• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze O nejlepší dovolenou

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Připravili jsme pro vás novou soutěž. Píšete rádi? Napište příběh o tom, kde a jak elfové tráví dovolenou. Zúčastníte se?
 

Ereandil

Kolemjdoucí
Hele, četli jste to vůbec všechno? Protože aniž bych se chtěla kohokoli dotknout, tak mám pár výhrad.

Mpug tedy dobré, slušně napsané a chyb nebylo zase tolik, je vidět, že už někdy psal(a). Ten příběh má i docela dobrou pointu a je to takové příjemné letní čtení, nic mě nerušilo, hezky to plynulo. Mpug(u), máš cit pro rytmus a plynutí textu, když doladíš pár češtinářských detailů, bude to super. Pokud píšeš nějak víc, doporučuju FB skupinu Odstartujte svoji knihu, tam se dá sehnat spousta know-how, beta čtenáři a obecně je to skvělá podpora pro spisovatele začínající i pokročilé.

Afarie má dobrou myšlenku, ale je to celkem zmatečné, uspěchané, chtělo by to se trochu tomu pověnovat, protože pointa je opravdu dobrá a použitelná, ale dost to kazí právě ta uspěchanost a to, že je to v jednom odstavci.

Flyght, sorry. Příběh by ušel, ale měl(a) by si to po sobě ještě přečíst, protože je tam opravdu dost chyb, a ideálně nahlas, protože tak nejlíp odhalíš, kde text drhne, kde je potřeba ho přerušit, zrychlit, zpomalit. Má to vtipné momenty, ale chybí tomu rytmus a zasloužilo by si to víc pozornosti, podobně jako u Afarie.

Opravdu je skvělý nápad dělat podobné soutěže, ale když už si tu tolik lidí dá práci s psaním, bylo by fajn, aby vyhlášení výsledků nebylo ve stylu "přečteme poslední tři příspěvky a bude to stačit." Takhle to působí spíš demotivačně a dost neprofesionálně.
 

Kvietko

Šéfkuchař
Hele, já sice nejsem porotce, ale četla jsem všechny příspěvky, nechci hodnotit jeden po druhém, ale poslední tři byly jediné, které se mi opravdu líbily, byly vtipné, dobře napsané a poetické, jak by člověk čekal, když se jedná o elfy a dovolenou :) , tvůj příspěvek byl sice nejdelší, místy i vtipný, ale přijde mi, že se tvůj příspěvek točí jen kolem jednoho....a to mě opravdu neohromilo a ani mi to nepřišlo vtipné...
 
Naposledy upraveno:

Prealiena

Velmistr písma
Mně přišlo, že Ereandil a tři vítězné povídky byly z toho nejlepší. Ale zklamalo mě, že nebylo hlasování o vítězi.
Každopádně dobrá konstruktivní kritika od Ereandil.
 

dodoch1

Pokročilý žák
Připravili jsme pro vás novou soutěž. Píšete rádi? Napište příběh o tom, kde a jak elfové tráví dovolenou. Zúčastníte se?
Jaké zadání, takové příběhy. Ze zadání nebylo jasné, zda má soutěž probíhat v duchu bájných bytostí Elvenaru nebo opravdové reality hráčů Elvenau. Tak to považuji za největší mínus vyhlášené soutěže. A jestli moderátor považuje, dále citovanou větu, za realitu dnešních dnů spojenou s dovolenou tak mě nezbude nic jiného napsat, pán bůh potěš :cool: . FLIGHT - "
Čtrnáctery ponožky,dost mu smrdí nohy...ajejda patery mají díru na patách a palcích,to stihnu opravit řekla si a šla do skříně pro slavnostní oděv.
V duchu se viděla jak tančí na plese..."při bozích Aldone,jak jsi toto dokázal?" vykřikla...slavnostní gatě prasklé v rozkroku,vesta bez knoflíků a frak politý nějakou břečkou."
 

Mescal

Znalec fóra
@dodoch1 Když si vezmu zadání velikonoční soutěže, nebylo v tomto směru nějak jiné: "...Blíží se Velikonoce a Vaším úkolem je vymyslet veselou velikonoční nebo oslavnou jarní zvyklost, která by se mohla stát součástí světa Elvenar. Vaší fantazii se meze nekladou!...". Nechápu tedy Tvoji připomínku na zadání této soutěže.
 

Sjöfn

Moderátor fóra
Elvenar tým
@dodoch1
Realita mnohých z nás nespočívá v ponožkách a smradu, ale v myšlence, že "volno a dovolené jsou jen změnou kulis, nikoliv odpočinek." Lepší? :cool:
 
Nahoru