• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vzpomínka Norquis

Jste z příběhem spokojeni ?


  • Celkový počet hlasujících
    11

DeletedUser254

Guest
Stál na vrcholu převisu a díval se dolů do údolí. Pohledem přehlédl celou šíři a potom se podíval stranou dolů na klidnou hladinu vody. I když foukal vítr, na hladině se tvořily jen malé vlnky. Obhlédl celý půlkruh skal chránící zátoku a na malé kousky kamení tvořící přírodní vlnolam. Znovu se zahleděl do údolí. Osada vypadala i na tu dálku zanedbaně. Viděl že několika domům chybí střechy a že na ulicích roste tráva a malé keříky.
"Tak co Gresi, myslíš že to je ono ?"
Malý vlk sedící opodál zvedl hlavu a zastříhal ušima. "Bhhhh" vydal ze sebe měkkce.
Luskl prsty a vlče se k němu rozběhlo. Jemně ho hladil po hustém kožichu a na chvilku zavzpomínal jak k němu přišel.
Bylo to před pár týdny když jej našel ve velké jámě napůl mrtvého hlady. Vychován víceméně přírodou věděl že získat si důvěru může chvíly trvat a tak trpělivě na vlče mluvil. Je jedno o čem mluvil, věděl že důležitý je tón hlasu a ne obsah slov. Vlče zpočátku kvílelo strachy ale po čase už si vzalo i kousek hozeného masa. Hned ze začátku si pomyslel že by jej zabil a kůži prodal někde ve vsi ale nakonec se rozhodl že si jej nechá.

Pomalu vstal a kráčel směrem ke koni který se pásl opodál. Zkontroloval postroj a vyšvihl se na kozlík malého vozíku. Pomalu objel skálu a vydal se směrem k prázdné osadě. Projel zanedbanými uličkami a zastavil před větší budovou. Klidným krokem vešel dovnitř a začal budovu prohlížet. Na stole ve druhém patře našel tlustou knihu a list papíru.
"Touha po domově je silnější než jsem si myslel. Každý kdož najde tento ráj ať jej užívá v míru a pohodě"
Tlustá kniha, kronika, obsahovala spoustu zápiskú z cesty a několik osobních myšlenek velkého cestovatele.
Poslední stránky se věnovaly osadě a jejímu chodu.

"Savarik"
Jedno slovo. Věděl že je to jeho kronika i když nebyla podepsaná.

Až se trochu porozhlédne a zajistí zásoby na několik dní, pojede naproti ostatním, kteří se rozhodly zkusit štěstí v novém domově. Savarik se neozval už řadu měsíců a tak mnozí věřily že zemřel cestou. Že by došel až tak daleko věřil jen málokdo a proto se na dobrodružnou cestu vydala jen malá skupinka elfích odvážlivců, kteří stejně nezapadaly do běžného chodu jejich domovské vesnice.
Cestou potkaly mnoho lidí i elfů kteří o Savarikovi slyšely a tak pokračovaly dál.

Zavřel knihu a uložil ji do police u dveří. Vytáhl svůj malý zápisník a začal psát.

"Toto je první den v osadě velkého Savarika .......... "

Po chvíly psaní zavřel zápisník, vyšel na verandu a sedl si na schodek. Později všechno přepíše do nové knihy. Do nové kroniky.
Zapálil si fajfku a hladil malého vlka který mu mezitím usnul u nohou.
Pokýval hlavou.

"Jsem doma"



**********************************
 

DeletedUser254

Guest
Jelikož jsem si původně myslel že budu originální a všichni ostatní budou psát o tom jak klikaly na úkoly a na stavební knihu, nebo jak dodávaly body do výzkumu, chtěl bych změnit svůj postoj v této soutěži.
Tento příběh tedy berte jako nesoutěžní.
Pokud to z nějakého důvodu není možné, věnujte případnou výhru někomu kdo ji ocení více jak Já.
 

channas159

Guest
Ahoj omlouvám se že tě obtěžuji, jen bych chtěla vyjádřit veliký obdiv k tomu co jsi napsal myslim si že by málo kdo napsal neco tak dojemného a krásného jako ty máš talent :) klobouk dolu Channas159
 

DeletedUser34

Guest
krásne velmi krásne naozaj máš talent na písanie v hodnotení máš moj hlas určite
 

DeletedUser180

Guest
Jelikož jsem si původně myslel že budu originální a všichni ostatní budou psát o tom jak klikaly na úkoly a na stavební knihu, nebo jak dodávaly body do výzkumu, chtěl bych změnit svůj postoj v této soutěži.
Tento příběh tedy berte jako nesoutěžní.
Pokud to z nějakého důvodu není možné, věnujte případnou výhru někomu kdo ji ocení více jak Já.


Nevzdávej se. Máš velkou naději na výhru.
A že nejsi originální ? Ale jsi, stejně jako ostatní. Byla by škoda přijít o umístění.
 
Nahoru