• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nové turnaje

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lovec Krys

Legenda
@Pauleo Počkej ještě příští turnaj a ten další, pokud to znovu neodloží, už bude v novém.
Stačí si porovnat aktuální výsledky v turnaji (cz1 - do top 10 se bez výsledku přes 10K bodů nedostaneš, cz2 - aktuálně 10. místo 8848 bodů, beta(již zaběhnutý nový turnaj - aktuálně 10. místo 4140 bodů, nad 10K je akorát Dony, který má vyložené 2 zbrojíře a celý turnaj jede ručně (automatem by se tak daleko nedostal).
Takže pokud se zrovna nerozhodneš použít kupu dočasných budov(tzn. max 1-2x za cyklus), tak budeš bojovat tak na 2-3 stránkách max.
Dneska platí, že obtížnost roste s hvězdičkami, v novém bude platit, že obtížnost roste s provincií, takže už někde kolem 10. provincie bojuješ s přesilou a s každou další provincií je přesila nepřátel větší.
A ty oddělené fronty jsi nedostal jako dárek, ale jako malé vyrovnání těch brutálních ztrát, které budeš mít, protože jednak jsou tam velikosti jednotek dost obří (věž č2) a jednak souboje, kdy můžeš použít jednu jednotku, která má bonus proti všem 5 nepřátelům jsou spíše výjimkou, obvykle tam máš 4 různé nepřátele často s protichůdnými bonusy a kdykoliv můžeš dostat za nepřítele mlžné chodkyně, které prostě střílí první, takže obří(a rychle rostoucí) ztráty jsou zaručeny už na druhé stránce.
A samozřejmě nesmím zapomínat na nejlepší lahůdku - rovnice ala věž, která tě penalizuje za pokrok - čím více výzkumů,úrovní divů a rozšíření, tím větší penalizace (takže nás na konci výzkumu čeká s každou novou kapitolou pokles naší turnajové výkonnosti a je dle mě otázka několika kapitol, kdy to budou muset zase měnit, jinak se turnaj stane pro hráče v jedné z nově přidaných kapitol nehratelný).
Aktuální heslo bety: Kolik divů musím zbourat, abych se mohl zlepšit v turnaji.
 
mě ani tak nemrzí ztráta pořadí, jako ztráta VB. Celá hra teď VBčka brutálně škrtí :( Přitom je stačilo nahradit požehnáními do divů a tím by výzkum hráčů taky zpomalili (což je zřejmě primárním cílem)
 

luterina

Veterán
Aktuální heslo bety: Kolik divů musím zbourat, abych se mohl zlepšit v turnaji.

no moc se mi nechce věřit, že by to právě nemělo fungovat tak, že když bych měla všechny vojenské divy na max a byla na konci kapitoly, že bych neměla být schopná uhrát víc než ti co mají na divech a kapitole méně než já :) ano, celý ten systém funguje tak, že čím vyšší divy a rozšíření atd. tím těžší (ve smyslu dražší) turnaj, ale pořád bylo v tom videu že vylepšováním divů (počítám ty vojenské) si určitě neuškodíme, nebo tak nějak, myslím, že i když se tím zvyšováním divů zvyšuje náročnost turnaje, přeci jenom ale v důsledku uhraji více než když bych je tak vylepšené neměla...
 
Naposledy upraveno:
to sice ne, jenže máš i vivy, které ti v boji nijak nepomůžou (třeba zlatá propast) a naopak tě jejich započítávání penalizuje (zřejmě). Pak je otázkou, jestli třeba různá bludiště hmoty nebo oblouky atd. radši nezbourat
 

