• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Návrh upravy vybírání odměn při dobrodružství společenství

SilviSaleva

Pozorovatel
Shrnutí:
Přetékání při vybírání úkolů při dobrodružství společenství a možnost tak plnit úkoly snadněji a pohodlněji a nepřicházet přitom o odměny. Vybírat odměny stejného typu hromadně, nikoliv po jednom.

Podrobnosti:
Přetékáním nemyslím nic jiného, než že dílny, manufaktury i jednotky, zlato nepomíjeje, VB, souboje, kouzla by se nemusely vyklikávat po přesném množství a klik na splnění úkolu, a zase další dvě manufaktury, a klik na splnění úkolu a znovu dvě manufky a klik na splnění úkolu atd atd... V případě jednotek to ani nejde a je to škoda, ptž mám například 1000ks ale produkuju 625ks, tedy musím vybrat 2x ale tímpádem 150ks jednotek propadne. Zapomněl jsem na VB. Pokud dávám někomu ( i sobě) do divu VB, tak úkol je za 10VB. Pokud dávám Prastarou vědomost 20 či 30VB, dostanu pouze 1x splněný úkol. Proč ne tedy 3x? A pokud budu dávat 5VB tak v případě třeba doplňování vyššího množství je to opět 2x5VB křížek, křížek, klik na vybrání úkolu a zase 2x5VB a křížek křížek a klik na vybrání úkolu atd atd... Zejména při turnajích to je každej souboj něco, relikvie, kouzla, souboje a to je vskutku strašně zdlouhavé furt zavírat jedno a otevírat druhé a zase znovu a nastřídačku...

Tedy můj návrh je, udělat to, že si bude do paměti ukládat počty a množství vybraných zdrojů a ty se budou přepočítávat na množství potřebné, podle jednouchého vzorce "množství vybrané/množství potřebné & počet vybraný/počet potřebný" a tím by se odměny za úkoly kumulovaly a bylo by možné vybrat více splněných úkolů stjeného druhu najednou.

Příklad: Mám 20 manufaktur na mramor. Vyberu je všechny najednou po 2d výrobě a poté vyberu 10 soch namísto 1 soch, ako tomu je teďka. Bylo by to lepší, jednodušší a ukrácení času, který je drahý i ve hře.

Důvody:
Tento systém jak uvádím výše je velmi zdlouhavý a zbytečně náročný s mnohačetnými kliky navíc, kdy je nutné zavřít jedno, otevřít druhé a zase zpět a překlikávat tam a zpět pro vybrání úkolu a zase na manufakturu či turnaje nebo divu a zase vybrat odměnu a zase zpět do turnaje, či divu nebo manufky vybírat po dovu kusech. Navíc je nutno precizně počítat abych vybral 10x2 v příapadě manufaktur a soch (2d výroba) a když se jednou ukliknu, je to v háji a o jednu sochu přijdu.

Dopad na jiné herní prvky:
Napadají mne snad jenom hráči - budou spokojenější, budou je dobrodružství společenství více bavit, a bude hra opět o něco málo pohodlnější. Ano je to právě přece hra a proto je důležité, aby byla hráčsky co nejpřívětivější;)

Závěr:
Věřím, že tento návrh bude schválen a uznán jako vhodný a aplikován co nejdříve. Věřím, že téměř všichni hráči tento návrh uvítají a podpoří.
Doporučuji tvůrcům hry postavit třeba 200 manufaktur a zkusit si je vybírat po dvouch a proklikávat se tam a zpět, pokud to vyzkoušené na vlastní kůži nemají.

Děkuji
 

OldMaGorr

Mistr slova
Plně podporuji. Pokud máme konečně umožněno zadávat hromadně výroby tak proč nepovolit i odznaky v DS vybírat "hromadně". Obojí přitom bylo v minulosti odmítáno fakticky se stejnou argumentací.
 

Ludi

Veterán
Podporuji, velmi dobrý návrh. Určitě by to také zatraktivnilo DS pro hodně hráčů, kteří ho jinak nechtějí hrát.
 

WinterPhoenix

Znalec fóra
Taky souhlasím. Navíc pokud člověk hraje třeba přes apku a chce výrobu vybrat v rychlosti v práci během přestávky tak tohle by to usnadnilo.
 

ElfNostradamus

Veterán
Palec nahoru 1630131706214.png
 

Lovec Krys

Legenda
Dál se to může předat vývojářům a ti to:
- Udělají co nejdříve.
- Hodí do pořadníku a udělají to někdy v příštích letech
- Použijí to jako inspiraci na podobnou funkčnost, která bude mít pramálo společného s původním návrhem
- Hodí to do koše a nebudou se tím vůbec zabývat
 

Semtexx72

Znalec fóra
Podporuji, velmi dobrý nápad. Jakákoliv dosažitelná, možná úspora času při hraní Elvenaru je důležitá, neboť pokud mně něco v budoucnosti přiměje přestat tuto hru hrat, tak je to právě obrovská spotřeba času.
 

Deleted User - 848903760

Guest
Bylo by to uzitecne.
Ale zbavovani se u hry premyslet, planovat atd. degraduje vlastni hru. Pokud by splnili vsechny nase zjednoduseni, pak by za chvili hral automat za nas bez nas.
 

Mescal

Znalec fóra
@Smil Flek z Nohavic tady jde také o trochu něco jiného, dám dva příklady:
  1. chci získat odznak Tajuplný zbytek a mám již započítáno 7 Oparů z 10, v Řemeslná výrobě se přetočí nové předměty a nejmenší je za 5 Oparů, vyrobím jej a dostanu 5 Oparů, vyzvednu si 1 Tajuplný zbytek a ty zbylé 2 Opary jdou do kytek
  2. vyrábím Zlatý náramek a již mám nasysleno 12k výroby z T1 (např. mramor) a náramek je za 15k výroby, když odeberu produkci z 1 T1 manufaktury, dělá to v mém případě kolem 4100 ks mramoru --> po vyzvednutí Zlatého náramku mi je do kytek 1100 ks mramoru a to je celkem dost
Nemluvě o tom, co psala ve svém úvodním příspěvku @SilviSaleva hlídat si počet kliknutí, když očarovávám T1, hlídat si počet kliknutí, když sbírám zboží z dílen a nebo z manufaktur, protože např. takové uklepnutí se u Kováře nebo u Zlaté sochy zatraceně zamrzí.
 

Deleted User - 848903760

Guest
Mescal: ja tomu rozumim, ja hraju. Uklepnul jsem se pri DS x-krat a pak si rval zbytky vlasu. Stve me preklikavani pri davani VB. Mrzi me vzdy kdyz neco nevyuziteho propadne.
Ale stale jsem za to nezjednodusovat ty procedury a vyber produkce a ostatniho aby zustal tak jak je.
 

FLYGHT

Šéfkuchař
Bože to by bylo super,je to opravdu opruz to překlikávání,nehledě na počet potřebných oparů kdy výroba nedává žádnej extra šlágr a chybí.li 1 opar jste nuceni brát něco co nechcete.
 

SilviSaleva

Pozorovatel
Mescal: ja tomu rozumim, ja hraju. Uklepnul jsem se pri DS x-krat a pak si rval zbytky vlasu. Stve me preklikavani pri davani VB. Mrzi me vzdy kdyz neco nevyuziteho propadne.
Ale stale jsem za to nezjednodusovat ty procedury a vyber produkce a ostatniho aby zustal tak jak je.

Většina je pro a ač to není tématem tohoto příspěvku, nemohu si Vlku na Tebe dovolit otázku. Ty máš zřejmě hodně času co? Zajímalo by mne, zda bys mluvil stejně, pokud bys byl 6 dní v týdnu 12h denně v práci a tedy mohl být na Elvenaru jen ráno a večer. Mne třeba štve i to, že si nemohu určit manufaktury na jak dlouho je chci 1-24. Ptž ráno dám na 9h ale 3h zbytečně nevyrábí, ale to je věc jiná.

Elvenar však mám rád a je to super hra a chci jej hrát ale jak jsem zmínil, nepatřím mezi ty, kteří mají čas u tho sedět od rána do večera, a proto zrovna vrámci DS mne napadl tento návrh, a jak je vidět, mnozí jej uvítali. Navrhnul jsem jej právě proto, že patřím mezi ty hráče, kteří jej odmítají hrát, jak zde i nejden zmiňoval. Takže tak.

Nechci zde rozvádět novou diskuzi, to určitě ne. Nevyžaduji tedy přímo odpověď od @Smil Flek z Nohavic.

Ale jednu odpověď bych ještě rád... @Lovec Krys Je možná nějaká zpětná vazba, v jakém stádiu se tento návrh nachází a co s ním tvůrci dělají, nebo již udělali, například v případě, že již ho hodili do koše, abych místo naivního doufání, že možná snad někdy se dočkám realizace, na ně mohl být rovnou naštvaný? :D

Díky za odpověď a myslím si, že se toto vlákno může zamknout.

Díky
 

Lovec Krys

Legenda
@SilviSaleva Pokud je mi známo, tak maximum, co se dovíme, je, zda byl návrh předán vývojářům.
Poté už záleží na libovůli zodpovědných lidí z vývojového týmu, zda, kdy a jakým způsobem bude návrh implementován.
Informace jdou v tomto případě tak trošku jednosměrně.

@Smil Flek z Nohavic By mne zajímalo, zda jsi hrál DS v původní implementaci s rotačními úkoly a zda bys byl pro jeho zachování, podle stejného principu, kterým nechceš ulehčit systém aktuální.
(v původním DS vybrat 10 kovářů znamenalo: natočit správný úkol, vybrat kováře, poté projít všechny úkoly na všechny ostatní odznaky a opět natočit úkol na kováře, vybrat kováře, ... a to vše 10x).
Já osobně budu rád, když DS umožní přetékání podobně jako u tajemného objektu v řemeslné výrobě = méně otravného klikání).
 
Nahoru