účet ruší. Já psal to že pokud to hráči nevadí tak se do emailu nemusí ani dívat a ignorovat to, ovšem pokud to udělá omylem tak má nějakou lhůtu to přes email vrátit zpět.
Diamanty ale nejsou žádnou měnou. Je to jen čistě a jednoduše jen služba jako v jiné hře si koupit virtuální tank a ten tank je vlastně jako Elvenar diamanty. Jo v případě kdy by se rozšířil Elvenar trh hry v tržišti a obchodovalo by se taky s diamanty dá se říct že je to nějaká forma virtuální měny i když nepřímá.

A ještě jedna věc v mobilní aplikaci jsem doposud nepostřehl nebo si nevšiml možnosti zapamatovat si heslo, teda ono to funguje jinak že po zadání to heslo tam zůstává zadané, ale jak ti hráči co mají roky hesla v prohlížeči si najednou můžou zadávat heslo do mobilní aplikace? Třeba jen třetina z těch co si nepamatují heslo a pak začnou hrát přes mobil.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
@Turunen, nevím, co hledáš v mém příspěvku, ale nevkládej tam prosím to, co jsem tam nepsal! Nikde není psáno, že hráč je povinen email ověřit, lze to jen obecně doporučit. Ověřením emailu hráč získává pouze bonusy, newslettery, nabídky, apod..

Mohu vědět, co jsem napsal, že jsi z toho dokázal vyvodit, jak na tom Elvenar je? Jak jsi prosím přišel na to, že jsem psal, že se účty udržují jen pro efekt?

Diamanty jsou definovány jako prémiová herní měna. Ty si kupuješ diamanty a za ně si kupuješ výhody. Směníš je za něco jiného, tudíž se jedná o měnu.
 

DeletedUser3346

Guest
@Ódin Omlouvám se za špatnou formulaci. Ovšem pokud je to tak, tak proč při registraci se musí uvádět email pokud hráč nechce informace které stejně většinou vidí ve hře na email?

Nechápu to smýšlení že aby to hráče neodradilo kvůli lenosti otevřít si email atd včetně hesla. Líbí se mi ty nekonečné výmluvy a top je přihlášení se na email přes mobil a složitě se přihlašovat na email. Když jsou aktivní dva programy Elvenar a aplikace na email (v mém případě aplikace na email ve kterém nemusím ani za nějaký čas zadávat heslo a přihlásím se kliknutím na aplikaci) a to vše mám v seznamu bežících programů tak asi tak ... A to samé co každý prohlížeč dělá u Elvenaru s uložením hesel může dělat i u emailů takže se jen podívat na další kartu a párkrát kliknout. Zvláštní je že přihlášení na email jak tak moc otravné a náročné že by to mohlo ovlivnit hráče a odradit, ovšem přihlášení na facebook a dokonce hledat stránky Elvenaru a dát like to už je jiné kafé ano?

Prémiová herní měna ... poprosím o definici.

Jinak já vnímám diamanty jako něco když bych tomu udělal další budovu do města tak to bude manufaktura na diamanty. Manufaktura ale bez časového zadání ale i přes to při stálém nastavení cen to je jako u produkce jiných manufaktur akorát bez vylepšování. Takže manufaktura mi hned vyrobí diamanty za požadavek reálných peněz. Takže diamanty jsou jen výrobní produkt za peníze a tím produktem si mohu investovat do různých možností hry skoro podobně jako u obyčejných surovin výroby.
Ale za současného stavu nemohu souhlasit s názvem že to je virtuální měna. Protože každá virtuální měna musí mít kurz a musí mít i sice nevýhodnou návratku na reálné peníze. Diamanty tohle logicky nemají protože jsou pouhým virtuálním produktem který samotnému hráči vůbec nepatří.

V některých hrách mají virtuální měnu ale proto jsou někteří hráči že pokud jsou dobří dá se tím uživit a mají to jako práci. Právě kvůli virtuální měně.

Ovšem nazývat zde v Elvenaru diamanty měnou je nesmysl. Diamanty jsou spíše na systému nevratného kreditu ať už u mobilního operátora nebo kreditu na kartách třeba pro cestování.

Diamanty jsou hráčský kredit nikoliv měnou.

A co se týče těch hráčů pro efekt. Proč nemůžou ostatní hráči označit jiného hráče že již delší dobu vůbec nehraje? Navíc zrovna v mém případě mám na mapě hráče který má město ve stavu jako auto jen v základní konstrukci. Už to bude asi přes půl roku. A sice chápu pravidla že jak někdo udělá 3 kapitolu plus zakoupí diamanty že má město navěky. A to je i problém že vy definujete diamanty jako měnu. Kdyby si ten hráč zbytkové diamanty mohl směnit i třeba nevýhodně tak by to udělal a nemusel by jeho účet otravovat ostatní. Jednou jsem psal že je lepší i takový účet který mi dá mince za motivaci hlavního sídla než prázdné místa a dokonce lepší pushingové účty než prázdné místa. Teď je to jinak a děkuji za to. Dřív jsem byl rád i za takové mrtvé duše ale teď proč? A někteří mají v názvu napsané že již nehrají. A fakt nechápu nutnost že za nákup diamantů mám jako výhodu otevřené oba světy. Na nic! Děkuji ale na nic nejen já ale i ostatní takto jen zabíráme místo i třeba @iDavis má v názvu na jednom serveru napsáno že hraje na jiném. Takže než začneš útočit na mě a vyvracet to, tak si trošku sáhněte do svědomí a reality jak to popravdě je a funguje než říct stanovisko aby se tohle forum líbilo innogames že počet hráčů odpovídá realnému aktivnímu hraní na obou serverech. Pokud hráč bude chtít může si klidně a jednoduše kliknutím rozhodnout že chce hrát i v druhém serveru. Ovšem ano ten problém že diamanty se vztahují na oba světy. Ale to není argument proč mám automaticky otevřené město v prvopočátku na druhém serveru.
 

Deleted User - 488716

Guest
Turunen: No já nevím, ale ten návrh s emailem mi připadá divný. Koupíš rozšíření, postavíš na něj budovu a pak koupi rozšíření zrušíš, tak ti to tu budovu zbourá? Už vidím ty příspěvky tady, jak hráči přišli o budovu, o kterou přijít nechtěli. A když tam postavíš sídlo, budeš mít město bez sídla? Tohle by sice uvítali hráči, kteří se chtějí zbavit akademie kouzel, ale já jsem proti, žádné takovéto zpětné zásahy bych do hry nezaváděl, přineslo by to akorát problémy.
 

DeletedUser3346

Guest
@Victorious1722 Tuhle reakci bych nazval: Ten váš inventář :D (někteří pochopí proč ten název :D)

U jiných her a institucí máš potvrdit email. No dobře tohle je Elvenar. Ale k tomu se hned vrátím. Problém který popisuješ jde řešit jako když nastane zcela nečekaná a ojedinělá chyba hry :D:D:D prostě se ti to vrátí do stavu před rozšířením. Nebo si snad někdo z Vás odvážně stěžoval na to že zrovna před tou chybou zadával výrobu na 24h a ten den dělal něco jiného a samotná chyba zobrazovala že výroba jede i když nejela? Ale prostě mi připadá že když udeláš chybu a dvakrát se překlikneš i u potvrzení útraty diamantů a pak ti dojde email na který když nebudeš reágovat a třeba ho smažeš bez přečtení tak se nic měnit nebude a třeba to rozšíření bude. Ovšem jaká to musí být souhra chyb hráče který se překlikne na útratu dvakrát a pak neúmyslnou chybou reáguje na email který mu jasně říká že tu chybnou útratu vrátí? Pokud si do toho políčka postavíš budovu tak tá tam nebude a vklad se ti také vrátí. Prostě a jednoduše jakoby jsi neklikl na útratu diamantů a nekoupil rozšíření. Nebo že by ten nápad inventáře?

@Ódin On ten email je potřeba pak na mazání účtů že? No jo ale bez potvrzení emailu když bych kliknul na odkaz a musel se dokonce i přihlásit s tím že zadám heslo oficiálně dokonale prověří daného hráče. To posílání emailu můj apel když se hráči překliknou tak pokud nereágují tak se nic neděje. A ptám se není to ten skoro totožný postup s lhůtou jako je mazání herních účtů? Nebylo by dle vašeho vnímání nenáročnosti lepší to potvrzení konečného rozhodnutí smazání účtu lepší posílat do hry formou zprávy nebo upozornění jako na slevu na diamanty? Ono ty mrtvé duše mohou být i částečně z toho že hráč který hrál a někde se dostal dál v kapitolách nechce řešit konec přes email a třeba by bylo méně opravdu nehrajících na obou serverech. Všiml si už někdo z Vás že se zpřísnilo zakládání emailů a už při registraci je vyžadováno telefonní číslo? A teď kontrolní otázka: Co když si teď jen tak ze srandy zaregistruji herní účet na zcela náhodně vymyšlený email ve formátu jméno a příjmení@ atd.cz a dotyčný který má ten líp zabezpečený email zjistí když si chce vytvořit účet na elvenaru že tento email již používá jiný hráč? No a teď ten problém že ... hráč již je v 6 kapitole a již dvakrát zakoupil diamanty které doposud neutratil. Jenže ten kdo opravdu vlastní email napíše na technickou podporu. A jak by se to řešilo?
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
@Turunen - prosím k tématu. Pokud máš nějaké dotazy, jsem Ti k dispozici v SZ. Další podobné příspěvky budou smazány a označeny jako off-topic.
 
Nahoru