luterina

Veterán
myslím, že ta penalizace ostatními divy není tak ohromná co se z ní dělá, že pokud bych měla všechny divy na maximum a všechen výzkum hotovo a dostatek vojáků a byla z těch hráčů co ví co v turnaji nasadit na výhru, že by to skóre, městem menším (ve smyslu pokroku a výše divů), bylo u toho mého nepřekonatelné
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina To záleží kolik máš položených rozšíření (skvělý způsob, jak odradit hráče od jejich kupování) a ve které kapitole jsi.
Prostě, čím více vylepšuješ město na turnaj, tím menší pozitivní efekt to má a nakonec překročíš hranici od které je každé vylepšení již jen přítěží.
Nyní to pociťují hlavně hráčí s velkým množstvím prémiových rozšíření a velkým množstvím úrovní divů, ale během každé další kapitoly se bude tento okruh zvyšovat a hlavní problém té formule se naplno projeví.
Sám vím, že už teď mám na cz1 dražší věž minimálně o 70%(dle toho, co jsem naposledy srovnával, od té doby se to maximálně zvětšilo), což dost silně degraduje vyšší efektivitu mojí cz1 vesnice, 70% není málo a rozdíly mohou být i několikanásobně vyšší.
 

Danber7777

Pokročilý žák
Teda jak to tady tak čtu za 1) jestliže rozšíření města nad mojí kapitolu vadí(stěžuje turnaj) jsem v háji
2) jestliže divy též stěžují turnaj jsem v háji
3) abych uhrál aspon pár bodíků bude to chtít všechny 3 vojenské budovy kam mne pustí výzkum-nedostatek místa jsem v háji
3x jsem v háji =zbourat město a začít od znova:-(
 

Lovec Krys

Legenda
@Danber7777 Záleží jakým způsobem ty body nahráváš. Jestli jedeš po kolech (např. 5x25) nebo provinciích (např. 3x50).
V druhém případě bude pokles mnohem výraznější než v prvním.
První provincie jsou dokonce lehčí než nyní, takže pro nízkoscorové hráče je to (nyní) výhodné.
V tvém případě může být problém nahrát těch 5k bodů (ale pokud použiješ více posilovačů v málo turnajích, tak to problém být nemusí), ale v těch ostatních to může být i lehčí.

1) Rozšíření z provincií je stejně omezeno, takže pokud nebudeš mít velké množství úrovní divů, tak to nejspíše tak moc vadit nebude(spousta hráčů jela dost velký overscouting a pak dostávala několik kapitol jen s rozšíření z výzkumu).
2) Ztěžují (můžeš si to srovnat už dnes ve věži). Spíše si budeš muset do budoucna rozmyslet, které divy jsou pro tebe opravdu užitečné (takové, které moc užitečné nejsou už dnes, tak ty nejspíše půjdou zbourat).
3) Pár bodů uhrát půjde, na to ti stačí kasárna, první 3 provincie jsou tak lehké, že vyhraješ prakticky bez ohledu na jednotky, které použiješ.
Zatím bych na tvém místě nic neboural, pro město v Elementálech ten vliv nemusí být nijak velký (pokud nejsou rozšíření a divy v extrému). Ale zoptimalizovat město se dá skoro vždy(spousta hráčů má např. dost neefektivně rozmístěné budovy a tím i zbytečně moc zabraných políček ulicemi).

Nejhůře postiženou skupinou jsou hráči na konci výzkumu s vysoce nadprůměrným score (např. já na cz1). Počítám, že můj přes 12K průměr spadne na méně než polovinu (tzn. někam k 5K bodů, což odpovídá 6x20).
Na konečný efekt si musíme počkat.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Já cítím trochu nejistotou z toho informačního videa protože mluvčí sám sebe popírá.
Pokud chtějí srovnat turnaj aby i menší města mohla zabojovat v žebříčku, není možné aby faktory zvyšující obtížnost pracovali stále ve prospěch hráče víc než proti němu.
A tak mi to přijde celé jako takové žvatlání.
 

