• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová rasa

radovanradovan

Pokročilý žák
Ahoj,jestli se uvažuje o nové rase ,mám návrh na změnu výzkumu techologie, navrhuju at si hráč vybere jakou technologii chce zkoumat a zrušit rozcestník výzkumu ,který nás vede jak malé děti.
 

DeletedUser4336

Guest
No nevím nevím, některé technologie na sebe postupně vývojově navazují, popř. je žádáno, aby byly vyzkoumány až později (kulturní budovy, divy).
 

Lovec Krys

Legenda
To už je spíše pravděpodobnější, že nám zruší i to málo, co můžeme vynechat. (ne že by se mi nelíbilo vynechat půlku výzkumu v kapitole (víc VB do divů)).
 

Ludi

Veterán
Myslím, že nám výzkum nových návštěvníků spíš něčím zkomplikují. Už teď se v posledních rasách zkoumá každé vylepšení obytných budov i dílen zvlášť. Navíc i vylepšení osadnických budov - na každý lv.
Je logické, že tvůrci hry potřebují hráče co nejdéle zdržet, protože než vznikne další rasa, tak to bude zase pár měsíců trvat. Ale tohle jim zrovna nevyčítám. Celkem to dává smysl.
 

DeletedUser3346

Guest
Někdo tady někdy napsal že příběhové úkoly plus odmítnutelné jsou nejlepším řešením jak hru hrát, a ještě že u odmítnutelných úkolů by ideálně neměla být možnost odmítnutí že by to měla být spíše výzva. Celkově i výzkum. Fakt nechápu k čemu je hráči který ještě nemá naplněné limity pro zvýšení výroby u relikvií hned v první kapitole akademie kouzel. Potom takový hráč potřebuje turnaje atd.
Ono celkově i tvůrci žijí více ve fantazii a nemají moc promyšlené návaznosti i z hlediska kapitol viz. Egypt. Do lidské části by to šlo ale Elfové a Egypt? A to samé naopak drtivá většina kapitol je spíše pro Elfy. O tom moc nepřemýšlí. Ale co se týče házet hráčům víc klád pod nohy to jsou experti.

@Pauleo zase typický argumentační tok proč to nejde nebo spíše proč aby to nešlo. Kolikrát už innogames měnilo vlastnosti hry v základu a to šlo, ovšem u našich nápadů a návrhů kohokoliv se najdou argumenty jak to mění hru. Když si prohlédnu kolik nápadů a návrhů prošlo z cz/sk fora tak si říkám že to celkové vlákno je zcela zbytečné. A ono tá volnost rozhodovat se ve výzkumu je jen jako, jak jinak si vysvětlit že několik výzkumů něco jde vynechávat ale v jedné další kapitole musíš vše dohnat jinak se neposuneš kvůli tomu že pro danou kapitolu je ten výzkum podmínka? Takže máme být vděční a děkovat za lež? :D
 

DeletedUser4336

Guest
Turunen >> Já tam jistou logiku vidím. Jistě, šlo by to i bez ní, ale nevím zda by mě to bavilo, za co se to vydává. Nevím proč by velmi výhodná kulturní budova měla být přístupná hned na začátku před slabší, stejně tak divy jsou častý cíl kapitoly. To že se snaží hráče zdržet, tak taky rozvinuli některé stupně výzkumu. Jo, šlo by to celé překopat, aby to šlo zkoumat odděleně, a zřetězit důsledek až třeba do dalších kapitol, ale to by rovnou mohli ustopit od dosavadní hry, a udělat úplně jinou hru, nevím co by na tom byl ještě Elvenar. Přibyde výzkum, přoč to samé neudělat se stavbou, když by nebyl pevný výzkum, může být i stavba volná, taky mi přijde zbytečné postupně přestavovat všechny úrovně.
 

DeletedUser3346

Guest
@Pauleo Já nevím možná tím názorem naštvu vícero hráčů a můj názor jde i proti mému hraní, ale třeba eventy dost ponižují výzkum a dostupnost základních kulturních budov když třeba jen když hráč jen klikáním na prostor kolem města může získat častěji v denních odměnách kulturní budovy které poskytují i dvojnásobek kulturní hodnoty než tá nejlepší dostupná kterou má odemčenou ve výzkumu. Tak třeba i tohle může být důvod aby třeba u prvotních kapitol by mohla být volba kulturní lajnu ve výzkumu vynechat když se dají za nějaký čas docela dobře nahradit budovami z eventu. Já o té lži něco vynechat ve výzkumu myslel a někteří kteří ví tak ví že cílím na výzkum okolo armády. Protože pokud se rozhodnu na hru ekonomickou a vynechám armádní lajnu ve výzkumu tak co u Orků? A tebe bych se rád zeptal když jsi začínal hrát jak hra samotná vypadala a kolikrát až dodneška se samotná hra opravdu hodně změnila i u základů? A najednou pokud to je ve formě aktualizace to jde. Můj rodinný příslušník mi říká že zase armáda mu ušetřila dost kladívek atd, to nepopírám ale já znám sílu armády a jedna rada pro budovatele armády je že lepší se dostat na konec výzkumu a začátek další kapitoly a pak vybojovat resty. S touto radou máme aspoň o něco silnější armádu než po vstupu do další kapitoly. Ale pořád si myslím že hned v první kapitole je akademie kouzel spíše zdržovačka rozvoje vyšší produkce výroby nic víc i když se to částečně kompenzuje kouzlama ale to je každého vlastní strategie.

Jinak abych se trochu víc přiblížil tématu tak když mohl být Egypt tak co další rasa ala Pokémoni? :) Jako já je mám rád akorát že v mém mládí v věku pro který to bylo určené to začínalo a tak já jsem ten co má rád spíše u prvotní rasu pokémonů a část druhé a ostatní moc neznám. :D:D:D
 

Lovec Krys

Legenda
No když už by chtěli hráče co nejvíce zdržet, tak spíše přes množství osadnických surovin než počet výzkumů (= více VB do divů než jich více plýtvat na výzkum).
Ale zase to nemůžou natáhnout moc, jednak by pak novější hráči nikdy v kapitolách nedohonili ty starší a pak navíc, kdyby byla kapitola opravdu hodně dlouhá, pak bude růst počet hráčů, které tak moc zdlouhavá kapitola prostě přestane bavit a se hrou praští (možný efekt, který již možná nastal u orků a goblinů).

@Turunen Jen sběrem eventové měny moc odměn nezískáš (pokud nejsi extrémní šťastlivec a nepadne ti několikrát extra eventová měna a poté ještě nemáš velké štěstí na samotné budovy).
Celkově jsou základní kulturky oproti eventovým na houby. Takže dnes už ve hře jsou spíše jen pro ty, co eventy z nějakých důvodů nehrají.

Vynechání nepovinných oddílů nic u orků nezmění. Pokud teda nemáš na mysli možnost vynechání všech armádních výzkumů (včetně těch základních - např. zbrojnic). Kdyby to šlo, tak by to hráč u orků prostě dozkoumal (jediný problém by byl s osadnickými surovinami na úrovně zbrojnic trpaslíků a víl). A když se nad takovou možností zamyslím, tak mi vyjde, že by bylo možné mít v poslední kapitole základní velikost jednotek (to by se to turnajovalo se spotřebou 5 stromů/střet), takže něco takového (i v menším měřítku třeba jen v nové kapitole) určitě ze strany vývojářů nehrozí.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak je fakt, že budovami z událostí, které přichází "teď" se původní hra zcela nabourala, stejně tak s kouzlem portálový bonus, a nakonec i s možností událostní budovy vylepšovat, spousta původních prostrředků není třeba. Ale systém vodění a nutnost jít vytyčeným směrem tu byl od začátku, žádnou překvapivou volnost hra nenabízí. Takže když trvá na tom vyzkoumat a postavit a využít potrál, prostě se tomu vyhnout nedá. Jinak množství osadnických surovin je základní zdržovací finta, protože je to daleko jednodušší tam nafláknout větší čísla, než nějak smysluplně obohatit celý výzkum. Co bude a nebo nebude za rasu už je vcelku jedno, ono na celém Elvenaru od určité doby moc logiky nehledám, jak už jsem někde psal, že to prostě hra ala logické domino, takže je jasné, že něco vznikne, aby se dalo hrát dál, a netřeba za tím nějaký smysl moc hledat.
 

iDavis

Legenda
@krix zatiaľ je vo fáze začiatku testovania na bete, mnoho funkcií má ešte nedotiahnutých, takže oficiálny termín zatiaľ nebol zverejnený.
 
Nahoru