• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

obtížnost boje ve věži

Airoch

Učedník
Dobrý den,
mám otázku a odpovědi které jsem našel, nejsou moc jednoznačné. Když pokročím ve výzkumu do další kapitoly, zvýší se obtížnost boje ve věži. Pokud jsou mé informace správné, mají na obtížnost boje vliv úrovně divů podporující mé bojovníky při vstupu do další kapitoly. Zajímalo by mě zda toto zvýšení úrovně je trvalé po celou kapitolu, či zda se obtížnost přepočítává při každém obnovení věže?
Děkuji.
 

jana.souck

Pokročilý žák
Já mám dvě města v Elementálech a v Ambasádách a teď začal hrát syn, je ve třetí kapitole, věž už mohl hrát 2x. Překvapilo mne, že je u něj věž o hodně obtížnější než u mně. Už v prvním boji musel nasadit ty nejsilnější jednotky, které měl, věž počítala s jednotkama, které dostal v eventu, i když je měl pouze v požehnání, nikoliv v kasárnách. Materiálu by mu to sežralo v podstatě všechno, co dokáže vyrobit. Nepřipadá mi dobře, že je to takhle nastavené pro začátečníky.
 

dodoch1

Pokročilý žák
Taky nechápu jak je možné, že ve věži se mi zobrazuje třetinová síla armády oproti Turnajům. V probíhající věži jsem nasadil stromky všeho druhu. Některé i po dvou. Jediné co nemám je zbrojíř. A výsledek, zdecimovaná armáda po třech soubojích ve věži. Čím dále postupuji, tím je to horší. To mi hlava nebere :)
 

Lovec Krys

Legenda
Jsou 2 obtížnosti (platí pro věž i turnaj):
První je skutečná obtížnost (schopnost porazit nepřítele):
Tou je poměr mezi velikostí jednotky nepřítele a hráče a ten je pevně daný jak pro věž, tak pro turnaj.

Tou druhou je velikost jednotky hráče (od které je odvozena velikost jednotky nepřítele) a z ní vyplývající schopnost hráče doplnit ztráty.
Ta se liší a každý ji má jinou.
Jak v turnaji, tak i věži je použita stejná(či podobná) formule závisející na umístěných rozšířeních (normálních i prémiových), úrovni divů, počtu vyzkoumaných povinných technologií a velikost bonusu relikvií (ta největší, u pokročilých hráčů obvykle konstanta na max.).

A jelikož se tyto vlivy násobí, tak z toho vyplývá tolik kritizovaný negativní vliv na pokrok (mně například již donutil ve věži přejít z výkupu na boj, jelikož rostoucí náklady již vysoce převyšovaly růst produkce (zejména mana (viz. mizerný růst produkce many v kap. 16 a 17) a především semena (která nelze okamžitě nijak doplnit, když chybí)), a můj výsledek v turnaji již začíná klesat(ty oddíly už jsou prostě moc velké a rostou o dost rychleji, než má produkce jednotek a nemá smysl zlikvidovat si zásobu urychlovačů jen kvůli udržení výsledku v turnaji pro pár dalších kol)).
 
Nahoru