luterina

Veterán
ta formule čím více rozšíření a čím vyšší divy tím dražší turnaj, co vím, tak v ní ubrali aby to zas až takový dopad na spotřebu materiálu a vojáků nemělo, jde o to, že např. ta rozšíření tu spotřebu zvedají, ale zároveň se s rozšířením zvedá i výtěžek z města (víc nacpaných mnf obytek a pod. ve městě je i víc vytěženého materiálu a zboží), stejně tak u vojenských divů, divy sice obecně náklady zvýší, ale např. vojenské i posílí vojáky, tedy ti vojáci porazí daleko silnější soupeře než co by porazili bez efektu těch divů, takže ano, celkově se navýší náklady, ale zároveň město vydá více materiálu a daleko silnější vojáky, kteří porazí i tak velké soupeře, které ta méně pokročilá města šanci mít porazit nebudou a to i kdyby na to měla přebytek vojáků, podle mě tedy půjde hlavně o tu vyváženost ve schopnosti města vyprodukovat dostatečné množství co nejsilnějších vojáků (nejsilnější vojáky může mít jen to ve výzkumu nejpokročilejší město), tedy vojáků na množství tak akorát na kolik stačí jejich síla porazit protivníka...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Lovec Krys >> Ano, mé obavy od začátku se naplňují do posledního detailu, jak průhledné. Na hře mě jednoznačne baví vylepšovat divy a sbírat VB z turnajů (ostatní věci už moc ne), takže nové řešení jednoznačně tluče do hlavy, že už ta hra nebude pro mě, a veškerý (můj pomalý) pokrok ve hře bude proti mě, a další opakující se věž při zrušení tunajů hře jako takové jednoznačně ublíží, a je zřejmé kam autoři směřují. Budu si hru užívat dokud nebude změna, pak natrénuju jako obvykle dle konkrétního turnaje, a pokud nezískám to na co jsem zvyklý v prvním kole bez použití urychlovačů, nebudu více řešit (o body v tabulce mě nějak nejde, sic i to je celkem zbytečná změna). Jinak děkuji za připomenutí dopadu, který by taková změna přinesla.

luterina >> To u mě nějak neplatí, poslední kapitola vycucla zásoby surovin téměř k nule (něco doslova), a řešení na surky s bonsem svitky a bismuth nadále žádné, ti hráči už jsou tak dlouho zněvýhodňováni, že musí vynaložit o nemálo větší úsilí než ostatní, aby ve hře nějak pokročili, a to je zatím beze změny, zatímco vývoj hry raději směřuje k tomu jak hráče co nejvíc zabrzdit, a udělat z toho monotónní, přednastavenou a věčně se vláčející nezáživnou hru. To na čem se dalo trochu na hře pracovat, a volit si strategii, je beztak postupně všechno zrušeno a přesunuto na přednastavenou kolej.
 

Lovec Krys

Legenda
@luterina Oni jen přesunuli váho směrem z rozšíření na výzkum (takže se dříve projeví, jak velký problém to vlastně bude). A každé město má limit, za jehož hranicí se již výkonnost zvýšit prostě nedá (růst nákladů přesáhne jakýkoliv možný růst produkce/vojska). A s každou další kapitolou se bude ten limit pro hráče v poslední kapitole snižovat (výzkum je pro všechny stejný).

@GorGlin Já na to jejich video vydržel koukat pár vteřin. Pak jsem ho vypnul, protože tím úvodním smíchem na mne působili tak, že se nám vysmívají.

@Pauleo VB bude méně, ale já se rozhodl nový turnaj soustředit na 2 nejdůležitější věci (zisk plánku(neměl by v mém společenství být problém, udržení dostatečného přísunu relikvií pro 24/7 výrobu (tzn. pro 2 turnaje obětovat výsledek ostatních 7)).
 

forthefirst

Učedník
@Lovec Krys Lovče, pořád píšeš, že potřebuješ jen 2 druhy relikvií na výrobu 24/7. To děláš jen ta první kouzla? Protože na lepidla je potřeba tří druhů??? Jinak ten turnaj mě děsí. Mám v průměru 20-25 dokončených provincií od každé a teď je dělám na 5 kol + část šestého, pokud spolek potřebuje na desátou truhlu. Jsem zvědav, jestli budu mít dost surek ( Po novu by to ve 4. kapitole mělo chtít i T2) na případné zbabělé výkupy, které nyní dělám jen výjimečně. Ještě čekám, kdy zavedou více vln soupeřů jako ve věži :mad: Ještě k těm výkupům. Dnes jsem vykupoval jeden střet v provincii a 3 jsem vybojoval - po novu budu muset vykoupit celou provincii, tedy se mi výkupy pořádně zdraží !!!
 
jak zdejší kritiku často nemám rád, tak vidina nového systému turnajů mě naprosto děsí. Zkazí to nejzábavnější/nejzajímavější/nejnapínavější, co hra přináší...
 

DeletedUser4336

Guest
Lovec Krys >> Plánků zase tolik nespotřebuji, nové kapitoly mě mým pohodovým tempem většinou zaměstnají na tolik dlouho, že si vše potřebné stihnu vyhrát. A zisk relikvií je opět jen negativní neduh údajně plánovaných změn, které se tu neustále řeší.
 

Lovec Krys

Legenda
@forthefirst Magickou výrobu. Činidla mi zajišťují 4 knihovny a přísun činidel z věže (dáváme pravidelně předposlední odměnu, poslední jsme dali zatím jen jednou)
Více vln nebude (tím by to úplně zabili).
Složení výkupu se změní: Klesne spotřeba T1-T3, ale nově přibudou i kladiva a mince a pro vyšší kapitoly i mana. U orků sice byla snížena šance na objevení, ale výše zůstala, takže když chytneš orky, jejich počet je o dost vyšší než dnes.

Pro představu, jak to vypadá v praxi, přikládám screeny ze svojí beta vesnice:
Kapitola: Ambasády (celá hotová)
Rozšíření: 126
Úrovní divů: 92
Velikost jednotky ve hře: 3621 (odpovídá velikosti jednotky na mapě a ve 20. provincii starého turnaje)
Prvních 8 provincií (4*):
1600490162048.png
1600490187046.png

9. provincie na 2*, od 10. do 18. provincie na 1* (9. a 10. provincie mají stejnou obtížnost kvůli posunu *):
1600491300507.png
1600491308850.png


U boje si povšimněte poměru velikosti jednotky (3621 v kasárnách) k velikosti jednotky v turnaji a dále poměru velikosti jednotky ku poměru nepřátel:
10-1,107
11-1,152
12-1,197
13-1,243
14-1,288
15-1,334
16-1,379
17-1,424
18-1,470
Tzn. už na první * čelíte v provinciích 10+stále se zvyšující přesile nepřátel s neustále rostoucí velikostí obou armád.
 

forthefirst

Učedník
Hmmm - v sedmi bojích dryáda jako soupeř, divů moc nemáš a přesto takové velikosti oddílů, to se mi vůbec nelíbí !!! Moc díky za obrázky.
 

Lovec Krys

Legenda
@forthefirst To není Dryáda, ale Mlžná chodkyně (nejvyšší iniciativa ve hře(=jede vždy první) a pokud nemá před sebou překážku, tak kombinací pohybu a dostřelu zasáhne skoro kteroukoliv tvou jednotku, takže s tímto nepřítelem jsou ztráty zaručeny a má velký bonus proti mágům.
Nízké úrovně divů mojí beta vesnice jsou způsobeny tím, že tam nemám postaveny čistě vojenské divy a tím, že jsem se snažil dohnat své hlavní město, takže jsem se soustředil primárně na co nejrychlejší výzkum (cenou za to je například to, že nemám vylepšené manufaktury (prošlé zboží šlo přednostně do výzkumu a pouze 1 manufakturu mám 28+, většina sedí stále na 24). S novou kapitolou už nemusím tolik spěchat, takže se to pokusím trošku zlepšit (ale např. požehnání na mince mám aktuálně jen 45% kapacity a kdo projel novou kapitolu, tak ví, jak vysoká je cena za každé vylepšení).
 

Ludi

Veterán
Uvidíme, ale skoro bych řekla, že úzkostlivě držet divy na velmi nízké úrovni není úplně dobré. Rozhodně posílení bojových divů dává velkou výhodu v bojích. Beru to u sebe zatím podle věže, na betě mám mini město, takže tam celkovou situaci v turnaji ještě úplně nemůžu rozpoznat. Ještě malé upozornění: na elvenstats.com - kdo v divu dosáhne na 31 lv., tak se ve statistice všechny lv. tohoto divu vymažou, jelikož elvensts.com to prostě neumí započítat. Takže vlastní počet lv. divů je lépe si kontrolovat např. podle tržiště (přesněji od pulčíků, kdy je bonus semínek podle počtu lv. divů) . Ale je fakt, že i já už jsem si dala limit ve vylepšování divů, který nechci překročit. Takže pár důležitých věcí ještě vylepším a pokud nenastane změna, s vylepšováním divů končím.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru