• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Úkoly Odměny za splněné úkoly

Saux

Znalec fóra
[Shrnutí] – Namísto odměn mince / zásoby, dát za odměnu za splnění úkolu suroviny
[Důvody] - Mincí i zásob má každý rozumně hrající hráč víc než dost, zatímco surovin je obvykle zoufale málo. Dochází pak k situacím, že hráč stojí týden i víc před postupem do dalšího levelu jen proto, že nemá dostatek surovin na výkup provincií a nemůže dál (o variantě získat provincie bojem není třeba diskutovat). Věřím tomu, že mnoho hráčů tato situace otráví natolik, že přestanou hrát Elvenar úplně. Když mám za jednodenní výrobu křišťálové koule získat 100k mincí, bez rozmýšlení odklepnu "Odmítnout", ale kdyby tam byla jako odměna třeba 2k oceli, jdu do toho. Podumejte...
[Dopad na jiné herní prvky] - Výrazné zatraktivnění úkolů bez rozdílu pro všechny hráče
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2333

Guest
Souhlasím s tím, že odměny za úkoly by se změnit měly, za to co se tam požaduje jsou to odměny směšné. Nesouhlasím ale s tím, že každý rozuně hrající hráč má víc než dost mincí i kladiv. Já osobně patřím mezi aktivní klikače a s kladivy bojuji skoro každý den - pokud nepočítám kouzla.
 

DeletedUser1964

Guest
No já většinou mince utrácím za nákup u obchodníka, protože nevím co s nimi. S kladívky vycházím tak akorát, ale odmítnutelné úkoly většinou už neplním, protože odměna nestojí zato (v nižších levlech jsem je velmi poctivě dělala :) )
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux Souhlasím jen částečně.
Systém úkolů potřebuje předělat. Např. opakovatelné úkoly, které od konce trpaslíků zůstávají stejné. Tedy jo, přibude tam po skončení trpaslíků ještě 1 úkol s odměnou "luxusních" 15k mincí (někdy mám pocit, že tímto úkolem se nám vývojáři chtějí pomstít, za to, že ty úkoly plníme - o 1 úkol navíc na přeskakování).

Nesouhlasím s tím, aby se odměny v podobě mincí/kladiv kompletně nahradily surovinami. Např. já pokud zrovna opakovatelné úkoly plním, tak je plním jedině kvůli mincím/kladívkům. Nedostatkem surovin jsem, co si pamatuji, netrpěl. Ale já poté, co jsem zjistil, že v provinciích boje nedávám (někdy v I. nebo začátkem II. kapitoly), jsem se při stavbě města orientoval na zvyšování produkce, abych měl surovin dost jak na výzkum, tak i výkup.

Souhlasím s tím, že úkoly s 24h výrobou by měly kompenzovat ztracené suroviny - je dost velký rozdíl v produkci manufaktury, jestliže ji hráč použije za den na 1x 24h výrobu, nebo např. na 3x3h+1x9h výrobu.

Obecně (ne)dostatek surovin/mincí/kladívek silně záleží na tom, v jaké fázi hry se hráč zrovna nachází, jak má postavenou vesnici, jakou má aktivitu...

Jinak to vypadá v době bouřlivého rozvoje města, kdy stavitelé neustále něco staví, a jinak v době ke konci spřátelených ras, kdy se stavitelé flákají, protože už je vše vylepšeno, nebo zrovna není kde stavět další domky/kulturní budovy, když zrovna populace/kultura dojde a další volné místo ve městě už není.
Taky ve vyšších kapitolách ceny za vylepšování budov nejsou zrovna nízké. Každá kapitola klade různé nároky na mince/kladívka (viz. náklady na budovy a produkci spřátelených ras). Takové rozšíření z výzkumu dokáže mince taky spolehlivě vyluxovat (moje poslední rozšíření v kapitole orků stálo 8M při 10,4M kapacitě).
Jinak na tom bude hráč, který denně motivuje všechny okolo sebe (a při velkém počtu vyčištěných provincií se jedná o desítky minut - já, když potřebuji mince, tak motivuji všechny a trvá mi to víc než půl hodiny) a jinak hráč, který dává podpory jen ve společenství.

@Gizelaa Ono tě to přejde, ten obchodník je nehorázně drahý. Po mně chce za 290 elixíru/písku 1,8M mincí - to bych musel být praštěný, abych mu to dal (pro srovnání každé 3h jedna moje manufaktura vyrobí 1500 drahokamů, takže to, co chce obchodník, to už není ani lichva, ale úplně jiná dimenze). To si radši nakoupím pár knížek (jedna mě momentálně vyjde na 386k).
 

Saux

Znalec fóra
@Saux Nesouhlasím s tím, aby se odměny v podobě mincí/kladiv kompletně nahradily surovinami.
Tak pozor - já nikde nepsal kompletně - myslel jsem to jako alternativu, kdy otráveně odmítám úkoly s odměnou za mince nebo kladívka, kterých mám tolik, že se mi ani nevejdou do skladu :) zatímco suroviny by se mi sakra hodily :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : velice podobnou reakci jsem tu nedávno sám psal k jinému vláknu ohledně úkolů, naprosto s tebou souhlasím :)

@Saux : to bude nejspíš proto, že jsi zvolil cestu více dílen na méně manufaktur, tedy zboží ti chybí a kladiva přebývají. u mě je to naopak. zboží dobrý, kladiv je pomálu.

souhlasím s tím, že v nižších kapitolách (1-5 řekněmě) by bylo fajn mít víc surovin v odměnách. ze začátku je surovin vždycky málo.

stejně tak souhlasím s tím, že nepovinné úkoly by zasloužily mnohem vyšší odměny v pokročilých kapitolách. a fakt by to chtělo něco udělat s těmi úkoly na 24 hod. produkci. ty se prostě nikdy nevyplatí.

bylo fajn udělat odměny z povinných úkolů více atraktivní. aby měli hráči motivaci to plnit. líbilo se mi, jak mi na začátku víl skákaly runy do horského sídla z povinné úkolové linie. to jsem sice měl postavené hned po vyzkoumání, ale aspoň mám víc run na skládání druhého kruhu pro 6. úroveň.

mám například vyzkoumat (plácnu) dílny ve stylu leprikónů, výzkum stojí 200k kladiv. odměna je 5k ... mám postavit jezero odpočinku, které pro přebytek kultury okamžitě mažu a vlastně jen vyhodím kladiva a zlato z okna, úkol mi to nevrátí. klidně bych tam těch povinných úkolů nasolil víc. ale za adekvátní odměny. chce to po mě vyzkoumat golemy? super. za odměnu bych mohl dostat 5 oddílů golemů.

a pak tu máme ten poslední týp úkolů, který skáče při postavení prastarého divu. za to by měly být odměny úplně nejfámfárovější :) například když jsem postavil věž prosperity, hned po mě chtěla vílí královna 20 VB, ať do toho hodím. následně vylepšit na 2. úroveň. kdybych za útravu 20 VB do divu dostal 10 zpátky, jdu do toho. kdybych za vylepšení na 2. úroveň dostal třeba 5 run do toho druhého divu, docela bych o tom uvažoval.
 

Santerr

Veterán
A fakt by to chtělo něco udělat s těmi úkoly na 24 hod. produkci. ty se prostě nikdy nevyplatí.
S úkoly na 24 hod. produkci už něco kdysi udělali... Lidi remcali, že se je nevyplatí vůbec dělat, ať je změní alespoň na 9 hod. produkci se stejnou odměnou. No, v Inno to vylepšili tak, že k tomu přidali úkol, že se mají získat ještě navíc nějaký zásoby. Takže asi tak, víc nejspíš nečekejme. ;)
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber : To by asi byla otázka na samostatnou diskusi, čeho je moc a čeho je málo :) Já mám 7 dílen, 7 fabrik na mramor, 4 fabriky na křišťál a 2 na elixír - to by mi bohatě stačilo, ale když mám za 1 střet zaplatit např. 700 prken a 800 oceli, tak jsem v pr.... :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : to je přece jednoduché. každému tolik manufaktur a dílen, s kolika se mu pohodlně hraje :)

našel jsem starý screenshot, podle cvičiště soudím začátek 5. kapitoly. 6x prkna + 6x hedvábí + 4x drahokamy, živí to 4 dílny a 2 divy. tak, abych surovin druhé a třetí kategorie vyráběl znatelně víc, abych je mohl směnit za nížší. klidně v nevýhodném kurzu pro mě, stejně se to vyplatilo. což ty na 2 elixírech těžko doženeš.

v menším městečku končím právě 4. kapitolu, a protože se nikam neženu, zvolil jsem právě míň manufaktur na víc dílen. 6x mramor + 3x kříišťál + 3x elixír. (uvidíš v arendylu) ty elixíry jsem měl jen dvoje, ale nezvládal jsem tím uživit výzkum a zároveň zvedat obytný domky na 13 a 15. tedy bylo načase přidat elixírovnu. zatím to relativně zvládám. 2.5 měsíce hraní. (a výroby dělam dvě devítky denně)

a na tom taky záleží, jaké výroby jedeš. pro běžného pracujícího člověka je zvládnutelné za den 2x po 9 hodinách + 1x po 3. jeden den v týdnu (so/ne) pak okouzlíš všechny elixírovny, získáš do zásoby a můžeš měnit za nižší suroviny. na 3* to lidi od tebe vezmou. místo 100 za 1600 (výchozí kurz) dáš třeba 100 za 1000. dělám to do teď ;)



scr_5_kap.jpg
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

No je to dobrý nápad líbí se mi. Akorát místo běžných surovin které získám výrobou a obchodem bych dal odměny jako např manu atd. A opravdu bych to dal jako odměny u opakujících se a odmítnutelných úkolů. Odměny dle návrhu Saux jsou dobré ale v pozdějších kapitolách už moc ne. Kolik hráčů stojí ve výzkumu za nedostatek surovin na které manufaktury a jiné co to produkují sice existují ale trvá to opravdu dlouho a odměna z odmítnutelných úkolů v podobě právě těch né moc běžných surovin by se jim hodila i když by výše odměny byla 1/3 oproti běžné produkci.
 

LuciskaCh

Mistr slova
Shrnutí-odmítnutelné úkoly přizpůsobit kapitolám
Podrobnosti-změnit úkoly pro danou kapitolu i odměny.
Důvod-Jsem v kapitole orků a pořád se mi opakují úkoly od trpaslíků. Nejsou pro mě atraktivní. Některé plním, ale když mám maximální kapacitu 10,4M mincí a 1,040M zásob a při splnění úkolu získám 10K mincí nebo 1K zásob, tak mi to moc nepomůže. Samozřejmě nečekám, že i úkoly budou tak snadné, měla by se s každou kapitolou stupňovat i náročnost na splnění úkolů.
Mohli by se přidat i jiné odměny než mince a kladiva, ale ty by určitě neměly zmizet úplně. Vždy se každý dostane do bodu, kdy mince i kladiva z úkolů jsou potřeba. Ale jak už někdo psal, když by se například přidal úkol "Trénuj x vojáků", tak by opravdu bylo fajn za splnění nějaké získat. Nebo "Získej x relikvií", tak opět získat nějaké relikvie navíc. A pokud by byl úkol "Získej x kladiv/mincí/surovin", získat kladiva, mince nebo suroviny jako odměnu.
Dopady na jiné herní prvky-zatraktivnění úkolů i odměn
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux vycházel jsem z tvojí věty ve shrnutí. Já bych tam ty suroviny prostě přidal buď jako bonus (příp. kompenzaci u 24h úloh) nebo jako alternativní odměnu, kdy by si hráč mohl z více odměn vybrat tu, která mu vyhovuje. A kdyby ve vyšších kapitolách některé úkoly dávaly manu/semínka, to by najednou přibylo zuřivých plničů úkolů.
 

papap

Mistr slova
Tohle za mě né.Mince klidně,ale zásoby v žádném případě.Kdybych si nevypomáhal kouzly a i úkoly,tak bych byl se zásoby na štíru,kor po té,když se furt rekrutuje armáda a to pak deseti tisíce kladívek za pár desítek minut jen lítají.A i kdyby do odměn za úkoly přidali suroviny,věřím,že by jich moc nebylo a to se pak nevyplatí,když jich manufaktury vyrábí mnohem,mnohem více a v pohodě je pak mžete vyměnit na trhu... :)
 
Nahoru