• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nové turnaje

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Držet divy na nízké úrovni v novém systému spíše znamená omezit jejich počet na ty opravdu užitečné. Prostě je lepší mít 5 divů na 20. levelu než 20 divů na 11. úrovni. Další možností je mít divy, které mi pomůžou ve hře a na turnaj prostě kašlat.
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys - tak jasně, hodně záleží, jaké má kdo priority, jak silnou má výrobu surovin a další věci. Je tam ve hře víc faktorů. A pak jsou lidi, kteří hrají věž i turnaj jen málo, takže tam není co řešit.
Já jsem už dávno překročila 300 lv. divů a nic mazat nebudu. Ale řekněme, že přes další kritickou hranici divů už nepůjdu. Při vylepšování divů se opravdu nic nemění, dokud se nepřekročí určitá hranice. Věž je pro mě v praktické rovině hratelnější ve větším městě s divy než v menším městě, kde mám méně divů. Prostě nejde jen o celkové počty na výkup nebo velikost jednotky. Ve větším městě se s tím vyrovnám daleko lépe, než v menším. Ale v menším určitě 300 lv. už překračovat nebudu. Jen doplňuji, že v obou městech hraju každý týden věž celou.
 

DeletedUser4336

Guest
Dryáda to není v žádném přpadě, protože snad všechny formy nepřítele oplácí útok, zatímco dryáda, jak jí máme my, tohle neumí.
 

luterina

Veterán
Pokud budu chtít podat v novém systému turnaje nejvyšší výkon/nahrát nejvyšší skóre/získat z něj nejvíce odměn, už nepůjde o to mít co nejvíc otevřených provincií, narvaný tábor vojáky a mít vojenské divy na max (+ zapnutého ptáka, nasazené stromkové a zbrojíře) a šupat jen jeden druh vojáka, ale půjde o to mít co nejvyváženější a nejpokročilejší město, což znamená mít nejen vylepšené vojenské, ale i další produkci zvyšující divy a též se umět v turnaji i ohánět, vědět kterého vojáka přesně vyslat a v jakém množství, aby byly jejich ztráty co nejmenší a jejich výkon co nejefektivnější.
Tak to mělo vypadat už od počátku turnajového systému, mohli jsme si odpustit ty turnaje jako bezduché časově úmorné klikačky za účelem jen těžby a to plytké předhánění se v počtu otevřených provincií na dosažení rekordu a konečně mít turnaj nomen omen jak se na něj sluší a patří, kde nejvíc nahrají, vytěží a v něm dosáhnou, jen ti s nejvyváženějšími a nejpokročilejšími městy a jsou na turnaje ti největší machři a mistři.
 

Lovec Krys

Legenda
nejpokročilejší město
Tahle část rozhodně není pravdivá. naopak, čistě z hlediska turnaje je nejrozumnější se zastavit v orcích (výkup bez orků), mít minimum rozšíření a divů(nejlépe žádné) a mít minimální náklady a drtit to podobně jako se to dělalo s městy ve 4. kapitole před fénixem (v klidu nahrávajících 7020 bodů s nízkými náklady a drtit tak daleko pokročilejší města, z nichž jen málo mohlo konkurovat, teď to bude to samé, jen dostat takové speciální město do orků bude trvat o něco déle).
Jednotlivé parametry (Počet povinných výzkumů, úrovně divů a rozšíření) se vzájemně násobí, takže s každou novou kapitolou bude pro hráče na konci výzkumu již turnaj jenom těžší a těžší (náklady porostou mnohem rychleji než výkon města), takže pokrok je z hlediska turnaje kontraproduktivní.
 

Showstall

Pokročilý žák
kladiva na tři tábory bojovníku, věž a rozšiřování města budeme brát kde? To budu zase muset něco postavit na úlomky kouzel, protože teď mám v akademii třeba 65 činidel, ale úlomku mi zbývá už jen 5K. Nějak se to komplikuje. Je tedy lepší se zaměřit jen na kasárny, nebo to nějak rozložit. Kladívka jsem měl problém vždycky, pořád jich nemám dostatek, vlastně od začátku města, ale akademie a občas eventy něco dodaly. Z toho nového turnaje nemám dobrý pocit.
 

DeletedUser4336

Guest
Emhyr var Emreis II >> Tak to je masakr no :). Na dno asi nevidíš.
 

forthefirst

Učedník
@Lovec Krys, @Pauleo - Hoši, ale vypadá to na těch Lovcových obrázcích úplně stejně jako dryáda ze cvičiště ! To chcete říct, že jsou nějací soupeři, kteří jsou jiní, než my můžeme vyrobit ?
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@forthefirst pokud se nepletu (nechce se mi to ověřovat kus po kuse) tak všechny jednotky u NPC jsou jiné co do statistik a bonusů, ačkoliv vypadají podobně. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@forthefirst Všechny jednotky jsou tady:
Jednotky v provinciích jsou ty samé, které máme i v turnaji a věži.
Případně se můžeš podívat přímo na mapu, pokud máš dostatek otevřených provincií, složení jednotek v jednotlivých provinciích je stejné jako v aktuálním starém turnaji.

@showstall Na dostatek úlomků by mělo stačit pravidelně čistit první patro věže. Při tom časem napadá i set, který dodá další úlomky.

ps: Tady je srovnání Dryády ze cvičiště a Mlžné chodkyně (z mapy, v turnaji je stejná) (útok a životy bez bonusů pod Dryádou):
1600576843823.png
1600576871764.png

1600577092904.png
1600577116986.png

1600576743325.png
1600576939247.png


Mlžná chodkyně má o 1 delší pochod a stejný dostřel, nicméně má o 4 vyšší iniciativu (nejvyšší ve hře) a tak až na pár výjimek (zejména terén, zabraňující jí plný pohyb) střílí vždy první (což je velká výhoda, zvláště ve vyšších kolech nového turnaje, kde pouhým počtem (bez použití dočasných budov na životy) získá takovou palebnou sílu, že nakonec na 1 ránu sestřelí jakoukoliv naši jednotku (ono i když jí sestřelí jen půlku, tak to sakra bolí při těch počtech, co tam jsou).
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
@Lovec Krys
Tahle část rozhodně není pravdivá.

To bude nejspíš tím, že jsi u té části neuvedl její celek s tím "..a nejvyváženější", myslím, že sebelépe vymazlené město před orky není schopné uhrát to co je v možnostech např. města v Ambasádách, dejme tomu např. 70. provincií na 6*, pokud tedy hovoříme o možnostech města a ne o možnostech hráče, kde ještě k těm možnostem města např. na ten turnaj nasadí 50 stromkových a vojáků bude mít až na půdu, potom samozřejmě takové město může nahrát víc bodů než město větší bez nich.

P. S. To číslo může být samozřejmě přestřelené nebo nedostatečné, tedy zcela nereálné, nemám k dispozici taková data.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina V novém turnaji rozhodně neuhraješ 70 provincií ani na 1* (udržitelně, jednorázově to lze). A nikdo není takový blázen aby použil v jednom turnaji celý svůj přísun stromků (teda kromě hráčů, pro které je daný turnaj poslední věc, co v téhle hře udělají - viz. např. hráč bety Warrior11, který jako poslední nahrál 20K bodů v turnaji a pak zboural svoje město (dnes tam má jen budovy, které nelze zbourat)).

Nebavíme se o tom, co lze nahrát jednou za čas, či teoreticky, ale bavíme se o každotýdenním udržitelném výsledku. A speciálním městem v orcích je na mysli jednoúčelové městečko, které má hodně daleko k průměrnému orčímu městu (ať už obsahem, nebo nákladově). Já samozřejmě nebudu ztrácet čas vytvářením takového městečka, ale najdou se jiní, kterým to bude stát za to.
A ambasády už nebudou dlouho poslední kapitolou, za nimi přijdou další. A postupně naplno odhalí nesmyslnost celé formule, trestající každý pokrok ve městě - a s každou další novou kapitolou se bude ten trest neúměrně zvyšovat daleko rychleji než možnosti města (stejný trend lze již dnes vypozorovat ve věži, jestliže ho dlouhodobě sleduješ (stačí porovnat náklady na první střet)). Prostě se naplno ukáže, že je úplně jedno, jak budeš mít vyladěné město, náklady porostou daleko rychleji (pokud nemáš na mysli vyladěným městem zbourání všech nebo velkého množství divů a nepokládání dalších rozšíření, to by pak růst nákladů mohlo celkem významně omezit (a nejlepším vyladěním je nepokračovat dál ani ve výzkumu)).

Já jsem smířený s tím, že moje průměrné výsledky v turnaji půjdou do háje, to, co z turnaje nejvíce potřebuji, jsem schopen si zajistit ještě dlouhou dobu i s novým turnajem, takže bych měl přežít do doby, než zodpovědní lidé dostanou rozum (nebo budou nahrazeni) anebo než dostanou hru k hořkému konci (a pracují na tom opravdu intenzivně).
 

DeletedUser4336

Guest
Tak už to, že hráčova dryáda neumí odvracet útok z ní dělá jinou jednotku, a bonusy jsou také jiné. Jinak ta tabulka na wiki sice je, ale některé z jednotek na třetí hvězdě např. z tábora jsou jinak pojmenovány, a nepřátelé odpovídají nepřátelům z provincií, nikoliv z turnajů, takže např. jednotky, které jsou podobné druhu z našeho tábora žoldnéřů zcela chybí.
 

DeletedUser4336

Guest
To srovnání ukázalo, že se to maskuje za dryádu, ale ve skutečnosti je to daleko záludnější jednotka, než jí kouká z očí.
 

forthefirst

Učedník
díky za vysvětlení - dělám to tak, že naproti těmto zeleným mrchám stavím obrněné střelce a modlím se, aby byl dobrý terén :eek:). Nebo taky pokud můžu, tak postavím ještě lepšího kušníka 5x (ohnivák + střelnice 2x) Ztráty sice jsou, ale vítězím :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru