• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nespravedlnost v Elvenaru

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5783
  • Vytvořeno

DeletedUser5783

Guest
Zdravim všechny.

Už poněkolikáté se rmoutím nad tím, že při událostech, jako je teď : 'Letní mořské panny', jsou úkoly typu :
Vyrob 7x produkt základní bonusové manufaktury (9-hodinový)
Vyrob 10x produkt základní bonusové manufaktury (3-hodinový)
Vyrob 6x produkt základní bonusové manufaktury (24-hodinový)
a potřebuji zastavět DVAKRÁT VÍCE místa k přípravě úkolů, jestli je moje bonusová výroba OCEL.
Prkenná továrna - 1x2
Ocelová továrna - 2x2
Mramorová továrna - 2x1
TAKŽE V TOMTO PŘÍPADĚ JSOU HRÁČI S BONUSEM - OCEL - ZNEVÝHODNĚNI.
To samé při Dobrodružstvích.
Bylo by možná na čase na tohle upozornit vývojáře, aby například snížili požadavek na splnění úkolu na polovinu pro oceláře.

Co si o tom myslíte Vy ?

příkladné screeny :
prkna.jpg


vs.
ocel.jpg
 

luterina

Veterán
@webelite myslím že by úplně stačilo v úkolu vynechat tu "bonusovou" a zadat jen "základní" - tedy jakoukoli základní, mám u lidí prkna a taky mám mnf 2 x 2 pole a u elfů ocel, takže opět 2 x 2 pole, mít možnost postavit alespoň na mramor 1 x 2, tak by se tím nespravedlnost o něco více vyrovnala, elfové by si sice mohli vybrat i polohu manufaktury podélnou/svislou, na rozdíl od lidí kde by měli možnost jen polohy jedné, ale pořád by to bylo na velikost místa a počty polí které by mnf zabraly spravedlivější než je tomu u elfů a lidí teď...
 

DeletedUser4336

Guest
webelite >> O tom jsem uvažoval, ale zase nutno zvážit i přístupové cesty, které někdy u malých rozházených (ne tedy v řadě) manufaktur můžou zabrat víc místa (pokud by měnší vyžadovaly dvojnásobek výroben), správnější by bylo jak píše luterina zadávat na základní zboží všeobecně, sic by tam byly ty rasové odlišnosti ve výběru.
 

Baxcze

Znalec fóra
Zdravim všechny.

Už poněkolikáté se rmoutím nad tím, že při událostech, jako je teď : 'Letní mořské panny', jsou úkoly typu :
Vyrob 7x produkt základní bonusové manufaktury (9-hodinový)
Vyrob 10x produkt základní bonusové manufaktury (3-hodinový)
Vyrob 6x produkt základní bonusové manufaktury (24-hodinový)
a potřebuji zastavět DVAKRÁT VÍCE místa k přípravě úkolů, jestli je moje bonusová výroba OCEL.
Prkenná továrna - 1x2
Ocelová továrna - 2x2
Mramorová továrna - 2x1
TAKŽE V TOMTO PŘÍPADĚ JSOU HRÁČI S BONUSEM - OCEL - ZNEVÝHODNĚNI.
To samé při Dobrodružstvích.
Bylo by možná na čase na tohle upozornit vývojáře, aby například snížili požadavek na splnění úkolu na polovinu pro oceláře.

Co si o tom myslíte Vy ?

příkladné screeny :
prkna.jpg


vs.
ocel.jpg
Naprosto s tebou souhlasím.Jsem ocelář a toho místa na výrobu základní bonusové manufaktury je potřeba opravdu hodně.Tímto se ale měli vývojáři zabývat ještě před tím než spustili jakoukoli akci nebo Dobrodružství společenství.Ty obrázky od tebe hovoří jasně.
 
pořádv by zůstala nespravedlnost mezi lidmi a elfy při dobrodružství společenství, kde musíš postavit všechny typy budov a elfové mají jednu menší...
 

DeletedUser4336

Guest
Zkrátka život každému nadělil jiné překážky, přece nemůžou být lidé a elfové ve všem stejní.
 

luterina

Veterán
pořádv by zůstala nespravedlnost mezi lidmi a elfy při dobrodružství společenství, kde musíš postavit všechny typy budov a elfové mají jednu menší...

nespravedlnost větších / menších mnf na DS mě až tak jak je tomu v eventu netrapí, DS je totiž hra kolektivu, stáčí se tedy domluvit kdo má elfy aby jel výhodněji na políčka výrobu z T1 a kdo má lidi tak aby jel dílny, v eventu však není jiného zbytí než jet všechno bez výběru z toho co žádá když každý jede jen sám za sebe...

Úkol: Vyrobte 3x Cenné prsteny nebo 3x Mramorovou mozaiku nebo 3x Dřevěné figurky. A takhle udělat pro všechny délky výrob a je po problémech.

no právě mít tu možnost vyrábět na jakékoli (i nebonusové) základní manufaktuře, tak by úkol nemusel znít vyrob to nebo to nebo to, ale pro každého stejně, např. vyrob 3 x 9h základního zboží..., tak jak tomu bylo ve Výzvě, to bylo naprosto perfektní...

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

ElfNostradamus

Veterán
Trochu mimo téma, bavíme se o tom, že ti co mají bonus na ocel mají pidi manufaktury velikosti 2x2 a zbytek /kromě dřeva u lidí/ tedy 50% ostatních mají velikosti u mramoru a prken 1x2 /2x1/. Tedy jsou Nespravedlivě v Eventech zřetelně zvýhodněni!

Pauleo: ..ono kdyby jsi mohl místo 20 manufaktur postavit jen polovinu tedy 10 a vědom, že 50% hráčů může a má těch 20, taky by jsi asi nebyl nadšen ...mám spravedlnost rád a toto je opravdu nefér k 50% hráčů.

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4336

Guest
ElfNostradamus >> Tak já jsem s nespravedlností souhlasil, jenže to by museli např. i např. sjednotit bojové jednotky pro turnaje, aby vše bylo spravedlivé. Nakonec pak někdo má v náhodném generátoru smůlu, a může se cítit ublížen. Nebo by mohli všem vždy vybrat náhodnou surku k výrobě bez ohledu na bonusy, ale i tak by byl tam furt rozdíl mezi rasami, za lidi jsem nehrál.
 

ElfNostradamus

Veterán
Náhodný generátor se jmenuje náhodný od slova Náhoda :), takže tam jde opravdu o štěstí...a tady jde o to, že již od začátku jsou oceláři / a dřevaři v lidech/ velikostí pidi manufaktur znevýhodněni a nyní je to v Eventech sakra znát. Pereme se s tím pereme, ale byli bychom raději kdyby se tento nedostatek v budoucnu srovnal a opravdu pro začátek stačí, jak již psala Luterina, dát možnost volby do úkolů, tedy: vyrob T1 od oceli nebo od prken nebo mramoru, pak si každý postaví na Event co potřebuje :) vcelku jasné a snadné myslím :) hezký den
 

DeletedUser4336

Guest
Výběr možné kombinace bonusových surovin na začátku hry je také od slova náhoda, jen je třeba onen dopad sdílet a nadávat na ne/štěstí po celou hru :). A náhodný generátor je sice od slova náhoda, ale ne vždy se tak ráčí a hodlá chovat :).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Tak doteď měli eventy jen omezená množství úkolů. Takže dopad velikosti manufaktur nebyl podstatný a moc to nikoho netrápilo. Ale díky tomu, že je "nekonečno" úkolů je tento dopad tak velký a opravdu stojí za vynucení změny zadání úkolů. Navíc výroba bonusové výroby nemá přeci žádné opodstatnění pro ten úkol. A redukce úkolu na prosté: Vyrob T1 zboží z konkrétního časového bloku, je jen logické vyústění a tak by byli všichni spokojení. Doufám, že si to vývojáři vezmou k srdci :).
 
Nahoru